NIEUWS OP WIELEN P O p c SPEELGOED 85 Goed(koop) Lada nieuws op wielen: fraaie Niva-Savanne Hard-rock van Helloïse in jongerencentrum Big S Speelgoedbeurs in Amsterdamse RAI ïttv O R N E R Muzikanten J ongerenkrant verzendklaar Sozen- agenda t ZIERIKZEF.SCHE NIEUWSBODE Vri.iiiajr 11 oktober 1985 Nr. 23810 15 oVttrf-S ~~7 bfcUM&E. oVCRHCmlijKE (iwiTHreSkiE m lis.R^fikwix ÜGSrftcmoetfHfr tt^0. iWHoMgi- rtflTif MH'r ïWV£R5T£ Atffi .T""* Voor het eerst na maandenwan rust heeft onze huistekenaar Danny van den Dungen zich weer achter de te kentafel gezet om speciaal voor de Zeeuwse Babbelaar een strip te vervaardigen. Het ligt in de bedoeling dat onze Zierikzeese vriend regelmatig een aflevering van het stripje Freek" maakt; je zult Feek dus vanaf nu wel vaker in de Babbelaar zien. L-:: Naast de bestaande 1.3 en 1.5 liter uitvoeringen komt LADA nu met een 1.6 liter motor gekop peld aan een 5-versnel- lingsbak. Tbpsnelheid: 155 km/u. Vanzelfspre kend dat de 5-bak bij draagt aan een zuiniger omspringen met benzi ne. De nieuwe 1.6 is overi gens gelijk aan de be staande 2107 met uitzon dering van royale buitenspiegels. De prijs voor deze zuiniger uit voering van het overi gens al aardig ingebur gerd model is 16.295,— incl. b.t.w., toch een paar duizend gulden duurder dan de bekende uitvoe ring. De auto is voorzien van comfortabele stoe len, met verstelbare hoofdsteunen en rugleu ningen. Is verder uitge rust met een krachtige 1600 cc motor, constante vierwielaandrijving met hoge- en lage gea ring, terwijl het sperdif- ferentieel voor een rots vaste wegligging zorgt onder alle omstandighe den. De Savanne neemt De show van originele, vaak mfeters hoge schaal modellen van vermaarde science-fiction-appara- ten uit Starwars, Star trek, Moonraker en Star dust vormt ongetwijfeld een van de publiekstrek kers. In een groot, geheel aan de modelbouw ge wijd paviljoen, richten leveranciers van alle be kende fabrieksbanen een groot internationaal modelspoorweg-em placement in. Er zijn de monstraties met radio grafisch bestuurde mo dellen van auto's en boten. Op een cross- en racebaan worden regel matig wedstrijden ge houden. Clubs en vereni gingen verschaffen ter buitenspiegel, lage- en hoge gearing en sperdif- ferentieel. De carrosserie van de 5-deurs wagen is modem uitgevoerd, sterk en vooral ruim. De neer- klapbare achterbank (drie personen) geeft een 1500 liter bagageruimte, met de mogelijkheid om een lpg-tank onder de laadvloer in te bouwen. De prijs van deze LADA bedraagt 13.995,— (1.3 motor) en 14.695,(1.5 motor). De levertijd is niet langer dan drie we ken. Het rijklaar-gewicht bedraagt 1210 kg, top snelheid 130 km/u en het toegestaan aanhangwa gengewicht (geremd) is 1490 kg. De prijs voor dit alles valt mee, zoals we dat bij LADA gewend zijn: 26.595,incl. b.t.w. en excl. ml- behandeling. AMSTERDAM - In de grote Amstelhal van het RAI-complex in Amsterdam wordt van woensdag 16 tot en met zondag 20 oktober de derde internationale beurs voor speelgoed- en hobby-artikelen gehouden. Het spreekt vanzelf, dat alle jeugdige bezoekers - meestal vergezeld van de ouders - er een uniek uit stapje aan beleven. Bijna alles wat er in Nederland op speelgoedgebied te krijgen is staat tijdens de ten toonstelling opgesteld en je kunt er dus je ogen goed de kost geven. rai amsterdam plekke nadere informa tie. De creatievelingen ko men aan hun trekken in een levendig demonstra tiecentrum, waar ge toond wordt wat men zo al bereiken kan met schilderen en kleien en hoe zelf poppen gemaakt kunnen worden. Natuur lijk zijn er ook weer nieuwigheden te zien; variërend van ouderwet se bouwplaten tot leerza me computers, van disco veters en een in zijn han den klappende pet tot een reuze fröbelcontai- ner De jeugd kan op Speel goed '85 volop spelen op onder meer een groot luchtkussen. In het bij zonder voor de kleinsten is er Speelland, een speel- en verkeersdorp met speelfiguren, klim- rekken, een glijbaan en een echte verkeerstuin. En in troetelland para deren dagelijks levens grote troetelberen en kunnen de kinderen -r£Di**ER, VfftTf Dor)- Mflflft'rv/co- BRUINISSE - September was voor LADA de maand om LADA-nieuws te lanceren, met de opvallende nieuwe terreinwagen: de NIVA-Savanne op kop, maar ook is nieuws: de LADA 2107 1,6 Speed en de LADA 2104 Stati oncar. Stationcar De LADA Stationcar is sinds vorige maand le verbaar in zowel een 1.3 als 1.5 versie. LADA is altijd al een belangrijke leverancier van dit soort wagens geweest: in het begin van de jaren '80 zelfs een kwart van het totaal. Met de komst van deze nieuwe Stationcar verwacht de importeur dat dit gedaald markt aandeel weer op het ou de peil zal worden ge bracht. meedoen aan een zoge naamde berenkwis. Heb je belangstelling? Woensdag 15 en donder dag 17 oktober is de beurs geopend van 10.00- 17.00 uur en van 19.00- 22.00 uur. Zaterdag en zondag is de tentoonstel ling toegankelijk van 10.00-17.00 uur. iüii-vem,er- oTISCHEOOR. De Niva-Savanne is een nieuw type van LA DA, een soft-top uitvoe ring van de NIVA-bestel, een sportief-ogend alter natief voor on- en off the road rijders. Met de in troductie van deze auto wordt tegemoet geko men aan de wens van de steeds groter wordende groep 4x4 rijders. Cabriolet De Savanne, met een nauwsluitende linnen kap, kan in korte tijd worden veranderd in een heuse cabriolet (zie foto). De auto heeft twee zit plaatsen en biedt achter de stoelen een ruime ba gageruimte van ca. 1500 liter. Een fraaie striping maakt mede dat de Sa vanne een opvallende verschijning op de Ne derlandse wegen is. moeiteloos hellingen tot 55%, maar ook door waadbare plaatsen tot 50 cm hoog. De vrije bo demhoogte bedraagt 22 cm. Uitrusting- De nieuweling is stan daard uitgerust met: middenconsole voor in gebouwde radio, toeren- teller, dagteller, olie- drukmeter, aluminium bumpers voorzien van rubberen stootrand, mistachterlicht, knip perlichtinstallatie, extra Tot de uitvoering be hoort onder meerrcar- rosserie met veiligheids- kooi en kreukelzone, wis-was installatie op koplampen en achter ruit, gordels voor en ach ter, verstelbare koplam pen, stoelen en achter bank uitgevoerd met stof en een compleet uit gevoerd dashboard. Bruine rat De bruine rat i9 een knaagdier die tot de familie van muizen behoort. We moeten oppassen, dat dit dier in ons land niet de baas wordt. Hij hoorde oorspronkelijk helemaal niet hier, maar in Zuid- en Oost-Azië. Door de scheepvaart is hij met die schepen hier terechtgekomen. Op het ogenblik tiert hij hier welig en moet hij fel worden bestreden, want hij is een ziektever wekker en we noemen zulke dieren tegenwoordig ongedierte. Het is voor al een eter van afval en daarom ver blijft hij op plaatsen, waar zoiets te vinden is. Popkrant Verbraak deed zijn eerste bekendheid op met de Arnhemse groep Zebra, die on der meer te horen was bij VARA's Pop krant. Later werd de naam omgedoopt in IOU en werd eronder deze naam nog een single gemaakt die echter niets deed. Boogerds en Remeeus hebben met hun voormalige band Lemming niet alleen veel optredens achter de rug. maar zijn ook te bewonderen geweest op radio en televisie. Tben Lemming ter ziele ging legden beide zich toe op studiowerk. Alhoewel Helloïse in eerste instantie Helloïse speelt in Big S te Burgh-Haamstede. BURGH-HAAMSTEDE - In jongerencentrum Big S in Burgh-Haamstede staat morgenavond, zaterdag, het optre den van de Rotterdamse hard-rockformatie Helloïse cen traal. Het bestuur van het ontmoetingscentrum had al eerder met popconcerten willen beginnen, maar wilde als eerste act een profesionele band als Helloïse hebben. Omdat de band net met de tour is begonnen kon Big S de muzikanten nog net contracteren. Helloïse is een nog vrij jonge groep. Helloïse werd namelijk in april van het vorig jaar opgericht, nadat drummer Ernst van Ee en gitarist Ben Blaauw de groep Highway Chile verlieten na verre gaande muzikale en persoonlijke me ningsverschillen. Van Ee en Blaauw heb ben mede vanwege contractuele problemen besloten van hun rechten op de naam Highway Chile af te zien en on der de naam Helloïse met nieuwe men sen verder te gaan. Deze mensen zijn Stan Verbraak (ex-zebra) zang, Arjan Boogerds (ex-Lemming) gitaar en Mar- chell Remeeus (ex-Lemming) bas. een 'gitaargroep' is, wordt er veel aan dacht gegeven aan de door Verbraak uit gezette zang en melodieën, waaraan ook Blaauw en Boogerds een vocale bijdra ge leveren. Hierdoor heeft de muziek van Helloïse een breed en melodieus ka rakter gekregen. Dat de band rekening houdt met het publiek bewijst het spe ciale podiumdecor, dat bij de optredens gebruikt wordt. In combinatie met de lichtshow is dit weer eens iets anders dan het clichématige opstellen van me tershoge torens en versterkers. Muziekbladen Enkele vooraanstaande muziekbladen hebben reeds aandacht besteed aan de band. Een ieder is het eens, dat de for matie zeer snel furore gaat maken. Ook diverse platenmaatschappijen hebben al interesse getoond. Het repertoire be staat momenteel uit gearrangeerde Highway Chile songs van Blaauw en veel nieuw materiaal. In feite is het dus zo dat er geen covers gespeeld worden. Vooral wat de zang betreft zijn de meeste stukken veranderd en met sprongen vooruit gegaan. De naam Helloïse is ont leend aan de Griekse mythologie. Big „S", Burgh-Haamstede Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 18.00 uur. De Pul, Bruinisse Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 19.30 tot 24.00 uur; zon dag van 14.00 tot 17.30 uur. The Well, Noordwelle Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur en zondag van 14.30 tot 17.30 uur. Brogum, Zicrikzee Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 02.00 uur; zon dag van 15.00 tot 18.00 uur. Trace. Scharcndijke Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 17.30 uur; woensdag van 19.00 tot 23.00 uur spellen- avond. Dc Kéêtc, Nieuwerkerk Vrijdag van 19.30 tot 23.00 uur. Geachte popmuzikanten van Schouwen-Duive- land. Voor alle regionale bands op het eiland, die net begonnen zijn of om wat voor reden ook me nen iets aan het 'grote publiek' kwijt te willen is er deze poprubriek. Stop een fotootje van het ge zelschap in een enveloppe, doe er een stukje infor matie bij en wie weet staan jullie volgende week in Popcorner. Het is het proberen waard in ieder geval. Ook met het oog op de regionale manifestatie jongerenjaar in Brogum op vrijdag acht en zater dag negen november kunnen groepen, die dan acte de présence geven alvast in deze rubriek hun zegje doen. Wie er allemaal spelen en wat er allemaal staat te gebeuren bij dit evenement komt volgen de week in de Popcomer. Het is alvast zinvol om te melden, dat belangstellenden voor de muzikale workshop in Brogum, zaterdag van 14.00-16.00 uur, zich vooraf aanmelden bij de Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland (Gabri de Groot) of jonge rencentrum Brogum. MIDDELBURG - In het kader van het Interna tionale Jongerenjaar heeft de provinciale werk groep hiervoor de Jongerenkrant Zeeland 1985 uitgegeven. Het acht pagina's tellende blad staat boordevol informatie over zaken, die jeugdige le zers mogelijk kunnen bezighouden, zoals wonen, werken, leven, sex en leren. De werkgroep beperkt zich niet tot een opsom ming van nuttige adressen, maar laat ook veel jongeren aan het woord, die leuke of vervelende ervaringen met voornoemde onderwerpen heb ben. De oplage is 50.000 en wordt verspreid tij dens jongerenmanifestaties in de provincie. Be- tzoek je die niet en wil je toch de krant hebben, neem dan even contact op met de Zeeuwse Jeugd raad tel. 01180-23475. Daar is ook het kleine infor matieve boekje Jongerengids te bestellen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 15