WERELDDIERENDAG Onderzoeksvaartuig de Argus kan aan milieutaak beginnen Nog slechts 7 dagen DE ZIERIKZEESCHE COURANT AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer MITSUBISHI Autobedrijf A.L.G. Zierikzee - 4457 WA> ffih Bii.r Aanvraag eenmalige uitkering ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Veiligheid Onderhoud Seniorendag Patricia Bakker De provincie Zeeland is bezig met een actie. De Stichting Landschapsverzorging Zeeland Op initiatief van de Stichting Welzijn Ouderen De dertienjarige Zienkzeese amazone Patricia waarbij gestreefd wordt naar meer veiligheid krijgt van de provincie gelden aangeboden Schouwen-Duiveland/Sint Philipsland werd in Bakker is aardig op weg naar de top van het voor het landbouwverkeer. (Pag. 2). voor het onderhoud van kleine landschaps- sporthal Krayestein een seniorendag gehou- dressuurgebeuren met Annabel en Grashop- elementen. (Pag. 3). den. (Pag. 4). per. (Pag. 6). VRIJDAG 4 OKTOBER 1985 142ste jaargang Nr. 23806' r~~ WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Dieren beschermen is mensen beschaven. Mr C. Bake (Meester Constantijn) uw voor Schouwen en Dulveland Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 voor de gigantische heropening bij Het grootste interieurcentrum van de Zuidhollandse en Zeeuwse eilanden ZUIDWEG 20A - ZONNEMAIRE TELEFOON 01112-1318 Vrijdag koopavond Ruime parkeergelegenheid P.S.: Zie onze speciale uitgave van 10 oktober a.s. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Pt Verwachting tot zaterdagavond: Perioden met zon Zonnige perioden en mogelijk een bui; minimumtemperatuur circa 12 graden; maximumtemperatuur onge veer 18 graden; zuidwestelijke wind, matig 4, aan de kust af en toe krach tig, 6. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 8 okt.: Zondag: Af en toe zon Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: zuidwest 5 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: zuid 4 Dinsdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: west 3 ZON- EN MAANSTANDEN 5 okt. Zon op 6.47, onder 18.09 Maan op 20.44, onder 13.55 6 okt. Zon op 06.49, onder 18.07 Maan op 21.33 onder 14.54 7 okt. Zon op 06.51, onder 18.04 Maan op 22.38, onder 15.41 Laatste Kwartier: 7 okt. (5.04) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 5 okt. 6.31 18.45 0.06 12.24 6 okt. 6.59 19.34 0.50 13.12 7 okt. 7.46 20.37 1.44 14.11 Doodtij: 9 oktober HET WEEKOVERZICHT DE BILT - De scheidingslijn tussen de voor de tijd van het jaar zeer war me lucht boven Midden- en Zuid- Europa en koelere Oceaanlucht liep vrijdagochtend van Zuid-Scandina- vië via de Zuidelijke Noordzee naar Noordwest-Spanje. Deze lijn trekt langzaan zuidoostwaarts en passeert daarbij ons land. Dit is merkbaar aan een periode met veel bewolking waaruit af en toe wat regen valt. De regenintensiteit leek echter, voorzo ver zich dat vrijdagochtend liet aan zien, niet groot. Na het passeren van de wolkenzone komt ons land in koelere Oceaan- lucht terecht. Deze stroomt vanaf vanavond via het Kanaal en Zuid- Engeland naar ons land. In deze lucht komen weer flinke opklaringen voor. Boven zee en in de middaguren ook boven land kunnen zich in deze luchtsoort enkele stapelwolken vor men. De middagtemperaturen liggen met zo'n graad of 18 nog steeds op een redelijk niveau, 's Nachts kan het tij dens opklaringen tot tussen de 14 en 8 graden afkoelen. Advertentie ZIERIKZEE - De formulieren voor het aanvragen van de eenmalige uit kering 1985 zijn de afgelopen weken door de gemeenten automatisch toe gezonden aan degenen, die ook in 1984 zo'n uitkering hebben ontvan gen. Ook zij die op 31 augustus jl. een bijstandsuitkering (ABW of RWW) ontvingen, hebben van de gemeenten bericht gekregen als zij in 1984 de eenmalige uitkering hebben gehad. Wie van deze mensen om wat voor reden dan ook rond 5 oktober geen formulier in haar of zijn brievenbus heeft ontvangen, kan het alsnog aan vragen of ophalen bij de Sociale Dienst of afdeling Sociale Zaken van de gemeente waar men woont. Men moet dat wel tijdig doen, want.de aanvraagtermijn sluit op 15 novem ber a.s. De formulieren zijn niet ver krijgbaar op de postkantoren. De uitkering is uitsluitend bestemd voor mensen die in 1984 een eenmali ge uitkering ontvingen en ook in 1985 nog steeds tot de echte minima beho ren. Dat wil zeggen mensen, die ook nu alleen of samen met anderen een inkomen hebben dat niet meer is dan het sociale minimum. Degenen die bij de eenmalige uitkering over een 1984 en toeslag voor meerjarige echte minima ontvingen, krijgen ook dit jaar een hogere eenmalige uitkering. Het streven is de eenmalige uitkering nog vóór het eind van dit jaar uit te betalen. Advertentie ZIERIKZEE - Het is vandaag Werelddierendag. Overal op deze aardbol worden de honden, kat ten. hamsters, maar ook grotere beesten in het zonnetje gezet. Uiteraard doet Schouwen-Dui- veland hierbij niet onder. Ook de slagers op het eiland zullen vandaag misschien wel een iets be tere omzet hebben, door alle extra kluiven en worstjes, die de trotse bezitters van de hond en kat komen kopen. Eén dag in het jaar is het feest voor de dieren. Eén dag in het jaar grijpen de die renbeschermers in den lande hun kans met beide handen aan, om te pleiten voor een betere ver zorging van alle beesten. Maar ook op Werelddierendag zitten er nog beesten in het asiel en is het leed lang nog niet voorbij. Op de foto doet Tineke Bogh van haar hondenpension in Kerkwerve haar uiterste best om het haar gasten dagelijks naar de zin te maken, totdat iemand langs komt en er weer een meeneemt. Een kijkje in het ingewikkelde inte rieur van de Argus. Het zes miljoen gulden kostende vaartuig is inzetbaar bij (milieukam pen of voor lozingsinspectie, maar verzamelt voornamelijk wetenschap pelijke informatie ten behoeve van het waterbeheer. Schipper van het schip is de Thoolense C. Potter, die donderdagmorgen een boek in han den kreeg en vervolgens met het lui den van een bel de laatste ingebruik- namehandeling verrichtte. Gastheer in Middelburg was ir. H. Engel, hoofd-ingenieur-directeur van Vervolg pagina 2 Advertentie Top-ambtenaar pleit voor hechte samenwerking hij waterbeheer MIDDELBURG - De afronding' van het Deltaplan wordt door velen gezien als het einde van het tijdperk, waarin de strijd tegen het water de boventoon voerde. Steeds meer verschuift de aandacht van de strijd tegen het water naar het leren omgaan met water. Het is voor een integraal waterbeheer noodzakelijk, dat alle bestuursniveaus hierbij worden betrokken en dat gekomen wordt tot één samenhangend beleid, waar op het beleid van elk bestuursorgaan afzonderlijk is afgestemd. De ministeriële nota Omgaan met Water vertolkt een inspirerende filo sofie, die door de politiek - en dus de maatschappij - gunstig is ontvangen. Het komt er nu op aan dat binnen Rijkswaterstaat handen en voeten worden gegeven aan deze nieuwe be nadering. Dit verkondigde de directeur-generaal van Rijkswa terstaat, ir. J. van Dixhoorn donder dagmorgen, alvorens het nieuwe milieu-onderzoeksvaartuig de Argus in gebruik te nemen. Actieprogramma Het technisch perfecte vaartuig Argus gaat zich richten op het waterbeheer in de ruimste zin van het woord. Dixhoorn wees erop, dat de beno digde handen en voeten thans in een actieprogramma worden verwerkt, dat de hoofdbeleidspunten en speer punten uit genoemde nota concreti seert. De 'nieuwbouw' rondom de Deltawerken zit er vrijwel, op en Rijkswaterstaat gaat zich nu voorna melijk richten op het in standhouden van het waterbeheer. Een van de aan dachtspunten hierbij is het ecolo gisch onderzoek, waarbij de Argus een belangrijke stap in de goede rich ting is. De vele genodigden maken een tochtje met de Argus. De Argus kan al varende met hoge snelheid continu info'rmatieMnwin- nen, omtrent zoutgehalte, zuurgraad, temperatuur en troebelheid van het water. Een speciale meetvis wordt dan tot een maximale diepte van 100 meter neergelaten en in het complete laboratorium aan boord worden bodem- en watermonsters onder zocht. Nieuw is ook, dat alle meetre sultaten direct worden gekoppeld aan de weersgegevens van een eigen meteostation aan boord van de Ar gus. Verder kan tot 1500 liter water per uur aan boord gecentrifueeerd worden, zodat slib wordt opgevan gen. Ook kunnen verontreinigingen op en in het water gemeten en ge volgd worden. Advertentie Personen bus personen wagens, bestel wagens Z'zee 01110-4951 Auto Louis Goedbloed

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1