SEAT FURA DAG SERVICE CENTER IRENE Rabobank Q u Kum Hin HELPEnS:^ MEDEDELINGEN GEMEENTE ZIERIKZEE HOLTYMODE Wielersport Jan de Jonge A.s. zaterdag van 9.00-17.00 uur Alleen bij Ook 's zaterdags geopend ADVERTEREN IS VERKOPEN! Gemeente Westerschouwen DE RIVEL ABRAMFIETS De Rabobank heeft een prirn^ advies over üw favoriete vakantiebestemming! Prijs f 993r nationale kollekte geestelijk gehandicapten giro 1122 222;„s,;Utreiht,bank 707070332,;»™ ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 10 oktober 1985 Nr. 23809 7 Pr. Irenestraat 1 - Bruinisse - Telefoon 01113-1292 of 2409 Subsidieregeling verbetering particuliere huurwoningen Burgemeester en wethouders hebben het voornemen aan de gemeenteraad voor te stellen een regeling in het le ven te roepen die voorziet om in be paalde gevallen aan eigenaren van particuliere huurwoningen een bij drage te verstrekken ter tegemoetko ming in de kosten van het treffen van voorzieningen aan te verhuren of ver huurde woningen. Met nadruk wordt er op gewezen dat volgens die regeling zo'n bijdrage al leen zal kunnen worden toegekend indien de Rijksoverheid voor die wo ningverbetering gelden beschikbaar heeft gesteld. De raad kan de verordening pas vaststellen nadat is voldaan aan de „Inspraakverordening stadsvernieu wing en ruimtelijke plannen Zie- rikzee". In verband hiermee zal een ontwerp van deze regeling, officieel geheten „Verordening geldelijke steun voor zieningen aan particuliere huurwo ningen 1985" van 11 oktober tot en met 25 oktober 1985 voor iedereen ter inzage worden ge legd en wel: a. op de secretarie, afdeling algeme ne zaken (van 09.00-12.00 uur); b. in de openbare bibliotheek aan het Groeneweegje. Gedurende deze termijn worden inge zetenen en zij die in de gemeente een belang hebben in de gelegenheid ge^- steld op deze ontwerp-verordening te reageren door schriftelijke op- of aanmerkingen dan wel suggesties bij burgemeester en wethouders in te dienen. Deze opleiding neemt 1 dag per week in beslag. De werkzaamheden die in het kader yan het project op de verschillende afdelingen van de gemeentesecreta rie zullen moeten worden verricht be staan hoofdzakelijk uit eenvoudige administratieve handelingen/ver werkingen, zoals bijvoorbeeld het beantwoorden van eenvoudige cor respondentie, het verrichten van een voudig typewerk en het bijhouden van bepaalde systemen. De gemeentesecretarie kent momen teel 4 afdelingen, te weten: 1. burger- en interne zaken 2. financiën 3. algemene zaken 4. welzijn c.a. He^ is de bedoeling dat 4 werkloze jongeren tegelijkertijd aan het pro ject deelnemen en wel gedurende 20 uur per week. Elke vrijwilliger zal dan ongeveer 3 maanden op één afdeling werkzaam zijn zodat na afloop van het jaar alle afdelingen doorlopen zijn, waardoor met alle facetten vairde^eflTëentelij- ke taken op globale wijze kennis kan worden gemaakt. Geïnteresseerden die aan dit project wensen deel te nemen kunnen zich wenden tot de heer L. J. Lagendijk van de afdeling Welzijn c.a., telefoon 01110-3151. Afkondiging verordening Burgemeester en wethouders van Zie- rikzee maken bekend, dat met ingang van 11 oktober 1985 gedurende drie maanden ter gemeentesecretarie, af deling Algemene Zaken en ten kanto re van de Intergemeentelijke Sociale Dienst Schouwen-Duiveland en Sint Philipsland, voor een ieder ter lezing is neergelegd en tegen betaling van de kosten verkrijgbaar is de „Veror dening tot uitvoering van de artike len 29 en 38 van de Algemene Bijstandswet". In deze verordening zijn voorschriften opgenomen over de behandeling van aanvragen om bijstand en de behandeling van be zwaarschriften. Zij treedt in werking op 14 oktober 1985. Voortzetting werkervaringsproject op de gemeentesecretarie Vorig jaar oktober is bij de gemeente Zierikzee een werkervaringsproject in de administratieve sfeer van start gegaan. 4 werkloze jongeren is de kans gebo den gedurende één jaar op de secreta rie werkervaring op te doen. Twee deelnemers aan het project heb ben inmiddels een baan gevonden. Na het jaar waarin men aan het pro ject heeft deelgenomen verstreken is wordt aan nieuwe jongeren de kans geboden zich voor dit project aan te melden. Momenteel zijn 3 plaatsen in het project beschikbaar. Dit project is bedoeld voor werkloze jongeren van met name 18 jaar en ouder, die in het bezit zijn van een MEAO-, HAVO- of MAVO-diploma. Dit project is opge zet in samenwerking met de Stuur groep Werkloosheid Schouwen- Duiveland vanuit de gedachte dat het ontbreken van werkervaring voor ve le werkloze jongeren een ernstige be lemmering vormt bij het vinden van betaald werk. Dit werkervaringsproject is goedge keurd door de regionale toetsings commissie vrijwilligerswerk Noord en Zuid Beveland, Schouwen-Duive land, Sint Philipsland en Tholen zo dat de deelnemers/sters aan dit project dit met behoud van hun uitke ring kunnen doen. Naast het opdoen van werkervaring wordt tevens de mogelijkheid gebo den om via een opleiding van het leerlingwezen de reeds verworven kennis te vergroten en door middel van deze opleiding een betere aan sluiting tussen theorie en praktijk tot stand te brengen. Commissievergadering De vaste- commissie voor advies en bijstand voor financien vergadert woensdag 16 oktober 1985, aanvang: 16.30 uur in de raadzaal_ van__het stadhuis. De vergadering is voor iedereen vrij toegankelijk. 'Met toestemming van de-j£QQXzitter mag, voorafgaand aan elk agenda punt, het aanwezige publiek het woord voeren. De agenda voor de vergadering ziet er als volgt uit: het verlenen van gemeentegaran tie ten behoevei~v5n~ een tweetal door de stichting Woningen en Woongebouwen voor Bejaarden óp Schouwen-Duiveland te-sluiten geldleningen voor de financiering van de stichtingskosten van 32 ser vicewoningen aan het Vrije/Jan- newekken te Zierikzee. (De voorzitter is voornemens voor te stellen dit agendapunt in beslo tenheid te behandelen) Vraagbaak 1985/1986 De gemeente Zierikzee zal wederom in samenwerking met de Zierikzeese Ondernemerscentrale een herdruk van de „Vraagbaak Zierikzee" uitge ven. In deze gids zijn opgenomen de namen en adressen van vele instellin gen, verenigingen en clubs in de ge meente Zierikzee. Tbr aanvulling of verbetering van de gegevens, zoals die in de uitgave 1984/1985 voorkomen, kan iedere in stelling, vereniging en organisatie door middel van onderstaande bon de •gegevens vóór 15 oktober 1985 doen toekomen aan het bureau voorlich ting van de gemeente. Hierlangs afknippen en opsturen aan: Gemeente Zierikzee t.a.v. Bureau voorlichting Postbus 5003 4300 KA Zierikzee Naam nisatie: instelling/vereniging/orga- Adres: Postcode: Tel.: Wenst ondergebracht te worden on der hoofdstuk: Eventuele aanvulling of verbetering: SUPER-ELEGANT, RUIM, LICHTE SCHOUDERVULLING. VLEERMUIS MOUW, TAILLE-ACCENT, BL0USEND, F. 399,- Dam 15-19, Zierikzee Telefoon 01110-2816 Donkereweg 35, Schuddebeurs. (Tfelefoon: 01115-5651) (3 km van Zierikzee, richting Brouwershaven) Een oase van rust en romantiek Onlangs uitgebreid met sfeervol serre- restaurant Romantisch Menu (4 gangen) 49,50' Zeeuws Specialiteiten Menu (5 gangen) 75,— Menu Carte Blanche (7 gangen verrassend-verfijnd 85,— Lunch en diner geopend Op de volgende zaterdagavonden: l(f oktober en 23 november 1985, 15 fe bruari en 15 maart 1986 brengen we weer onze succesvolle Romantische Gala avonden k f 98,- per persoon alles inclusief, (feestelijk apéritief - 5 gangen menu - speciaal geselecteerde wijnen - moka). MÜ2iek-duo Maarten Bruynes piano - bas - gitaar en zang). Aanvang apéritief 19.30 uur. Gaarne tijdig reser veren. Avondkleding is niet verplicht, wordt echter wel op prijs gesteld. Tijdelijke afsluiting van wegen De directeur van gemeentewerken Westerschou wen maakt bekend: In verband met reconstructie van het wegdek Ho- gezoom tussen de grens bebouwde kom Haamste de en Renesse zal deze in gedeelten worden afgesloten voor alle rijverkeer, gedurende de pe riode 7 oktober 1985 tot 1 april 1986. Aanliggende bedrijven zullen zoveel als mogelijk bereikbaar blijven. De afsluiting zal zoveel korter of langer duren als mogelijk dan wel noodzakelijk zal blijken. De directeur voornoemd. Speciaal voor ouderen, veiliger en comfortabeler D tours vliegreizen 3 weken vakantie voor de prijs van 2 in de bungalow's Santa Fe op Gran Canaria. Vertrek 27 oktober 1985 prijzen nu: bij 3 personen f 1049,- p.p. bij 2 personenf 1196,- p.p. Vakmensen in vakantiewensen. Een revolutie in tweewielers Extra lage instap Lage zadelstand dankzij gebogen zitbuis Continu verlichting Richtingaanwijzers Stabiele achteruitkijkspiegel Unieke constructie De revolutionaire Rivel Abramfiets betekent de oplossing voor fietsende bejaarden en mensen met heup- en knieklachten. Deze fiets biedt dankzij z'n speciale konstruktie optimale veiligheid in het verkeer en maximaal fietscomfort. Gemakkelijk op-en afstappen, comfortabel fietsen De Rivel Abramfiets is voorzien van een extra lage instap, waardoor zowel het op- als afstappen sterk vereenvoudigd wordt. Dankzij een gebogen zitbuis kan de fiet ser bovendien gemakkelijk met beide voeten op de grond rusten. Continu verlichting en richtingaanwijzers voor extra veiligheid Een even eenvoudige als doelmatige lichtgewicht accu zorgt ervoor dat de verlich ting van de Rivel Abramfiets ook tijdens stilstand volop blijft branden. Twee richting aanwijzers die eveneens op deze accu zijn aangesloten, maken het mogelijk dat de fietser bij het afslaan beide handen aan het stuur kan houden. De bediening vindt plaats zonder de handen te verplaatsen. Een hand uitsteken is dus niet meer nodig. Een bijzonder lichtlopende dynamo zorgt voor de stroomtoevoer naar de verlichting en de richtingaanwijzers. Als de fiets stilstaat b.v. voor een stoplicht, zorgt een auto matische schakeling voor de stroomtoevoer vanuit de accu. Zodra de fiets weer in beweging gezet wordt, levert de dynamo de stroom en wordt de accu automatisch uitgeschakeld. Op deze manier is de gebruiker altijd verzekerd van continu verlich ting. Stabiele achteruitkijkspiegel Omkijken voor oudere mensen is een vaak onderschat probleem. De Rivel Abram fiets is standaard voorzien van een bijzonder stabiele achteruitkijkspiegel. Omkijken bij het linksafslaan i§ daarom niet meer nodig. De Rivel Abramfiets is uitgerust met kwalitatief hoogwaardige onderdelen w.o. roest vrijstalen velgen, veiligheidsslot, reflecterende banden en torpedo remnaaf (of een achterfrommelrem met drie versnellingen). Uil voorraad leverbaar: St. Jacobstraat 17-19 - Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 7