Drie dagen sleepboten centraal in Vlissingen BEWOGEN SLOTCONCERT NUT EN UITSPANNING Jongeren uit Bangladesh komen naar Wereldwinkel I Overpeinzing: bij een prullenbak Dierenkeuring in De Lichtboei 6 Weet u wat het verschil is tussen een vleugel en een piano? Heel een voudig op een vleugel gaat meer rommel. Want sinds mijn vrouw op een onbewaakt ogenblik een reus achtige gatenplant op de vleugel ge zet had en ikzelf in een moment van zwakte niet de muxikale geloofsij ver bezat om de bossage op een ande re plaats te deponeren ging het berg afwaarts. Of beter gezegd: bergopwaarts. Want nu de klep niet meer omhoog kan, stapelen zich de paperassen als maar op tot je er zelf 'stapel' gek van wordt en je wel gedwongen wordt om de nieuwe rolemmer van het no dige voer te voorzien. Deze week was het weer zover. Al selekterend hield ik opeens weer het programma van het 'Southampton Youth Orchestrain handen, het or kest dat zo'n geweldige avond voor de gezamenlijke kinderkoren gaf. Opeens moest ik weer denken aan een gesprekje na afloop van het ge beuren. Het vond plaats in een merk waardig decor. Het avondkostuum van de orkestleden bleek opeens af gelegd en in een zomerse kledij van T-shirts en blote benen werden de trompetten, pauken en contrabassen naar de bus vervoerd. Ik raakte aan de praat met de Nederlandse organi sator van het tournee. Ik vertelde nog maar eens dat ik eigenlijk wel jaloers was op de mogelijkheden die er in Engeland allemaal zijn. Weet u wat hij antwoordde? 'Jaloers, meneer? Ik ben jaloers op jullie. Want wat hier vanavond is ge beurd: negen kinderkoren die samen met muziek bezig zijn, dat is bij ons (hij woont onder de rook van Am sterdam) niet meer denkbaar!' Achteraf denk ik dat hij gelijk had. Wij denken vaak dat de kuituur te vinden is in een grote stad en hebben wellicht weieens last van een soort muzikaal minderwaardigheidscom plex. Maar ga eens na hoeveel men sen op ons eiland niet regelmatig met muziek bezig zijn. Alle koren, kin derkoren, jeugdkoren, orkesten, mu ziekgroepen, leerlingen van de mu ziekschool en noem maar op. Ga dat eens vergelijken met een miljoe nenstad als de agglomeratie Amster dam. Wat hebben we een mogelijkhe den! Cultuur is niet alleen een beroemde buitenlandse pianist die in het Concertgebouw een recital geeft. Cultuur is ook een tweetal kin deren die samen een blokfluitduet blazen, een speel- of zanggroep die zonder ideale mogelijkheden het toch proberen om het zo goed moge lijk te doen. 'Ik ben jaloers op jullie.' Ik geef het graag als een stimulans mee aan alle besturen, dirigenten en leden van zang- en muziekgroepen. Daarnaast vond de man het zo leuk dat hier zo veel samen gedaan werd: negen kin derkoren die met elkaar iets op touw zetten, zes musici die samen een Bach concert geven, de gemengde ko ren die samen een korenavond hou den en ga maar door. Al overpeinzend is van het rommel opruimen maar weinig terecht geko men. Je ziet tot wat voor gedachten het rommel opruimen soms kan lei den. Ik ga maar gauw verder, want uiteindelijk is ook het ordenen van stapels paperassen een beetje cultuur. Marzas ZON NEM AIRE - Muziekvereni ging Nut en Uitspanning uit Zoitne- inaire heeft het seizoen afgesloten niet een slotconcert in de plaatselij ke muziektent. Ondanks de soms kraehtige wind wisten toch nog veel mensen de weg naar de I. M. van der Bijlstraat te vinden. Nadat de Flo- rentinermars van John Fusik ten ge hore was gebracht sprak speaker W. Hanse een kort In Memoriam voor A. L. van Wallenburg uit. üe heer Van Wallenburg maakte zich onder meer verdienstelijk als di rigent van Crescendo uit Dreischor en Apollo-Domburg en was hij pen ningmeester van de Zeeuwse Bond- KNF. Hanse: „Zijn heengaan op 65- jarige leeftijd is voor de gehele HaFaBra-wereld een groot verlies". Nadat een minuut stilte in acht was genomen, speelde Nut en Uitspan- GRONINGEN - De 38-jarige J. A. L. S. uit Groningen is maandag door de gemeentepolitie ingesloten op ver denking van overtreding van de vuur- wapenwet en poging tot doodslag. De man had een molotov-cocktail ge gooid naar buurtbewoners die ston den toe te kijken hoe hij de stoep voor zijn woning beschilderde. ZIERIKZEE - In het kader van die rendag wordt op woensdagmiddag 2 oktober in 'De Lichtboei' een dieren- keuring gehouden. Alle kinderen zijn op die middag vanaf 13.30 uur welkom in 'De Lichtboei' om hun ge liefde huisdieren (of knuffeldieren) aan een deskundige jury te tonen. Dierenarts de heer Wondergem heeft zich bereid getoond de ter keu ring meegebrachte dieren nauwkeu rig te inspecteren en daar een oordeel over uit te spreken. Er zullen enkele prijsjes beschikbaar worden gesteld. Tijdens deze dierenmiddag in 'De Lichtboei' zal de heer H. J. Dorre man, hulpinspecteur van de dieren bescherming ook nog een praatje houden over diverse beesten. ning een door Henk van Lijnschoten geschreven variatie op Air van J. S. Bach. Het verdere programma van de ver eniging omvatte Rule Brittania, El Dorado, Royal Jubilee, Danze Ameri cano en Orpheus in de Onderwereld. Het concert werd afgesloten met Gammatique van Gerard Boudein. Na afloop stond de aanwezigen een lampionnenoptocht te wachten. De plaatselijke oranjevereniging zorgde voor de bijbehorende lichtfakkels. Met drumband en harmonievereni ging voorop, trokken de kinderen met hun fleurige lampionnen door het dorp. Zonder de aanwezigheid van de rijkspolitie, die indien mogelijk acte de presence zou geven - gingen de jeugdige deelnemers op pad. Om een en ander toch in goede banen te lei den reed een gewone personenauto met knipperlichten de stoet vooruit. Nauwelijks de 1. M. van der Bijlstraat uit naderde er een wagen met - volgens ooggetuigen - te hoge snelheid, die de knipperlichten laat opmerkte. Op het nippertje werd een ongeval voorkomen. Hanse bena drukte achteraf het belang van het goed reageren op knipperlichten, om dat deze meestal op een veranderde of zelfs gevaarlijke verkeerssituatie duiden. Uitvoering Culturele Vereniging Ouwerkerk OUWERKERK - De Culturele Ver- eniging op Ouwerkerk houdt op de vrijdagen 4 en 11 oktober in het dorpshuis de jaarlijkse uitvoering. Beide avonden beginnen om 19.30 uur. Hoofdmoot van het programma tij dens deze jaarlijkse uitvoering be staat uit een toneelopvoering door de Toneelgroep Ouwerkerk. Dit keer is gekozen voor het blijspel 'Plaza Ho tel' van de bekende auteur Neil Si mon. De regie is in handen van Rinus Pankow. Verder zal een verloting worden ge houden en de avond wordt afgerond met een bal na onder leiding van het combo van Harry van der Wekken. In kader Internationaal Jongerenjaar ZIERIKZEE - In het kader van het Internationaal Jon gerenjaar brengen enkele jonge mensen uit Bangladesh deze week een bezoek aan Zeeland. Op het programma staat ook een bezoek aan de Wereldwinkel te Zierikzee, te weten op woensdagochtend 25 september. Uit het onderwijs- en vormingspro ject voor kansarme jongeren in Dha ka (UCEP) zijn de jongens Hedayetul Islam en Monem Khan, alsmede miss Rekha, gekozen om met een begelei der het Bengaalse gezelschap te vor men. Met het programma wordt beoogd om contact tot stand te brengen tus sen jongeren uit Nederland en uit ontwikkelingslanden, hen meer over eikaars leven aan de weet te laten ko men en wederzijds begrip en betrok kenheid te bevorderen. Bij de diverse bezoeken, die het gezelschap aflegt, worden de gasten uit Bangladesh zo veel mogelijk vergezeld door drie Vlissingse jongeren van hun eigen leeftijd en door één of twee medewer- VLISSINGEN - De Vereniging van Belangstellenden voor de Sleepvaart bezoekt tijdens de Internationale bergings- en sleepvaartdagen in Vlis singen op 26, 27 en 28 september het Bergings- en transportbedrijf Van den Akker en de Nieuwe Vlissingse Sleepdienst. Zij doet dit mede in het kader van het 10-jarig bestaan van de vereniging. Lekko, zoals de club in de volksmond wordt genoemd, heeft in samenwerking met genoemde bedrij ven een tentoonstelling ingericht. De expositie (ruim 500 vierkante meter) aan de Piet Heinkade is tij dens de festiviteiten dagelijks te be zoeken van 16.00-21.00 uur en is vrij toegankelijk. Voor de leden staat ook nog een bijeenkomst op het program ma in de expositieruimte. Zaterdag 28 september namelijk opent de Vlis singse loco-burgemeester W. Wisse de manifestatie om 11.00 uur. J. A. Heili ger presenteert hierna zijn brochure over de geschiedenis van beide be drijven. Belangrijke onderdelen van de festiviteiten vormen onder meer de expositie zelf uiteraard, een video presentatie, het 'buitengebeuren' en omstreeks 16.00 uur een vlootschouw op de Westerschelde. De bezoekers kunnen dan - en ook al hiervoor - ken nis maken met verschillende sleepbo ten, bergingsvaartuigen en een de monstratie 'duiken met het helmpak'. De MS Olivierssen, eigendom van de Nieuive Sleepdienst Vlissingen. ook present tijdens de festiviteiten kers van de afdeling onderwijs en welzijn van de gemeentesecretarie van de gemeente Vlissingen. Straatwerkertjes Het bezoek aan Zeeland vormt on derdeel van een tocht door Neder land, die jongeren uit Bangladesh tussen 20 september en 12 oktober maken. Deze jongeren behoren tot de groepering van straatwerkertjes, die in Dakka, de hoofdstad van Bangla desh of in andere steden de kost ver dienen met straathandel en klusjes. Daarnaast volgen zij dagelijks twee uur les in het kader van het UCEP-lesprogramma. Dat houdt in, dat ze een basisopleiding van drie jaar doorlopen, waarna ze zich nog twee jaar kunnen bekwamen in be roepsopleidingen als electrotech- niek, houtbewerking, naaien, hand werken en verwerking van het nationale produkt jute. De drie als eerste genoemde oplei dingen worden gegeven aan jongens en de laatste drie aan meisjes. De jon geren, die Nederland zullen bezoe ken, kunnen uit de voeten met conversatie-Engels. Informatie Tijdens het bezoek aan de Wereld winkel in Zierikzee op woensdagoch tend 25 september vanaf 9.30 uur zal iedereen daar terecht kunnen om mot deze jongeren te praten en over en weer informatie uit te wisselen over allerlei levensomstandigheden. Na de lunch in de Wereldwinkel, zal in de middaguren een bezoek worden ge bracht aan het werkeiland Neeltje Jans. Kennismakingsavond alleenstaande ouders VLISSINGEN - De groep voor al leenstaande ouders te Vlissingen houdt dc eerste kennismakingsbij eenkomst op woensdag 25 september. Deze avond begint om 20.00 uur en zal gehouden worden in Buurthuis „De Paraplu", te Paauwenburg, aan de Alexander Gogelweg 59 (ingang achterkant). Het is de bedoeling om gedurende 10 achtereenvolgende we ken, telkens op woensdagavond, bij een te komen. Dc groep zal worden begeleid door medewerkenden van Fiom-Zeeland. Naast gesprekken over „opvoeden in je eentje", „woon- en leefsituaties", „uitkeringen" enzovoort, staan ook de gezelligheid en ontmoeting op de ze bijeenkomsten centraal. De groep zal bestaan uit ongeveer 15 mensen, allen alleenstaande ou ders. Dit zijn zowel vaders als moe ders die (meestal door scheiding) al leen zijn komen te staan, alswel ouders die hun partner door de dood hebben verloren of niet gehuwde moeders en vaders. Woensdag 25 september Nederland 1 09.00 uur Wiele wiele stap. Afl. 2 09.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 10.00 uur Kinderen en echtscheiding. Afl. 3. 10.30 uur Het Bos. Afl. 3. 11.00 uur Als in het stenen tijdperk. Afl. 3. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 14.00 uur Minibios 14.25 uur Stuif es uit, herhaling van Stuif-es-uit 1985. M.m.v. het Combo o.l.v. Rudy van Houten en diverse ar tiesten. 15.30 uur Calimero, tekenfilmserie. 15.45 uur De Bananasplit Show, pro gramma met de verborgen camera. Presentatie: Ralph Inbar en Patty Brard. (herh). 16.32 uur Sons and daughters, Australische tv-serie. Afl. 97. Patri cia's snode plannen krijgen resultaat als zij ziet welke spanningen er zijn in het huwelijk van Angela en Rob. 17.17 uur Hoogtepunten uit de we- reldmuziekliteratuur. Filmharmo- nisch Orkest van Tokyo o.l.v. Keiko Kuyama, m.m.v. Masafumi Hori, vi ool en Keiko Thkeuchi, piano. Noctur ne in c kl.t, Chopin. 17.30 uur Journaal 17.46 uur TROS Pop Formule Speci al. Vandaag: Frank Boeyen, Bronski Beat en Killing Joke. 19.00 uur Rosco, tekenfilm. 19.05 uur Dierenmanieren. Laatste uitzending van dit seizoen met een speciaal over gedrag-beoordeling bij honden, gevolgd door het observeren van mensengedrag. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Nier Stichting Nederland 20.33 uur De dochter van Mistral, Amerikaanse serie. Afl. 4. Na de fata le tentoonstelling van Mistral in New York, waar de naakten van Maggy Lunel grote opschudding veroorzaak ten, én haar ontslag bij Bianchi, opent zij haar eigen modellenagent- schap. 22.20 uur Het recht van de zwakste, gespeelde documentaire over 20 jaar Bijstandswet. Met: Kees Brusse, Ólga Zuiderhoek en Huub Scholten. 22.55 uur Flairick, een programma rond de muziekgroep Flairick. 23.20 uur Journaal 23.35 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal 19.12 uur Van gewest tot gewest. Met vanavond o.a. (onder voorbehoud) de volgende onderwerpen: Maastrichtse kunstenaar Hub Levigne 80 jaar; het leven tussen de Sint Steven en de Waal; Botterwedstrijden op het IJs- selmeer en Kasteeltuin Roozendaal wordt gerestaureerd. 20.10 uur Zondag weet je alles, tv- film van Eric Oosthoek. André is een gevangenbewaarder die zich open wil stellen voor de problemen van de ge detineerden. Vooral Jopi, die door zijn heroïne-verslaving in de cel is te recht gekomen, probeert hij op het spoor naar een ander leven te zetten. 21.15 uur Een eeuw Rijksmuseum, impressie van de feestelijke bijeen komst en een terugblik op de actie „Op Zicht". 21.25 uur Dubbelbeeld, filmportret van de cineaste Helen van Dongen, gemaakt door Hans van Dongen. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Studio Sport 23.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 17.30 uur De trofee van de TV, cursus over het basketbalspel in veertien wekelijkse lessen. Les 3: De meis- jesploegen uit leper en Mechelen spe len tegen elkaar. 17.55 uur Journaal 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. Afl. 12. (herh.) 18.05 uur Plons, kleuterserie. Afl. 17: Plons en de krekel, (herh). 18.10 uur Zcppeling. Informatief kin dermagazine. Presentatie: Raf Troch. 18.35 uur Kapitein Zeppos, Vlaamse jeugdserie. Afl. 9: De vierkante spij ker komt terug. Met: Senne Rouffaer, Raymond Bossaerts, Vera Veroft, e.a. (herh). 19.05 uur Juke Box. 19.10 uur De blauwe planeet, docu mentaire serie. Afl. 7: Reus met rode vlek (1). (herh.) 19.40 uur Paardekoersen, mededelin gen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal 20.10 uur Kijk uit'. Verkeerstips. Afl. Verkeerseducatie, een oplossing voor de weekend-ongevallen? 20.15 uur Namen noemen, spelpro- gramma waarbij twee panels, samen gesteld uit bekende personen via kryptische omschrijvingen, eigenna men raden. Presentatie: Kurt van Eeghem. 21.00 uur Allemaal beestjes. Afl.: Corsica. Documentaire over het geza menlijk het gezamenlijk initiatief van de Antwerpse Zoo en Corsica. Het is een verzameltocht voor het aanvullen van de aquaria van de Ant werpse Zoo en een studie van fenome nen bij vissen zoals nestbouvv, terri toriumafbakening, camouflage, verdediging, en verzorging van het kroost. 21.30 uur 'n Afschuwelijk ongeluk, korte film. 21.55 uur Eiland, programma over kunsten. Presentatie: Johan Thiele- mans. 22.45 uur Paardekoersen, journaal en Coda: 'Wij-zangen' van Rabindranath Tagore (1861-1941) vertaald door Fre- derik van Eeden. BRT 2 19.00 Zonen den dochters, Australi sche tv-serie. Afl 12. Met: Rowena Walles, Brian Blair, Tom Richard e.a. 19.25 uur Tijdrover. Zwartje, de post duif, tweede van tien programma's over duivemelken. 19.40 uur mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal 20.10 uur Videomatch. Videospelletje met Marleen Cordts 20.20 uur Bittere lauweren, Ameri kaanse speelfil uit 1951. Met: Kirk Sterling, Porter Hall en Bob Arthur. Regie: Billy Wilder (herh). 22.05 uur Festival van Vlaanderen. Wien, nicht du allein. Hoornconcert nr. 4 in Es gr.t. KV 495, Mozart. Uitge voerd door het Filharmonisch Orkest van Vlaanderen o.l.v. Emil Tsjakarov, m.m.v. Barry Tuckwell, hoorn. Donderdag 26 september Nederland 1 9.00 uur Herfst herfst, Afl. 12 09.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 9.35 uur Praatpret. Afl. 2 10.00 uur Het tel en taalverhaal. Afl. 2 120.30 uur Voorlichtingsprogramma. 11.00 uur Het Bos. Afl. 3 11.30 uur Hier en nu voor de scholen. Afl. 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 16.00 uur Happy Days, Amerikaanse serie. Afl.: Richie branches out. Om het meisjes van zijn droom te ontmoe ten, geeft Richie zich uit voor R.C..., eigenaar van een grote ijzelhandel. Zij doorziet echter zijn smoes.. 16.25 uur Club Veronica clips. 17.30 uur Journaal 17.46 uur Agenda. 17.50 uur Medelanders Nederlanders: Alam Wanita (Ina-Ina, De Moeders). Deel 4 uit de serie .Sedjarah Kesaba- ran' voor Molukse vrouwen. 19.00 uur Countdown 20.00 uur Journaal 20.28 uur Evening in Byzantium, tv- serie naar de gelijknamige roman van Irvring Shaw. Aff. 4 (slot): Jesse realiseert zich dat zijn eigen script het scenario zou kunnen zijn voor een afschuwelijke ramp. 21.20 uur Veronica Sport. 21.45 uur Ontwikkelingssamenwer king het moet! serie van zes korte in formatieve programma's over de moeilijkheden waarmee Derde; We reldlanden in hun ontwikkeling te kampen hebben. Vandaag: Brazilië - Industrialisatie. 22.25 uur Reggie, Amerikaanse serie. Afl. Once a father. Tot zijn grote schrikt krijgt Reggie's dochter Linda een baantje als Miss Double Dip bij een van zijn klanten. 22.50 uur Bikinistory, film over de geschiedenis van de bikini. 23.30 uur Mike Hammer, Amerikaan se serie. Afl. Deadly Prey. Het kost bare halssnoer dat Velda van haar broer krijgt opent een „Doos van Pandorra" vol smokkelhandel en ...moord. 00.20 uur Journaal Nederland 2 13.00 uur en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 uur Paspoort voor Turken 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal 19.12 uur Zomer in Amsterdam. Deel 4: Carrière op maat. Kenmerk, actua liteitenrubriek. 20.00 uur De Dochter van Mistral, Amerikaanse serie. Deel 5 (slot) Fau- ve is in de zomer bij haar vader in Frankrijk. Mistral ontdekt dat het kind artisieke talenten bezit en leidt haar op in het schildersvak. 21.40 uur Herfst- en wintermode 1985('86. Duits modeprogramma ge presenteerd door de modejourna- liste/-tekenares Antonia Hilke met fragmenten uit grote confectieshows. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Voorlichtingsprogramma 23.10 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 14.00,16.00 en 17.25 uur Schooltelevi sie. 17.55 uur Journaal 18.00 uur Tik tak, kleuterprogram ma. Afl. 43 (herh). 18.05 uur Plons, kleuterserie. Afl. 18: De zwarte eend. (herh). 18.10 ur De freggles, poppenserie van Jim Henson. Afl. 17. Afgesloten. 18.35 uur Rondomons. Dat ben ik: Tferri Coyle. Terri Coyle studeert in tensief klassieke zang. Dit is op zich niet ongewoon ware het niet dat Terri in Londonderr woont, de Noord-Ierse stat die gebukt gaat onder terro risme. Een meisje dat zich tussen al dat geweld bezighout van klassieke muziek: een symfonish ballet van ge weld. 19.00 uur Tijdrover. Kwizien. Tips voor koken en lekker eten. Vandaag IJsroomtaart en wafels. Presentatie: Etienne Cocquyt. 19.15 uur De garnalenvisser, Neder landse documentaire over een dag uit het levn van een garnalenvisser. 19.40 uur Mededelingen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal 20.10 uur Politieke tribune: Vlaams Blok 20.15 uur Kunstzaken 20.25 uur Hoger-Lager, spelprogram- ma. Presentatie: Walter Capiau. 21.05 uur Panorama. 21.55 uur De kracht van een vrouw, zesdelige Engelse serie van Don Sharp naar het boek van Barbara Thylor Bradford. Afl. 2: Met Jenny Seagrove, Deborah Kerr, John Dutti- ne, e.a. 22.45 uur Journaal en Coda: Allegro uit Sextet opus 71, van Beethoven. Uitgevoerd door Ensemble Concerti no Classicum. BRT 2 19.00 uur Encyclopedie. Afl. Water. Programma van Walter Thuy. 19.40 uur Mededelingen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal 20.10 uur Politieke tribune: Vlaamse Blok. 20.15 uur Videomatch. Videospelletje met Marleen Cordts. 20.55 uur Herfstsonate, Zweedse speelfilm uit 1978 van Ingmar Berg man. Met: Ingrid Bergman, Liv Ull- man, Lena Nyman e.a. 32 „Je doet me denken aan die man laatst. Die stond op een avond, ik kwam met Guus uit de schouwburg, op een vluchtheuvel alsmaar naar bo ven te kijken. Alles stormde langs hem heen. En hij stond daar maar als of hij alleen op de wereld was. En hij zei „Ja, da's weer wat voor jou," lachte Dot, die, lila en wit gestreept pyama- figuurtje, met beide ellebogen op de vensterbank leunde. „Nee heus. Ik fantaseer niet. En hij prevelde niets anders dan: 'Wat een mooie maan - och, och, wat een mooie, mooie maan'!" „En was er een maan?" vroeg Dot. „Nee, dat was juist de mop. Het was pikdonker. Maar hij zag een boog lamp voor de maan aan. „Hè flauw." Pit gaapte lui. „Overnacht je in die vensterbank? Of kom je nog in bed?" „Tbe. kom eens even kijken, 't Is een sprookje. Even maar Pit, heel eventjes maar." Pit gaapte weer. „Nu, vooruit dan maar." Ze liet zich uit bed glijden. Ze had een gebloemde pyama aan. waar in ze er uitzag, alsof ze zo naar een bal masqué moest gaan. De gebloemde ellebogen werden naast de gestreepte geplant. „Hoe vind je het?" vroeg Dot opge togen. „Ja, sprookjesachtig. Ruik je de ro- door CISSY VAN MARXVELDT Dot snoof. „Jéé!" „Wat is het oerstil, hè?" „Ik hoor een krekel tjirpen," zei Dot. „Hoor je?" „Ja. En daar ging een vleermuis." „Wat is die hei onafzienbaar. Pit." „Ja. Zo ver en zo wijd. O, wat is het hier heerlijk." Pit hees zich in de vensterbank. „Kom naast me zitten, Dot." Ze leunden tegen de raamposten. Een paar bruine en een paar blanke voetjes bungelden bij de vensterbank neer. „Dit is een avond om goed te zijn," ademde Dot. „Is dat niet Venus zeg, daar boven die bomen?" „Ja. De ster van de liefde," zei Pit. „Het is een avond om te dwepen. Dot." „Als nu een ridder op een paard over de hei kwam rennen „Dan zou ik hem naar binnen sleu ren," zei Pit. „Of ik stortte me zo uit de hoogte neer op zijn paard en hij mocht met me wegrijden tot aan het eind van de wereld Een zacht tikje op de deur. Ze keken beiden verschrikt om. Op de drempel stond Lenic, een kimono omgeslagen. „Zitten jullie daar?" zei ze. „Ik werd wakker, doordat ik stemmen hoorde. En ik dacht, dat een van jul lie misschien niet goed geworden was." „Wat een nobele belangstelling, lie ve nicht. Kom een wijle bij ons zit ten." Pit schoof wat opzij. „Weet je wel hoe laat het is?" „Ja, lieve nicht. Middernacht heeft juist geklonken." Lenie kwam dichterbij. „Nu, dat is toch tijd om te slapen." „Maar lieve kind, met zo'n verge zicht en zo'n maan." Pit trok Lenie aan haar wijde kimonomouw naar zich toe. „Kijk eens, Lenie Is het niet een sprookje uit de duizend en één nacht?" „Ja. het is mooi," zei Lenie zacht. „Wat lijken die bomen daarginds zwart." „Donkere schimmen." vond Dot. „Kijk, en in de verte daar tussen die bomen door zie ik nog licht branden. Zie je wel. Pit?" „En zie je die twee gouden vensters Daar wonen wij Daar wachten twee lichtende vensters Op jou en mij," declameerde Pit. Lenie boog zich opeens ver naar buiten. „Denk er om. je kukelt er uit," zei Pit. „Weet je waar dat licht brandt"* O, dat is typisch, dat jullie dat 's avonds uit je kamer kunt zien Weet je waar dat licht brandt?" vroeg Lenie „Geen idee," zei Pit onverschillig. ..Het zijn de lichten van 'Sonnewen- de'." kreet Lenie haast. „Aboe." smaalde Pit en gleed uit de vensterbank. „Ik ga naar bed. Welte rusten!" (wordt vervolgd) ■i t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 6