Geslaagde jubileumviering Delta Sport NIEUWSBODE Dreischor kan aanvallend geen vuist maken en krijgt met 0-3 klop Zonnemaire blijft goed meedraaien via 1-7 overwinning Van de Ven Lijsten wint toernooi ZVV Brogum Zaalvoetbal competitie Onderdak Zaalvoetbal competitie Krayestein ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 8 oktober 1985 Nr. 28808 5 DREISCHOR - De noodgedwongen aftakeling van de aanvalslinie be gint Dreischor toch lelijk op te bre ken. Na de overstap van Werner Ka- foe naar Zierikzee en de blessures van Piet de Jong en Iman Wesdorp heeft Dreischor het bijzonder moei lijk met de afwerking, ondanks de bovenstebeste bedoelingen van de vervangers. Dat bleek ook weer in de thuiswedstrijd tegen Heinkenszand, die uiteindelijk op een 0-3 nederlaag uitdraaide, niet zozeer omdat de be zoekers zo superieur waren, maar veel meer doordat de thuisploeg niet tot treffers kon komen. Heinkenszand kwam na twintig minuten op voorsprong. Een uit gespeelde kans, die over rechts werd gecreëerd, werd in een keer ingescho ten. Op slag van rust kwam Hein kenszand miraculeus op 0-2, toen een speler van de bezoekende ploeg de bal terugtikte, nadat deze voor ieder een zichtbaar ruimschoots over de achterlijn was geweest. Of dat dit nog niet genoeg was gaf een andere Heinkenszand-speler ook nog maar een tik tegen het leer, dat toen simpel in het doel hobbelde, omdat niets of niemand verder een vinger of voet uitstak. Arbiter Dalebout wees even wel naar het midden en Dreischor stond op 0-2. In de tweede helft was Heinkens zand niet meer gevaarlijk, maar dat gold ook voor Dreischor, waardoor het bij die 0-2 leek te blijven. In de 54e minuut van het tweede bedrijf scoorden de bezoekers evenwel toch nog een keer en stond de 0-3 stand vast. „Hopenlijk komen we einigs- zins uit de blessures", concludeerde Wim Kommer na afloop. In de tweede helft keerden Johan van de Linde en Jan Witte niet meer terug, waarmee het aantal geblesseerden na ar onge kende hoogte is gestegen. KWADENDAMME - In de derde klasse van het zondagse afdelings voetbal blijft Zonnemaire aardig meedraaien. Met uitzondering van de wat ongelukkige 4-3 nederlaag bij Renesse boekte de ploeg van trainer Jaap van Huizen nog louter overwin ningen. Na werden de reserves van Kwadendamme op eigen terrein met 1-7 teruggewezen na een 1-4 stand bij rust. Zonnemaire blijft door deze uit slag aardig meedoen om de bovenste plaatsen. Het eerste woord was overigens aan Kwadendamme, al had de ploeg daar de assistentie van de arbiter bij no dig. In de veertiende minuut liep een aanvaller van de thuisploeg doelman Wim Hanse ondersteboven, hetgeen niet bestraft werd. De bal hobbelde inmiddels in de touwen en Kwaden damme leidde met 1-0. Lang had de ploeg evenwel geen plezier van de voorsprong, want Zonnemaire sloeg hard terug. In de volgende aanval be diende Jan Kaspers Wim Fonteine, die op zijn beurt Rien Visser in een vrije positie zag staan. Koppend pas seerde Visser de Kwadendamse doel man: 1-1. In de twintigste minuut was het an dermaal raak. Niek van Putten be diende Wim Brouwer, die geen fout maakte. Vijf minuten later was het Piet Stouten, die de stand naar 1-3 til de door vanaf twintig meter raak te knallen. Met nog tien minuten in de eerste helft te gaan dwarrelde een als voorzet bedoelde pass van Wim Fon teine in een keer in het doel en stond de ruststand vast: 1-4. De tweede helft begon erg romme lig en in de eerste twintig minuten was er weinig of niets te beleven. Toen pakte Zonnemaire de draad weer op. Een corner van Piet Stouten werd door Rien Visser binnen gekopt en op een kwartier van het einde schoot Niek van Putten een afgesla gen bal binnen. Een combinatie tus sen Wim Fonteine en Wim Brouwer werd tenslotte door laatstgenoemde verwerkt tot de zevende Zonnemairse treffer: 1-7. AMSTERDAM - De Sovjetunie is zondag Europees volleybal kampioen bij de heren geworden. De ploeg bleef in Amsterdam in de laatste wedstrijd ook Frankrijk de baas: 3-0. de setstanden waren 15-4, 15-6 en 15-12. GRONINGEN - Het Nederlandse herenteam heeft zondag zijn laatste wedstrijd bij het Europese kam pioenschap verloren. Roemenië won met 3-1 en plaatste zich daarmee voor de B-wereldkampioenschappen in Griekenland. Nederland eindigde door het verlies als tiende, dezelfde klassering als twee jaar geleden. CHAV1LLE - De Belg Ludo Peeters van de ploeg van Jan Raas heeft zon dag de Grote Herfstprijs gewonnen. Peeters arriveerde na de 249,5 kilo meter lange rit van Creteil naar Cha- ville alleen aan de finish. De Italiaan Moreno Argentin eindigde als tweede voor de Ier Sean Kelly. Tbun van Vliet bezette de vierde plaats. NIEUWEGEIN - De elfde partij in de tweekamp om de wereldtitel dam men tussen Anatoli Gantwarg en Rob Clerc is zondag in remise geëindigd. ZIERIKZEE - In sporthal Onder dak in Zierikzee organiseerde zaal voetbalvereniging Brogum in samen werking met sponsor Coen Honig Optiek het jaarlijkse zaalvoetbal toernooi. Tijdens dit toernooi werd een tweetal alternatieve regels toege voegd, die het zaalvoetballen zowel voor de spelers als voor het publiek aantrekkelijker moest maken. Gedu rende twee korte perioden in de wed strijd telden de treffers dubbel en na afloop van het duel werden play-offs genomen, waarbij drie keer een spe ler een persoonlijk duel uitvocht met de vijandelijke doelman. Hij kreeg tien seconden de tijd om al dan niet te scoren. Het toernooi leverde een afgeteken de zege op voor de ploeg van Van de Ven Lijsten. De ploeg haalde 13Vi punten uit de maximaal haalbare score van vijftien punten. De toer- nooiwinnaar verspeelde een punt te gen Brogum via een 0-0 gelijkspel in de normale wedstrijd, terwijl in de slotwedstrijd een half punt moest worden ingeleverd, doordat de play offs met Stella Boys in een 1-1 ge lijkspel eindigden. In die wedstrijd ondervond Stella Boys het rende ment van de dubbeltellende treffers. Tbt twee minuten voor tijd leidde Stella Boys met 0-2. Vlak nadat het sein voor de dubbeltellende periode had geklonken scoorde Van de Ven Lijsten twee keer, waardoor de eindstand alsnog 4-2 werd. De Brogum-ploeg eindigde als tweede met vier punten minder dan toernooiwinnaar Van de Ven Lijsten en Bijmakelaardij scoorde negen punten. Brogum II kwam uit op 6Vz punten, Stella Boys totaliseerde vier punten en Toren Boys sloot de rij met 2lh punten. De voor het eerst te win nen Coen Honig Optiek-wisselbeker werd na afloop van het voortreffelijk verlopen toernooi uitgereikt door de sponsor in het restaurant van Onder dak. Het komende seizoen komen de zaalvoetbalteams van Brogum voor taan uit onder de naam Coen Honig Optiek. ZIERIKZEE - In de Schouwen- Duivelandse zaalvoetbalcompetitie in sporthal Onderdak in Zierikzee boekte Mevo een redelijk verrassen de 4-2 overwinning op Sporthuis Zie rikzee in de A-poule. FC Kerkwerve rekende gedecideerd af met 't Visslop: 6-0. Ook in de onderste regi onen won De Steeg met 6-2 van Stella Boys en Country Club ontnam Bruse Boys de laatste illusies op een even tuele prolongatie van de titel door met 5-1 aan het langste eind te trek ken. De stand ziet er in de eerste klasse nu als volgt uit: Country Club 8 8 0 0 48-10 16 Mevo 8 6 1 1 41-21 13 Sporthuis Zz 8 5 1 2 30-19 11 De Steeg 8 2 4 2 27-26 8 FC Kerkwerve 8 3 2 3 21-19 8 Bruse Boys 8 3 2 3 20-25 8 't Visslop 8 1 1 6 17-29 3 Toren Boys 8 1 1 6 15-45 3 Stella Boys 8 1 0 7 20-39 2 In de tweede klasse won Van de Ven Lijsten met 4-3 van Country Club II. Dreischor was afgetekend te sterk voor de Brogum-ploeg: 7-1 en Bijma kelaardij kwam veel te kort tegen het op schot zijnde Skol Boys: 0-13. In de derde klasse trok Orilla nipt aan het langste eind tegen Brogum II. Skol Boys II verraste PZEM met 5-1 en Stella Boys II klopte Renesse met 5-1. Ook Mevo II won met 5-1. Hier was Zeelandia II het slachtoffer. Ouwerkerk trok met 3-2 aan het langste eind tegen Stella Boys II. Morgen - woensdag 9 oktober - wor den er weer zes wedstrijden afge werkt. Het programma ziet er als volgt uit: 19.00 uur: Skol Boys II- Zeelandia II (derde klasse); 19.40 uur: Mevo Il-Stella Boys II (derde klasse); 20.20 uur: Country Club II- Bijmakelaardij (tweede klasse); 21.00 uur: Dreischor-Skol Boys (tweede klasse); 21.40 uur: Bruse Boys-Tbren Boys (eerste klasse); 22.20 uur: Coun try Club-De Steeg (eerste klasse). BIJRGH-HAAMSTEDE - In sport hal Krayestein ging maandagavond de recreatieve zaalvoctbalcompetitic van start met de eerste zes wedstrij den, in elke poule drie. In de A-poule boekte het eerste team van Krayestein een afgetekende 13-2 overwinning op het tweede team van Krayestein. Dijkman klopte De Wig met 2-1 en Jonker was ruim schoots te sterk voor Cargonet: 5-0. In de B-poulc boekte de formatie van Graanhalm/Janse een 6-4 zege in een doelpuntrijk duel tegen Braber. Scaldis won met 4-1 van de Veteranen van Brouwershaven en de ontmoeting tussen Hostellerie en De Werkplaats eindigde in een 2-2 gelijkspel. Tijdens het middagprogramma in sporthal Onderdak liet de hele ploeg deelnemers en deelneemsters zich op de gevoelige plaat vastleggen. Uit handeji van wethouder voor sportzaken L. J. van Gastel ontving Delta Sport-voorzitter een fraaie plaat van Zierikzee voor het te stichten clubge bouw. Super-tippelaarster Mies Klaver overhandigde een cheque als eerste aanzet voor een te stichten fonds voor attributen voor de nieuwe accommodatie op sportpark Bannink. Feestavond Na afloop van de receptie begon een uitgebreide feestavond, waarbij zeer veel leden, oud-leden, vrienden, vriendinnen en ouders van de partij waren. De avond werd muzikaal op geluisterd door The Noise uit Zierik zee, maar tussen de levende muziek door werden ook nog andere onderde len afgewerkt. ZIERIKZEE - De Zierikzeese atletiekvereniging Delta Sport beleefde het afgelopen weekeinde een bijzonder geslaagde jubileumviering ter gelegenheid van het der tigjarig bestaan. De viering viel in drie gedeelten uiteen, waarbij in eerste instantie een attractief indoorgebeuren werd afgewerkt in de Zierikzeese sporthal Onderdak. Hier waren alle gelederen van de vereniging actief op di verse onderdelen. In de vooravond werd in De Graan- beurs een drukbezochte receptie afgewerkt, gevolgd door een feestavond, waarbij de zaal zo ongeveer uitpuil de. Muzikaal werd de avond opgeluisterd door de Zierik zeese vijfmansformatie The Noise. me verdiensten voor de vereniging hebben we gemeend Esther Goedhart tot erelid te moeten benoemen", stel de Schot als afsluiting van zijn be toog. De bij de eervolle benoeming behorende bescheiden werden het nieuwe erelid vervolgens overhan digd door ere-voorzitter L. J. Korstanje. Hij constateerde dat de be noeming meer dan terecht was. Gemeente Namens de gemeente Zierikzee voerde wethouder L. J. van Gastel het woord. Hij feliciteerde de vereniging en onderstreepte de stelling van voor zitter Schot, dat de 'moeder van de vereniging blinkt uit door daden drang. Lang heeft Delta Sport moe ten wachten op de voltooiing van de accommodatie, maar nu deze er ein delijk aan zit te komen, zijn de leden ook niet te lui om er de nodige steen tjes toe bij te dragen, dat het tempo er ook in wordt gehouden. Dat pleit voor Delta Sport. De vereniging weet wat ze wil en handelt daar ook opti maal naar". Namens het KNAU-district Zuid- West voerde de heer Van Veenendaal het woord en namens de sectie wedstrijdsport van de afdeling Zee land bracht Niek Flipse de gelukwen sen over aan de jubilerende vereni ging. Hij hoopte, dat Delta Sport na gereedkoming van de nieuwe accom modatie veel wedstrijden zou gaan aanvragen, waardoor de atle- tieksport in Zeeland nog in een bre der verband naar buiten gebracht zou gaan worden. Als laatste van de spre kers was het woord aan de 77-jarige super-tippelaarster Mies Klaver uit Burgh-Haamstede. Mies Klaver vol tooide dit jaar voor de vijftigste keer de Vierdaagse van Nijmegen en haal de daarmee alle media, die er zijn. Tijdens de huldiging na afloop van haar jubileum-vier kwam Mies Kla ver onverwacht met initiatieven om gelden bijeen te brengen voor de aan koop van attributen voor de nieuwe accommodatie. Ook opperde zij haar wens om te komen tot een groots lan delijk wandelfestijn voor de jeugd, een festijn dat plaats zou moeten vin den op Schouwen-Duiveland. Aan het eind van haar toespraak overharidjg'-' de Mies1 Klaver een cheque ten bedra ge van 435,- als éèréte'aanzet. Esther Goedhart werd voor haar verdienste als sportieve representante en als kaderlid van Delta Sport benoemd tot erelid van de jubilerende vereniging. Voorzitter Wim Schot en ere-voorzitter L. J. Korstanje verrichten de officiële handeling. Tijdens de receptie voerde Delta Sport-voorzitter Wim Schot als eerste het woord. Hij blikte daarbij terug op dertig jaar atletiekvereniging Del ta Sport. Schot memoreerde het grote belang van de vereniging in de vrije tijdbeoefening van de jeugd. Natuur lijk kwam daarbij de indertijd slechts gedeeltelijk voltooide accom modatie ter sprake. Inmiddels zit die voltooiing eraan te komen, hetgeen op sportpark Bannink reeds terdege te bekijken is. Medio augustus 1986 neemt de nu jubilerende vereniging de nieuwe kunststof-accommodatie in gebruik. In zijn toespraak haalde Wim Schot vervolgens een uitvoerige terugblik op ten aanzien van Esther Goedhart, die als actief sportster niet alleen regionale, maar ook nationale en zelfs internationale bekendheid kreeg. Na haar loopbaan vervult Es ther Goedhart diverse kaderfuncties binnen de vereniging. Zij fungeert als trainster van de Delta Sport-jeugd, maar ook als bestuurslid. Daarnaast heeft zij ook een taak binnen de Unieraad. „Meestal gebeurt er bin nen het bestuur niets wat zij niet weet, maar nu hebben we toch voor een keer iets besloten zonder haar daarin te kennen. Vanwege haar enor- sporten' in Zierikzee gelukkig einde lijk krijgt wat ze verdient: een vol wassen accommodatie. Na een warm pleidooi voor de atle- tieksport in zijn geheel en die van Delta Sport in het bijzonder over handigde wethouder Van Gastel voorzitter Schot een fraaie plaat van Zierikzee voor het aanstaande club gebouw. „Het is er nog wel niet, maar waarschijnlijk stimuleert deze gift tot een snellere komst. Ik ben er van overtuigd, dat het bestuur van de jubilerende vereniging daar op korte termijn alles aan zal doen, want de Zo werden ondermeer enkele playback-acts getoond en werd er een toneelstukje opgevoerd. Hierin werd een komische kijk gegeven op dertig jaar Delta Sport, waarbij vooral de beginjaren onder leiding van ir Knaap terdege werden belicht. Ook werd de Mies Klaver-bokaal uitge reikt voor die jeugdleden, die zich gedurende het voorbije atletiekjaar het opmerkelijkst hadden gemani festeerd, niet alleen qua prestatie, maar daarnaast ook in een positieve opstelling ten opzichte van de vereni ging. Bij de meisjes viel de bokaal te beurt aan Nini Schot vanwege haar vooruitgang bij het hoogspringen, terwijl Robert Begemann de bokaal ontving voor zijn prestaties op diver se onderdelen. Begemann is zeker een van de grootste beloften binnen de Zierikzeese vereniging, die overi gens meer en meer uitgroeit tot een Schouwen-Duivelandse vereniging. Alles bijeen werd de jubileumdag een fraaie afsluiting van een serie jubileum-activiteiten, die werden ge organiseerd door een achtkoppige commissie. delt

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 5