Bewoners Margrietstraat Haamstede protesteren tegen verkeersmaatregel pt( c A. Roon en H. T. Landegent uitgezwaaid als oudgedienden door president-directeur «K Liesbeth Kort: opnieuw wereld prestatie DE ZIERIKZEESCHE COURANT AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! "Zierikzeesche Nieuwsbode" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Heiistmarkt Basisschool Speel-o-theek Biljartkampioen De Herfstmarkt die het afgelopen weekeinde Een medewerker van de besturenraad van het Het bestuur toonde zich tevreden over het re- Marcel van Dijke werd in Nieuwerkerk 2eer in Kerkwerve werd gehouden trok een aar- p,ot. Christelijk Onderwijs slelde. dal de nieu- sultaat van de open dag van de Speel-o-theek overtuigend jeugdbiljartkampioen van Schou- dige belangstelling met ruim 800 bezoekers, we basisschool alleen nog maar juridisch in de voormalige kleuterschool in Zierikzee. wen-Duiveland in de zesde klasse libre. Hij (Pag- 2)- werkt. (Pag. 3). (Pag. 5). bleef ongeslagen. (Pag. 7). DINSDAG 24 SEPTEMBER 1985 142ste jaargang Nr. 23800 m iÜr WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het ligt niet in de menselijke macht om het succes te dwin gen; maar men kan meer doen: men kan het verdienen. Addison De scheidende bemanning van de reddingsboot de heren H. T. Landegent en A. Roon poseren met president-directeur A. M. Leis voor de vlag van de KZHMRS. L. A. M. Leis: 'Maatschappij heeft veel aan hen te danken' OUDDORP - De president-directeur van de Koninklij ke Zuid-Hollandsche Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen (KZHMRS) A. M. Leis sprak zaterdag vast ook namens de honderden 'geredden' toen hij red- dingsbootschipper A. Roon en opstapper-stuurman H. T. Landegent huldigde en bedankte voor 24 jaar werk en in zet op de reddingsboot van Burghsluis. Wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd zette het duo daar nu een punt achter en dat was aanleiding voor een afscheidsbijeenkomst in Ouddorp. lie, benadrukte Leis dat ondanks de goede en moderne gereedschappen waarover men gelukkig kan beschik ken, de maatschappij is gebouwd op mensen die inzet tonen en risico's durven nemen. Hij noemde Roon en Landegent als duidelijke voorbeel den van de redders waaraan de maat schappij haar naam heeft te danken. Schipper Roon maakte gedurende zijn loopbaan 198 reddingstochten waarvan 108 met succes, wat in totaal 507 geredden betekende. Opstapper stuurman Landegent maakte 135 tochten, waarvan 102 keer met (in to taal 337) geredden. Beiden ontvingen uit handen van de president-direc teureen koperen schildje met inscrip tie. Leis zei het erg jammer te vinden, dat beide heren nét geen 25 jaar bij de maatschappij werkten (op een paar maanden na, - red Anders had hij er een zilveren medaille aan toe kunnen voegen. In aanwezigheid van het volledige bestuur van de reddingsmaatschap pij, de agente van de maatschappij in Burghsluis mevrouw L. H. Niemants- verdriet-Leenheer, collega's van de andere reddingsboten, de bootvis- sersvereniging 'Deltavissers' en fami- Advertentie uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 menwerking tussen reddingsbootbe manning, kustwacht en de vissersbo- Vcrvolg pagina 4 Marifoon-apparatuur Als bestuurslid van de bootvissers- vereniging 'Delta Vissers' roemde de heer M. Visser de wijze waarop de sa- Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna I 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. Ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noleer voor mij een I jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik I betaal dus geen f 147.80 doch slechts f 123.16. Naam I Adres I Plaats postcode TENERIFE - De tweevoudige Zie- rikzeese sportvrouw van het jaar, Liesbeth Kort, heeft haar kandida tuur gesteld voor een derde verkie zing door tijdens de gecombineerde wereld- en Europese titelstrijd sur fen in de Mistralklasse als tweede en eerste te eindigen. De dubbele titelstrijd, die van nacht op de Canarische Eilanden werd besloten bracht een wereldtitel voor een Canadese deelneemster, die Liesbeth Kort tijdens de laatste man ches van de leiding verdrong. De Zie- rikzeese leidde aanvankelijk, omdat de eerste manches met zwaar weer werden gevaren, do favoriete omstan digheid voor de vice- wereldkampioenc. Ondanks de voor haar wat mindere windsterkte hand haafde zij wel probleemloos de eerste plaats in de Europese titelstrijd. De nieuwe Europees kampioene en vice- wereldkampioene arriveert pas over anderhalve week weer terug in Zie rikzee. SEROOSKERKE - Alle bewoners van de eerste helft van de Margrietstraat in Burgh-Haamstede hebben met grote verbazing kennis genomen van een nieuwe ver keersmaatregel in hun straat. De protestbrief aan het Westerschouwse college, die vergezeld ging van een handtekeningenlijst, kwam maandagavond tijdens de raadsvergadering op verzoek van PvdA-lid G. J. W. van der Salm ter sprake. De actie bleek niet tevergeefs, want loco-burgemeester J. C. de Feitèr zegde een extra hoorzit ting toe, die nu voor oktober gepland staat. grietstraat opgeheven. Ook kwam het plan ter sprake het eenrichtings verkeer in het gedeelte Margriet- straat zodanig te wijzigen, dat voor noemde straat met gebruikmaking van een gedeelte van de Irenestraat volledig kan worden rondgereden. Tijdens de vorige raadsvergadering rezen hierover al twijfels en de burge meester zegde toe hierop terug te ko men, als de verkeersmaatregel niet naar wens zou verlopen. De bewoners van de Margrietstraat grepen dit meteen aan door hun be zwaren kenbaar te maken in een In 1984 werd een deel van het aan gelegen Sluispad aan het openbaar verkeer onttrokken, waardoor de be reikbaarheid van een gedeelte van de Margrietstraat en de Irenestraat zeer omslachtig werd. Volgens het college gaf vorenstaande aanleiding tot on gewenste verkeerssituaties, hetgeen de verkeersveiligheid aantastte. Als oplossing heeft het gemeentebestuur met instemming van de commissie openbare werken het eenrichtings verkeer in het gedeelte van de Ire nestraat tussen de Bernhardstraat en de eerste aansluiting met de Mar- brief. Hierin noemen de verontruste wijkbewoners enkele bezwaren tegen de voornemens. Er komt onnodig ex tra verkeer in een deel van de Ire nestraat en het tweede deel van de Margrietstraat; het kruispunt Margrietstraat-Irenestraat is onover zichtelijk door de rechts van de weg geparkeerde auto's en verder voeren de actievoerders het punt aan, dat de kinderen in de straat niet gewend zijn aan verkeer vanuit een andere rich ting. De briefschrijvers noemen een en ander onbegrijpelijk en zijn geïr riteerd over het feit, dat de verkeers- wijziging, die inmiddels is doorge voerd, niet voldoende kenbaar is gemaakt aan de betrokkenen. „Een aangeplakte publikatie mag formeel voldoende zijn, vanuit het oogpunt van goed bestuur is het zeker niet", melden zij. Nadat Van der Salm aandacht vroeg voor dit punt, dat in de notulen van de vorige raadsvergadering was neergeschreven, richtte ook VVD- ster C. van der Haven-Eikelenboom zich op. Hoewel zij tijdens de vorige bijeenkomst niet op de problema- thiek was ingegaan deed zij dit nu wel, door te wijzen op de gevaarlijke situatie die is ontstaan voor de kin deren in de wijk. „Het voormalige plan van openbare werken vind ik onbegrijpelijk", besloot zij. De Fei- ter vertelde al eerder voornemens te zijn geweest, om een nieuwe hoorzit ting te beleggen en dat Van der Salm hem tijdens de vergadering voor was. Rond 1 oktober komt de besproken hoorzitting. Vervolg pagina 4 Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Verwachting tot woensdagavond: Aanhoudend droog Zonnige perioden en droog. In de nacht en ochtend mistbanken en mi nimumtemperatuur ongeveer 10 gra den; middagtemperatuur rond 20 gra den. Weinig wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 28 sept.: Donderdag: Zonnig Kans op neerslag: 10% Min.temp.; 10 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: oost 3 Vrijdag: Zonnig Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 22 graden Windkracht: zuidoost 3 Zaterdag: Zonnig Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 22 graden Windkracht: zuidoost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 25 sept. Zon op 7.31, onder 19.32 Maan op 18.57, onder 02.48 26 sept. Zon op 7.32, onder 19.29 Maan op 19.12, onder 04.07 Volle Maan: 29 september (00.08) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 25 sept. 1.17 13.40 7.15 19.51 26 sept. 2.35 14.35 8.17 20.43 Springtij: 1 oktober HET WEEKOVERZICHT DE BILT - De komende dagen blijft een hogedrukgebied het weer in West- Europa beheersen. Er is in het alge meen weinig wind. Ook mag gere kend worden op weinig bewolking. Hierbij ontstaat echter wel het na deel dat in de nacht en ochtend zich op diverse plaatsen mist vormt, die op enkele plaatsen slechts langzaam optrekt. De temperatuur in de mid dag loopt op tot rond de twintig gra den. Op plaatsen waar de mist lange tijd blijft hangen, blijft het aanmer kelijk koeler. Voor zover de gegevens beschikbaar zijn ziet het er naar uit dat tot en met het weekeinde dit rustige najaars weer voortduurt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1