Derde klassers vernieuwd ZEELAND GOOIT HENGELTJE UIT OP HISWA '86 Tennisclub De Bru-Tèn ontneemt organiserende vereniging Zierikzee beker in clubstrijd Marcel van Dijke laat zich niet kloppen in kampioenschap zesde klas libre bij jeugd I NIEUWSBODE Oefenduel handbalploeg Delta Sport Nationale D-spelen Amsterdam Rietkerk stelt opheffing 121 commissies voor 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 24 september 1985 Nr. 23800 7 RENESSE/ZONNEMAIRE - In deze ook voor de sport steeds duurder wordende tijden pikten het afgelopen week einde ook de twee laagstspelende standaardteams van Schouwen-Duiveland een sponsorgraantje mee. De hoofdmach ten Renesse en Zonnemaire, zondagmiddag toevallig eikaars opponenten, verschenen beide in het nieuw en dat was ook het geval met de A-juniorenploeg van Renesse. De hoofdmacht van Renesse wordt alweer voor het vierde jaar gesponsord door het plaatselijke Geschenkenhuis. Ter gelegenheid hiervan kreeg de ploeg een geheel nieuwe outfit, nog wel in de vertrouwde kleuren rood en wit, maar in een nieuw actueel dessin. Ook Zonnemaire was dringend toe aan een ..verversing" van het tenue. Daarvoor meldde het plaatselijke Vliegbe drijf Prince zich. Ook bij Zonnemaire verdwenen de wat ouderwets ogende gele en rode verticale banen in het shirt en kwam er een fraai modern dessin op een wit shirt. De naamsvermelding van de nieuwe sponsor doet het geheel zeker geen geweld aan. De A-juniorenploeg van Renesse heeft sinds kort ook een sponsor. De firma Rademaker uit Burgh-Haamstede voor zag de nieuwe shirts van de formatie van haar naam. Ai met al mag nu ook deze ploeg gezien worden vanwege het fraaie uiterlijk. Alle drie de ploegen poseerden voor onze fotograaf. Z1ERIKZEE - Na de driekamp. waaraan de herenhandbalploeg van Delta Sport uit Zierikzee deelnam, speelt de formatie van trainer Jaap Consemulder aanstaande zaterdag weer een oefenduel. In Bussum speel de Delta Sport een keer gelijk en werd er een keer gewonnen. In Best is tweede divisieploeg Aristos de te genstander. Delta Sport en Aristos spelen een wedstrijd over drie perioden van elk een half uur, hetgeen de mogelijkheid biedt aan de beide coaches om vlak voor het begin van de competitie nog wat uit te proberen. Aristos is een bij zonder sterke tegenstander. De ploeg promoveerde met slechts een ver- liespunt uit de Brabants-Limburgse derde divisie. AMSTERDAM - Aan de nationale D-spelen, die in Amsterdam werden afgewerkt namen twee leden van het Zierikzeese Delta Sport deel. Ralph Koper kwam aan de start bij de eerste jaars D-junioren. Hij ein digde bij het discuswerpen op de tweede plaats met een worp van 27.58 meter. Bij het kogelstoten en het speerwerpen werd hij telkens vijfde met respectievelijk 9.70 meter en 30.90 meter. Werner Lodewijk kwam in actie bij de tweede jaars D-pupillen. Hij ein digde als twintigste bij het speerwer pen met een poging van 28.02 meter. Bij het kogelstoten pakte Lodewijk de achtste plaats met een nieuw per soonlijk record van 10.66 meter. ZIERIKZEE - Op de eerstvolgende HISWA, inter nationale tentoonstelling voor waterrecreatie, die van 14 tot en met 23 maart 1986 in het RAI ten toonstellingscentrum te Amsterdam wordt gehou den, krijgt Zeeland de gelegenheid zich als gastpro- vincie te presenteren. Nadat de provincie Friesland op de HISWA 85 als eerste de eer te beurt viel zich collectief te manifesteren, wordt nu een prominente plaats in genomen door Zeeland, de watersportprovincie van ons land, die in trek is door de vele mogelijkheden op het grote open water en beschouwd wordt als surf-eldorado bij uitstek. De Zeeuwse watersportbranche zal in zijn geheel vertegenwoordigd zijn op de collectieve presentatie. Dat wordt mede mogelijk gemaakt dankzij financiële steun van de provincie. Temidden van de watersport bedrijven zal een antieke Zeeuwse Hoogaars de aandacht trekken van hot publiek, dat verder bij 'Zeeland op de HISWA' kan rekenen op een sportief educatief-cultureel programma. Op grond van de voorinschrijvingen zijn de organisatoren over de om vang van de HISWA 86 optimistisch gestemd. Naar het zich laat aanzien zal de dit jaar ingezette tendens verder doorzetten en zullen op de HIS WA 86 opnieuw meer grote jachten vertegenwoordigd zijn. De HISWA 86 vindt plaats van 14 tot en met 23 maart 1986 in het Euro pacomplex van de RAI in Amsterdam. De tentoonstelling is dagelijks geopend van 10-17 uur en van 19-22 uur. Behalve op vrijdag 14 maart en in de weekenden, dan is de tentoonstelling alleen overdag geopend van 10.00-17.00 uur. kfflXEMIS KW»; «SÖST%„ j SKNKEIie scan» NIEUWERKERK - In café De Meebaal in Nieuwerkerk werd het afgelopen weekeinde het eerste jeugdbiljart- kampioenschap van het seizoen afgewerkt. Vier spelers streden om de titel in de zesde klas libre van het district Schouwen-Duiveland. De moyennegrens van deze klasse ligt bij 0,69. De vier spelers kwamen aan een toernooige- middelde van 0,709, hetgeen impliceert, dat er bijzonder 'sterk Werd gespeeld. Marcel vah Dijke stelde reeds in de eerste ronde zijn kandidatuur via een overwinning in 37 beurten op clubgenoot Tommy Tanis. In de andere partij uit de eerste ronde won Erwin de Visser, eveneens van JBNWK, in 47 beurten van Ed win Fluit van D'Eule (30 om 23). In de volgende ronden ging Marcel van Dij ke steeds beter spelen en stuk voor stuk leverden de partijen hem dan ook winst op. In de tweede ronde won hij in 35 beurten en vervolgens vol tooide hij de dertig caramboles in 26, 28 en 22 beurten. In de laatste ronde moest Tommy Tanis het opnemen te gen Erwin de Visser. Thnis won met 30-23 in 33 beurten. De finalepartij tussen Marcel van Dijke en Edwin Fluit werd nog louter een formaliteit, omdat er aan de vol gorde in klassering toch al niets meer te veranderen viel. Van Dijke leidde met tien punten en Fluit telde zes punten. Het siert de twee spelers, dat zij er nog zo'n spannende finale van maak ten. Na een aanvankelijk moeilijke start gaf het scorebord na negen beurten 9-9 aan. Na twintig beurten was er een ruime voorsprong voor Marcel van Dijke (23-15), maar Ed win Fluit wenste niet zomaar te capi tuleren. Via een keurige serie van ze ven in de 24e beurt werd de stand 24-26 in zijn voordeel. In de volgende twee beurten hield Edwin Fluit nog steeds een klein voordeel (27-28 na 26 beurten), maar na een nul voor bei den maakte Marcel van Dijke de par tij in de 28e beurt via een serie van drie uit. Edwin Fluit miste de ac- quitstoot in de nabeurt. Tbch was er voor Edwin Fluit een mooie troostprijs. Omdat Marcel van Dijke met zijn algemeen gemiddelde van 1,02 niet naar het gewestelijk kampioenschap mag, gaat Edwin Fluit op 16 en 17 november de Schouwen-Duivelandse eer verdedi gen tijdens de gewestelijke finale, die in het gewest Walcheren/De Bevelan- den wordt afgewerkt. Namens het district werd de kampioen gehuldigd door jeugdconsul Wim Hanse, terwijl de overige prijzen werden uitgereikt door de voorzitter van de organise rende vereniging JBNWK. De uitslag van het districtskampioenschap zesde klas libre voor de jeugd (achtereenvolgens het aantal caramboles, het benodigde aantal beurten, de hoogste serie, het hoogste partijgemiddelde, het algemeen gemiddelde en het aantal puntend- Marcel van Dijke, JBNWK180 176 11 1,36 1,022 12 Edwin Fluit, D'Eule 161 247 7 1,00 0,651 6 Tommy Tanis, JBNWK 148 248 7 0,90 0,596 4 Erwin de Visser, JBNWK147 225 6 1,22 0,653 2 DEN HAAG - Bij de overheid kun nen 121 adviescommissies verdwij nen. De 70 overblijvende commissies moeten aan een termijn van een half tot vier jaar gebonden worden. Dit staat in het tweede intcrimrapport van de projectgroep Sanering Inter departementale Commissies (SIC). Minister Rietkerk heeft dit advies aan zijn collega-ministers gestuurd. Dat heeft een woordvoerster van het ministerie van Binnenlandse Zaken maandag bekend gemaakt. Het eerste interimrapport van de projectgroep ging over de positie van 54 zogenoemde „zware" commissies, de ambtelijke voorportalen van de ministerraad, aldus de woord voerster. Hiervan worden er negen opgehe ven. De adviescommissies worden be keken in het kader van het project re organisatie rijksdienst De commissies die nu zijn voorge dragen voor opheffing zijn minder zwaar en zijn vooral in de uitvoeren de sfeer actief. Een deel van deze commissies had zijn taak al vol bracht en bestond alleen nog maar in naam. aldus de woordvoerster. Een ander deel kan worden opgeheven door de taken van deze commissies onder te brengen binnen de bestaan de departementale organisatie. De 70 overblijvende commissies worden volgens de woordvoerster voorname lijk aan oen tormijn gebonden om er voor te zorgen dat zii regelmatig rap port uitbrengen en op die manier hun eigen bestaan evalueren. De projectgroep SIC zal nog een eindrapport uitbrengen dat waar schijnlijk tegelijk mot het nu uitge brachte advies naar de ministerraad zal gaan. Het is de bedoeling dat dit nog voor het eind van het jaar ge beurt, aldus de woordvoerster. In het eindrapport zal worden beschreven aan welke regels de adviescommis sies in de toekomst moeten voldoen FKAAG - De Tsjechoslowaakse ten- nisbond heeft dit weekeinde in Praag de samenstelling bekendgemaakt van de nationale ploeg, die van 4 tot en met 6 oktober in Frankfort in de halve finales van het Davisbekertoer- nooi tegen Bondsrepubliek Duits land spoelt. De ploeg bestaat uit Ivan Lcndl. Miloslav Mecir, Tbmas Smid en Libor Pimek. ZIERIKZEE - Het tennisteam van de LTC De Bru-Tèn uit Bruinisse is dit jaar winnaar geworden van het toer nooi om de 'Zierikzee-25-Bokaal'. Aan dit toernooi na men ook nu weer de acht eilandelijke tennisverenigin gen deel. De LTC Zierikzee, die de laatste jaren superieur was geweest, eindigde nu op de tweede plaats, terwijl het team van TC Westerschouwen als derde uit de bus kwam. De ploeg van De Bru-Tèn diende zich reeds tijdens het openingsweek einde aan als de voornaamste favo riet voor de begeerde bokaal. Het team haalde met name tegen de klei nere verenigingen fiks uit. Brouwers haven, WIK en Scelveringhe moesten er alle met 5-0 aan geloven, terwijl Zierikzee enkele puntjes liet liggen. Scharendijke, Brouwershaven en Duiveland redden alle de eer door 'slechts' met 4-1 te verliezen. Tijdens het eerste weekeinde speelde Christi ana Kamp het dames enkelspel voor Scharendijke, hetgeen de club enkele punten opleverde. De B-speelster toonde zich ondermeer te sterk voor Roxane Speelman van Zierikzee. De Bru-Tèn moesten echter ook vrij on verwacht een punt afstaan, doordat Duiveland-speler André Goedegebu- re van Peter Coppoolse won. Rekensommetje Hierdoor kwam er voor Zierikzee- captain Joop de Vlieger het nodige re kenwerk aan de winkel. Zijn consta tering werd, dat Zierikzee de Bruse ploeg met 4-1 diende te kloppen om nog prolongatie van de toernooizege te bewerkstelligen. Dat leek oc" schier onmogelijke opgave tegen de sterk gemot'veerde Bruse equipe. In het heren enkelspel won Harry Koster van Peter Coppoolse, maar het damesdubbel Joke Groene- veld/Loes Vleugel trok na een drie uur durende strijd tegen Martine Verschoore en Riet Bij de Vaate de partijen weer op gelijke hoogte. Cor- rie de Waal won in drie sets van Roxane Speelman, nadat de Zierik zeese een matchpunt had vergeven. Astrid Verspeek en Michel de Vlieger wonnen wel het mixed dubbelspel van Willem Vonk en Adrie de Looff, mar toen was het kwaad eigenlijk al geschied. Als extra punt op di spreekwoordelijke 'i' wonnen Sjaah van Opstal en Rinus Gecnse ook het herendubbelspel van Joop de Vlieger en Lex van Geer, zodat de Bruse ploeg ongeslagen uit het toernooi kwam. De Bruse ploeg won eerder met 3-2 van Westerschouwen en met 4-1 van Duiveland, terwijl zii ook als enige met 5-0 van Scharendijke wonnen. De Bru-Tèn hadden hier evenwel het ge lukje, dat Christiana Kamp tijdens deze wedstrijd verstek moest laten gaan. In de eindstand vergaarde De Bru-Tèn dertig punten van de haalba re 35, een keurig totaal, en drie pun ten meer dan het onttroonde Zierik zee. Westerschouwen kwam uit op 20 punten en Brouwershaven werd zeer verrassend vierde met zeventien pun ten. Tbt hetzelfde totaal kwam ook WIK, maar het onderlinge resultaat gaf hier de doorslag ten faveure van Brouwershaven. Teleurstellend was de zesde plaats van Duiveland met zestien punten en met name door de inbreng van Christiana Kamp eindig de Scharendijke nog boven Scelve ringhe: zeven en zes gewonnen partij. De Renesser ploeg won wel met 4-1 van Scharendijke, maar Christiana Kamp vergaarde in haar eentje Zes van de zeven punten voor haar ploeg. V

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 7