Nieuw gebouw Rabobank aan Ingridstraat Scharendijke GEEN FRUITKAR MEER MET HENDRIK SAMAN (86) Videotheek 'Zeeland' in vernieuwd pandje Zaterdag 28 september Open huis von oeveren reizen ZWN mag leerlingen niet meer afzetten Noord-Zeeuwse Herfstmarkt MIDDEN MIDDENSTAND Weinig stekjes aangedragen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag; 20 september 1985 Nr. 22798 3 SCHARENDIJKE - Vrijdagmiddag 27 september ver richt burgemeester W. den Boer van de gemeente Mid- denschouwen de officiële opening van het nieuwe kan toor van de Rabobank „Schouwen" aan de Ingridstraat 30a te Scharendijke. Dit kantoor neemt de taak over van de vestiging aan de Elkerzeeseweg 29. Voorafgaand aan de openingsceremonie wordt om 14.30 uur in het Dorps huis „De Putmeet" te Scharendijke een bijeenkomst voor genodigden gehouden. Om een ieder in de gelegen heid te stellen eens een kijkje te nemen in het nieuwe bankgebouw, wordt zaterdag 28 september van 10.00 tot 16.00 uur Open Huis gehouden. Jeugdige bezoekertjes mogen een greep doen in de grabbelton. Ter gelegenheid nodigt de Rabo bank scholieren uit voor een bezoek. De derde tot en met vijfde leergroe- pen van de basisscholen in Ellemeet en Scharendijke kunnen een rondlei ding door de bank maken en een te kenfilmvoorstelling in ,,De Putmeet" meemaken. Ook de zesde tot en met de achtste leergroepen van de basis scholen krijgen een rondleiding door de bank. Voorafgaand wordt in ,,De Putmeet" een videoprogramma over het bankbedrijf gepresenteerd. Ontstaan uit fusie De huidige Rabobank „Schouwen" is in 1965 ontstaan uit een fusie tus sen drie banken. Een van die drie was de bank „Eikerzee" met een kantoor te Scharendijke. Ook dat kantoor is in de afgelopen jaren sterk gegroeid. Bedroegen het balanstotaal en het spaartegoed voor Scharendijke bij voorbeeld in 1974 respectievelijk 10,2 en 4,4 miljoen, eind vorig jaar waren zij gestegen tot niet minder dan 28,7 en 16,2 miljoen! Niet alleen de balans- en spaarcij- fers groeiden van jaar tot jaar. Ook het dienstenpakket werd aanzienlijk uitgebreid. Het personeelsbestand in tien jaar tijds van 1 op 3 gebracht. Gebrek aan ruimte Een en ander leidde wel tot een ge brek aan ruimte in het kantoor aan de Elkerzeeseweg. Bovendien vol deed de inrichting niet meer aan de eisen van het huidige bankverkeer. Ook maakte de voortschrijdende ont wikkeling van de automatisering een lie. er is veel aandacht besteeed aan isolatie en verlichting. Voorts is het gebouw weinig onderhoudsgevoelig dank zij aluminium kozijnen en kunststofrnateriaal. Binnenkort wordt een nieuw automatiserings systeem met balieterminals (beeld schermen met toetsenborden) inge voerd. Dit systeem biedt maximale ondersteuning bij het verwerken van transacties als opnamen, stortingen en aan- en verkoop van produkten en diensten. Omdat veel handelingen door de apparatuur worden overgenomen, wordt de betrouwbaarheid van het administratieve proces verbeterd. Voor zaken die wat meer tijd nodig hebben, of van vertrouwelijke aard zijn, is een ruime spreekkamer be- De nieuwe Rabobank naast de Putmeet" te Scharendijke. aanpassing van het interieur noodza kelijk. In augustus 1984 werd dan ook be sloten om tot de bouw van een nieuw kantoor aan de Ingridstraat over te gaan, waarmee op 11 maart van dit jaar werd begonnen. Het ontwerp is afkomstig van het Architektenburo Jobse BV uit Vlis- singen, terwijl Bouwbedrijf Braber Renesse BV in samenwerking met een aantal onderaannemers voor de uitvoering zorgde. Het resultaat is een ruim en prak tisch bankgebouw met een open ba- schikbaar. Ten behoeve van de priva cy van de cliënten is in de safeloket- tenruimte een afgeschermde hoek gecreëerd waarin ongestoord de in houd van een safeloket kan worden gecontroleerd. Nachtkluis Tot de inrichting behoort ook een nachtkluis zodat eveneens na slui tingstijd en zelfs tijdens het weekein de geld bij de bank kan worden gede poneerd. Bovendien heeft deze nachtkluis een automaat die meteen een lege cassette teruggeeft. Blijft echter wel in winkel staan ZIERIKZEE - Hendrik Saman uit de Sint- Domusstraat in Zierikzee staat weer fris in zijn fruit winkeltje. Tachtig jaar lang leurde hij met zijn appels, peren en sinasappelen door het centrum van Zierikzee en verdiende zo zijn boterham. Maar drie weken geleden ging de leeftijd - Saman is 86 - hem parten spelen en stond hem een bed in het ziekenhuis te wachten. Waar een wil is is een weg en de fruithandelaar is daarom weer thuis en weegt zijn produkten weer op zijn oude weeg schaal. Aan het huis-aan-huis verkopen van fruit is ech ter ten einde. Iedereen in Zierikzee kent hem wel. Dinsdags, 's woensdags en vrijdags liep hij zijn klanten af en bezorgde hen zijn fruit. „De laatste keer werd ik nogal duizelig en merkte dat het eigenlijk te zwaar voor me was ge worden". vertelt hij. De doktoren wa ren het roerend met Saman eens en na de observatieperiode mocht hij dan ook zonder problemen naar huis, maar de actieve verkoop moest voor bij zijn. Handeltje Hoewel Hendrik Saman zich hier wel in kan vinden is hij er toch niet blij mee. Zijn handeltje is hem alles en dat wil hij blijven doen totdat het echt niet meer gaat. Al vanaf zijn zes de - eerst in de Molstraat, later in de Sint Dommusstraat - sorteert hij zijn groot fruit, om het vervolgens aan de man te brengen. Gelukkig voor hem kan dat doorgaan. „Ik zal heel dankbaar zijn, wan neer de mensen nu naar mij toeko men voor hun fruit. Na alle jaren bouw je een klantenkring op, die ik niet hoop te verliezen. Mijn fruit is zeer aan te bevelen", vertelt Saman. Daar zijn het velen mee eens. Niet al- Zo komt hij niet meer langs de deur. leen ouderen kopen bij hem, maar ook de jongere generatie weet hem nog steeds te vinden. „Het is te wen sen, dat hét allemaal door blijft draaien" spreekt Saman in alle hoop uit. Hij heeft er in ieder geval weer Advertentie Voor snelle beslissers... Vertrek 26 september a.s. Per „Van Oeveren" touringcar en de A.N.V.R.- Zeeland: 4-daagse bus-/bootreis naar Gotenborg en het prachtige merengebied van Midden-Zweden. Reissom t 555,- p.p. Nog enkele plaatsen.... REISBURO: APPELMARKT 21 ZIERIKZEE - TEL. 01110-5036 Kinderkledingbeurs te Zierikzee ZIERIKZEE - Ook voor de komen de winter zal weer de inmiddels be kende najaarsbeurs van kinderkle ding worden gehouden. De beurs vindt plaats op 4 en 5 oktober in kleuterschool „de Speeldoos", on derdeel van de nieuwe basisschool „Jan Wouter van den Doel". De orga nisatie is daar erg blij mee, omdat zij tot op heden nog niet een andere ge schikte lokatie in de wijk heeft kun nen vinden. Het inleveren van de kleding kan vrijdag 4 oktober tussen 19.30-21.30 uur. Verkoop vindt plaats op zater dagmorgen 5 oktober vanaf 10.00 uur tot 11.30 uur. De afrekening van het afhalen van de niet verkochte kleding is ook op zaterdag van 14.00 uur tot 15.00 uur. Kleding die niet verkocht is en ook niet om 15.00 uur is afgehaald, zal af geleverd worden bij het Leger des Heils of zoals bij de voorjaarsbeurs het geval was, beschikbaar gesteld voor Polen. Naast winterkleding wordt ook ingenomen: zwemkleding, nachtkleding en sportlaarzen, gym- ballet- en voetbalschoenen (eventueel rollerskates), alles inde maten 86 t/m 176. Er worden geen gewone schoenen en ondergoed ingenomen!!! Het maxi maal in te leveren kleding is 25 stuks waarvan 5 dikke truien of vesten en T-shirts alleen met lange mouw!! Voor vragen of informatie: Saskia Lubbers 01110-2969 en Rian Duinhou wer 01110-5244. Vervolg van pagina 1 „Formeel gezien zit je echter buiten je route, dat mag nooit. Daar is een speciale vergunning voor nq^dig of „er moet voor die leerlingen naar een an der soort vervoer worden uitgezien. De ZWN hechtte echter de grootste waarde aan de verkeersveiligheid van de scholieren. Ook de firma Van Oeveren (de eigenaar van de ZWN- bussen) maakte geen problemen." Wie dan wel? De heer Kop is heel voorzichtig: „Er gaan geruchten dat een toeringcarbedrijf aan de bel heeft getrokken, maar dat durf ik niet met zekerheid te zeggen. Het is nooit onze bedoeling geweest een stukje brood winning van anderen weg te nemen." De ZWN kan echter niets doen tot dat de nadere richtlijnen van het mi nisterie bekend zijn. Schandaal „Het is een schandaal dat zoiets ge beurt, terwijl iedereen in den lande in de weer is voor de verkeersveilig heid van kinderen, zoals door ster- pots", is de verontwaardige reactie van dokter W. Bontkes uit Zierikzee. „Er is nu weer een levensgevaarlijke situatie ontstaan, omdat ambtelijke instanties iets niet gedogen. Dat der gelijke toestanden kunnen voortdu ren is van de gekke", aldus de huis arts die van de situatie op de hoogte was omdat hij zelf eerst twee kinders en nu nog een in Goes op school heeft. „Ze rijden daar met zestig a zeventig kilometer over die weg, er is geen voetgangersoversteekplaats, geen ze bra, niets." Het is duidelijk, dat er - op welke wijze dan ook - een oplossing moet komen en wel op zeer korte termijn. LEEUWARDEN - Ouders die ge scheiden van elkaar leven maar de opvoeding van hun kind voor precies de helft ter hand nemen, krijgen van de Raad van Arbeid in Leeuwarden ook allebei de helft van de kinder bijslag. Dat heeft voorzitter J. Schaafsma van de Raad van Arbeid in de Friese hoofdstad bevestigd. AMSTERDAM - De brand dinsdag ochtend 17 september bij de zelfbe dieningsgroothandel Makro in Dui- vendrecht is aangestoken. Bij het technisch onderzoek door de recher che van de rijkspolitie Amsterdam zijn sporen gevonden, waaruit gecon cludeerd kan worden dat sprake is van brandstichting. Een woordvoer der van de rijkspolitie heeft dat be kend gemaakt. Advertentie Bezoekt de Zaterdag 21 september a.s. Zandweg 7, Kerkwerve Allerhande attrakties Geopend van 10.00 tol 18.00 uur .Mijn fruit is van harte aan te bevelen Initiatief van Theo en Rina de Boet ZIERIKZEE - Een fikse roffel van drumband 'Apollo', een aardig showtje van het majorettekorps 'Brouw' en de officiële openinghandeling door de heer H. J. Doeleman Mz. vormden woensdagavond voor Theo en Rina de Boet een belangrijk hoogte punt: de ingebruikneming van de nieuwe huis vesting voor hun Videotheek 'Zeeland' in het pandje Bagijnestraat 2. De heer H. J. Doeleman Mz. overhandigt Rina de Boet de sleutel nadat hij eerst de deur van Videotheek Zeelandofficieel heeft geopend. Theo en Rina waren reeds eer der actief op de markt der video films. Zo vestigden zij zich vorig jaar mei in het van schoenmaker C. Bom gehuurde pandje in de Sint Domusstraat. Daarvoor reeds bezorgde Theo de gewenste videobanden bij zijn trouwe klan ten thuis of kwamen ze bij hem aan huis om een keus te maken. Maar.de zaken gingen goed en als huisactiviteit werd het vi- deogebeuren voor Theo en Rina, die in die tijd ook beiden nog een fulltime baan hadden, wat te veel. Derhalve viel het besluit van een vaste vestiging. „Met het pandje van Bom waren we uitstekend ge holpen, maar het werd al snel te klein", vertelt Rina. totaal ruim 1500 titels aan, zowel in het VHS als in het VCC- systeem. Ongetwijfeld is er voor elk wat wils, want alle bekende rubrieken zijn vertegenwoordigd. Openingstijden Theo concentreert zich nog niet uitsluitend op de videotheek. Hij hoopt op korte termijn in zijn oor spronkelijke beroep - schilder - toch ook weer aan de slag te kun nen. Aan Rina's loopbaan als win kelhulp bij slagerij Ornee-Bolier is inmiddels ook een einde geko men en dat heeft tot gevolg, dat ook zij wat intensiever bij de vide otheek betrokken zal kunnen zijn. Kansje Na verloop van tijd viel haar oog op het reeds jarenlang vrijwel r ongebruikt staande pakhuis naast hun eigen woning in de Bagij- nenstraat. Deze vroegere schoen makerswerkplaats van de firma Van Beveren, bleek thans in han den van Zeelandia en Rina spoor de Theo derhalve aan eens een kansje te wagen bij de heer H. J. Doeleman. Die voelde wel voor de verhuur van het betreffende pand aan Rina en Theo en hij toonde zich tevens bereid de officiële ope ning ervan te verrrichten. Hoewel hij moest erkennen geen goede klant te zullen zijn, gezien het feit dat hij niet de beschikking heeft over een videorecorder. Woensdagavond sprak de heer Doeleman zijn tevredenheid uit over de wijze waarop het pand werd opgeknapt en ingericht en hij wenste het jonge echtpaar De Boet veel succes toe met dit initia tief. Vervolgens nam hij de sleutel in ontvangst van de rniss- majorette van het korps uit Brou wershaven en opende hij de deur van Videotheek 'Zeeland'. Door het ruimere onderkomen werd het mogelijk het titel bestand met 265 exemplaren uit te breiden en zo treft men er thans in INDE De openingstijden konden, in ver gelijking met de situatie in de Sint Domusstraat, thans dan ook verruimd worden. Men kan in Vi deotheek 'Zeeland' terecht van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur en 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Een nieuw element vormt de mogelijkheid tot de huur van vi deorecorders per dag of per week end. „Geen movieboxen hoor, maar echte videorecorders", be nadrukt Rina. Men heeft thans twee exemplaren beschikbaar en als de belangstelling groot blijkt te zijn, zal de voorraad worden uitgebreid. Ongeveer een half jaar, nadat een film in de bioscoop in premie- re gaat, wordt de legale video band op de markt gebracht. Theo en Rina laten weten daar de voor keur aan te geven, want de illegale banden zijn meestal van minder goede kwaliteit, dat zou de zaak een slechte naam kunnen bezor gen en daar kiezen ze uiteraard niet voor. BROUWERSHAVEN - Slechts tien belangstellenden kwamen donder dagmiddag met hun plantenstekken naar de plantenruilbeurs die door de stichting Huishoudelijke en Consu mentenvoorlichting HVP werd ge houden in het Brouwse Verenigings gebouw. Organisatrice Corrie van Putte en tuin- en plantendeskundige van de HVP Margo Bulk weten de geringe opkomst aan het (zeldzame) zonnige najaarsweer waarvan de mensen waarschijnlijk wilden profiteren. Desondanks werden er door de plantenliefhebbers die wel kwamen enthousiast ervaringen uitgewisseld en stekken geruild. Nieuwe cursussen Als gevolg van de belangstelling voor de verschillende cursusmoge lijkheden werd, mede naar aanlei ding van de plantenruilbeurs vorige week in Haamstede, besloten een bloemschikcursus te houden in de Schutse te Haamstede. Deze gaat van start op 29 oktober en wordt waar schijnlijk gevolgd door een siertuin- cursus, waarvoor ook veel belangstel ling bestond. Ook zal de HVP de voedingscursus „Kruiden in de keu ken" organiseren die in Dreischor wordt gehouden. Al deze cursussen worden geleid door Margo Bulk. In het voorjaar van 1986 organiseert de HVP een cursus over het inmaken en conserveren van fruit en groente die onder leiding van Lenneke Strayer in Brouwershaven wordt gehouden. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee, telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719, 01110-4669. 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 38,70; per jaar f 147.80; losse nummers t 0,75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% BT W Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) 1 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% BTW.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3