Militaire oefening op Kop van Schouwen van start Bouw bibliotheek te Zierikzee belandt geleidelijk in eindfase mm mm mm 2) Zes ton voor Zeeuws recreatie-promotieplan Zandkreekdam kwart eeuw geleden opengesteld DE ZIERIKZEESCHE COURANT V» U6Ï- PE BILT" AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Braamfeest Schutteren Individueel L De kinderen van de Nieuwerkerkse basis- De verdediging van DFS gigg twee keer kort na Een drietal persoonlijke fouten werd Zierikzee Opening Burgemeester mevrouw J. Niemantsverdriet-Leenheer opende in Renes- school De Dobbelsteen vierden het jaarlijks elkaar flink in de fout, waardoor NOAD '67 toch bij Middelburg fataal na een voortreffelijke eer- se een nieuwe vestiging van Accountantskan- Braamfeest ter nagedachtenis van Maximi- nog met een niet meer verwachte zege ging ste helft met een dominerend Zierikzee. toor Schouwen-Duiveland BV. (Pag. 3). liaan Braam. (Pag. 4). strijken, (Pag. 6). (Pag. 7). MAANDAG 30 SEPTEMBER 1985 142ste jaargang Nr. 23803 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) O gij geboortedag, dat wij u in de loop der jaren nog vele malen mogen vieren, en steeds gelukkiger en gelukkiger mogen zien terugkeren. Ti bul lus ZIERIKZEE - Met de vlag in top heeft het bestuur van de Stichting Openbare Bibliotheekvoorziening Schou wen-Duiveland vrijdag het hoogste punt van het nieuwe onderkomen in Zierikzee luister bijgezet. Hoewel dit heuglijk feit, door het eenvoudig staalskelet eigenlijk al veel eerder werd bereikt, wilde de stichting toch even wachten totdat de contouren van het pand aan het Ha- ringvlietplein 2 iets beter te zien waren. Na een rondlei ding en het overhandigen van het zogenaamde pannebier aan de bouwers toog het gezelschap naar restaurant Mondragon, waar verschillende sprekers een loftrompet bliezen. In verband met de afwezigheid van stichtingsvoorzitter J. L. Niemants verdriet-Leenheer voerde bestuurs- en bouwcommissielid drs. P. Vis het woord. Hij legde uit, waarom was ge kozen voor een latere viering van het hoogste punt. ,,We hebben met de ar chitect meegeleefd. Het is zeer boei end en spannend om een tekening langzaamaan te zien veranderen in een echte bibliotheek. Ondanks de eenvoudige L-vorm van het uitleen- WESTENSCHOUWEN - Vanmorgen omstreeks Intlf zeven zijn ongeveer 400 En gelse mariniers met lan dingsvaartuigen hij het strand van Westenschou- wen aan land gegaan. De amfibische oefening Highland Reprise was een feit. Tot woensdag morgen strijden in totaal zo'n 600 bui tenlandse mariniers voor de bevrij ding van Schouwen- Duiveland. Op verschillende plaatsen op het eiland zitten groepjes Nederlandse mari niers, die als vijand de Engelsen op alle manieren dwars proberen te zit ten. De Schouwen- Duivelandse bevol king werd vanmorgen vroeg al gecon fronteerd met heftig rondvliegende helicopters van de gast-mariniers, die zo materieel en soldaten verspreid den over het eiland. Pas wanneer heel Schouwen-Duiveland „vrij" is trek ken zij verder Brabant in, om daar terreinwinst te boeken. De weersomstandigheden waren vanmorgen optimaal. Vrijwel wind stil en geen mist te bespeuren. Mede hierdoor wisten de mariniers ontzet tend snel de landingsboten te verla ten om in gestrekte draf de duinen in te gaan. Wie zijn ogen en oren open houdt is de komende twee dagen ge tuige van de oefening, waarbij naast helicopters ook vrachtauto's en jeeps worden ingezet. Zwaai; materieel, zo als tanks, komen niet aan de "High- land Reprise te pas. MIDDELBURG - De provincie Zeeland en het Zeeuws toeristisch bedrijfsleven gaan samen 600.000 gulden in een marketing- en promotieplan voor het jaar 1986 steken. Het plan is opgesteld door een begeleidingscommissie die onderdeel vormt van de Provinciale VVV nieuwe stijl. Het plan is afgestemd op regionale en landelijke activiteiten. Van het totale bedrag van zes ton zal 300.000 gulden betaald worden door het be langhebbend toeristisch bedrijfsleven, 100.000 gulden komt van de Re- cron (recreatie-ondernemers) en Horeca Nederland. De provincie Zee land stelt 200.000 gulden uit het provinciale promotiefonds beschikbaar, zo blijkt uit een mededeling van Gedeputeerde Staten van Zeeland. KORTGENE - Op feestelijke en plechtige wijze werd zaterdag her dacht, dat de Zandkreekdam tussen Zuid- en Noord-Bevcland een kwart eeuw geleden werd opengesteld als eerste onderdeel van de Del tawerken. De burgemeesters van Kortgene en Goes onthulden samen een plaquette met de tekst ..Hier werd op 4 mei 1960 de dam gesloten". Een en ander gebeurde in aanwezigheid van waarnemend Commissaris van de koningin in Zeeland J. D. de Voogd cn ir. H. Engel, hoofdinge nieur van Rijkswaterstaat. De burgemeesters W. Blanken van Goes en E. J. Hoogendijk-van Duijn van Kortgene hielden ieder een korte toespraakBij de openstelling van dc dam in 1960 werd een schaap over de dam gejaagd, nu gebeurde dat met 25 schapen. Onder de muzikale klanken van het Kortgeense mu ziekkorps Eendracht Maakt Macht werden dc vlaggen van de beide ge meenten gehesen. Na het officiële gedeelte maakten de genodigden een vaartocht met de ..Stad Zierikzee" met als einddoel Kortgene. centrum heeft het toch een karakte ristieke vorm door de pyramide en het dakoverstek". Ruimte Opvallend bij binnenkomst is de enorme ruimte, die de bezoeker tege moet komt. Niet zo vreemd, wanneer wordt bedacht dat de ruimte ten op zichte van de bibliotheek aan het Groeneweegje met maar liefst 500 vierkante meter is uitgebreid tot 850 vierkante meter. Drs. Vis; „Eigenlijk heeft Zierikzee er zo'n mooi gebouw bij gekregen, dat deze gemeente ons er wel een premie voor mag geven". Hoewel de toegankelijkheid aan de Haringvlietstraat uiteraard ook goed moet zijn heeft liet bestuur ge kozen voor een parkeerplaats voor 23 voertuigen aan het Haringvlietplein. Vervolg pagina 2 Dit nummer bestaat uit 10 pagina's IpBaH Verwachting tot dinsdagavond; Vrij warm Droog weer en perioden met zon; minimumtemperatuur rond 10 gra den; mid dagtemperatuur omstreeks 21 graden. Matige zuidenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 4 oktober: Woensdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 21 graden Windkracht: zuidwest 4 Donderdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: zuidwest 4 Vrijdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 307- Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht; zuid 4 ZON- EN MAANSTANDEN 1 okt. Zon op 6.41, onder 18.17 Maan op 19.08, onder 9.11 Laatste Kwartier: 7 oktober (05.04) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 1 okt. 4.56 16.17 10.05 22.31 Springtij: 1 oktober HET WEEROVERZICHT DE BILT - Ook morgen,, dinsdag zijn er zonnige perioden bij een tame lijk hoge middagtemperatuur. Het hogedrukgebied boven West-Europa, dat ons al enkele dagen mooi herfst weer brengt, trekt geleidelijk naar het zuidoosten weg en boet tevens wat aan kracht in. We komen daardoor langzaam wat meer binnen de invloedsfeer van Oceaandepressies terecht. Morgen is het nog droog en vrij zonnig, bij een middagtemperatuur rond 21 graden. Komende nacht is de mistkans een stuk kleiner dan de afgelopen dagen, doordat de wind zal zijn toegenomen. De minimumtemperatuur .ligt om cn nabij de 10 graden. De wind is overwegend zuidelijk, zwak of matig, maar in het Waddengebied mogelijk vrij krachtig. Na morgen, als de in vloed van het hogedrukgebied wat afneemt, gaat de temperatuur wat omlaag, tot rond de lfi graden aan het eind van de week. Advertentie uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1