Hoofdmacht All Ready blijft verrassen in derde klasse landelijke, korfbalcompetitie Organisatie Natuur en Milieu pleit voor sanering van problematiek bodemsanering Favorieten blijven met redelijk gemak overeind tijdens tennisstrijd NIEUWSBODE Joop de Regt naar titel tweede klas driebanden ondanks verloren finale Zaalvoetbaltoernooi met twee alternatieve regels Gering succes voor pupillen Delta Sport in besloten competitie Bodemonderzoek garage Rademaker in Haamstede Recreatieve volleybal competitie Najaars vergadering scheidsrechters Schouwen- Duiveland Damesploeg HSD haalt fiks uit: 0-11 Laatste oefenduel herenformatie Delta Sport ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 3 oktober 1985 Nr. 23805 7 ZIERIKZEE - All Ready boekte in de derde klasse van de landelijke korfbalcompetitie op sportpark Bannink de derde zege in vier duels door vrij gemakkelijk voorbij het Schiedamse Succes te schuiven. De formatie van trai ner Maurice van Goudoever had halverwege al een 6-4 voorsprong, die in de tweede helft met redelijk gemak kon worden geconsolideerd. Zoals reeds gememoreerd liep All Ready in de tweede helft door naar 8-4, middels opnieuw twee fraaie treffers van Jaco Stoutjesdijk, die daarmee een belangrijk aandeel had in de uiteindelijke zege. Hierna doof de de wedstrijd uit als een nacht kaars. Het balbezitspelletje van All Ready was bij vlagen niet aan te zien voor het publiek, maar het was wel In de tweede helft bouwde All Rea dy de voorsprong uit naar 8-4. Bij de ze stand was het duel in feite beslist. In de resterende tijd controleerde AU Ready het duel door langdurig op balbezit te spelen. Enkele goede kan sen werden niet meer in treffers om gezet. De Zierikzeese ploeg kon zich zelfs twee gemiste strafworpen ver oorloven. Omdat echter ook Succes geen vuist kon maken en ook niet verder kwam dan twee treffers in de tweede periode van drie kwartier, bleef de thuisploeg voorgoed over eind. Een 8-6 overwinning derhalve voor de roodzwarten, die daarmee hun leidende positie in de derde klas se voorlopig continueren. Alleen Ju liana, dat Phoenix met 5-2 versloeg, volgt op een punt. Daarna komen ALO, Thor, Phoenix en Succes met in middels al drie punten achterstand, terwijl er nog maar vier competitie duels zijn afgewerkt. De tegenstan der voor aanstaande zaterdag heet Thor. De Rotterdammers versloegen het afgelopen weekeinde SEV met 10-9 en mag dus zeker niet onderschat worden. ALO gaf hekkesluiter ELKV geen schijn van kans: 12-5. Voorsprong Evenals tijdens de voorgaande du els haalde AU Ready een 2-0 voor sprong uit de openingsfase. Fenny Broek en Dennis Voshart tekenden hiervoor. Hierna hield het tweede verdedigingsvak uitverkoop, waar van de Succes-aanvallers profiteer den. De Schiedammers kwamen naast zij (2-2), maar het genoemde verdedi gingsvak revancheerde zich nadruk kelijk, toen het overstapte naar de aanval. Jaco Stoutjesdijk nam beide treffers voor zijn rekening. Fenny Broek bewees vervolgens een voor treffelijke aanwinst te zijn voor de Zierikzeese formatie door ander maal een treffer aan het totaal toe te voegen. Succes scoorde vervolgens tegen, waarna good-old Leo Fonteine de marge weer verruimde naar drie treffers door voor 6-3 te tekenen. In de eerste helft was het laatste woord voor Succes: 6-4. effectief en dat maakte veel goed. Hans van Gastel en Fenny Broek misten beiden nog een strafworp. Voor wat de tweede helft betreft is daarmee alles gezegd. Twee doelpun ten van Succes bepaalden de eindstand op 8-6. Het duel werd uit stekend geleid door arbiter Van Lom- wel. Na de resultaten van het vierde weekeinde ziet de stand er als volgt uit: 3 1 0 31-21 7 3 0 1 27-24 6 2 0 2 33-29 4 2 0 2 28-27 4 2 0 2 27-29 4 2 0 2 20-25 4 1 1 2 29-24 3 0 0 4 19-35 0 All Ready-trainer Maurice van Goudoever en -aanvoerder Hans van Gastel hebben nog steeds volop reden voor een tevreden lach. De in de landelijke competitie debuterende Zierikzeese equipe voert nog immer de ranglijst aan na de derde overwinning, dit keer op Succes uit Schiedam. KERKWERVE - Tijdens het eerste weekeinde van de eilandelijke jeugdten- niskampioenschappen, die worden georganiseerd door TV WIK, bleven de fa vorieten in de diverse categorieën met redelijk gemak overeind. De toernooi en zijn gevorderd tot de halve finales. Alle resterende partijen worden het komende weekeinde afgewerkt op de banen van WIK, nadat de voorronden ook in Brouwershaven werden verspeeld. De prijsuitreiking staat voor zon dag 6 oktober omstreeks drie uur op het programma. In de categorie tot en met zeventien jaar bij de jongens vielen geen ver rassingen te noteren. André Goedege- bure van TV Duiveland, die als eerste is geplaatst, ontmoet in de halve fina les Zierikzee-speler Emst Pols. In de andere halve finale spelen de dub belspelpartners Michel de Vlieger en Hans Wohl tegen elkaar. Ook bij de meisjes tot en met zeventien jaar de den de geplaatste speelsters wat van hen verwacht werd. Astrid Verspeek is reeds finaliste, doordat zij de voor- uitgespeelde halve finale tegen Inge borg Reydon in drie sets in haar voor deel besliste. Haar tegenstandster komt uit de tweede halve finale, die gaat tussen Mirjam Quartel van de organiserende vereniging WIK en Martine Verschoore van de LTC Zie- rikzee. Bij de jongens tot en met veertien jaar lijkt Ivo Schoots op de titel af te ZIERIKZEE - In de A-poule van de recreatieve volleybalcompetitie wer den deze keer slechts twee wedstrij den afgewerkt. De formatie van jeugdsoos Big S uit Burgh- Haamstede won met 3-0 van de RSG- ploeg en het tweede team van Mevo '80 trok met 2-1 aan het langste eind tegen WIK. Ook in de B-poule twee wedstrij den. De ZWN-ploeg klopte Mevo '80 III met 2-1 en Renesse was veel te sterk voor Mevo '80 IV: 3-0. In de C- poule won Integratie met 3-0 van Re- nesse II en ook Zeelandia II boekte een 3-0 overwinning. DZS II was het slachtoffer. In de E-poule was DTS met 3-0 te sterk voor Mevo '80 JII. De ploeg van de Brandweer Zierikzee bleef met lege handen tegen PJZ: 0-3. In de jeugdpoule werd voor het eerst een wedstrijd afgewerkt. De derde Mevo '80-jeugdploeg won met 2-1 van Kwiek II. De tweede geplande wedstrijd Renesse-WIK verdween van het programma. Dat was ook het geval met WIK IV-VCZ II in de tweede damespoule. In deze poule won VCZ met 3-0 van DFS II en Brouw II klop te WIK III met 2-1. De ploeg van De Zeeuwse Stromen troefde Brouw III met 3-0 af. In de hoogste damespoule won WIK I met 3-0 van WIK II en DFS klopte Kwiek met 3-0. stevenen. In de halve finale ontmoet hij evenwel een taaie rakker in Vin cent van Toledo. Martijn Bij de Vaate, die in twee categorieën actief is, zal Remco Canters moeten verslaan wil hij zijn plaatsing waar maken. Bij de meisjes tot en met veertien jaar valt wel een verrassing te noteren. Zowel Mirna Geense van de LTC De Bru-Tèn als Marleen de Vlieger van de LTC Zierikzee schakelden geplaatste speelsters uit. Onderling maken zij uit wie er in de finale gaat spelen. De tweede halve eindstrijd gaat tussen Martine Verschoore en Scelveringhe- speelster Marit van de Vet. Martijn Bij de Vaate is favoriet bij de jongens tot en met elf jaar. Hij ont moet in de halve finales zijn clubge noot Jan-Willem de Coninck. De an dere halve finale gaat tussen Marco Geels en Jörg Frank. Bij de meisjes tot en met elf jaar gaat Lianne de Looff het opnemen tegen Cathelijne Schotte, terwijl Patricia Kort voorbij Femke Clerx zal moeten om de eindstrijd te halen. DEN HAAG - Do Haagse politie en de Radiocontroledicnst van de PTT hebben dinsdagmorgen twaalf pira tenzenders in de hofstad het zwijgen opgelegd. Tegen drie Hagenaars is proces-verbaal opgemaakt, een van hen was een 16-jarige scholier, zo heeft de politie meegedeeld. ZIERIKZEE - Scheidsrechtersvere- niging Schouwen-Duiveland houdt op donderdag 10 oktober haar na jaarsvergadering in het Huis van Nassau in Zierikzee. De vergadering wordt om kwart voor acht door voor zitter Dick Leering geopend, waarna in twee delen de vijftien punten tel lende agenda wordt afgewerkt. Na de opening en de behandeling van de ingekomen stukken, de notu len van de voorgaande vergadering en de jaarverslagen van de secretaris en de penningmeester, wordt van ge dachten gewisseld over een contribu tieverhoging van 42,- naar 45,-. Na het verslag van de kascommissie is er ruimte voor een woordje van geno digden, waarna de pauze wordt inge zet. Na de pauze volgt de bestuursver kiezing als eerste agendapunt. Aftre dend en herkiesbaar zijn Dick Lee ring, Rinus Kloet en Jaap de Bruine. Niet herkiesbaar daarentegen is se cretaris Wim van de Meijden. Vanwe ge drukke werkzaamheden is het hem onmogelijk zijn taak goed te ver vullen. Na de bestuursverkiezing ko men nog bestuursmededelingen, het zaalvoetbalgebeuren, de evenemen tencommissie en de rondvraag aan de orde, waarna de vergadering wordt besloten. ZIERIKZEE - Wat eigenlijk min of meer verwacht mocht worden, is ook gebeurd. De damesploeg van hockey club HSD boekte een monsterzege op het Bredase Mistral. Na een 0-4 ruststand werd het treffen met 0-11 gewonnen. Teleurstellend was de 1-4 nederlaag van de herenformatie van de Zierikzeese ploeg tegen HCGO uit Middelharnis, op Zierikzeese bodem nog wel. De HSD-dames hadden totaal geen problemen met de weinig gemoti veerde tegenstandsters, waardoor de score met de regelmaat van de klok kon worden opgevoerd. De totale pro- duktie kwam voor rekening van een vijftal speelsters. Jolanda Kraaije- veld, Annemarie Arkenbout, Aleid Hoos, Linda Straetemans en Ydwine Zuiderveld sloegen het elftal bij el kaar. Het herenteam van HSD verloor van HCGO voornamelijk doordat de jeugdige ploeg nog een gebrek aan er varing met zich meevoert. De ploeg werkte hard, maar kon weinig uit richten tegen de veel geroutineerdere Flakkeese opponent. Het A- meisjesteam van HSD pakte evenals de dames fiks uit. Goes werd op Den Hogen Blok met 7-1 afgetroefd na een 2-0 ruststand. In de eerste helft scoor den Babke van der Steen en Saskia van Velthoven. Nadat Goes in de tweede helft had tegengescoord ver hoogden Klaske Visser (drie keer), Saskia van Velthoven en Hilde Bergsma de score naar de 7-1 eindstand. ZIERIKZEE - De herenformatie van handbalvereniging Delta Sport speelt zaterdag 5 oktober de laatste oefenwedstrijd, voordat de ploeg van trainer Jaap Consemulder op 20 ok tober het eerste duel in de competitie gaat afwerken tegen Animo in Den Haag. Delta Sport treft in dat laatste oefenduel de Belgische topploeg 01- se Merksem. Olse Merksem leidt momenteel in de Belgische handbal eredivisie met vijf punten uit drie wedstrijden. Het afgelopen weekeinde speelde Delta Sport een oefenwedstrijd van drie pe rioden van 25 minuten elk tegen Aristos uit Best. De Brabantse twee de divisieploeg won de ontmoeting tegen het weinig gemotiveerde Delta Sport met 28-24. Voor de wedstrijd tegen Olse Merk sem is de basisploeg op twee plaatsen gewijzigd. Rinus Nuyens en de ge blesseerde Jaco Vleeshouwer zijn af gevallen en zij worden vervangen door Erwin Schaalje en Leo Brugge- man. De formatie ziet er nu als volgt uit: keepers Koos van Zwieten en Piet Bos of Matthee Pipping en de veldspelers Cor Lagendijk, Peter Le- fèvre, Cees de Vos, Bert Nuyens, Bert de Vos, André Hartoog* Frank Thier ry, Erwin Schaalje en Leo Brugge- RENESSE - In de biljart-accommodatie van restaurant De Wig in Renesse heeft Joop de Regt van de Zierikzeese biljartvereniging Entre Nous de titel in de tweede klasse driebanden van het district Schouwen-Duiveland van de KNBB behaald. De Regt kon zich daartoe zelfs een verloren finalepartij te gen Johan Everaers van de organiserende vereniging bv Renesse permitteren. Paul Bodbijl van bv DOS uit Nieuwerkerk realiseerde het hoogste algemeen gemiddelde, terwijl hij met het laagste algemeen gemiddelde het finaletoer- nooi binnenstapte. Aanvankelijk ontliepen zeven van De finale kwam erg langzaam op de acht finalisten elkaar niet veel. gang. Het duel ging gelijkop, totdat Pas in de vierde ronde kwam er enige Johan Everaers bij de zestiende ca- afscheiding en werd het duidelijk, rambole de leiding nam om die niet dat Joop de Regt, Johan Everaers en meer af te staan. Hij mocht zich er Ben Wittenberg van bv The Country daardoor op beroemen de nieuwe onder elkaar om de titel zouden strij- kampioen geklopt te hebben. Joop de den. Wittenberg viel als eerste af en Regt scoorde een algemeen gemiddel- toen Joop de Regt in de zesde ronde de van 0,468, waarmee hij ruim ach- van Bob Bergman won, was het alle- terbleef op de 0,532 van Paul Bodbijl. maal bekeken. De Regt mocht toen in Bodbijl en De Boer, die als laatste de finale zelfs verliezen van Eve- eindigde, realiseerden de hoogste raers. toernooiserie van zes. De uitslag van de finale tweede klasse driebanden in restaurant De Wig in Renesse is als volgt (achtereenvolgens de gescoorde caramboles, de daartoe benodigde beurten, het hoogste partijgemiddelde, het algemeen gemiddelde, de hoogste serie en het aantal wedstrijdpunten): J. de Regt, bv Entre Nous173 369 0,625 0,468 5 12 J. C. Everaers, bv Renesse163 358 0,641 0,455 5 10 B. Wittenberg, bv The Country161 319 0,581 0,504 5 8 P. Bodbijl, bv DOS146 274 0,806 0,532 6 6 J. L. Dorreman, bv Renesse154 311 0,625 0,495 5 6 C. van Doorn, bv Bommenede167 342 0,641 0,488 5 6 B. Bergman, bv OKK144 365 0,581 0,395 4 6 C. de Boer, bv Phoenix137 324 0,555 0,422 6 2 ZIERIKZEE - Zaalvoetbalvereniging Brogum organiseert op zondag 6 okto ber weer haar jaarlijkse toernooi in sporthal Onderdak. Het toernooi, waar aan zes ploegen deelnemen start om twaalf uur en eindigt omstreeks zes uur. Het toernooi wordt verspeeld om de trofee beschikbaar gesteld door de spon sor van de soosploeg Coen Honig Optiek. Opvallend is, dat tijdens het toer nooi twee alternatieve regels worden toegepast om een en ander wat aantrek kelijker te maken voor het publiek. De. opzet van de regels is verder om buiten de normale KNVB-regels een paar aspecten in te bouwen, waar door het zaalvoetbal leuker en aan vallender wordt. Er worden play-offs afgewerkt en de mogelijkheid be staat om doelpunten dubbel te laten tellen. Deze mogelijkheid bestaat tussen de zevende en negende minuut en tussen de dertiende en vijftiende minuut. Wat de play-offs betreft: na afloop van iedere wedstrijd worden er door iedere ploeg drie play-offs ge nomen. De winnaar van deze toegift krijgt een punt. Per wedstrijd zijn er dus drie punten te verdienen. Eindi gen de play-offs in een gelijkspel, dan krijgt iedere ploeg daarvoor een half punt. Voor een play-off krijgt een speler tien seconden, dat wil zeggen vanaf het moment, dat de scheidsrechter fluit tot het moment dat de bal in het doel ligt. De speler start vanaf de middenlijn. Hij mag binnen tien se conden proberen een doelpunt te ma ken met alleen de doelman tegenover zich. Wordt de tien seconden over schreden dan is de kans voorbij. De play-offs worden genomen door drie verschillende spelers en er is geen hulp van medespelers toegestaan. De toegevoegde regel van het dubbel tel len gaat telkens in bij het luiden wan een bel. Aan het toernooi nemen naast twee teams van de organiserende vereni ging Brogum ook de ploegen van Van de Ven Lijsten, Bijmakelaardij, Stel la Boys en Tbren Boys deel. De ploe gen werken een halve competitie af met wedstrijden die een kwartier du ren, exclusief de play-offs. De prijs uitreiking van het toernooi vindt plaats in het restaurant van sporthal Onderdak. GOES - Op sportpark Het Schenge in Goes fungeerde de Zierikzeese atle tiekvereniging Delta Sport als organisator van de laatste ontmoeting uit de pupillencompetitie. In de eindstanden, die na afloop konden worden opge maakt bleken de jeugdige Delta Sport-atleten weinig potten gebroken te heb ben. Met een vierde plaats bij de eerste jaars A-pupillen leverde René Fondsc de beste prestatie. Bij de tweede jaars A-pupillen klasseerde Oby Kikstra zich als vijfde. Zij waren de enige twee, die een plaats bij de bovenste tien in casseerden. René Fondse behaalde een vierde plaats met 1097 punten, waarmee hij alleen Egbert Lakroes van Dynamo '70, Erik Huisman van Zeeland Sport en Rens Naaye van Schelde Sport voor moest laten gaan. Thomas Bouwman van Delta Sport eindigde met 841 punten op de negentiende plaats bij de eerste jaars A-pupillen. Stefan Syswerda kwam in deze cate gorie uit op 656 punten en een der tigste plaats. Bij de tweede jaars A- pupillen scoorde Oby Kikstra 1291 punten, goed voor de fraaie vijfde plaats op slechts 90 punten van win naar Manno Buysrogge van RKHAV uit Hulst. Bij de pupillen B was er geven alleen maar aanleiding tot nieuwe afvalstromen en daar wordt per saldo niemand wijzer van. Vol gens Natuur en Milieu ontbreekt het ook een aantal bedrijven die bij de een dertiende plaats voor Roeland Bielefeld met 647 punten. Bij de meisjes A-pupillen ging dc eerste plaats naar Lisctte Maas van Marathon met 1085 punten. Marjolein Hanse werd met een twaalfde plaats de beste vertegenwoordigster van Delta Sport. Zij kwam uit op een to taal van 810 punten. Mischa Kalwij scoorde 667 punten, Charlotte van Witzenburg was goed voor 505 punten en Petra Jonker sloot de rij van 25 pu pillen. Bij de B-pupillen werd Rachel Stone van AV '56 uit Goes winnares met 868 punten. Hier kwamen geen Delta Sportsters in de uitslag voor UTRECHT - De sanering van de vervuilde bodem in ons land moet heel anders worden aangepakt. Er komt nu jaarlijks slechts 200 miljoen gulden voor bodemsane ring beschikbaar en dat leidt er toe dat vaak gekozen wordt voor halve en dus slechte oplossingen. „Die 200 miljoen is een druppel op een gloeiende plaat als je be denkt dat er tussen de 10 en 25 miljard gulden nodig is om alle troep die in de bodem zit op te ruimen", aldus dr. L. Reijnders van de Stichting Matuur en Milieu op een persconferentie in Utrecht. Natuur en Milieu vindt dat er veel meer geld op tafel moet komen voor bodemsanering en bepleit de oprich ting van een speciaal fonds dat gefi nancierd moet worden uit een heffing op (vervuilende) basisgrondstoffen. In de Verenigde Staten wordt op een dergelijke manier al 85 procent van alle uitgaven voor bodemsanering ge financierd, aldus de milieuorganisa tie. Volgens Natuur en Milieu worden vaak slechts halve maatregelen ge troffen. waarbij dc problemen niet worden opgelost maar slechts voor uitgeschoven. Veelal volstaat men met maatregelen die bodemgif niet opruimen maar slechts indammen. Grond reiniging is veel beter maar dc milieuorganisatie heeft veel kritiek op de manier waarop dat vaak ge beurt. Zo heeft men recent een reini gingsinstallatie bij een gasfabriek in Haarlem moeten stilleggen wegens ernstige overlast voor de omgeving. En in De Bilt staat een installtic die ehloor-koolwaterstoffen uitblaast over de omgeving. Veel installaties bodemsanering betrokken zijn aan de vereiste chemische kennis. Volgens Natuur en Milieu schort het momenteel aan een systemati sche kritische toetsing van de diver se technieken om de grond te reini gen. Een duidelijk toetsingssysteem ontbreekt, de feitelijke beslissingen vallen vaak in vertrouwelijke onder handelingen. Vaak is er sprake van nauwe samenwerking tussen milieu ambtenaren en bedrijfsleven waar door de onafhankelijke controleren de functie van de overheid sterk in het gedrang komt. Bovendien is de overheid verre van scheutig met in formatie over de technieken, zodat bewoners- en milieugroepen vaak in het duister tasten over de voors en tc- gens van de techniek in kwestie, al dus de milieu-organisatie. ROTTERDAM/TILBURG De voormalige bevelhebber van het RMS-legcr op de Molukken. kolonel L. Thhapary. is maandag op 77-jarige leeftijd in Tilburg overleden. HAAMSTEDE - Nog dit jaar zal op het terrein van garage Rademaker aan de Zandweg in Haamstede op twee plekken verontreinigde grond worden verwijderd. Op het achterterrein gaat het om ten hoogste 7 m» die met olie is vervuild, op het voorterrein om ongeveer 200 ttt'. Op het voorterrein bedraagt de concentratie aan minerale olie 3,7 maal de waarbij waarbij tot sanering moet worden overgegaan, op het achter- terrein is dit 1,4 maal. Dit blijkt uit het ter plaatse uitgevoerde nader-/saneringsonderzoek. Gezien de geringe verspreiding in de grond en het grondwater vormt de olieverontreiniging op korte termijn geen direct risico voor de in de om geving gelegen (moes)tuinen. Op langere termijn kan - als de verontrei niging doordringt in de watervoerende laag - wel een nadelige invloed ontstaan, b.v. op de particuliere grondwateronttrekkingen in de buurt. Op het terrein zelf kan de vervuiling problemen geven zoals stank in de kruipruimten. Er is geen gevaar dat het in het waterwingebied opge pompte water wordt beïnvloedt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 7