Schouwse bedrijven doen goed mee aan gescheiden inzameling probleemafval SI Koos Smalheer sterkste van Brouw bij bloembalen drukken F 2000,- ISTA DE ZIERIKZEESCHE COURANT AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer my Pt BILT CANADA Autobedrijf A.L.G. RIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 10 OKTOBER 1985 142ste jaargang Nr. 23809 Uitstekend geslaagd Succesvolle chef-kok Restauratie duurder Spanning terug O© proef met kwelschermen. tegen verzilting De Zierikzeese chef-kok Jacques Hufsker, De restauratie van molen Den Haas wordt De spanning is terug in de eerste kfasse van het grondwater, op de zuidkust van Schou wen is uitstekend geslaagd. (Pag. 2). werkzaam bij de Corneliastichting, presteert duurder dan was geraamd. De overschrijding van de Schouwen- Duivelandse zaalvoetbal- goed bij wedstrijden. (Pag. 3). bedraagt ruim 50.000 gulden. (Pag. 4). competitie door het verlies van Country Club. (Pag. 13). WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De sterkste is niet hij, die de meeste kracht heeft, maar hij die volhardt. Mare Monnier Reinigingsdienst heeft al 130 bedrijven bezocht Dit nummer bestaat uit 16 pagina's KERKWERVE - De overgrote meerderheid van de Schouwse bedrijven staat positief ten opzichte van het gescheiden inzamelen van schadelijke afvalstoffen. Van de tot op heden 130 door de reinigingsdienst benaderde ondernemingen heeft slechts een fractie hiervan een wat afwachtende tot afwijzende houding aangenomen. Con creet betekent dit, dat nu al na nog geen half jaar experi menteren zo'n 40 tot 50 procent van de probleemstoffen gescheiden bij de dienst binnen komTT In mei van dit jaar stelde de Reini gingsdienst Schouwen-Duiveland de 26-jarige ing. Steven Capelle aan, die als voornaamste taak het benaderen van de naar schatting 300 Schouwen- Duivelandse bedrijven kreeg. Met een beknopte inventarisatie na een half jaar in touw te zijn geweest klinkt Capelle uiterst optimistisch. „Naast het feit, dat vrijwel iedereen graag een schoon milieu heeft, speelt ook het kosten-aspect mee. De bedrij ven hoeven niets te betalen voor het ophalen van de stoffen". met extra heffingen werden gelegd. Hér resultaat: zo gauw betaald moet worden voor het scheiden en verwer ken van afval geven de bedrijven niet thuis. Wil een reinigingsdienst dus optimaal afval scheiden, dan mogen hieraan voor de ondernemers geen kosten verbonden zijn. Maar de ge maakte kosten moeten wel ergens vandaan komen. Directeur van de reinigingsdienst J. Landman spreekt over een alge meen belang voor de totale bevol king. „We hebben als inwoners van Schouwen-Duiveland allemaal be lang bij een goede verwerking van het afval. Logisch dan, dat we er ook allemaal voor moeten opdraaien". Maar dat lijkt nogal mee te vallen, want ondanks de nieuwe activiteit Ophaalcijfers Hij draagt een voorbeeld aan uit Utrecht, ~wSar de ophaalcijfers van Pieter van 't Hof aan het stoeien met een zak meel. Duidelijk te zien dat het een gratis jaar naast die van een jaar niet z'n dagelijks werk is. Wedstrijd in kader van Week van het Brood- BROUWERSHAVEN - Niet minder dan 47 keer in een minuut wist Koos Smalheer uit Brouwershaven woens dagavond een bloembaal van 25 kilo boven zijn hoofd te tillen. Hij veroverde daarmee de titel „Sterkste van Brouw" in een wedstrijd „Bloembalen drukken" die werd georganiseerd door bakkerij Kik in het kader van „De Week van het Brood" die dit jaar als thema de sport heeft. En sportief ging het er aan toe woensdagavond voor de winkel van Kik waar zich vele tientallen Brou- wenaren verzamelden om de kracht patserij van hun stadsgenoten te aan schouwen. Aangemoedigd door de luide toejuichingen die af en toe op klonken groeide de lijst deelnemers allengs aan tot negentien in de cate gorie tot en met twaalf jaar en even eens negentien in de categorie van twaalf tot tachtig jaar. Onder deze laatsten bevonden zich drie vrouwen en een Duitse jongen die tot grote opluchting van bakker Hans Kik niet de allersterkste bleek, want de eerste prijswinnaar kon, volgens zijn toe zegging, rekenen op een broodmaal tijd voor het hele gezin die 8 weken lang door hem persoonlijk bij de ge lukkige aan huis zal worden afgele verd. Taarten De jongste deelnemers sloofden zich uit voor het winnen van een taart, maar natuurlijk ook voor het meedoen zelf waarmee ze even mid den in de belangstelling stonden. De baal bloem waarmee zij hun spier kracht mochten testen woog 8 kilo. Uit de stand, die door bakkerij medewerkers Frans Kloet, Helen Kik en Robert Verkerk nauwkeurig wer den bijgehouden, bleek dat de twaalfjarige Nicolai Schregardus over de grootste spierkracht, de langste adem of het meeste doorzet tingsvermogen beschikte. Hij wist in elk geval de bloembaal gedurende 2 minuten 59 keer boven zijn hoofd te tillen en werd daarmee winnaar. Op de voet gevolgd door zijn jongere broer Sander die het 55 keer kon. Twee taarten dus aanstaande zater dag bij de familie Schregardus in Brouwershaven. Op de derde plaats eindigden Jan de Boer en Arno Ob- bink die de bloembaal allebei 54 keer tilden. Zware werk Het zware werk kwam aan bod in de categorie boven twaalf jaar, waar- in de zak meel die gédfüknsoest worden niet minder dan 25 kilo woog. Een enkeling kwam dan ook niet ver der dan drie keer in één minuut, maar het gemiddelde lag toch rond de dertig maal en winnaar Koos Smal heer wist de zak bloem, gemalen door molen De Hoop in Zierikzee, 47 keer te tillen in één minuut. Hij werd op de voet gevolgd door Sam Krista- lijn, eveneens uit Brouwershaven, die zijn 46 keer tillen beloond zag met 5 weken lang op zaterdag een brood maaltijd thuisbezorgd en Kees Seip 3 weken voor 45 keer opdrukken. Meegevallen Dè drie vrouwen die in het kader van de emancipatie ook hun spier kracht toonden, worden hiervoor door bakker Kik beloond met een krentebrood. Van hen toonde Wil Ob- bink zich de sterkste, terwijl Jannie de Vlieger op een tweede en Tinie de Vos op de derde plaats eindigden. Initiatiefnemer Hans Kik toonde zich tevreden over het verloop van de wedstrijd. „Het is me alles meegeval len. Dat doen we nog wel een keer", aldus de enthousiaste bakk'er die tij dens deze „Week van het Brood" ook allerlei bijzondere broodsoorten bakt. Ing. Steven Capelle benadert voor de Reinigingsdienst de Schouwen-Dui- velandse bedrijven met chemisch afval. Advertentie uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 Advertentie Wie het verschil ziet verdient bij ons duizenden guldens Autobedrijf St. Joostdijk 41 Burg. v. d. Havestraat 48 4307 AR Oosterland Dealer van Subaru, Austin Rover, Land en Range Rover ziet het er niet naar uit de de heffin gen voor de burgers hiervoor omhoog zullen gaan. De verhoging van de rei nigingsheffing voor de particulieren met ingang van 1 januari 1986 naar 125,40 gulden (dat is 16,80 gulden meer dan nu) zit in de invoering van de rolemmers en niet in het geschei den ophalen van probleemstoffen. Het spreekt voor zich, dat bedrijven die bewust verontreinigen in de wa ter of lucht hiervoor wel in de buidel moeten tasten. Hoe belangrijk Hoe belangrijk is eigenlijk het nieuwe ophaalsysteem bij particulie ren en bedrijven. Als alle schadelijke stoffen, zoals chemicaliën en oliepro- dukten onbewerkt op de vuilnisbelt terechtkomen, dan is er kans op ver- ontreining van het oppervlaktewater. Het kringetje is snel rond, want het oppervlaktewater bereikt de land bouwgewassen .en die belanden uit eindelijk op het bord. Het behoeft geen uitleg, dat verontreinigd voed sel desastreuze gevolgen voor de be volking kan hebben. Maar zover is het gelukkig op Schouwen-Duive land nog lang niet en zover lijkt het ook niet te komen. Verwachting tot vrijdagavond: Wisselend bewolkt Vannacht veel bewolking en moge lijk enige regen. Morgen wisselend bewolkt en een enkele bui; minimum temperatuur ongeveer 12 graden, morgenmiddag rond 15 graden. Vrij krachtige, aan de kust en op het IJs- selmeer tijdelijk harde wind, eerst zuidwest, morgen westelijk. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 14 okt.: Zaterdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 14 graden Windkracht: west 3 Zondag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: zuidwest 3 Maandag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 11 okt. Zon op 6.58, onder 17.55 Maan op 02.42, onder 17.19 Nieuwe Maan: 14 oktober (04.33) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 11 okt. 0*37 12.48 6.19 19.03 Springtij: 16 oktober HET WEEROVERZICHT DE BILT - Vandaag wordt het weer bepaald door een westelijke stro ming. Deze is aanwezig tussen een de pressie, die van de noordelijke Noordzee via Zuid-Scandinavië oost waarts trekt en een hoged ruk gebied boven Frankrijk dat langzaam in on ze richting beweegt. De, via de Noordzee, naar ons land stromende lucht is vandaag nog on stabiel van opbouw. Naast opklarin gen komen in deze lucht stapelwol ken voor. Deze ontstaan boven het re latief warme Noordzeewater, dat mo menteel nog een temperatuur van zo'n 15 graden meet. Mogelijk valt uit deze wolken op enkele plaatsen nog een bui. De middagtemperatuur ligt vanmiddag rond de 15 graden. Naarmate het hogedrukgebied in Frankrijk dichterbij komt, neemt de kans op een bui af. Vrijdagnacht wor den flinke opklaringen verwacht. Overdag is de wind nog vrij krachtig en aan zee af en toe hard uit weste lijke richtingen. Advertentie Vervolg pagina 2 Advertentie ~Oe7_ A.N.V.R.-reisburo's organiseren een informatie- en filmavond over op maandag, 28 oktober a s. in de Schouwburg te Middelburg. Entree f 5,- p.p. Gratis vervoer Kaartverkoop: Advertentie cte. mmtmm Hans Kik (links) fungeerde zelf als speakertijdens de door hem georganiseerde wedstrijd 'bloembalen drukken'. REISBURO APPELMARKT 21 ZIERIKZEE TEL. 01110-5036 ven oeveren reizen boven de ANWB inruilprijs voor uw auto bij aankoop van een nieuwe MITSUBISHI (t/m 12 oktober '85) Zierikzee - Tel. 01110-4457 MITSUBISHI-dealer

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1