Harley Zierikzeese passage na verbouwing in nieuw jasje BtOSKOOP Gemeenteraad Borsele voor uitbreiding opwekking kernenergie ISTA GEEN BELASTINGVERHOGING IN MIDDENSCHOUWEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT AUTOBEDRIJF GILIJAMSE BV. RENESSE Honda-dealer Tweewieler spoorloos Autobedrijf Staatssecretaris Joop van der Reijden start bouw verpleeghuis rwT£ MODES Excl. kleding voor dames en heren \tttUVJR. Gemeentebegroting 1986 De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! "Zierikzeeschè Nieuwsbode" «rw ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1985 142ste jaargang Nr. 23801 Weggestemd Afscheid Werkmap** Jeugdkampioenschappen In de raadsvergadering van de gemeente Tijdens een bijeenkomst in de Johan Louis de Directeur J. Goedhart van de Zierikzeese Theo Tennisvereniging WIK organiseert het komen- Middenschouwen werd een collegevoorstel Jongeschool werd hartelijk afscheid genomen Thijssenschoo! nam in het provinciehuis de de en het daaropvolgende weekeinde de omtrent het baanlozenproject weggestemd, van onderwijzer M. de Wild na 23 jaar. (Pag. 4). (Pag. 3). eerste werkmap „Scholen voor schooltjes" in jeugdkampioenschappen van Schouwen-Dui- WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De staat, die zich onderhoudt door buitensporige belastin gen, is een soort Ugolino, die zijn kinderen opeet om hun vader te behouden. ontvangst. (Pag. 5). veland op vier banen. (Pag. 15). BORSELE - De gemeenteraad van Borsele heeft dinsdagavond besloten mee te werken aan de eventuele uitbreiding' van het vermogen om kernenergie op te wekken in Borsele. Boven dien ging de raad akkoord met de mogelijke op slag van radioactief afval in het industriege bied het Sloe. De staten van Zeeland namen vrijdag al een positieve beslissing. Voor- uitlopend op het besluit van de gemeenteraad van Borsele heeft de raad van bestuur van de Provinciale Zeeuwse Energiemaatschappij (PZEM) dinsdag al een voorbereidingskrediet uitgetrokken van tien miljoen gulden voor de opzet van een bouwbureau dat de bouw van een of twee nieuwe kerncentrales in Borsele gaat voorbereiden. De uiteindelijke bouw van een kerncentrale die op 5,7 miljard wordt geraamd, zal vol gens-de PZEM door de samenwerkende elektriciteitsproducenten (SEP) moeten worden betaald. De bovenstaande tekening geeft al een redelijk beeld van de passage .nieuwe stijl", zoals die er na de verbouwing uit komt te zien. ZIERIKZEE - Nu alle vergunningen binnen zijn kan de verbouwing van de passage in Zierikzee beginnen. Be heerder Panhuyzen Promotion heeft de plannen al klaar en wil het overdekte winkelstraatje tussen de Appel markt en Mol toegankelijker aantrekkelijker maken voor het winkelend publiek. De verbouwing, die eind oktober begint, duurt ongeveer drie weken, zodat de ope ning volgens schema medio november komt te vallen. Wandelend door de Appelmarkt valt de passage nauwelijks op. De reclame- borden doen echter wel hun best. Het aantal mensen dat tot op heden dagelijks de passage met een bezoek vereert ligt volgens directeur F. I. Panhuyzen te laag. Hoewel hij niet van een slecht beleid van de vorige beheerder spreekt, wil hij wel de an dere toer op. „Wanneer vanaf bijvoor beeld de HEMA naar de passage wordt gekeken, lijkt het soms net als of die er helemaal niet is. Hetzelfde geldt voor het 'passagegezicht' in Mol" Verandering Hierin moet verandering komen, door onder meer de ingang aan de Appelmarkt twee maal zo groot te maken en beide entrees op te fleuren met een monumentaal getinte boog, zodat de bezoekers er als het ware niet omheen kunnen. Ook de binnen zijde staat een gedaanteverwisseling te wachten. Dé vaste etalages worden vervangen door schuifwanden, lie tijdens de openingsuren weg worden gehaald. Hierdoor ontstaat er een marktidee, dat volgens de beheerder een aantrekkingskracht op mensen kan uitoefenen. Geplaatste spiegel- prisma's geven de bezoeker de in druk, dat de passage werkelijk recht- loopt, terwijl er in feite een bocht in zit. De winkeliers, die nu al een plaats je hebben in de passage blijven erin, terwijl er zelfs nog plaats is voor twee nieuwe ondernemers. Een leegstaand deel van 100 vierkante meter wordt in tweeën gesplitst, waardoor de passage in totaal dus een winkel rijker wordt- „Onderne mers hebben behoefte aan kleinere opppervlakten, om de onkosten te drukken. Het vergt van hen wel een efficiënter gebruik van de ruimte, maar het scheelt wel in de portemon nee", legt Panhuyzen uit. In principe zoekt hij iemand in de zogenaamde food-branche om de lege plaats op te vullen, zoals bijvoorbeeld een slager of groenteboer. Het afronden van de bouw betekent niet dat Panhuyzen Promotion zich terug trekt en op de beroemde lauwe ren gaat rusten. De jonge directeur wil een actieve service aan zijn huur ders blijven geven door alert in te springen op bijvoorbeeld festivitei ten in Zierikzee. Op de vraag of hij hiermee niet de evenementencommis sie van de Zierikzeese Ondernemers Centrale in het vaarwater zit ant woordt hij: ,,Dat is het laatste dat ik wil. We zoeken juist toenadering en ik heb de indruk, dat men ons accep teert. Natuurlijk blijft het concurren- tiegeding tussen winkeliers onder ling altijd spelen en dat is een goede zaak. Maar ik verwacht, dat een aan trekkelijke passage ook voordelen biedt aan de ondernemers erbuiten". Het heeft nogalwat voeten in de aarde gehad eer dat Panhuyzen de be nodigde vergunningen op zak had. Met name Monumentenzorg heeft zich een groot aantal keren moeten bedenken, alvorens in te stemmen met do veranderingen aan de beide entrees. Maar nu deze instantie haar goedkeuring heeft gegeven, kan de gemeente volgens een van haar mede werkers nu ook de bouwvergunning afgeven. In januari begint de gemeente met de aanpassing van het stratenpa- troon in Mol. Er komt een bredere stoep langs de passage, waardoor de rijweg aan ruimte moet inleveren. Volgens een gemeentewoordvoerder wordt gewacht totdat Sinterklaas en Kerstmis voorbij zijn, zodat de win kelende mensen geen hinder van de werkzaamheden kunnen ondervin den. Advertentie uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 ZIERIKZEE - De Zierikzeese A. R. mist sinds maandag haar Gazeller damesfiets. De tweewieler stond in de Verrenieuwstraat te Zierikzee en werd tussen 20.00 uur en 20.30 uur weggenomen. De fiets was gegra veerd. Advertentie Wie het verschil ziet verdient bij ons duizenden guldens St. Joostdijk 41 Burg. v. d. Havestraat 48 4307 AR Oosterland Oealer van Subaru, Austin Rover, Land en Range Rover ZIERIKZEE - Staatssecretaris van Welzijn, Volksgezondheid en Cul tuur, drs. J. P. van der Reijden, geeft op maandag 14 oktober het officiële startsein voor de bouw van het nieu we verpleeghuis van de Cornelia- stichting in Zierikzee. De feestelijke gebeurtenis begint op 14 oktober met een bijeenkomst in restaurant Mondragon in Zierikzee, die om vier uur begint. Cornelia- stichting-voorzitter A. L. van Gees- bergen zal hier een welkomstwoord uitspreken. Om half vijf verplaatst het gezelschap zich naar het bouwter rein achter het Rode Kruisziekenhuis waar de staatssecretaris overgaat tot het verrichten van het officiële start sein. Na terugkeer in Mondragon zal Joop van der Reijden ingaan op enige aspecten van de verpleging, waarna een receptie volgt. Dit nummer bestaat uit 16 pagina's Verwachting tot vrijdagavond: Rustig herfstweer In de nacht en ochtend plaatselijk mist en een minimumtemperatuur van ongeveer 10 graden. Overdag pe rioden met zon en droog; maximum temperatuur ongeveer 19 graden. Weinig wind, kracht 3 of minder, in hoofdzaak uit oostelijke richtingen. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 30 sept.: Zaterdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: noord 3 Zondag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: variabel 2 Maandag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: zuidoost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 27 sept. Zon op 7.34, onder 19.27 Maan op 19.24, onder 05.23 Volle Maan: 29 september (00.08) HOOG- EN LAAG WATER Zierik2ee Hoogwater Laagwater 27 sept. 3.31 15.07 8.58 21.21 Springtij: 1 oktober HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Het rustige herfstweer weet nog van geen wijken. In de nacht en ochtend vormt zich plaatse lijk mist, die in de loop van de dag weer verdwijnt. Dan komen er perio den met zon, waarbij de temperatuur vrijdagmiddag tot ongeveer 19 gra den oploopt. Er is weinig wind, hoofdzakelijk uit oostelijke rich tingen. Het rustige weer hangt samen met een hogedrukgebied boven West- Europa. Het neemt nog in betekenis toe, zodat het zijn greep op het weer gaat verstevigen. Advertentie Papegaaistraat 17 4461 AD Goes Tel.: 01100-16093 Advertentie Niks op TV vanavond? En geen zin om naar de film te gaan? Nou. dan haalt u toch gewoon zelf een bioskoop in huis. Da's simpel: metdehuur- bioskoop Een pracht van een videorecorder in een handige koffer. Kompleet met ge bruiksaanwijzing «n MIDDENSCHOUWEN - In Middenschouwen behoeven de belastingen in 1986 niet verhoogd te worden, evenals dat in 1985 het geval was. Ook voor de komende jaren verwachten burgemeester en wethouders geen al te schokkende belastingverhogin gen, schrijven zij in de begrotingsbrief 1986. Deze werd de raad woensdagavond reeds aangeboden, waarmee Middenschouwen de spits op Schouwen-Duiveland af beet. Het gelijk kunnen blijven van de belastingen voor het komend jaar is mede te danken aan de in 1985 inge voerde toeristenbelasting en on danks de 90.000 gulden minder uit het gemeentefonds als gevolg van de bezuinigingen van het riik: B. en W. komen tot de conclusie, dat de burgers van de gemeente Midden schouwen, ondanks de bezuinigings woede van de regering, niet gekweld zijn door forse belastingverhogingen: van 1982 tot en met 1986 nog geen twee procent gemiddeld per jaar. Dit percentage ligt bovendien onder het inflatiepercentage, voegen zij daar aan toe, zodat het voor de gemeente in feite een achteruitgang van de be lastingopbrengsten betekent. Ook verleden jaar uitten B. en W. in de aanbiedingsbrief hun zorg ten aanzien van de „echte minima". Zij- schrijven nu:„ Er wordt de gemeen ten weinig ruimte overgelaten voor deze mensen iets te doen. De centrale overheid is consequent van oordeel, dat het inkomensbeleid een rijksaan gelegenheid is." Diverse gemeentelij ke regelingen waardoor geprobeerd werd de nood te lenigen, werden van rijkswege afgekeurd. Het college van Middenschouwen hoopt de raad ech ter binnenkort te informeren over mogelijkheden om onder bepaalde voorwaarden een steunfonds voor de minima op te richten. Concrete mede delingen kunnen nu nog niet worden gedaan, maar B. en W. denken aan het reserveren van een bedrag voor dit doel uit het overschot van de jaarre kening 1984. Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna f 25,00. Vul snel onderstaande* bon/in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. Ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik betaal dus geen f 147,80 doch slechts f 123,16. Naam Adres Plaats postcode

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1