Provinciale actie voor meer veiligheid landbouwverkeer ZLM toont zich bijzonder gelukkig met landbouwnota agena t, k STAAT DER NEDERLANDEN 6%% LENING 1985 Werkgroep: Landbouwschap negeert discussie met achterban De Argus kan beginnen aan milieutaak TWEEDE UITGIFTE weekend servicedienst installatiebedrijf DEURüOO 2 AMSTERDAM/NEW YORK - De koers van de dollar is donderdag aan het eind van de middag weer gaan da len na zich aanvankelijk goed te heb ben gehandhaafd. De officiële mid denkoers op de wisselmarkt in Amsterdam was met 2,9840 gulden nog iets hoger dan de 2,9970 gulden van woensdag, maar aan het eind van de middag ging het snel bergafwaarts tot omstreeks 2,9550 gulden bij het slot van de handel. Tijdens dë valuta- handel in New York kwam de koers zelfs onder de 2,95 gulden. AMERSFOORT - Door een efficiën ter en effectiever aanwenden van on derzoek, behandeling en geneesmid delen kunnen de Nederlandse artsen nog zo'n 10 procent bezuinigen op de gezondheidszorg, een besparing die drie miljard gulden per jaar zou ople veren. Dat heeft voorzitter F. Bierens van de artsenorganisatie KNMG don derdag gezegd op het jaarlijkse con gres van zijn organisatie. WAGENINGEN - De werkgroep Beter Zuivelbeleid is het niet eens met de wijze waarop het Landbouw schap de discussie heeft gevoerd over het Groenboek van de Europese Commissie, waarin deze gedachten heeft ontvouwd over de toekomst van het Europees landbouwbeleid. De werkgroep verwijt het schap dat het geen overleg heeft gevoerd met boeren en boerinnen en de standsor ganisaties van land- en tuinbouw in de provincies. Uit niets blijkt volgens Beter Zui velbeleid de wil van de landbouw- bestuurders om tot een echte discus sie te komen. „Wat zij naar voren hebben gebracht is een herhaling van oude. standpunten." Het Landbouw schap heeft zich onder druk laten zet ten door de Europese Commissie, die in tegenstelling tot de aangekondig de termijn (einde dit jaar) reeds nu conclusies binnen wil hebben, terwijl EG-landbouwcommissaris Andries- sen heeft toegezegd meer met produ centen in gesprek te willen gaan dan zijn voorgangers, aldus de werk groep. Volgens Beter Zuivelbeleid zullen de prijzen van landbouwprodukten in de toekomst tien tot vijftig procent dalen als de plannen die zijn ont vouwd in het Groenboek doorgaan. „Het gevolg is dat de boereninko- mens er sterk op achteruit zullen gaan en dat velen uit de landbouw zullen moeten verdwijnen. Voor de werkgroep is een dergelijk beleid on aanvaardbaar." Vervolg van pag. 1 Rijkswaterstaat in Zeeland. Hij sprak over de Argus en haar naamge ving. Argus was een Griekse prins met 100 ogen, die daarom over een uitzonderlijk waarnemingsvermogen beschikte. „Zo kunt u onze nieuwe aanwinst ook zien". Maar de Argus vaart niet alleen Zeeland door maar heeft ook een taak in overige delen van land. Het is het 30e onderzoeks- vaartuig van Rijkswaterstaat en te vens de laatste. Het is echter het eer ste schip, dat voornamelijk na de Deltawerken dienst gaat doen. Het is geleverd door het inmiddels failliete bedrijf Jonker en Stands. Problemen „Het feit dat we, ondanks de grote problemen die er rond de bouw zijn geweest, vanochtend (donderdag-red) toch vertegenwoordigers van de werf in ons midden hebben, geeft aan dat de goede verstandhouding hieronder niet geleden heeft. Met veel waarde ring voor de gemotiveerde inzet dank ik een ieder die bij de bouw van dit vaartuig betrokken was", aldus En gel. Na het officiële gedeelte in het ge bouw van Rijkswaterstaat togen de genodigden in twee gereedstaande bussen, die hen naar de Zandkreek- dam brachten, waar de nieuwe aan winst klaar lag. Na het inschepen voeren het schip richting Veere, waar weer uitgescheept werd en de bijeen komst een einde vond. Advertentie De tijd van het binnenhalen van de oogst en het daarna ploegen van het land is in volle gang. Om meer veiligheid te verkrijgen voor landbouwtrekkers heeft de provincie een actie gestart. MIDDELBURG - De provincie is bezig met een actie, die er op gericht is het wegverkeer extra attent te maken op de aanwezigheid van landbouwvoertuigen op de Zeeuwse wegen. Onder het motto „Letten op landbouw trekkers" worden duizenden folders verspreid, waarin beknopt wordt verteld waarom de weggebruiker op zijn hoede moet zijn. Jaarlijks vinden er in Zeeland ge middeld 65 verkeersongelukken plaats waarbij landbouwvoertuigen zijn betrokken. Er vallen ongeveer 20 verkeersslachtoffers (doden en ge wonden). Deze ongelukken concen treren zich voornamelijk in de perio de van augustus t/m november, als de oogst van het land wordt gehaald, de bieten naar de fabriek worden ge bracht etc. Hoewel het aantal onge lukken in vergelijking met de overige verkeersongevallen niet zo groot is, is de afloop naar verhouding dikwijls ernstiger. Snelheidsverschil De hoofdoorzaken zijn: het snel heidsverschil tussen landbouwvoer tuigen en andere weggebruikers en de soms moeilijke en (te) late herken baarheid van landbouwvoertuigen. Dit laatste is ook de reden dat Ge deputeerde Staten van Zeeland dit jaar al driemaal bij de staatssecreta ris van Verkeer en Waterstaat hebben aangeklopt om de speciale gevaren driehoek op landbouwvoertuigen verplicht voor te schrijven. Verwacht wordt dat dit volgend jaar zal gebeu ren. Overigens hebben veel landbou wers dit bord al aangebracht. Veel belangstelling De provincie ondervindt momen teel van verschillende kanten be langstelling voor haar actie. Diverse bedrijven - vooral in de Zeeuws- Vlaamse kanaalzone - verspreiden de folder-actief onder-hun personeel en onder vrachtrijders. Enkele grote au toverzekeraars sturen de folder mee met poliswijzigingen, nieuwe polis sen etc. De gemeente is gevraagd met elk nieuw rijbewijs een folder te ver strekken, de landbouworganisaties ZLM en CBTB geven bekendheid aan de actie, banken zijn geïnteresseerd enz. enz. Zodoende zijn er op dit moment al bijna 25.000 folders gedistribueerd. In totaal zijn er 35.000 gedrukt. Be langstellenden (privé-personen), be drijven, instellingen, scholen) kun nen nog steeds folders aanvragen bij: Provinciale Waterstaat Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg of telefonisch: 01180-35352 (de heer A. C. Lodder). Unieke actie De Zeeuwse actie is landelijk ge zien uniek. Overal zijn incidentele campagnes gevoerd, gericht op de landbouwers („zorg ervoor dat u her kenbaar bent, maak achterlichten en richtingwijzers goed schoon, etc"). De Zeeuwse actie streeft ernaar het tota le verkeersgedrag op wegen waar veel met trekkers wordt gereden rustiger te maken. „Even wat gas te rug..zo zegt de folder - een landbou wers wil zijn oogst zo snel mogelijk van het land - u hebt misschien ook haast. Laten we samen de problemen voorkomen". Bij de actie wordt nauw samenge werkt met Veilig Verkeer Nederland. Deze organisatie zal op allerlei plaatsen actief zijn. Mocht, de ko mende tijd een van de dames van het promotieteam u een kleine gele fol der in de hand drukken, dan weet u alvast waarover het gaat! Advertentie bedrag koers rente aflossing inschrijving storting prospectus open bedrag de koers wordt na de inschrijving op 8 oktober vastgesteld volgens het tendersysteem jaarlijks op 15 oktober in 5 jaarlijkse termijnen van 15 oktober 1991 af 8oktobera.s. van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs 15november1985 kosteloos bij banken en commissionairs GOES - Het hoofdbestuur van de Zuidelijke Land bouw Maatschappij (ZLM) heeft zich bijzonder tevreden uitgelaten over de provinciale landbouwnota, die een de zer dagen is verschenen. De organisatie spreekt over een uiterst positieve wijze, waarop de provincie de land-en tuinbouw benadert. Zoals bekend hechten Gedeputeerde Staten van Zeeland bijzonder veel waarde aan de land- bouwverbetering in de verschillende regio's. „Uit deze benadering spreekt de bereidheid, om waar nodig voorwaar den te scheppen voor een agrarische bedrijfsvoering met toekomstpers pectief voor zowel de regio als de in dividuele ondernemer. Met uw aan pak om enerzijds de bestaande structuur te versterken en anderzijds een verdere uitbouw van de latent aanwezige mogelijkheden te stimule ren door verbreding en differsificatie van het productiepakket kunnen wij volledig instemmen", schrijft de ZLM in haar reactie op de landbouwnota. Gezichtshoek In haar brief vraagt de landbouw organisatie wel aandacht voor ver- rgroting van de regionale gezichts hoek Dat wil zeggen, dat Zeeuwse belangen in een aantal gevallen in een zuidwestelijk kader geplaatst dienen te worden. Op het punt van de afzet en verwerking doet de ZLM Ge deputeerde Staten de suggestie een nieuwe studie te doen. die aansluit op de nota Produktstromen. „Een derge lijke studie zou zich onder meer kun nen richten op een onderzoek naar de mogelijkheden van produkten die in Zeeland nog niet worden geteeld. Ook wijst de ZLM erop dat voor de afzet en verwerking van land-en tuinhouwproduktcn de algemene vcstigingsfactoren van groot belang zijn. De provincie moet hierbij den ken aan tarieven voor electricitcit, hoogte van zuiveringsheffingen, ge- mcentelijke en provinciale on dersteunende instrumenten en ver gunningsprocedures. Voor wat betreft de veranderingen in het agrarisch onderwijs in Zeeland geeft de ZLM hoge prioriteit aan de nieuwbouw van de Rijks Middelbare Agrarische school in Goes. Wat be treft automatisering in de tertiaire sector zijn er inmiddels in Zeeland ontwikkelingen aan de gang, die bin nen zeer afzienbare tijd kunnen lei den tot de oprichting van een takor- ganisatie akkerbouw Zeeland. In deze takorganisatie zullen dan de vaktechnische organisaties samen werken met de landbouwinstellin gen. om op die wijze een gezamenlijk platform te vormen. Dit ten gunste van de begeleiding van toekomstige ontwikkelingen in de land en tuin bouw. GRONINGEN - De Partij van de Arbeid moet zich samen met de vak beweging net als in de jaren dertig in zetten voor een plan van de arbeid Tbcn werd er voor gestreden om de werkloosheid vanuit de overheid met een plan te bestrijden en dat niet aan de markt over te laten. Alleen plan matig kunnen we dc crisis bestrijden. Dat zei PvdA-voorzitter Max van den Berg donderdag in Groningen. Hij was daar ter gelegenheid van de her denking van honderd jaar sociaal democratie in de provincie Gronin gen. tel. (01110) 6255 Iedere vrijdag Schouwen-Duiveland Op alle politieburo's op Schouwen- Duiveland: spreekuur, van 14.00 tot 17.00 uur. Brouwershaven Gemeenschapsruimte. Nutsbiblio- theek. 19.30-20.30 uur. Goes Cafér-restaurant Ruimzicht te 's-Heer Hendrikskinderen. Ruilbeurs voor verzamelaars. Vanaf 19.15 uur. Iedere zaterdag Zierikzee Beatrixschool. Klassiek ballet. 13.00 tot 17.30 uur. Bruinisse Bibliotheek. 16.30-18.00 uur. Iedere zondag Zierikzee Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Mu ziek onder woorden. 20.15-21.45 uur. Iedere maandag Zierikzee Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Herha ling muziek onder woorden. 10.00- 11.30 uur. Concertzaal. Klassiek ballet. 16.00 - 21.15 uur. Gymnastiekzaal, Raamstraat. Delta Sport, Jazz-gymnastiek. 20.30-21.30 uur. Serooskerke Dorpshuis. M.B.v.O. 15.00-15.45 uur. Haamstede Duinoord. M.B.v.O. 14.00-14.30 uur. Gymzaal. M.B.v.O. 16.00-16.45 uur. Renesse Dorpshuis. Meer Bewegen voor Oude ren. 16.00-16.45 uur. Brouwershaven Groene Kruisgebouw. Handwerken voor het welfarewerk van het Rode Kruis. 14.00 tot 16.00 uur. Zonnemaire Verenigingsgebouw. Volksdansen voor ouderen. 10.30-11.30 uur. Nieuwerkerk Ons Dorpshuis. M.B.v.O. 14.00-15.00 uur. Bruinisse Jeugdsoos De Pul. Speel- en strip-o- theek. 18.30-20.00 uur. Iedere dinsdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Tevens bureau voor rechtshulp. UVV-gebouw. Seniorensoos voor da mes van 13.30-16.30 uur. Gymzaal Manhuisstraat. Repetities Oratoriumvereniging Zierikzee. 20.00-22.00 uur. Borrendamme. Volksdansen voor ou deren. 10.30-11.30 uur. Burgh-Haamstede Gymnastiekzaal. Recreatieve condi tietraining. 20.00-21.00 uur dames, 21.15-22.15 heren. Haamstede Dorpshuis De Schutse. Jazzgym. 9.15 tot 11.15 uur. Duinoord. Volksdansen voor oude ren. 14.00-15.00 uur. Brouwershaven Gymnastiekzaal. Damesgymnastiek. 19.30 tot 20.30 uur. Zonnemaire Gymnastiekzaal. Damesgym. 21.00- 22.00 uur. Oosterland Verenigingsgebouw Oosterhof. Meer bewegen voor ouderen. 14.00-15.00 uur. Bruinisse Strip-O-Theek. 18.30-19.30 uur. Oude Raadhuis. Teken en schilder- club „De Tbkenaars". 19.00-21.30 uur. Van 8 september tot en met 13 oktober Zierikzee Oude Haven 48. Expositie Gerrit van der Ven. Van vrijdag tot en met zon dag tussen 11.00-17.00 uur en na tele fonische afspraak. Week van 7 tot en met 12 oktober Schouwen-Duiveland Geldinzameling door medewerkers Nationale Collecte Geestelijke Ge handicapten 1985. Vrijdag 4 oktober Zierikzee Pand Visstraat 5. Informatie-ochtend cursus „Vrouw en Werk" met filmver toning „Niet Bemiddelbaar". 9 30 uur. Kleuterschool De Speeldoos. Inleve ren kleding voor kledingbeurs 19.30- 21.30 uur. Graanbeurs Huis van Nassau. Dans avond met Schelde Trio. 20 30 uur. Ouwerkerk Dorpshuis. Uitvoering Culturele Ver eniging; toneelopvoering Tbneel- groep Ouwerkerk 'Plaza Hotel'; bal na. 19.30 uur. Zaterdag 5 oktober Zierikzee Speurtocht bovenbouw openbare ba sisschool door straten Zierikzee. 10.00 uur. Kleuterschool De Speeldoos. Kinder- kledingbeurs. 10.00-11.30 uur; afhalen niet-verkochte kleding 14.00-15.00 uur. UVV-gebouw. Bijeenkomst werk groep Homofilie. 20.00 uur. Brouwershaven Oud papier ophalen. Van 9.00 tot 10.30 uur. De Blokkendoos. Winterkleding- en speelgoedbeurs. 9.30 tot 12.00 uur. Bruinisse Clubgebouw „De Nachtegaal". Ruil en verkoopbeurs. 10.00 tot 12.00 uur. Maandag 7 oktober Zierikzee Stadhuis. Commissie financiën. 20.00 uur. Kerkwerve Verenigingsgebouw. Voorlichtings avond Reinigingsdienst over rolem- mers. 20.00 uur. Serooskerke Dorpshuis. Alg. ledenvergadering „Serooskerke e.o.". 19.30 uur. Dinsdag 8 oktober Zierikzee Stadhuis. Commissie publieke wer ken. 19.30 uur. Burgh-Haamstede De Schutse. Ned. Ver. v. Huisvrou wen. Mosselmiddag. 14.00 uur. De Schutse. Streekvergadering NCVB. 19.30 uur. Brouwershaven Markt. Vertrek bus rondrit bejaar den. 13.00 uur. Garage Slager. Pech onderweg cur sus. 20.00 uur. Woensdag 9 oktober Zierikzee Hervormd Verenigingsgebouw. Be jaardenbijeenkomst. 14.30 uur. Brouwershaven Blokkendoos. Knutselclub. Van 13.30 tot 15.30 uur. Markt. Wedstrijd bloembalen druk ken. Vanaf 19.00 uur. Donderdag 10 oktober Zierikzee Hervormd Verenigingsgebouw. Ver koopdag dameskrans „Tryféna". 13.30-21.00 uur. Theo Thijssenschool. Ouderavond. 20.00 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Volksdansen. 20.00 uur. Blokkendoos. Ouderavond peu terspeelzaal. 20.00 uur. Vrijdag 11 oktober Zierikzee Reisje naar Rotterdam van NBP, af deling Schouwen. Huis van Nassau. Bond van Opzich- zelfstaanden. 20.00 uur. Burgh-Haamstede De Bewaerschole. Aanvang expositie Westerschouwse leerlingen. 16.30 uur. Ouwerkerk Dorpshuis. Uitvoering Culturele Ver eniging; toneelopvoering Toneel groep Ouwerkerk 'Plaza Hotel'. 19.30 Zaterdag 12 oktober Kerkwerve Chr. Nat. School. Bazar/rommel- markt. 9.30-15.00 uur. Christelijk Nationale School. Kleding- en speelgoedbeurs. 09.30 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Feestmiddag 35- jarig ANBO. 14.30 uur. Maandag 14 oktober Zierikzee Huis van Nassau. Verenigingsraad vergadering Beter Wonen. 19.30 uur. Dinsdag 15 oktober Kerkwerve Verenigingsgebouw. Bejaardensoos. 14.30 uur. Dinsdag 22 oktober Zierikzee Kleuterschool 't Mierenest. Vergade ring Belangengroep Poortambacht. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Reisje Ned. Ver. v. Huisvrouwen. Ver trek 8.00 uur te Burgh. Donderdag 24 oktober Noordgouwe/Schuddebeurs Verenigingsgebouw. Voorlichtings avond Reinigingsdienst over rolem- mers. 20.00 uur. Zaterdag 26 oktober Zierikzee Graanbeurs. Computergebruikers bijeenkomst. Van 10.00 tot 16.00 uur. Maandag 28 oktober Brouwershaven Tonnenmagazijn. Coöperatiemiddag Z.L.M. 13.15 uur. Dindsdag 29 oktober Kerkwerve Verenigingsgebouw, Bejaardensoos. 14.30 uur. Woensdag 30 oktober Renesse Doij>shuis. Voorlichtingsavond Rei nigingsdienst over rolemmers. 20.00

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 2