Belangrijke rol voor Rode Kruis bij r ampenb estr ij ding UKUItTHEII I n Betty Salemink bij „Tineke" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag li oktober 1985 Nr. 23810 11 Zaterdag 12 oktober Nederland 1 09.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 11.05 uur Telebord. Afl. 2: Over eten (herh.). 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.00 uur Cartoons 15.15 uur Buck Rogers, Amerikaanse tv-film. Buck wordt gewantrouwd door de mensen uit de 25e eeuw. Hij krijgt gelukkig alle kans om zijn goe de naam te redden. 16.00 uur Tineke 17.30 uur Journaal 17.41 uur He-Man and Masters of the Universe, tekenfilm. 18.05 uur De Grote Verwarring, me- diamagazine waarin men de nieuwste ontwikkelingen op het ge bied van de communicatietechniek op de voet volgt. 18.30 uur De Heilige Koe, programma over auto- en motorsport. 18.55 uur De Fabeltjeskrant 19.00 uur Countdown 20.00 uur Journaal 20.28 uur Dynasty, Amerikaanse se rie. Afl.: The Will. Blake, Alexis en Dominique bezoeken de zieke Car- rington sr. ieder met hun eigen bedoe lingen. 21.15 uur RUR, praatprogramma met Jan Lenferink. 22.00 uur Pilotfilm: Codename Fox Fire, Amerikaanse film met: Joanna Cassidy, John McCook, Henry Jones, e.a. Regie: Corey Allen. Drie jonge vrouwen maken er hun beroep van opdrachten uit te voeren voor een ge heime dienst. 23.50 uur Journaal 23.55 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 14.25 uur Studio Sport. Wielrennen: rechtstreeks verslag van de wieler klassieker Ronde van Lombardije. 17.45 uur Medelanders Nederlanders, informatieve serie voor Antiliaanse vrouwen. Afl.: Ban Start Sali (eruit komen), herh. 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 uur Paspoort voor Marokkanen 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal 19.12 uur Op Volle Toeren, vocalisten en groepen van eigen bodem. Presen tatie: Chiel Montagne. 20.00 uur Kieskeurig Op Wielen, con sumentenprogramma. Vandaag: Ver keer en vervoer. 20.30 uur André van Duin's Comedy parade, showprogramma rond André van Duin. Met o.a. Corrie van Gorp en Frans van Dusschoten. 21.30 uur (S) Ein Abend in Wien, be kende operette-melodieën door het Noordhollands Philharmonisch Or kest o.l.v. Franz Bauer Theussl met Cristina Deutekom, Rudolf Schock en Marco Bakker. 22.30 uur Journaal 22.40 uur Studio Sport 23.10 uur Late night movie: Palermo oder Wolfsburg, Duitse speelfilm uit 1980. Een jonge Italiaanse gastarbei der werkt in een Volkswagenfabriek. De kloof tussen zijn cultuur en die van het geïndustrialiseerde West- Duitsland wordt hem noodlottig. Hij doodt twee mensen die hem vernede- BRT 1 16.00 uur (ZW) De vakantie van Mijn heer Hulot (Les vacances de Mon sieur Hulot), Franse speelfilm uit 1952 van Jacques Thti. Met: Jacques Thti, Nathalia Pescoud, Michèle Rol- la, e.a. (originele versie met Neder landse ondertiteling) of: Wielrennen: Ronde van Lombardije. 17.55 uur Journaal 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. Afl. 59 (herh.). 18.05 uur Stad op stelten, spelpro- gramma waarbij twee ploegen tel kens samengesteld uit twee kinde ren, één ouder en één grootouder, het tegen elkaar opnemen. Vandaag:. Veurne tegen Lanaken. Presentatie: Micha Marah en Marijn de Valck. 19.05 uur Boeketje Vlaanderen, toe ristisch magazine. Met o.a.: 1. Tbe- ristisch portret: Herfst aan zee. 2. En of ons landeke leuk is.' 3. Agenda. Presentatie: Gerty Christoffels. 19.35 uur Belgische paardekoersen, lotto-trekking, mededelingen en pro- gra mma-overzieh t 19.45 uur Journaal 20.10 uur Kunstzaken 20.20 uur Weekendfilm: Tatort, Duit se politiefilm van Hajo Gies. Afl.: Dubbelspel (Doppelspiele). Met: Göte George, Eberhard Feik en Chiem van Houweninge. In een flatgebouw wordt hef lijk van Jutta Starck ge vonden. Schimanski en Thanner tref fen in haar flat een brief aan, die wijst op zelfmoord. Als de zaak ver der onderzocht wordt, komt haar man en de directeur van de sport school waar Jutta als secretaresse werkte, onder verdenking 21.50 uur De Frivole Framboos, klas sieke musici laten hun concert op ge zette tijden ontsporen Met Rei nout de Smet, paino en Peter Hens, zang, cello, vibrofoon en piano. 22.30 uur Sport op zaterdag 22.45 uur So what! Afl. 3: Het BRT- Jazzorkest o.l.v. Bob Porter speelt werk van Dusko Goykovitch, met Goykovitch als solist, trompet. 23.20 uur Trekking Lotto-Joker, Paardekoersen. 23.25 uur Journaal en Coda: ,,Moto perpetuo uit de sonate in C gr. t., op. 64, Britten uitgevoerd door Viviane Spanoghe, cello en André de Groot, piano. Zondag 13 oktober Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 14.00 uur 'n Eigen bedrijf beginnen, les 1 (herh.). 14.30 uur Kind en Basisschool Deel 2, les 1 (herh.). 15.00 uur Planten verzorgen in huis en tuin, les 1. 15.30 uur De Poppenkraam. Deel 36: De Brief. 16.00 uur De Mini Playback Show, 6 jeugdige kandidaten play-backen hun favoriete artiest. 16.55 uur Amsterdam Wrak en Monu ment, verslag van de onderwaterop graving van het VOC-schip Amster dam dat in januari 1794 in het Kanaal bij Hastings zonk. 17.30 uur Journaal 17.35 uur Brandpunt Zondageditie 18.00 uur Brandpunt in de markt, maandelijks programma over de Ne derlandse economie. 18.55 uur De Fabeltjeskrant. Afl. 13: Plaats voor Zebra. 19.00 uur Journaal 19.05 uur KRO's Tekenfilmfestival 19.20 uur Alias Smith en Jones, Ame rikaanse tv-serie. Met: Pete Duel en Ben Murphy. Afl. 19: De veedrijvers (21 Days to Tfenstrike). 20.10 uur Fien de la Mar, musical van Ivo de Wijs, Eric Herfst en Joop Stok- kermans over deze legendarische theaterfiguur. Met Jasperina de Jong in de titelrol. Afl. 1. 21.05 uur Er is meer tussen hemel en aarde, maandelijks programma over geloof. 21.50 uur Inspecteur Dalgliesh en het Maxie Mysterie, Engelse thrillerse rie. Afl. 1. Tijdens het oplossen van een moordzaak belandt inspecteur Dalgliesh in het huis van de Maxie fa milie, waar vreemde dingen gebeu ren. 22.40 uur Meesterfotografen, serie portretten. Afl. 5: Bill Brandt. 23.10 uur Journaal 23.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 11.00 uur Medelanders Nederlanders: Sedjarah Kesabaran. Afl. 6. Informa tieve serie voor Molukkers. 11.30 uur Open Universiteit: Regel systemen bij mens en dier. (cursus: Systemen en hun besturing) (herh.). 12.00 uur Het Capitool, directe uit zending waarin belangrijk binnen- en buitenlands nieuws wordt geana lyseerd en toegelicht. 12.45 uur Koninklijk bezoek aan Spanje, samenvattend verslag van het staatsbezoek dat koningin Bea trix en prins Claus aan Spanje brach ten. 13.15 uur Een toekomst die hen toe komt. Stichting Vluchteling 999. 18.25 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Sprekershoek 19.00 uur Studio Sport 19.55 uur Trekking van de lottogetal len 20.00 uur Journaal 20.10 uur Jonge helden, jongerenma gazine gepresenteerd door Daan en Willem Ekkel. 20.45 uur Kamagurka Herr Seele, humoristische sketch: Kamagurka en Herr Seele stellen zich voor. 20.48 uur VPRO-Nieuws 21.08 uur Kamagurka Herr Seele, humoristische sketch: Kapitein centi- meterdiepte. 21.11 uur Het, tv-film van Jan Ritse- ma. Een man weet dat hij van kinds af aan voorbestemd is voor een bij zondere gebeurtenis. Hij kan hier door onmogelijk trouwen, maar maakt wel een vrouw deelgenoot van zijn geheim. Regie: Ran Ritsema. 22.11 uur Late Night Movie: The Long Goodbye, Amerikaanse speelfilm uit 1973 naar het boek van Raymond Chandler. Philip Marlowe wordt door zijn vriend Tferry Lennox gevraagd hem ijlings naar Mexico te brengen. Als Marlowe terugkeert in Los Ange les blijkt Lennox' vrouw te zijn ver moord. 00.01 uur Journaal BRT 1 10.00 uur Eucharistieviering vanuit de Margarethaparochiekerk te Ware- gem. 14.30 uur Voor boer en tuinder: De Gentse Florialiën. Een gelegenheid om even stil te staan bij de recente ontwikkelingen in de sierteeltsector. Presentatie: Paul D'Hoore. 15.00 uur Maatschappelijke vrou wen. Afl. 3: Hoe luid klinkt onze stem? Vrouwen en politiek. Presenta tie: Viona Westra. 15.30 uur Tijdrover. Kwizien: Kippe- pastei. Tips voor koken en lekker eten. Presentatie: Etienne Cocquyt. (herh.). 15.50 uur Jella en haar duiven (Tau- benjule), Oostduitse Jeugdfilm van Hans Kratzert. Met: Jördis Hollna- gel, Ruth Reviecke en Echkhard Bec ker. (herh.). 17.00 uur (ZW) De vorstinnen van Brugge, dertiendelige Vlaamse jeugdserie van Maurits Balfoort naar Maurits Sabbe en Karei de Wolf. Met: Jo de Meyere, Dora van der Groen, Gerard Vermeersch e.a. Afl. 10. (herh.). Professor Neys komt Ida op zoeken en eindelijk spreken zij hun gevoelens uit, maar voor een huwe lijk is het te iaat. De Eerste Wereld oorlog breekt uit. 17.55 uur Journaal 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. Afl. 60. (herh.). 18.05 uur Liegebeest III. Afl. 5. 18.20 uur Leven en laten leven. Programma dat de verbetering van het leefmilieu nastreeft. Met: Vra- genspel over plant, dier en leefmi lieu; Actueel; Biologisch tuinieren met Rik Dedapper; Minder gekende zoetwatervissen; Zoutminnende flora en Mossen. Presentatie: Gil Claes. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal 20.00 uur Verkiezingsshow met nieuws, rechtstreeks programma n.a.v. de parlementsverkiezingen met politiek commentaar, interviews met politici, de eerste resultaten en tus sendoor muzikale intermezzi. 01.00 uur Teletekst voor iedereen. De uitslagen worden permanent bijge houden en kunnen ook gevolgd wor den door niet-bezitters van een toe stel met teletekst. Voor bezitters van een toestel met Tfeletekst-decoder blijft het mogelijk om tussen 3.00 en 7.00 de gedetailleerde verkiezingsuit slagen op te roepen. BRT 2 15.30 uur Preshow - Verkiezingspro gramma, rechtstreeks programma met de eerste commentaren en prog noses n.a.v. de parlementsverkiezin gen. 19.45 uur Journaal 20.05 uur Sportweekend 20.45 uur Made in Vlaanderen: Grue- ten Broos, tv-film van Paul Cammer- mans naar de novelle van Cyriel Buysse. Met: Jan Decleir, Juliette Van de Sompel, Mar Janssen, e.a. (herh.). Broos moet hard werken in de suiker fabriek, waar hij maar weinig ver dient. Als hij 's avonds thuis komt en zijn moeder het enige stukje vlees dat hij per week krijgt niet heeft kunnen kopen, vliegt hij haar aan 21.25 uur Première-magazine. Pro gramma van Roland Lommé over de filmactualiteit. 22.10 uur De steek-er-wat-van-op- show, maandelijkse praatshow ge presenteerd door Emiel Goelen. Met: Het wijn en antivries-schandaal met prof. Heyndrickx en wijnkenner Wi- na Born; De kindertelefoon; De adel: Wat voor functie heeft de adel nog in 1985. Gaat het gezegde Noblesse obli ge nog altijd op? Muzikale gasten: The Star Sisters. Maandag 14 oktober Nederland 1 09.30 en L..J0 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 14.30 uur Sons, and daughters, Australische tv-serle. Angela's huwe lijk blijkt een mislukking en Patricia doet nog steeds haar uiterste best om David terug te krijgen. 15.15 uur Dierenmanieren, hoogte punten uit eerder uitgezonden pro gramma's (3). 15.35 uur Rosco leest voor (29) 16.00 uur Bassie en Adriaan en het geheim van de sleutel. Afl. 3: Op va kantie. (herh.). 16.20 uur Dr. Who, Engelse sciencefic- tionserie. Afl. 3: Monarch (3). Dr. Who Wordt gewaarschuwd voor Monarch's kwade bedoelingen. Hij besluit tot een tegenactie over te gaan. 16.45 uur Hockey met Wim van Heu- men (3) 17.00 uur TROS Sport, wekelijks ma gazine met actueel sportnieuws uit binnen- en buitenland. 17.30 uur Journaal 17.46 uur TROS Pop Formule 18.25 uur Voorlichtingsprogramma Nederlandse Literatuur na 1830. 18.40 uur Voorlichtingsprogramma Grafische Technieken. 18.55 uur De Fabeltjeskrant, kinder programma. 19.00 uur Jan, Jans en de kinderen, tekenfilmserie. Afl. 3. 19.05 uur Knight Rider, Amerikaanse serie. Wanneer een journaliste plan nen heeft voor een racebaan met club huis, komt de onderwereld hier tegen in opstand. Afl.: Rust in vrede. 20.00 uur Journaal 20.28 uur De Kip en het Ei, Neder landse serie. Afl.: Opfrisverlof. Om dat Thea er niet is loopt alles in huize Dageraad in het honderd. Rinus raakt zelfs overspannen. 21.00 uur De macht van een vrouw, tv-serie naar de bestseller van Barba ra Jhylor Bradford. Afl. 3. Emma ver laat Fairly Hall. Het kost haar grote moeite om een baantje te vinden. Ge lukkig ontmoet zij een behulpzame familie die haar door de grootste moeilijkheden heen helpt. 21.55 uur TROS Aktua 22.30 uur TROS Tele-Thriller (3): Fox Mystery Theatre, Engelse thrillerse rie. Afl.: Zakenreis. Vicky stemt toe in een ontmoeting met haar ex-echt genoot in Praag. Daar aangekomen verdwijnt hij ineens, evenals haar paspoort. 23.45 uur Journaal 23.50 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 uur Paspoort voor Joegoslaven 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal 19.12 uur Kwartslag-aan-tafel. Waar doe je het van?, jongeren praten over hoe ze omgaan met hun geld. 19.27 uur Inspecteur Clouseau, Ame rikaanse speelfilm. Schotland Yard nodigt de legendarische Franse in specteur Clouseau uit om te helpen bij het oplossen van een grote trein- roof. 21.05 uur Rondom-tien: Van ouwe snoeper tot gelukkige echtge noot thema-programma van Hans Sleeuwenhoek. 21.50 uur Stille schatten, programma over een klein Parijs' museum waar oude, wonderlijke en beroemde mu ziekinstrumenten weer tot leven ko men dankzij Theo Olof m.m.v. diver se musici. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 22.50 uur Supermachten I: Geschie denis van de Verenigde Staten. Les 2. BRT 1 07.00 uur Teletekst voor iedereen. Verkiezingsuitslagen. 14.00 en 17.00 uur Schooltelevisie 17.55 uur Journaal 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. Afl. 61. (herh.). 18.05 uur Plons, kinderserie. Afl. 27: De zwaluwen, (herh.). 18.10 uur Merlina, Vlaamse detective serie voor kinderen. Afl. 51: De on derkruiper. (herh.). Met: Lea Couzin, Jan Reusens, Mieke Bouve e.a. 18.40 uur Meester, hij begint weer! Compilatie van de leukste fragmen ten uitToets" en .Villa Tempo", pre sentatie: Frank Dingenen. (Het pro gramma van 19.00 Vogels van bij ons komt te vervallen.) 19.05 uur Toerisme. Bretagne II: ,,Ar Gwat", het binnenland. Het binnen land van Bretagne biedt de natuur- minnende toerist een afwisseling van bossen en heuvelachtige gebieden. De mensen zijn er aangewezen op land bouw en toerisme. 19.40 uur Paardekoersen, mededelin gen en programma-overzicht 19.45 uur Journaal 20.10 uur Wynne en Penkovsky, Brit se spionageserie naar het boek ,,The Man from Moskow" van Grenville Wynne over een Russische kolonel die in de zestiger jaren informatie doorspeelde aan een Brits zakenman. Deel 1. Met: Davic Colder, Christop her Rozycki en Fiona Walker e.a. De jaren 1960. De Engelse zakenman Greville Wynne maakt regelmatig reizen naar de USSR en werkt ook voor de geheime dienst. Men vraagt Wynne of hij een serie Engels-Sovjet- se handelsuitwisselingen wil organi seren. Zo komt hij in contact met ko lonel Penkovsky, hoog officier van de inlichtingendienst, die bereid is hem te helpen 21.10 uur Sjo-Bis-Time, showpro gramma met vooral aandacht voor de Vlaamse showbiz. Presentatie: Luc Appermont. 22.00 uur Uitzending door derden: Programma van het Vrije Woord. 22.50 uur Paardekoersen en Jour naal. Aansl: Coda: 'Yardbird' van Ro land Jooris. BRT 2 19.00 uur Zonen én dochters (Sons and daughters), Australische tv-serie. Afl. 19. Met: Stephen Comey, Antonia Murphy, Ann Henderson, e.a. Wayne wil uitvissen waar John vandaan komt. 19.25 uur Juke Box 19.30 uur Tijdrover. Lieve plantjes. Vandaag: Nertera. Presentatie: An dré Onghena. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal. Aansl.: Morgen. 20.10 uur Videomatch. Videospelletje met Marleen Gordts. 20.20 uur Confrontatie 21.50 uur Vizier,programma voor smalfilm- en video-amateurs. Van daag: Onderwaterfilm. Met: Voorstel ling en analyse van: Oosterschelde van J. Blanpain en Belize van C. Boo ne. Presentatie: Nadine de Sloovere. VENLO - De georganiseerde Eerste Geneeskundige Hulpverlening bij rampen komt in de toekomst voorna melijk in handen van het Rode Kruis. Het neemt deze taak over van de organisatie Bescherming Bevolking die wordt opgeheven. Staatssecretaris Van der Reijden (Volksgezondheid) maakte donderdag in Venlo de grote lijnen bekend van het ontwerp van de wet (dat overigens nog niet helemaal klaar is) waarin de nieuwe opzet van de rampenbestrijding zal worden geregeld. Hij sprak op een jubileumbijeenkomst van het district Limburg van de Katholieke Nationale Bond voor EHBO. In de nieuwe opzet krijgen de colle ges van b. en w. de verantwoordelijk heid voor de eerste medische hulpver lening bij rampen. De Basisgezond heidsdiensten (GGD) worden belast met de feitelijke organisatie. Zij krij gen ook de leiding over de hulpverle ning. De hulp wordt gegeven door ge neeskundige eenheden van door het college te erkennen instellingen. Zo'n instelling kan een EHBO-vereniging zijn, maar de voorkeur gaat uit naar het Rode Kruis. In totaal zullen volgens Van der Reijden 60 over het land verdeelde in stellingen een erkenning kunnen krijgen met de daaraan gekoppelde mogelijkheid van een rijksbijdrage in de kosten. Het wetsontwerp dat op stapel staat regelt de voorwaarden voor een erkenning. Daarbij gaat het om kwaliteitseisen, vooral voor wat betreft de vaardigheden met betrek king tot het behandelen van gewon den. EHBO-vereniging Alleen als het Rode Kruis in een be- DEN HAAG - B. en w. van Den Haag komen volgend jaar 27,3 mil joen gulden tekort. Dit blijkt uit de ontwerpbegroting die het college vrijdag naar de gemeenteraad heeft gestuurd. paalde regio geen of nog geen genees kundige eenheid kan leveren kan ook aan andere instellingen een erken ning met de daarbij behorende ver goedingen worden verleend. In zo'n geval zal volgens de staatssecretaris vermoedelijk een beroep worden ge daan op een goed georganiseerde plaatselijke of regionale EHBO- vereniging die voldoet aan de lande lijk te stellen kwaliteitseisen. Ook in andere regio's kan de EHBO een rol spelen bij de eerste genees kundige hulpverlening bij rampen. Maar die rol moet zich dan beperken tot de directe hulp aan gewonden. Het is niet de bedoeling dat er EHBO-ers worden opgenomen in de verschillende staven die in de nieuwe opzet van de rampenbestrijding zijn voorzien. Afgezien van de georganiseerde eerste geneeskundige hulpverlening waarbij complete eenheden worden ingezet, kunnen er volgens de staats secretaris op gemeentelijk niveau wel afspraken worden gemaakt over hulp door individuele EHBO-ers. Die kunnen er bijvoorbeeld in de fase voordat de georganiseerde hulpverle ning op gang is gekomen voor zorgen dat de toestand van de slachtoffers niet verslechtert. Verder ziet de staatssecretaris een taak voor hen bij de begeleiding en nazorg van slacht offers die al een eerste medische be handeling hebben ondergaan. AMSTERDAM - De zogenaamde normpraktijk van de huisartsen, nu 2.500 patiënten, gaat per 1 oktober van dit jaar omlaag met honderd en per 1 januari 1986 met nog eens vijf tig patiënten. Dit is woensdagnacht in Amsterdam besloten op een woeli ge ledenvergadering van de Landelij ke Huisartsenvereniging over de voortgang van het convenant, de overeenkomst tussen de LHV en het kabinet. DÜSSELDORF - De 127 wettelijk beschermde maar gedode vogels die vorige week aan de Westduits-Neder- landse grens door de Westduitse dou ane werden gevonden in de auto van een 42-jarige Hagenaar, zullen vak kundig worden opgezet en als lesma teriaal worden gegeven aan scholen, musea en opleidingsinstituten voor douanebeambten in de deelstaat Noordrijn-Westfalen. Dit heeft het ministerie van milieu in Düsseldorf donderdag meegedeeld. ROTTERDAM - De haven van Rot terdam kan zich niet permitteren om aan politiek te doen. Niet alleen een boycot van Zuid-Afrika, maar zelfs de berichten daarover kosten al lading en dus banen in de haven. Dat was donderdagavond de reactie van de ha venwerkgevers in Rotterdam op be richten over overleg tussen de ge meente Rotterdam en de regering over een eventuele boycot van Zuid- Afrika. i Oltt nationale koflekte geesteüjh geharafimpten giro II 22222„.IS,;Utretht, bonk 7070 70333,.w Zaterdagmiddag, Nederland 1: BRUINISSE - Dat er in het relatief kleine Bruinisse grote dingen gebeu ren begint langzamerhand ook lan delijk bekend te worden. Zaterdag middag wordt Bruinisse Internatio nal in het zonnetje gezet: het ambu- lancebedrijf van de familie Sale mink. In het Veronicaprogramma „Tineke" krijgt Betty Salemink ruimschoots de gelegenheid om via een gezellige babbel over het werk van Bruinisse International te ver tellen. De uitzending begint om 16.00 uur en duurt tot 17.30 uur, via Neder land I. De contacten werden gelegd op de landelijke Veronicadag, in Bruinisse gehouden. Salemink was daar pre sent met drie ambulances om even tueel te kunnen ingrijpen bij calami teiten, niet ondenkbaar met een dergelijk grote massa publiek. Tine ke was daar ook en via een praatje raakte ze zo gecharmeerd van het werk van de beide Saleminks, dat meteen een uitnodiging gestalte kreeg om in haar praatprogramma te komen. Medical escort Betty Salemink zal ongetwijfeld boeiend vertellen over vooral het escort-werk. Zo is ze onlangs in haar ééntje een patiënt wezen ophalen uit Nieuw Guinea: twaalf dagen uit-en- thuis. Trots vertelt Betty, dat ze de enige in Nederland is, die medical escort verzorgt over de gehele wereld. Dat feit, gevoegd bij een dergelijk be drijf in het „gat" Bruinisse, zal vol doende stof opleveren voor een ge sprek. 42 „Die kan me niet zien, geloof ik. Waarom weet ik niet. Ben ik geen rid der zonder vrees en blaam?" „Die zal de gelukkige bezitster zijn van het gezonde stel hersens," ont dekte Reep. „En dat pittige blondje is me te on verschillig-amicaal," zuchtte Gerrit Jan. „Een geestig kopje heeft dat kind", zei Robbert. „Welk pittig blondje bedoel je ei genlijk?" vroeg Reep. „Er zijn er t wee „Er is maar cén, die pittig genoemd kan worden," zei Robbert. „Kerel, wat een enthousiasme," plaagde Reep. „Dat andere blondje, Lenie hè...? een zoete naam," peinsde Gerrit Jan. „Die heeft een zeldzaam zacht snuit je. En hebben jullie op haar ogen ge let?" „Nee. die gelegenheid is mij nog niet geboden." Reep schudde mistroostig zijn hoofd. „Jij hebt op een dusdanige manier de algemene aandacht op je geconcentreerd, dat er voor mij geen blik overschiet." „Het zal je wel veel kunnen sche len." meende Robbert. „Och, je raakt zo zoetjes aan door de sfeer van poëzie en aanbidding die om Gerrit Jan heenhangt, besmet." Reep haalde zijn schouders op. „Het is een doodgewoon geval van maze len." „Misschien kan jij het hart van de door CISSY VAN MARXVELDT negerin veroveren," veronderstelde Paul. „Jij moet je er buiten houden," zei Reep. „En dat bruintje, die Mia, is ook een lief kind," vond Gerrit Jan. „Ik kan me nog steeds niet voor stellen, dat ze zulke malle theorieën hebben verkondigd, Robert. Jij lijdt toch hoop ik niet aan waanvoorstel lingen?" „Je denkt dus zeker, dat ze je om je mooie gezicht zo omzwermen." Robbert lachte weer. „Ja, natuurlijk." Gerrit Jan keek onnozel. Hij zette zijn borst vooruit. „Ben ik soms geen charmant jong mens? Heb ik geen meeslepende ma nieren? Zien jullie mij niet in staat om het hart van een stenen beeld te veroveren?" „Het succes is hem al naar zijn kop geslagen," grinnikte Reep. „De hu zaar is compleet wèg, als ze maar een tipje van zijn bescheiden sokken ziet. En ik ben voor allemaal Robbert, tout zourt." „Nou, de ontchoocheling zal des te groter zijn." Reep wreef zijn handen. „Daar kan ik me nu al op verheu- gen." „Ik wens dit maskeradespel tot het eind vol te houden." Gerrit Jan ge baarde opgewonden. „Ik wil tot het bittere einde de prins van haar jonk vrouwelijke dromen blijven. Je schrijft het ze maar uit Leiden, Bob bie" „Nee baasje, dat is de opzet niet ge weest." Robbert strekte zijn lange be nen behaaglijk. „Ik heb me nog wel geen duidelijke voorstelling er van gemaakt, maar dit is zeker, aan het slot van ons verblijf komt de apothe- se en dan verander jij automatisch weer in G. J. Loots en neem ik mijn rechtmatige plaats weer in." „Och. en als je tóch denkt, dat ze je aanbidden om de nobele hoedanighe den van je hart, de grote gaven van je geest en de Romeinse schoonheid van je snoetwerk - ja, want dat denkt hij, de hoogmoedswaanzinlijder - dan zullen ze waarachtig G. J. Loots wel slikken zonder een spier te vertrek ken," treiterde Reep. Gerrit Jan sloeg theatraal op zijn borst. „Ik waag het er op. Ik voel. dat ik me tegen die tijd zo stevig in die maagdelijke hartjes zal hebben ge nesteld, dat het bolwerk van gene genheid. dat ik om me heen heb ge trokken, tegen dc ruwste ontgooche ling bestand zal zijn." „Nou, en ik voel, dat je hard op weg bent om stapelkrankzinnig te wor den." zei Reep. „En ik heb zo'n idee dat tante Melie al lang voor het fantastisch slot do waarheid zal hebben geopenbaard," glimlachte Paultje. „Die wijsheid kun je anders wel voor je houden." vond Reep. „Bewaar jij je ideeën maar voor Engeland." (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 11