Verdeeld advies bestemming batig saldo Hoge Molenstraat Projectgroepen Westerschouws VOP vragen vier maal mogelijke F 2000,- Een gele kaart voor jeugdsoos 'Brogum' Kinderkledingbeurs Poortambacht DE ZIERIKZEESCHE COURANT WA> Nabestellen van foto's ISTA Autobedrijf A.L.G. AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer Nog slechts 3 dagen ÏIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Rolemmer Ars Musica Jubileum Afscheid In Kerkwerve werd maandagavond een voor- De Ars Musica-concertserie gaat het vierde Atletiekvereniging Delta Sport besloot zater- Dominee W. F. Teekens nam tijdens een dienst lichtingsavond aangaande de invoer van de seizoen in. In een gesprek met Ellengard Jen- dag de festiviteiten naar aanleiding van het in de Nederlands Hervormde kerk afscheid van veelbesproken rolemmers gehouden. Er waren se en Mar van der Veer wordt vooruitgeblikt. dertigjarig bestaan in sporthal Onderdak en De zijn gemeente, waarin hij het goed naar zijn zin ruim twintig belangstellenden. (Pag. 2). (Pag. 3). Graanbeurs. (Pag. 5). had. (Pag. 6). DINSDAG 8 OKTOBER 1985 142ste jaargang Nr. 23808 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Jeugd zou een ideale toestand zijn, indien zij slechts wat later in ons leven kwam. Asquith Dit nummer bestaat uit 10 pagina's pe 8i tr Verwachting tot woensdagavond: Weer buien Half tot zwaar bewolkt en enkele buien; minimumtemperatuur rond 10 graden; middagtemperatuur om streeks 15 graden. Matige zuidwes tenwind, kracht 4, aan de kust en op het IJsselmeer af en toe krachtig, 6. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 12 okt.: Donderdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: zuidwest 4 Vrijdag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: zuidwest 4 Zaterdag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 9 okt. Zon op 6.54, onder 18.00 Maan op onder 16.44 10 okt. Zón op 6.56, onder 17.58 Maan op 01.16, onder 17.04 Nieuwe Maan: 14 oktober (04.33) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 9 okt. 10.23 23.18 4.00 16.41 10 okt. 11.44 - 5.12 17.58 Doodtij: 9 oktober HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Ook morgen in de och tend komt een storingsgebied van de Oceaan ons buien brengen. In de mid dag komt er hier en daar een zonnetje door. Het ziet er naar uit dat het na morgen overwegend droog zal zijn. De temperaturen bewegen zich dicht bij de normale temperatuur dat wil zeggen een minimumtemperatuur van rond 9 graden, en een middag- temperatuur van ongeveer 16 graden. Het Azorenhogedrukgebied breidt zich donderdag boven onze omgeving uit. Tegelijkertijd ontstaat er boven de Britse Eilanden een nieuw hoge- drukgebied, dat zich sterk gaat op bouwen. In deze tijd van het jaar is in genoemde hogedruksituatie de kans op mistvorming groot. Het nabestellen van foto's, welke zijn geplaatst in de Zie- rikzeesche Nieuwsbode, kan sinds 1 april van dit jaar uit sluitend gebeuren bij het kan toor van de Zierikzeesche Nieuwsbode. Het nabestellen kan zowel mondeling als tele fonisch: de betaling geschiedt contant bij het afhalen van de fotoCs) aan de balie van de Nieuwsbode. Het adres van het kantoor is Jannewekkcn 11 te Zierikzee; het telefoonnum mer is 01110-6551. Voor nabestelling van sport- foto's dient men zich te wenden tot de heer Johan Berrevoets Jr., Verrenieuwstraat 26 te Zie rikzee; telefoon 01110-6706. De aldus bestelde foto's dienen' ook op dat adres te worden af gehaald en verrekend. Advertentie Wie het verschil ziet verdient bij ons duizenden guldens Autobedrijf St. Joostdijk 41 Burg. v. d. Havestraat 48 4307 AR Oosterland Dealer van Subaru, Austin Rover, Land en Range Rover ,,Het gaat om een investering in het bestedingsplan waar ik twijfels over heb en daar geef ik m'n redenen voor", was de repliek van Geleijnse. Van der Wekken nam daar gedeelte lijk genoegen mee, maar achtte de term 'gele kaart' toch niet op z'n plaats, omdat niemand de draagwijd te ervan kon beoordelen. Wethouder L. J. van Gastel bleek echter best op de hoogte te zijn van dé draagwijdte van een gele kaart en hij legde Van der Wekken uit, dat een ge le kaart in de sport wordt uitgedeeld als een waarschuwing, waar echter geen s.anctie uit voortvloeit. De wet houder moest met de mening van Ge- Het grootste interieurcentrum van de Zuidhollandse en Zeeuwse eilanden ZUIDWEG 20A - ZONNEMAIRE TELEFOON 01112-1318 Vrijdag koopavond Ruime parkeergelegenheid P.S.: Zie onze speciale uitgave van 10 oktober a.s. ZIERIKZEE - De commissie financiën van de gemeente Zierikzee bracht maandagavond een verdeeld advies uit ten aanzien van de bestemming van het batig saldo van 170.000,van het deelplan Hoge Molenstraat. Het me rendeel van de commissie wilde het volledig bedrag toe gevoegd zien aan de reserve aanleg Baden Powellterrein tweede fase. Gemeente kan 'slechts' 25 procent van aanvragen honoreren RENESSE - De projectgroepen, die meedenken over de invulling van het Westerschouws Verblijfsrecreatief Ontwikkelings Programma (VOP) hebben allen om een gemiddelde uitbreiding van de recreatieve voorzienin gen, zoals standplaatsen voor caravans, tenten en vakan tiehuisjes gevraagd met 80 procent. Zoals het er nu naar uit ziet kan de gemeente slechts tegemoet komen aan een uitbreiding op de lange termijn ter grootte van zo'n 20 procent. De hoofdlijnen van de toekomstige recreatieve ontwikkelingen zijn namelijk vastgelegd in een eerder door de raad aangenomen structuurschets. Het VOP be oogt binnen deze lijnen een verdere - ook sociaal- economisch gerichte - uitwerking te geven van de ver- blijfsrecreatieve sector. mers had gevraagd zonder enige rem een verlanglijstje voor uitbreidings mogelijkheden op te geven. „Hier mee worden misschien verwachtin gen gewekt, waarvan zeker is dat slechts een zeer klein deel kan wor den waargemaakt", aldus de socia list. Voorzitter J. L. Niemantsver- driet-Leenheer benadrukte echter, dat de leden van de projectgroepen (voornamelijk ondernemers) wel de gelijk op de hoogte zijn van het feit, dat de gemeente slechts een gering aantal verzoeken kan inwilligen. PvdA-commissielid D. van der Wekken wilde die toevoeging echter tot 150.000,— beperken en de reste rende 20.000,— bestemmen voor het treffen van voorzieningen aan de ge meenschapsruimte de in openbare basisschool 't Kofschip. Aanvankelijk stelde hij voor van genoemd bedrag van 170.000— ook nog een gedeelte te gebruiken voor Deze cijfers kwamen maandag avond tijdens de vergadering van de Westerschouwse commissie ruimtelij ke ordening op tafel. Commissielid J. C. Hendrikse (PvdA) kon zich niet vinden in de uitgangsstelling van de gemeente, die de betrokken ondeme- Advertentie snel het VOP definitieve vormen gaat aannemen komt de commissie hierop terug. Nu staat al wel vast, dat met de in voering van het VOP geen incidente le vergunningen voor standplaatsen meer kunnen worden aangevraagd. Ook de bedrijven die tot op heden niets van zich hebben laten horen, staan voor de gemeente nu in het rij tje van niet-geïnteresseerden voor wat betreft uitbreiding van de voor zieningen en komen hiervoor dan ook niet meer in aanmerking. Ook de al veel besproken Dammen- weg kwam tijdens de bijeenkomst nog ter sprake. Het eerste deel kan worden uitgevoerd aan de hand van artikel 19, maar het wachten is nu nog een week op mogelijke bezwaren. Het Landbouwschap heeft haar be zwaren reeds kenbaar gemaakt met het oog op de belangen van de land bouwers. Tégen het eerste deel van de Dammenweg - vanaf de Damaanzet tot de Kraayensteinsevveg - kan de or- Vorvolg pagina 2 Advertentie boven de ANWB inruilprijs voor uw auto bij aankoop van een nieuwe MITSUBISHI (tot 15 oktober '85) Zierikzee - Tel. 01110-4457 MITSUBISHI-dealer Tevreden De burgemeester meldde, dat de ex ploitanten van de recreatieve voorzie ningen zich tevreden zullen moeten stellen met minder meer. Er komt in veel gevallen dus wel ruimte bij, maar dat zal minder zijn dan nu is ge vraagd. Hendrikse wees erop, dat er zelfs een projectgroep is, die een uit breiding met 191 procent voor ogen heeft. Omdat een en ander nog niet concreet verwoord is in een plan kon den de commissieleden slechts over en weer van gedachten wisselen. Zo uw voor Schouwen en Duiveland het realiseren van een wens van de gebruikers van de bank aan het Sas: een overkapping. Daar kwam hij ech ter van terug nadat commissielid de heer C. Bij de Vaate (CDA) had aange voerd dat daarvoor toch eerst een dui delijk plannetje gereed diende te zijn met een overzicht van de kosten. Gebruikelijk Van zijn advies betreffende de aan passing van genoemde gemeen schapsruimte wilde hij echter niet af zien. Hij wees erop, dat het bij het bepalen van een bestemming voor 'meevallers' gebruikelijk is, dat er eerst eens wordt gekeken welke za ken in het lopende begrotingsjaar daar alsnog mee gerealiseerd zouden kunnen worden. Vervolg pagina 4 Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 Met het bouwrijp maken en het verleggen van de riolering op het terrein Ba den Powellweg is een aanvang gemaakt. De meerderheid van de commissie financiën adviseerde een bedrag van 170.000,— toe te voegen aan de reserve 2e fase Baden Powellterrein. Hij wilde het trekken van die rode streep bij nader inzien echter toch nog even bezien en liet het voors hands bij het uitdelen van een 'gele kaart'. Aanleiding van zijn opmerkingen, vormden de zaken, die hem de laatste weken ten aanzien van 'Brogum' van diverse zijden ter ore waren geko men. Zaken, waar hij niet nader op inging tijdens deze commissieverga dering, maar die hij naar zijn zeggen, moeilijk te verteren vond. Hij liet we ten er bij de begrotingsbehandeling in elk geval op te zullen terugkomen. Bezwaar PvdA-commissielid de heer D. van der Wekken maakte bezwaar tegen de opmerkingen van Geleijnse. Hij acht te deze discussie betreffende 'Bro gum' niet op z'n plaats binnen de commissie financiën, maar vond dat die in de commissie jeugd- en jonge renwerk gevoerd dient te worden. leijnse meegaan, dat het huidig func tioneren van Brogum momenteel van dien aard is, dat er reden tot zorgen kan zijn. Van Gastel sprak echter de hoop uit, dat de voorgenomen in vesteringen ten behoeve van de jeugdsoos op het bestedingsplan voor het komend jaar gehandhaafd kun nen blijven. Advertentie voor de gigantische heropening bij Commissielid J. J. Geleijnse: ZIERIKZEE - De kinderkledingbeurs, zaterdag in een lokaal van ,,De Speeldoos" gehouden, is (weer) een gran dioos succes geworden. De organisatoren konden de dag afsluiten met een omzet van 4.000,— welk bedrag na af trek van kosten, zal worden gereserveerd om voorname lijk kinderactiviteiten te financieren. De kledingbeurs wordt twee keer per jaar gehouden: in voor- en najaar. De organisatie is in handen van de Stich ting Sociaal Cultureel Werk Poortambacht, wellicht be ter bekend onder de naam Belangengroep Poortambacht. Rianne Duinhouwer en Saskia Lubbers houden zich voornamelijk bezig met de kledingbeurzen. Rianne ver telt dat de beurs kennelijk in een grote behoefte voorziet, gezien de enorme belangstelling. Een negatief geluid werd ook gehoord, omdat juist vanwege die belangstel ling werd besloten niet alle belangstellenden tegelijk om 10.00 uur in De Speeldoos toe te laten in verband met de veiligheid van de bezoekers. Er bestond overigens wel begrip voor deze maatregel, die werd genomen omdat de lokaliteit in feite.te klein is. De belangengroep is dan ook op zoek naar een andere, grotere accommodatie voor de voorjaarskledingbeurs. Een eigen gebouw zou nog mooi er zijn, maar dat zal voorlopig nog wel een gekoesterde wens blijven. De kleding werd. belangeloos afgestaan en was goed. van kwaliteit. Commissie financiën Zierikzee ZIERIKZEE - Eigenlijk had VVD-woordvoerder J. J. Geleijnse in zijn advies over het bestedingsplan 1986 bin nen de commissie financiën maandagavond in de raad zaal van het stadhuis direct een rode streep willen geven door de plannen voor het realiseren van een podium en een toiletruimte in het pand Julianastraat 46, oftewel het onderkomen van jeugdsoos Brogum.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1