Provincie op de bres voor vogels in Flaauwersinlaag Kritiek op houding Reinigingsdienst Populaire PTT-man maakt gebruik van Jan Bil de VUT 2) Zeehond in Brouwse haven Open huis ISTA DE ZIERIKZEESCHE COURANT AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer WA> Wh P 811.1* 0e „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! ïMnf-i "Zierikzeesche Nieuwsbode" fi-H C ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Troonrede Bouwplan dchouwenbank Prinsjesdag 1945 Bezuinigingen De troonrede, die vandaag is uitgesproken De stemming omtrent het bouwplan Schou- ..Prinsjesdag 1945 was de mooiste, die er ooit Bezuinigingen in de onderwijsbegroting heeft door Koningin Beatrix heeft in grote lijnen een wenbank leverde een teleurgestelde publieke geweest is", memoreerde Koningin Wilhelmina 'n Brouwershaven tot gevolg dat het school- positieve teneur. Een integrale weergave. tribune op; met acht tegen vijf stemmen werd in haar boek 'Eenzaam, maar niet alleen'. zwemmen in aantal teruggedrongen zal wor- (Pag. 2). het plan aangenomen. (Pag. 3). (Pag. 4). den. (Pag. 6). DINSDAG 17 SEPTEMBER 1985 142ste jaargang Nr. 23796 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1809) Hij mag alleen populair heten, die anderen tot zijn hoogte kan optrekken. Gottfr. Kinkel Pvda-fractie in Zierikzeese raad ZIERIKZEE - De PvdA-fractie in de Zierikzeese ge meenteraad uitte maandagavond bij monde van de heer D. van der Wekken kritiek op de houding van de Reini gingsdienst Schouwen-Duiveland ten aanzien van de in voering van de reeds veel besproken rolemmers. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Van der Wekken stelde niet het al of niet invoeren van de rolemmers aan de orde, omdat daar reeds bin nen het bestuur eeri democratische beslissing over is genomen, maar richtte zich op de voorlichting naar de bevolking toe. De PvdA-woordvoerder was van mening dat er aan die voorlichting het één en ander schort. Moeite had hij bijvoorbeeld met het feit, dat de rolemmers eigenlijk eerst zijn inge voerd en dat pas daarna voorlichting werd verstrekt. Een andere volgorde had naar zijn mening veel ellende kunnen voorkomen. Oplossingen Verder memoreerde Van der Wek ken, dat door de Reinigingsdienst - ook van bestuurszijde - steeds was toegezegd, dat voor zich voordoende problemen oplossingen gezocht zou den worden. Inmiddels vroeg hij zich af, waarom die oplossingen niet be kend werden gemaakt naar de bevol king toe. Ook had hij de indruk dat de destijds door de gemeentebestuur ders aangedragen problemen wat al te gemakkelijk ter zijde waren ge schoven. Ook wees Van der Wekken op het snelle schema van invoering, dat uit gaat van invoering van de rolemmer in maart 1986 in de binnenstad van Zierikzee. Ten slotte maakte hij zich zorgen over het recht doen aan de vrijheid van keuze voor een kleine of een grote rolemmer. Volgens hem hebben de aanvragers van een kleine rolemmer tot nu toe geen voet aan de grond gekregen. Aan wethouder P. de Rijke, dage lijks bestuurslid van de Reinigings dienst was het vervolgens de beurt hier nader op in te gaan. Hij was het niet eens met Van der Wekken dat de destijds door gemeentebestuurders aangedragen problemen door de Rei nigingsdienst zonder meer ter zijde waren geschoven. Hij wees op de kor te tijd thans verstreken sinds de in voering van de eerste rolemmers. Vol gens De Rijke worden problemen thans nog ter plaatse bekeken en op gelost. Betreffende de keuze grote of kleine rolemmer, verwees de wethou der naar ervaringen elders in den lan de, waar een gemeente met een over schot aan kleine emmers kwam te zitten, omdat de voorkeur toch voor namelijk uitging naar de grote rolem mer van 240 liter. Binnenstad De Rijke erkende, dat zich bij de in voering van de rolemmer in de bin nenstad van Zierikzee ongetwijfeld problemen zullen gaan voordoen. Zo wel dagelijks als algemeen bestuur is zich daarvan bewust en men zal zich inzetten om die problemen zo snel mogelijk te gaan oplossen. Tijdens de rondvraag kwam de Reinigingsdienst nogmaals aan de orde. De heer Van der Wekken infor meerde of het bestuur inmiddels een beslissing had genomen betreffende het verzoek van de gemeente Zierik zee tot ontwikkeling van een indivi dualiserend kwi jtscheldingsbeleid Wethouder De Rijke liet daarop weten, dat het dagelijks bestuur eind september een voorstel zal formule ren naar de Raad van Bestuur toe. De Raad van Bestuur zal, naar hij ver wacht, eind oktober bijeen komen in vergadering. Het dagelijks bestuur heeft zich bereid verklaard de raad van Zierikzee schrif telijk te informe ren over de genomen beslissingen. Enorm druk bezochte afscheidsreceptie ZIERIKZEE - In het PTT-voorsorteercentrum aan het Haringvlietplein in Zierikzee nam Jan Bil daags voor zijn 61e verjaardag officieel afscheid van de PTT. Bil maakt gebruik van de regeling Vervroegde Uittreding. Hij bouwde een niet geringe faam op als postbus- uitreiker in het Zierikzeese postkantoor, dat momenteel een fikse reorganisatie ondergaat. Die faam bouwde Bil voornamelijk op door zijn immer opgewekte humeur. „De mensen moesten wel een fijne dag hebben als ze bij de postbus waren geweest. Daar zorgde Jan Bil wel voor met zijn one-inan-show", memoreerde directeur van de PTT Schouwen-Duiveland C. Karremans tijdens zijn toe spraak ter gelegenheid van het afscheid van Jan Bil. De scheidende PTT-beambte Jan Bil wordt de hand gedrukt door de directeur van de PTT Schouwen-Duiveland, C. Karremans. Illegaal fuiken lichten OUWERKERK - Ter zake van het il legaal fuiken lichten in een afwate- ringssloot van de kreek bij Ouwer- kerk, werd maandagavond op heterdaad betrapt, de uit Ouwerkerk afkomstige R. P. De paling werd te rug gezet, de fuiken in beslag geno men, die overigens eigendom zijn van een beroepsvisser. BROUWERSHAVEN - Een zee hond van behoorlijke afmetingen heeft de Nieuwe Jachthaven van Brouwershaven als (tijdelijk?) domi cilie gekozen. Het dier werd maandagochtend voor het eerst gesignaleerd door drie medewerkers van de buitendienst ge meentewerken die, toen ze langs de Nieuwe Haven reden, in het water bij steiger L een bewegend dier waarna- ZIERIKZEE - De provincie gaat vandaag, dinsdag, beginnen met werkzaamheden in en rond de Wevers- en Flaauwersinlaag, die een goede bescherming van de grote con centraties broedvogels moeten garanderen. Sinds de watersnoodramp van 1953 is het eiland in de Flaauwersinlaag min of meer verwaarloosd en zorgde een zandophoping tussen de Hil en de binnendijk voor een ernstige verstoring van de natuur. Door het schiereiland-effect, dat de Hil kreeg zagen schapen, vee, ratten en wezels kans op bij de vogels te komen en die daar weg te jagen. Met de werkzaamheden, waarmee een be drag is gemoeid van 61.000 gulden komt hieraan na ruim 30 jaar een einde. men. Ze dachten in eerste instantie aan een poedel die vanaf een boot te water was geraakt. Maar bij nader onderzoek bleek het dier een grote nek en snorharen te hebben, zodat daar tot hun verbazing een zeehond zwom. ,,Hij was heel levendig en zag er lekker bol uit", aldus de ontdekkers van het dier Cor van Ast, André van Beveren en Rinus Malpaart, die de volwassen zeehond 's middags op nieuw op dezelfde plaats aantroffen. Inmiddels was het dier daar ook ge signaleerd door Ph. van Ast toen hij nabij de jachtwerf van Kesteloo aan een boot aan het werken was. Volgens Van Ast is er enkele jaren geleden ook eens een zeehond 'op bezoek ge weest' in de Brouwse jachthaven. Het beest, dat via de sluizen in de Brou- wersdam de Grevelingen moet zijn ingekomen, maakt volgens de waar nemers een gezonde indruk. Wel moet men om hem te kunnen zien een beet je geluk hebben of geduld, want het dier blijft soms ruim twee uur onder water. Er zijn in Brouwershaven geen plannen om de zeehond te vangen. Advertentie De door de provincie geheel be kostigde maatregelen zijn in twee de len onder te brengen. Ten eerste laat Provinciale Waterstaat een raster van ongeveer 1650 meter aanbrengen te gen de zijde van de buitendijk. Drs. John Beijersbergen van de afdeling Milieu van de Provinciale Waterstaat vertelt, dat de grote aantallen re creanten hierdoor niet meer over de dijk kunnen. ,,Dat veroorzaakte nog- aleens rustverstoringen, waardoor de vogels zich niet langer op hun gemak voelden", aldus de bioloog. Het raster Vervolg pag. 6 De twee provinciale medewerkers, die zich met de verbeteringswerkzaamhe den bezig houden: drs. John Beijersbergen (links) en drs. Anton van Haperen. Geprolongeerd wegens groot succes bij autobedrijf St. Joostdijk 41 Burg. v. d. Havestraat 48 4307 AR Oosterland. Dealer van Subaru. Austin Rover Land en Range Rover Nadat hij iedereen welkom had ge heten, stelde Karremans vast, dat het in de belangstelling staan van Jan Bil hem zeker simpel af zou gaan, ,,want", zo meende hij, „je bent ge wend om in de belangstelling te staan, dus dit is niet vreemd voor je". Karremans maakte bij zijn bewoor dingen een wijds gebaar, daarmee on derstrepend hoe enorm groot de be langstelling was tijdens het afscheidsfeestje van Bil. Voordat hij de scheidende rijksambtenaar III uit voerig toesprak, wendde Karremans zich tot Bil's echtgenote Anna. „Uw zorg heeft ertoe bijgedragen, dat Jan Bil bij de PTT goed functioneerde, maar het was voor u geheel vanzelf sprekend om Jan Bil goed te verzor gen". Karremans overhandigde Anna Bil een fraaie bos bloemen. Op de schouders Jan Bil werd eerder op de dag op de schouders van zijn collega's door het voorsorteercentrum gedragen. Als opener voor zijn toespraak aan het adres van Bil memoreerde Karre mans hoe Bil bij de PTT kwam en hoelang hij er 2at. „Van Oost sukkel de met zijn gezondheid en Bart Mat- thijsse moest in dienst. Er gingen er dus twee weg. Er werd besloten om Jan Bil beide taken op te laten knap pen. Dat was een aardige ruil; twee weg en Jan Bil terug". Bil was met zijn 61 jaar de oudste in dienst zijnde PTT-er op Schouwen- Duiveland. Op zijn 28e jaar kwam Bil in dienst van het rijksbedrijf. Daarvoor werkte hij als groenteman. „Je hebt in die 33 jaren, dat je PTT-er was alles gedaan wat er maar gedaan kon worden. Je kreeg immers reeds twee kwualificaties voor bewezen diensten", haalde Karremans in de herinnering. Hoe populair Bil bij de postbusgebruikers was, toonde de di recteur aan door te wijzen op het gro te aantal bedankbriefjes, die binnen kwamen. „Zo'n man is moeilijk te vervangen en dat doen we dan ook niet", gekscheerde Karremans. Bil wordt als postbus-uitreiker opge volgd door Bianca Voermans. Vervolg pagina 3 Advertentie uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 Verwachting tot woensdagavond; Af en toe zon Wolkenvelden, ook af en toe zon. Vrijwel overal droog; minimumtem peratuur ongeveer 12 graden; mid- dagtemperatuur circa 20 graden. Ma tige wind, kracht 3, aan de kust eerst nog vrij krachtig, 5, draaiend van west naar zuid. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 21 sept.: Donderdag: Af en toe zon Kans op neerslag; 40% Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 21 graden Windkracht: zuid 4 Vrijdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: zuidwest 3 Zaterdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 18 sept. Zon op 7.19, onder 19.49 Maan op 12.14, onder 21.17 19 sept. Zon op 7.21, onder 19.47 Maan op 13.46, onder 21.42 Eerste Kwartier: 21 september (12.03) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 18 sept. 6.33 18.22 11.58 19 sept. 7.04 19.01 0.26 12.36 Doodtij: 23 september HET WEEROVERZICHT DE BILT - Morgen verblijft ons land in zachte lucht. De lichte regen in het noorden trekt naar het noord oosten weg. Het zal morgen vrijwel overal droog zijn. In de zachte lucht komen in eerste instantie veel wol ken voor. In de loop van de dag breekt de bewolking van tijd tot tijd open. De temperatuur bevindt zich op een redelijk niveau, 18 graden in het noordwesten tot 22 in het zuidoosten. Dit goede weer wordt veroorzaakt door een hogedrukzone boven Zuid- Frankrijk en de Alpen, met een uitlo perbij Ierland en Zuid-Engeland. De ze uitloper komt morgen boven ons land te liggen. De wind draait van west naar zuid tot zuidoost en neemt af tot matig. Ook donderdag blijft het hoge- drukgebied in de buurt. Uit de Golf van Biscaje komt echter een portie warme, vochtige lucht in de richting van ons land, waarbij dan mogelijk weer wat regen of motregen kan val len. Zoals het er nu uitziet wordt vrij dag de zachte lucht verdreven. Dan daalt de temperatuur met westen winden tot ongeveer 18 graden. Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna f 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. Ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik betaal dus geen I 147,80 doch slechts f 123,16. Naam Adres Plaats postcode

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1