stukken „Het was goed toeven in Bru Zeeland helpt Nepal Geestelijk weekend voor Leger des Heils korps ERIC DE NOORMAN Wie helpt er mee de ark van Noach bouwen? 5ZC J. L. FLACH, huisarts SUCCESJES 1 grote gerookte makreel Saman's BOERENLEVERWORST SLAGERIJ J. DE KONING 6 Afscheidsdienst ds. W. F. Teekens yy BRUINISSE - Tijdens een speciale afscheidsdienst zondagmiddag 6 oktober heeft dominee W. F. Teekens en z'n vrouw afscheid genomen van de plaats waar hij 5 jaar als predikant heeft gediend. „Ik vertel geen nieuws dat de bijzondere geaardheid en structuur van de Bruse gemeente, zowel kerkelijk als burgerlijk, het werken hier een bijzondere aanpak vraagt. Maar als men daarvoor begrip heeft en op haar juiste waarde weet te schatten, is het goed toeven in Bru. Het is wellicht niet altijd even gemakkelijk geweest, maar ik ben er van overtuigd dat u en uw vrouw, die u in deze zware taak bijzonder heeft bij gestaan, zult kun nen beamen; „Het was goed toeven in Bru en het was goed in Bru te zijn geweest", aldus burgemeester T. C. Hekman die de spits afbeet bij de toespraken na de preek. De burgervader sprak ook over de goede samenwerking die in de loop der jaren was ontstaan tussen het predikants- en het burgemeestersge zin: „Vooral in een kleine gemeen schap als het Bruse, waarin men van uit onze posities in nauw contact staat met de bevolking en de noden en zorgen van de enkeling kent, kan een regelmatig contact tussen kerk en overheid bijzonder zinvol zijn. Kan men gezamenlijk en zeer zeker als men in ons beider geval vanuit de zelfde principiële overtuiging poogt t© werken, vele mensen in hun noden tot steun zijn. Kan men in een wereld waar men in hoofdzaak oog heeft voor het materiële welzijn van de mens, in goed overleg zich ook nog eens bezinnen op het innerlijk wel zijn van de mens en hem helpen bij het aangorden van de wapenrusting Gods, opdat hij meer geestelijk weer baar wordt tegen de dreigende mach ten van deze tijd". Namens het gemeentebestuur be dankte hij de predikant voor deze goede samenwerking en knoopte daar tevens de wens aan vast dat Bru spoedig weer een eigen herder mocht hebben. Zandkonijnen Voor de tussenliggende periode, tot erweer een predikant is benoemd, is dominee O. C. Kerssens uit Haamste- d^aangewezen als consulent voor en kele kerkelijke taken, waaronder voorzitter van de kerkeraad. „Zand konijnen en slikmossels bijten elkaar niet, heb ik me laten vertellen", aldus de dominee. Acila, 9-10 te Mina al Fahal verw. Acmaea, 8-10 te Port de Galets.verw. Alnati, 8-10 te Santos. Moordrecht, 7-10 220 n.o. Fernando Noronha naar Ihranto. Nedlloyd Amersfoort, 7-10 720 o.z.o. Tbkio naar Manzanillo. Nedlloyd Dejima, 7-10 van Djeddah naar Singapore. Nedlloyd Houtman, pass. 7-10 Straat Messina naar Fos. Thsman, 7-10 535 n.o. Flores, 10-10 Rotterdam verw. De korpsraad is destijds tot de con clusie gekomen dat, in 1985, de vol gende punten extra aandacht verdie nen: Geestelijke beïnvloeding en groei van de korpsbevolking en be trokkenheid op elkaar. De geestelijke weekenden vormen onderdeel van dat beleid. Het week end in Zierikzee zal onder leiding staan van Divisie Officier Majoor en mevrouw B. J. van Kesteren. Programma Na de aankomst en ontvangst met Alle belangstellende kinderen van vier tot twaalf jaar zijn op deze drie ochtenden van tien tot twaalf uur welkom in 'De Lichtboei'. Het project gaat op woensdagoch tend van start met een diaserie over het verhaal van Noach aan de hand van het bekende kinderboek van Spier. Hokken bouwen Vervolgens zullen met behulp van werking en enorme inzet bij diens werk. Op zijn verzoek zong de ge meente staande de dominee toe Ps. 121: „De Heer zal u steeds gadeslaan". Alle sprekers haalden de grote werklust van dominee Teekens aan, maar volgens dominee C. L. de Rooij, die namens de Ring Schouwen-Dui- veland sprak, school ook daarin het grote gevaar dat men niet tot de in nerlijke rust en bezinning komt. Vol gens dominee De Rooij waren ze niet alleen broeders in het geloof maar ook in het vlees. Beiden eten hun ze nuwen weg en waren zodoende alle bei de 100 kg gepasseerd.... Als Assessor van de PKV, de Prov. Kerk Vergadering sprak ouderling J. Blom uit Renesse. Hij bedankte de dominee voor z'n grote inzet als voor zitter van de Classis. Voorzitter Classis Ds. B. den Butter uit Stavenisse, waarnemend praeses van de Classis, verhaalde de scepcis die er bestond toen Ds. Tfeekens als beginnend predi kant in Bru ook gelijk voorzitter van de Clasis werd. Maar volgens de Thoolse predikant heeft Tfeekens zich bijzonder goed van die taak gekwe ten en in grote lijnen de verschillende stromingen bij elkaar weten te bren gen. Hij zei blij te zijn dat het water tussen de eilanden geen belemmering vormde om Tholen en St. Philipsland echt bij de Classis te laten horen, „Al heeft de pont wel eens tegenstroom", voegde de spreker daar dubbelzinnig aan toe. Ds. A. ten Hove .van de Ger. Kerk «bedankte de scheidende predikant van de Hervormde Kerk voor de goe de samenwerking die er tussen hen was geweest. Vlonder In z'n afscheidswoord direct na de preek bedankte ds. Tfeekens de orga nisten mevrouw Schraver en de heer Van Eek, de koster de heer J. Knop (hij haalde vanwege m'n lengte altijd de vlonder uit de preekstoel) en alle verenigingen waar hij zo'n goede band mee heeft had gehad. De integratie Gereformeerde en Hervormde Kerk, „Samen op weg", noemde hij een goede zaak in Brui- nisse. Alleen als er structuele ver schillen in de Bijbeluitleg bestaan moet er niet aan worden begonnen en zeker niet van bovenaf worden opge legd. De laatste spreker was de Bruse ou derling De Jonge die de dominee be dankte voor de vruchtbare samen- Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Hummelo (toez.): J. A. D. van der Boon, kand. te Leiden; te Vinkeveen en Demmerik: J. Maas land te Waddinxveen. Aangenomen naar Stad aan 't Ha ringvliet: J. de Rijke, kand. te Vlis- singen; het beroep door de Generale Synode der N.H.K. tot predikant voor buitengewone werkzaamheden (belast met de arbeid ten dienste van de Prot. Geest. verz. bij de Kon. Mari ne): J. Mooij, kand. te Leiden; naar Ouderkerk aan de IJssel: G. Hen driks te 's-Grevelduin-Capelle. Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Enkhuizen: H. van Andel te Grouw; naar Vaasen: drs. J. D. de Haan te Midwolde (Old.). Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Aangenomen naar Meppel: C. Kleijn te Zevenbergen, die bedankte voor Buitenpost en voor Rijswijk in combinatie met Pijnacker. Bedankt voor Delfzijl: G. Gunnink te Mussel. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Elburg: J. Veenendaal te Barendrecht. Aangenomen naar 's-Gravendeel: P. van Dolderen, kand. te Nunspeet, die bedankte voor Noordscheschut. Bedankt voor Vlaardingen: R. van Beek te Veenendaal (Pniëlkerk). Tweetal te Veenwouden: J. van Mourik, kand. te Goes en D. J. Steensma, kand. te Hierden. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Den Haag-Zuid en voor Oud-Beijerland: J. J. van Ecke- veld, Zeist; voor Haamstede en voor Leerdam: A. Bac te Bodegraven; voor Slikkerveer: L. Blok te Nunspeet; voor Rotterdam-C: J. Mijnders te Vee nendaal. Geref. Gemeente in Nederland Nieuwerkerk. Vrijdag 11 oktober, 15.00 uur huwelijksbevestiging ds. A. v.d. Berg, Gouda. Bedankt voor beroep Gereformeerde Gemeente Haamstede HAAMSTEDE - Ds. A. Bac te Bode graven heeft bedankt voor het beroep dat uitgebracht was door de Gerefor meerde Gemeente van Haamstede. Op 12 en 13 oktober ZIERIKZEE - Het Leger des Heils korps te Zierikzee houdt op zaterdag 12 en zondag 13 oktober een geestelijk weekend met als thema: 'Niet op je eentje'. koffie en thee zal worden gezongen en gesproken over het thema: 'Niet op je eentje?'. Tijdens de avonduren zal een film worden vertoond met punten van het thema verwerkt in een prak tijksituatie. Tijdens de Heiligingssamenkomst op zondagochtend 13 oktober zullen majoor en mevrouw Van Kesteren ko men tot een slotgedachte over ge noemd thema. Dit geestelijk weekend is bedoeld voor allen, die op de één of andere wijze betrokken is bij het L«ger des Heils korps. De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de ^nhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge zonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van Je redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver. waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. Reacties Volkspetitionnement Het volkspetitionnement lijkt een flink succes te worden. Ook op Schouwen-Duiveland heeft een groep van meer dan honderd vrijwilligers over de 4100 kaarten met handteke ningen en ruim 900,- aan machtigin gen opgehaald. Zij merkten dat veel mensen hun kaart al zelf hadden op gestuurd. Diverse delen van Schouwen-Dui veland zijn nog niet bezocht en dat zijn vooral de buitengebieden. Men sen, die hun kaart nog niet op gestuurd hebben, kunnen nog terecht op de bekende adressen in hun omge ving of op de markt van donderdag a.s., want dan staat daar een kraam van het vredesplatform. Weet iemand het adres van de dichtstbijzijnde con tactpersoon niet meer, dan kan men contact opnemen met Petra Ruiten beek. tel. 01112-2113. Langs deze weg willen wij iedereen hartelijk bedanken voor de vele kado's, bloemen, kaarten enz. die wij na de geboorte van onze dochter JEANETTE mochten ontvangen. PIET en TRUUS STOUTEN-DE MUNNIK Zonnemaire, oktober 1985 JACOB CORNELIS VERWIJS ARIAANTJE MORKS geven u, mede namens wederzijdse ouders, kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaatsvinden op vrijdag 11 oktober a.s. om 13.45 uur in het gemeentehuis te Nieuwerkerk. Kerkelijke bevestiging om 15.00 uur in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente in Nederland te Nieuwerkerk door de weleerwaarde heer ds. A. v. d. Berg. Gelegenheid tot feliciteren van 19.30 tot 21.30 uur in „Ons Dorpshuis" te Nieuwerkerk. Oktober 1985 Toekomstig adres. Ooststraat 13, 4306 AA Nieuwerkerk. D.V. 13 oktober hopen onze ouders, groot- en overgroot ouders J. C. FLIKWEERT B A. FLIKWEERT-JONKER te gedenken dat zij 60 jaar in het huwelijk zijn verbon den. Ieder die hen wil feliciteren is van harte welkom 12 ok tober tussen 16.30-17.30 uur in „Ons Dorpshuis" te Nieuwerkerk. Hun kinderen, klein- en achterkleinkinderen Nieuwerkerk, oktober 1985 Kerkring 49 De viering van ons 50-jarig zakenjubileum is een gebeurtenis gewordent waaraan wij nog lang met dankbaarheid zullen te rugdenken. Allen die op welke wijze dan ook hebben bijgedragen om dit feest voor ons onvergetelijk te maken, willen wij vanaf deze plaats hiervoor hartelijk danken. C. C. BRABER-v. d. BERGE JAN en NELLIE BRABER Bruinisse, oktober 1985 Korte Ring 16 Afwezig van 14-18 oktober 1985 Waarneming: L. A. M. BRUEL, huisarts, Markt 32, Brouwershaven, tel. 01119-1280 Spreekuur Renesse: Alléén volgens afspraak Apotheek: Normaal geopend Te koop: Waadpak nieuw mt. 43. Tel. 01117-1580. Caravanonderdelen. Blom B.V., Burgh-Haamstede, tel. 01115-2020. Renault 5 Parisienne 2, b.j. '84, km-stand 12.000. U kunt bellen na 18.00 uur 01110-5011. 1 beste kalfvaars, goede pa pieren. Vader tops. W. Vijver berg, Ring 20, Ouwerkerk, tel, 01114-1536. Saman's visreklame De hele week voor 1,50 Vis- en palinghandel Visstraat 13 - Zierikzee - Tfel. 3296 Volop tong, tarbot, paling Gemeubileerde woning tot 1 mei 1986 in Westenschouwen. Tel. 01115-2782. Personeel gevraagd: Met de herfstvakantie school jeugd vanaf 14 jaar voor het oogsten van winterwortelen. C. Legemate, Groeneweegje 3, Zierikzee, tel. 3212. Werkster voor 1 dag week. Tel. 01110-5174. per JE LEEST T IN DE NiLJWSüODE Personeel aangeboden: Schilder biedt zich aan voor schilder en witwerk. Laag uurloon Br. onder nr. 4968 buro van dit blad. Woningruil: Aangeboden Pernis Rotter dam 4 kamerwoning met gro te woonkeuken, onderhuis, moestuin, bloementuin enz. Vrij gelegen op het zuiden. Huur 167,- p. mnd. Ge vraagd: 3 kamerwoning tuintje op Schouwen- Duiveland. Brieven onder nr. 4970 a.h. buro v. d. blad. Woensdag weer de echte 250 gram voor2,25 Verder vleesvoordeel: HAASKARBONADE kg10,90 RIBKARBONADE kg9,90 SCHOUDERKARBONADE kg8,90 Voor uw huisdier: RUNDERHART kg5,50 RAUWE HAM 100 gram2,48 GEBRADEN GEHAKT 100 gram1,28 (Alles eigen fabrikaat) Weekend: BIEFSTUK 250 gram6,50 Burgh - Telefoon 01115-1440 Alle beetjes helpen... ZIERIKZEE - In de laatste week van september hebben de directies en leerkrachten van de Zeeuwse scholen de Nepalscholenmap ontvan gen. De map bevat informatie en op drachten over Nepal zowel voor het basis- als het voortgezetonderwijs en is geschikt voor gewoon en speciaal onderwijs. Behalve de scholen hebben de in specties, verschillende onderwijsin stellingen, de gemeentebesturen en de afdeling onderwijs van de gemeen ten eveneens de map ontvangen met het verzoek de map en de actie in hun omgeving te willen aanbevelen. In de Zeeuwse bibliotheken ligt de Nepal scholenmap ter inzage. Leren overleven In de begeleidende brief van Com missaris der koningin, dr. C. Boer- tien, wijst hij erop, dat de scholen map samen met de tentoonstelling „Nepal, waar de goden onder de men sen leven" en diaserie „leren om te overleven" bijdragen tot kennis over en inzicht in de problematiek van ar me landen, ontwikkeling en ontwik kelingssamenwerking. Het hoofdoel van de actie „Zeeland helpt Nepal" is echter de geldinzameling voor het on derwijsproject ten behoeve van het platteland in West-Nepal. De Jubileumactie van de bouwma- terialenhandel Louwerse de Priester te Middelburg heeft in één week 7.700,- opgebracht. Vele rela ties van de firma stortten hun gift op giro 7475. In de uitnodiging aan haar relaties was uitdrukkelijk gevraagd in plaats van bloemen en geschenken te geven, een gift te storten op giro nummer 7474 van de provinciale ac tie. Louis van Dijk ondersteunt even eens de actie „Zeeland helpt Nepal" met zijn grammafoonplaat „Aquarel les". Tijdens het concert ter gelegen heid van het jubileum van de firma Louwerse de Priester stelde hij een aantal platen beschikbaar, die hij ter plekke signeerde. De plaat kost 25,-. Hiervan gaat 10,- naar de provincia le actie „Zeeland helpt Nepal". Alle beetjes helpen Een inwoner van Oostkapelle stelt voor aan de bezitters van ongeldige bootkaarten, het restitutiebedrag - aan te vragen per restitutieformulier ter provincale griffie voor 16 novem ber 1985 over te laten schrijven op het gironummer van dee actie „Zeeland helpt Nepal" 7475. Alle beetjes hel pen. DEN HAAG - Het is de bedoeling dat in de komende 12 maanden in Ne derland een centrum voor documen tatie over de toestand op het gebied van de mensenrechten op de Filipij- nen wordt opgericht. DEN HAAG - Het standaardfregat Banckert, dat met het eskader vanuit de Golf van Biscaye op weg was naar Het Kanaal, heeft in opdracht van de cskadercommandant het eskader ver laten en is op weg naar het Japanse vrachtschip Reafer Dolphin dat ge meld heeft dringend een arts nodig te hebben. Het wolvenjong In De Lichtboei ZIERIKZEE - In buurt- en clubhuis 'De Lichtboei' van het Leger des Heils worden tijdens de herfstvakantie op woensdag 16, donderdag 17 en vrijdag 18 oktober drie creatieve ochtenden voor de jeugd georganiseerd met als thema: 'De Ark van Noach'. schoenendozen de hokken voor de dieren in de ark van Noach gebouwd worden. In 'De Lichtboei' heeft men reeds de beschiking over honderd schoenendozen, maar meerdere zijn uiteraard altijd welkom. Met mate rialen als klei en dergelijke zullen vervolgens op donderdag- en vrijdag ochtend de dieren worden gemaakt. Met alle bevolkte hokken zal ten slot te de totale ark worden gebouwd. Op vrijdagmiddag tussen twee en drie uur mogen de ouders dan naar het eindresultaat komen kijken. 12. Met uiterste behoedzaamheid probeert Egil langs Erwin's slaapplaats heen te komen, maar op het moment dat hij meent dat het hem gelukt is, voelt hij ineens een sterke hand in zijn nek. Snel als een aal wentelt de knaap zicht op de rug om deze aanval het hoofd te bieden en Er- win, ook niet van de zwaksten, moet tot zijn verbazing vaststellen dat hij deze forse knaap nog niet zo gauw baas kan. Egil dreigt hem tus sen de vingers door te glippen en rood van woe de en vernedering moet de Noorse prins om hulp schreeuwen. Het was niet nodig geweest, want de stille worsteling is niet onopgemerkt gebleven en het is Svein Langtand die doeltreffend aan het gevecht een einde maakt, door Egil als een zak vodden in de lucht te tillen. „Nou doe je me toch verdriet, vriendje," gromt de lange Sakser grijnzend. „Ik houd van een goed gevecht maar wacht er dan mee tot we wat zien kunnen, en vecht nooit met je eigen makkers. Da's togen de regels van een grote troep, zogezegd." Egil grijnst vaag terug, maar zijn gezicht wordt een masker als de Noorman op het to neel verschijnt. Kort vertelt Svein wat er gebeurd is. Hoofd schuddend zendt Eric de knaap naar zijn slaap plaats terug. „Dat is me er een," gromt Svein gniffelend, „dat zal me een vechtersbaas worden Hoho. een goeie voor onze troep zogezegd, al moet hij nog een boel leren. Maar dat komt wel in orde." „Ik vrees het ergste," zucht de Noorman. „Ik denk, Svein, dat we roet dit jongetje nog wel wat te stellert zullen krijgen En daarmee slaat Eric de spijker op de kop

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 6