U krijgt een beeldschoon jaar met de spaarbankkalender 1986 nutsspaarbank '150 Extra strook voor snelverkeer in Heinenoordtunnel reserve bezorg(st)er streeknieuws EERSTE ZEEUWSE RECREATIEVE INFOMARKT IN MIDDELBURG ERIC DE NOORMAN Binnenkort datum op mosselzak Russen geïnteresseerd in Eemshaven als Noordzee-basis vissers Gratis kalender 'kinder-, dier- en spaarplezier'. Pak een premie van f 7.50! Gratis Dieren riem Jeugdkalender. Fotowedstrijd metprachtprijzen. Wereldspaarweek van 14 t/m 18 oktober. Iedereen is welkom! Ontmoeting tussen overheid en ondernemers ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 14 oktuber 1985 Nr. 23811 YERSEKE - Binnen afzienbare tijd wordt op de twee-kilo-zakken met Nederlandse mosselen de verpak kingsdatum vermeld. Hoewel dat voor de meeste voedselprodukten in het land al een vereiste is heeft het Produktschap voor Vis- en Vispro- dukten in Bergen op Zoom nu ook be sloten de mosseleters van deze infor matie op de hoogte te brengen. Dit maakte L. Lucas van het pro duktschap zondagavond bekend tij dens het KRO-televisieprogramma Brandpunt in de markt. Deze uitzen ding was voor een groot deel gewijd aan de Zeeuwse mossel als lekkernij voor zowel het binnen- als buiten land. De makers van het programma toonden Yerseke in al haar facetten bij de bereiding en conservering van het zeebanket. Ook de nieuwe conserveringsme thode, die van het invriezen met stikstof, kreeg de aandacht. Mede hierdoor heeft de mossel betere ex portkansen, zodat niet alleen België en Frankrijk de enige kopers zijn, maar ook de Verenigde Staten, Scan dinavië en Duitsland. Deze landen vragen - of zelfs eisen - een verpak kingsdatum op de produkten. GRONINGEN - De Sovjetunie heeft belangstelling voor de Eemsha ven als Noordzee-basis voor Russi sche vissers. Dat heeft de Russische onder-minister van visserijzaken la ten weten aan het bestuur van het Havenschap Delfzijl. De Russen zijn op zoek naar een ijs vrije haven aan de Noordzee waar de vissersvloot het gehele jaar terecht kan. Het bestuur van het Havenschap Delfzijl kreeg dit afgelopen week te horen tijdens een bezoek aan een ha- venbeurs in Leningrad. Volgens de voorzitter van het ha venschap, drs. B. Bos, die dit vrijdag bekend maakte, zouden de Russen ook de gevangen vis in de nieuw te bouwen terminal in de Eemshaven willen overslaan. Afgesproken is om met de Russen in januari verder te praten. Bos heeft laten weten zeer po-, sitief te staan tegenover het gebruik door Russische vissers van de Eems haven. Zierikzee: Havenpark 16, Tel. 01110-4051. Iedere bezoeker krijgt deze beeldschone kalender bij de bank met de S. Tijdens de Wereldspaarweek van 14 t/m 18 oktober. Zolang de voorraad strekt. Alléén tijdens de wereldspaarweek, bij het openen van een nieuwe spaarrekening met een minimum inleg van f 25,-. Doen! Heel mooi voor jongeren, ook zolang de voorraad strekt. Haast je repje! Grote fotowedstrijd 'kind en dier'. Georganiseerd door de Spaarbanken in samen werking met de landelijke fotovakhandel. Wedstrijdformulieren, met alle informatie, bij elke bank met de S en de fotovakhandel. spaarbank ZIERIKZEE - Om zo snel mogelijk de capaciteit van de Heinenoordtunnel te kunnen uitbreiden heeft minister Smit-Kroes (Verkeer en Waterstaat) besloten in de tunnel een wisselstrook voor het snel verkeer te laten aaleggen. Door de aanleg van de wisselstrook komen er voor het snelverkeer in de drukste verkeersrichting tijdens de spits drie rij stroken beschikbaar. De ruimte voor de wisselstrook wordt gevonden door daarvoor een van de twee parallelwegen in de tunnel te gebruiken. Het langzaam ver keer- landbouw verkeer en (brom)fietsers - moet dan in beide richtingen gebruik maken van de overblijvende parallelweg. De aanleg van de wis selstrook betekent dus een, overigens betrekkelijke, beperking voor het langzame verkeer, maar deze wordt aanvaard wegens de aanzienlijke voordelen voor het snelverkeer. Capaciteitsuitbreiding van de Heinenoordtunnel door de aanleg van een wisselstrook kan op korte termijn worden gerealiseerd omdat de werkzaamheden hiervoor geheel op rijkseigendom kunnen plaatsvin den en worden gecombineerd met het bestaande renovatieplan van de tunnel. Dit renovatieplan omvat het moderniseren van de technische in stallatie, het verbeteren van de brandveiligheid en een aanpassing aan de huidige inzichten op het gebied van de verkeersveiligheid. Nar verwachting zuilen de nu gecombineerde plannen worden uitge voerd in de jaren 1986 tot en met 1988. De kosten van de renovatie, de ^anleg van de wisselstrook en de noodzakelijke werkzaamheden aan het aansluitende wegdek worden geraamd op 41 miljoen gulden. ARNHEM - Met het demonteren van de ruim zeven meter lange wie ken is zondag in het Openluchtmu seum in Arnhem de restauratie van de bijna driehonderd jaar oude hout zaagmolen ,,Mijn Genoegen" van start gegaan. Met die restauratie is een bedrag van ruim een half miljoen gulden gemoeid. De demontage van de ruim 6.000 kilo wegende wieken met behulp van een hoogwerker trok zondag enkele duizenden belangstel lenden. ROTTERDAM - De familiebeurs Femina, die van 4 tot en met 13 okto ber in Rotterdam is gehouden, heeft 185.000 bezoekers getrokken, zo is maandag door de beursdirectie mee gedeeld. In 1984 werd de beurs door 183.500 mensen bezocht. Wij vragen op korte termijn een Bezit van bromfiets noodzakelijk. Aanmelden: Zierikzeesche Nieuwsbode Jannewekken 11, Zierikzee Telefoon 01110-6551 t.a.v. de heer J. van Loon UTRECHT - De gemeente Utrecht gaat een actiever anti-discrimi- natiebeleid op poten zetten.'' Dat blijkt uit een rapport van een com missie uit de Utrechtse gemeente raad, onder voorzitterschap van de Utrechtse burgemeester mevrouw Vos. WELLINGTON - De „Greenpeace", het schip van de gelijknamige milieu organisatie, heeft het Franse Atol Mururoa in de Stille Oceaan verla ten. De leider van de Greenpeace- expeditie, Gerd Leipold, heeft ver klaard dat er problemen zijn met de generatoren. WOENSDRECHT - Het beeld van de actie „Ontdek je hekje" bij de vliegbasis Woensdrecht werd zater dag en zondag niet alleen bepaald door de demonstranten. Ook de vele honderden dagjesmensen drukten er een nadrukkelijk stempel op. De ba lans na twee dagen actievoeren: 33 aanhoudingen, twaalf misselijke ma rechaussees, een door een politie hond gebeten demonstrant en verder alleen maar tevreden partijen. GOES Prima Donna Prima Donna houdt zondagmiddag 20 oktober een thema-middag over vrouwenpopmuziek. Onder andere wordt een video-band vertoond van het laatste concert van Tina Turner. Belangstellenden zijn welkom om 15.00 uur in het vrouwencentrum Jet, Zusterstraat 13 te Goes. MIDDELBURG Ruimtevaart Een delegatie van Gedeputeerde Staten van Zeeland ontvangt vrijdag 18 oktober de ruimtevaarder Lode- wijk van den Berg, bemanningslid van de Challenger en geboren in het Zeeuwse Sluiskil. Over Van den Berg's reis is al veel geschreven, on der meer dat hij een Zeeuwse vlag op zijn vlucht mee had genomen. Deze geeft hij tijdens de bijeenkomst aan Commissaris van de koningin, dr. C. Boertien. Een en ander begint om 16.00 uur. MIDDELBURG - Onder auspiciën van de Provinciale V.V.V. wordt donderdag 14 november (van half elf tot vijf uur) in de Schouwburg in Middelburg de Zeeuwse Re creatieve Info-markt gehouden, een nieuwe activiteit. Hoofddoel van deze ontmoeting tussen overheidsin stanties en Zeeuwse ondernemers op het gebied van toe risme en recreatie is het praten over de mogelijkheden om Zeeland als gastprovincie voor menig toerist nog aantrekkelijker te maken. Onder anderen zullen staatssecre taris P. van Zeil en gedeputeerde J. B. Ventevogel het woord voeren. De Info-markt wordt opgezet naar voorb.eeld van het televisieprogram ma Brandpunt in de Markt. Er wordt heel wat informatie voorgeschoteld, zoals de presentatie van het activitei tenplan van het volgend jaar. Ook krijgt men inzicht in de voorgestelde deelname aan beurzen en de moge lijkheden om daarop in te haken. Ver der kan men zich op de hoogte stellen van de mogelijkheden die er zijn om voor bepaalde subsidies in aanmer king te komen. Daarnaast worden op de Info markt nieuwe brochures gepresen teerd. Tussendoor worden de bezoekers in de gelegenheid gesteld onder elkaar terug te blikken op het voorbije sei zoen en suggesties en ideeën uit te wisselen. Nieuwe ontwikkelingen Geheel naar voorbeeld van „Brand punt in de markt" zal ook aandacht worden besteed aan nieuwe ontwik kelingen op recreatiegebied, zoals aan voorbeelden van toeristische on dernemers die promotioneel goed be zig zijn. In de Schouwburgfoyer zal een kraampjes-achtig gebeuren plaatsvinden. Tijdens het rondgaan langs de stands en het leggen van contacten kan men op een groot beeldscherm in terviews over belangrijke toeristi sche aangelegenheden volgen. De Info-markt-dag begint met een bijeenkomst waarop verscheidene sprekers een inleiding zullen houden. Beter begrip en contact De organisatoren hopen dat de in richting van de Info-markt kan bij dragen tot een beter begrip voor el- kaars bezigheden op de toeristen- markt. Er bestaan, zo wordt als voor beeld aangehaald, weinig contacten tussen hotelhouders en campinghou ders. Het zou een goede zaak zijn als deze van elkaar weten waar ze mee bezig zijn, menen de organisatoren, en die contacten zouden op de Info markt geactiveerd kunnen worden. DEN HAAG - In een wetsvoorstel pleit staatssecretaris De Graaf (So ciale Zaken) voor een harder optre den tegen fraude met bijstanduitke ringen. Voor het eerst worden daarom strafbepalingen opgenomen in de Bijstandswet. De maximale straf wordt twee jaar gevangenisstraf of 25.000 gulden boete. Een woord voerster van het ministerie heeft za terdag desgevraagd meegedeeld dat het wetsvoorstel bij de Tweede Ka mer is ingediend. DEN HAAG - Een groep van onge veer 300 CDA-ers tegen kruisraketten heeft zaterdag tijdens een bijeen komst in Den Haag een dringend be roep gedaan op de CDA-kamerfractie om een beslissing over plaatsing van raketten in Nederland uit te stellen. Het wolven jong 15. „Er achteraan!" schreeuwt Erwin de krijgers, die hot dichtst bij hem in de buurt staan toe on zelf het voorbeeld ge vende. duikt hij onvervaard in het ijs koude water, de doordringende koude dreigt hem even het bewustzijn te doen verliezen. Dan schiet hij weer omhoog en als hij hijgend en proestend om zich hoen kijkt ziet hij, dat vier van zijn man nen hem dapper gevolgd zijn. Een tiental meters voor hem uit zwemt Egil met hoekige slagen - maar daarom niet minder snel - kustwaarts. „Wacht ik zal je, kleine adder!" gromt Erwin en de tanden opecnklemmend zet hij de achtervolging in. Maar hoe hij zich ook inspant, hij kan geen centimeter op de knaap inlopen; in tegendeel, het lijkt er verdacht veel op. dat de laatste zij; voorsprong zelfs nog vergroot „Halt' Stop!" schreeuwt Erwin tussen twee krampachtige slagen door. „ik be veel het je, klein mormel!" Op dat moment krabbelt Egil - die weinig last van de ijzige koude lijkt te hebben - aalvlug tegen de kustrotsen op, grijnst breed in de richting van zijn ach tervolger en kiest met zorg een grote kei uit. „Ja waag het eens," schreeuwt Erwin, die in machteloos afgrijzen moet toe zien. hoe de knaap de steen op zijn hand weegt en koelbloedig de afstand schat „Durf je wel, held die je bent Laf aard Met een plof laat Egil de zware kei uit zijn hand vallen, staart even schaapach tig naar Erwin, die - op alles bedacht, behoedzaam vanachter de rotsblokken in zee opduikt, èn verdwijnt dan weer op een sukkeldrafje in het duistere woud 4 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 5