's-Heer Arendskerke loopt bij actief SKNWK verdiend tegen tweede nederlaag op rij (2-1) WIK in slotfase voorbij Waarde via jeugdige treffers Voorbeeldig herstel ZSC: na 1-8 nederlaag, nu fraaie 2-1 overwinning Bruse Boys in Veere naar verdiende zege, ondanks fortuinlijke treffers: 1-2 Aanvallend ingesteld DFS moet zich tevreden stellen met 2-2 uitslag Mevo pakt eerste punt bij SNS I Adrie Matthijsse (rechts) is met Sam Flikweert nieuw in de hoofdmacht van SKNWK. De twee spelers kwamen over van de A-junioren en voelen zich reeds uitstekend thuis. Flikweert scoorde de openingstreffer en Matthijsse toonde I zich een geweldige stoorzender vanaf het middenveld. Hier is hij in duel met Joop Baaijens. SKNWK won met 2-1. NIEUWERKERK - Tegen het eind van de vorige com petitie speelden Mevo en 's-Heer Arendskerke op het Zie- rikzeese sportpark Den Hogen Blok tegen elkaar met als inzet handhaving in het KNVB-voetbal. Door een treffer van Jan Heikamp in de laatste minuut tekende de oranje formatie in feite het vonnis voor 's-Heer Arendskerke, maar de Bevelandse ploeg leek kwalitatief zo sterk, dat vriend en vijand het erover eens was, dat de ploeg in de kortste keren terug zou keren via een kampioenschap in de eerste klas van het Zeeuwse afdelingsvoetbal. Na twee ronden in die eerste klas staat 's-Heer Arendskerke puntloos bij de hekkesluiters in die klas. Zaterdagmid dag kreeg de ploeg van trainer Jaap de Ridder de tweede nederlaag op het bord van een actief SKNWK. De Nieu- werkerkers zagen de ijver, waarmee negentig minuten werd gestreden, beloond met een 2-1 triomf. SCHARENDIJKE - ,,We hebben vandaag leergeld betaald en dat zal in de komende weken misschien nog wel een paar keer meer gebeuren", stelde ZSC- trainer Ko Willemse een week geleden na afloop van de d^buutwedstrijd van zijn ploeg in de eerste klas van het zaterdagse afdelingsvoetbal. ZSC verloor op eigen veld met 1-8 van Colijnsplaatse Boys, een dreun die mogelijk zeer hard aan zou kunnen komen. Niets bleek afgelopen zaterdag minder waar. ZSC, dat andermaal op het eigen complex mocht aantreden, las in een tac tisch sterke wedstrijd favoriet Bevelanders met 2-1 de les, een surprise, die zonder overdrijving als de grootste van het weekeinde bestempeld mag wor den. SKNWK trok vanaf het eerste fluit signaal van arbiter Peter Vrins met ten fanatiek in de aanval, waardoor de bezoekers gedwongen waren het initiatief aan de ploeg van Bram Coo- mans te laten. De dadendrang van SKNWK werd in amper honderd se conden al beloond. Krijn van Klin ken werd in de diepte aangespeeld door spelmaker Arie Folmer. Van Klinken glipte langs zijn directe op ponent Joop Baaijens en prikte de bal voorbij de aarzelende doelman Adrie de Jonge. Sam Flikweert was ter plekke om doeltreffend af te ron den: 1-0. In de zesde minuut was 's- Heer Arendskerke dicht bij de gelijk maker, toen voorstopper Marcel Beenhakker via een steekpass Wim Goedegebure bereikte. Doelman Toon Wandel twijfelde met uitlopen bereikte Goedegebure het leer eerder, maar zijn inzet werd alsnog wegge- Oorzaak van die onrust was het uit vallen van Wim van Dijke. Hij liep bij een verstapping een liesblessure op. Tevens liep Klaas Verspoor er louter wat plichtmatig bij. De verdediger kreeg meer en meer last van een pijn lijke schouder vanwege een aantal in jecties, toegediend bij zijn intrede in militaire dienst. Verspoor kon even wel niet meer vervangen worden, om dat het invallersarsenaal was opge bruikt. Door deze tegenslagen sloop- de nodige onzekerheid in de Bruse ploeg, maar het duurde toch nog tot de blessuretijd vooraleer Veerc do achterstand kon halveren. Voorsprong Bruse Boys moest in Veerc aantre den zonder Leen van der Bijl, Jeroen Hoep en Jacob van de Berge. De aan valsleider hervat vrijwel zeker dins dag weer de training, waardoor op middenlange termijn een comeback ite verwachten valt. Bruse Boys dicteerde vanaf de eer ste minuut het gebeuren, maar kwam toch wat gemakkelijker aan de leiding dan verwacht. In de 25e minuut werd Vcere-vcrdediger Sjaak de Ridder zo in het nauw gebracht door Willem Wcber, dat hij de bal voorbij zijn eigen doelman plaatste (0-1). Een paar minuten later een werkt door Laurens Kik. Hierna eiste SKNWK nog nadrukkelijker het initiatief op. In de dadendrang speelde met name Adrie Matthijsse een uitstekende hoofdrol. Evenals Sam Flikweert, die voor de ope ningstreffer zorgde, veroverde Mat thijsse dit seizoen een plaats in de hoofdmacht van Bram Coomans. Op de paal Een hoekschop van Adrie Matthijs se bereikte Krijn van Klinken, die het leer in het centrum van de zestien meter bracht, waar Arie Kristalijn klar stond om af te ronden. Zijn inzet ging evenwel rakelings naast de voor SKNWK verkeerde kant van de paal. Na een kwartier had Laurens Kik nog meer pech. Opnieuw stond Adrie Matthijsse fraaie kans voor Tonnie van de Ber ge. Hij verscheen alleen voor de vjaii- dclijke doelman, maar zijn inzet stuiterde via de paal naast het doel. Direct na rust overkwam Willem We ber nagenoeg hetzelfde, maar hij lob- de over de doelman, maar ook milli meters naast de verkeerde kant van de paal. Na zestien minuten in do tweodo helft vergrootte Bruse Boys de voor sprong naar 0-2 en andermaal was Vrouwe Fortuna aanwezig om een handje te helpen. Abbv Duinhouwer schoot op doel. waarbij de bal door Veere-verdediger Johan Luvk van richting werd veranderd. Veel proble men leken de boys niet meer tegen te komen, totdat Wim van Dijke gebles seerd et veld moest verlaten en ook Klaas Verspoor niet meer optimaal kon functioneren. De ploeg van trai nor Hans de Rijke kon evenwel niet adequaat profiteren van de lichte te rugval van de Bruse ploeg. Pas in de 93e minuut kon Piet Gocdblocd de eer nog redden: 1-2. Tien seconden la ter mocht iedereen onder do douche. ..Het is ongetwijfeld voor velen ver rassend. dat we 7.0 hoog staan, zeker omdat we toch voortdurend met de nodige invallers staan", meende Jan Kostense. ..Iedere ploeg zal extra ge waarschuwd tegen ons beginnen" aan de basis van de aanval. Hij be reikte Laurens Kik, waarna de voor stopper een poeier losliet, die even wel op de paal uiteenspatte. Uit de rebound belandde het leer voor de voeten van Leo Wandel, die meteen, maar te zacht inzette. Laatste man Kees van Sabben had nog alle tijd om te ruimen, nadat doelman Adrie de Jonge het nakijken had gekregen. In de 28e minuut kreeg Adrie Matthijs se zelf een kans om doeltreffend af te ronden, nadat hij via een lange solo en een tussendoortje met Leo Wandel tot dicht bij Adrie de Jonge was ge komen. De afwerking miste evenwel alle kracht. Het laatste kwartier van de eerste helft speelde zich vooi-namelijk op het middenveld af. De enige speler, die nog enigszins de aandacht trok in deze periode was Jaap Wisse van de bezoekende formatie. Hij kwam ach tereenvolgens op een ongelukkige manier niet al te zachtzinnig in con tact met Laurens Kik en Jan Tierie, hetgeen hem .ogenschijnlijk dusdanig irriteerde, dat hij besloot Arie Kristalijn te torpederen. Verder kab belde de eerste periode vrij gezapig naar het einde, maar in de tweede helft trok 's-Heer Arendskerke. met een fel in het verweer en al na vier minuten was het succes daar. Eric Nieuwenhuize plaatste de bal in de Nieuwerkerkse doclmond waar SKNWK-aanvoerder Bram Roks en spits Wim Goedegebure een luchtduel uitvochten. Goedegebure toonde zich het sterkst en Roks ging onderuit. De kopstoot van de 's-Heer Arendsker- ke-aanvalsleider bereikte Rudy Weststrate, die met een omhaal doel man Toon Wandel verraste: 1-1. Doordrukken De bezoekers roken gedurende een kwartiertje een kansje om door te drukken, maar verder dan een paar kansjes voor Jaap Wisse kwam 's- Hcer Arendskerke niet. Voor de be zoekers werd het aanzienlijk warmer, toen SKNWK weer meer grip kreeg op het gebeuren. In de twintigste minuut miste een kopstoot van Arie Kristalijn kracht na goed voorbereidend werk van Joop Wandel, maar twee minuten la ter was het toch raak. Een dieptepass van Arie Folmer bereikte invaller stoorzender John ter Riet, die een keer verlengde naar Krijn van Klin ken, die op het randje van buitenspel balanceerde, maar mocht doorgaan van arbiter Vrins. Van Klinken maakte geen fout: 2-1. Trainer Jaap de Ridder probeerde nog wat via een tweetal wissels, maar veel zoden zet te het niet meer aan de dijk. De bete re mogelijkheden bleven ontstaan voor de thuisploeg. Doelman De Jon ge had problemen met een inzet van Sam Flikweert en op een voorzet van Flikweert raakte John ter Riet het leer niet goed. Vervolgens schoot Krijn van Klinken in het zijnet. Tien minuten voor tijd had scheids rechter Vrins de strijd kunnen beslis sen, wanneer hij hands van Marcel Beenhakker in het zestien meterge- bicd bij een verre ingooi van Arie Fol mer bestraft had. Vrins liet het geval evenwel het geval. Met nog enkele mi nuten te gaan knalde Joop Wandel millimeters naast en in de aller laatste fase lieten Sam Flikweert en Krijn van Klinken nog fraaie kansen liggen. Tussendoor had Toon Wandel nog enige moeite met een schot van Johny de Jager, maar gedoelpunt werd er niet meer, waardoor SKNWK een kleine, maar gezien de hele wed strijd verdiende overwinning behaal de. Individueel haalden alle SKNWK-crs een voldoende, terwijl met name Adrie Matthijsse en Arie Folmer nog een streepje voor hadden door hun geweldige technische en tac- tische speelwijze DF.N HAAG. Marco van Basten heeft op de zevende speeldag in de eredivisie de leiding genomen op de topscorerslijst. De Ajaxcied schoot tegen Heracles vijf maal raak en bracht zijn totaal op negen doelpun ten De Utrechter John van Loon is zijn naaste concurrentmet twee tref fers minder. Het publiek kon zijn of haar be wondering uitspreken over de werk lust van de twee ploegen, waarbij ZSC meteen het spel in handen nam en daarmee een tactisch juiste greep deed. ,,We lieten ons tegen Co lijnsplaatse Boys met name in de ope ningsfase enorm inpakken, waardoor we in feite al ruim geklopt waren, vooraleer we goed en wel wisten dat er een voetbalwedstrijd gaande was", erkende Willemse. „We moesten het nu anders doen en dat begreep de ploeg drommels goed. We bespeurden aan het Kamperlandse publiek, dat in grote getale was meegekomen, dat Bevelanders in de veronderstelling was ons als een nadrukkelijk lijdend voorwerp te gebruiken en indien enigszins mogelijk de score nog hoger op te voeren dan hun Bevelandse zustervereniging". Goed wakker ZSC hing in de openingswedstrijd als los zand aan elkaar. Dat was nu duidelijk anders. Toch was er eerst een sterk moment van Bevelanders- zijde nodig, vooraleer ZSC goed wak ker schrok. Na een kwartier knalde Jan Leendertse op de lat boven de voortreffelijk acterende doelman Maarten van de Weele. Enigszins for tuinlijk caramboleerde het leer weer het veld in. ZSC verhoogde na dit moment de In de Kerkwerfse hoofdmacht spoelden de vleugelspitsen Arjan van de Ven en Cor Berrevoets aanzienlijk beter dan een week eerder. Zij zorg den herhaaldelijk voor gevaar voor de veste van de Waarde-doelman. In de eerste helft kwamen er over en weer overigens weinig doelrijpe kan sen. Theo Stouten schoot van dichtbij naast en Leo van den Ouden werd bij na verrast, toen een vrije trap van richting werd veranderd. Hiermee zijn alle scoringsmogelijkheden op gesomd. In het eerste kwartier van de twee de helft kreeg WIK wat kansjes, maar ze werden niet Verzilverd. Kees Ber revoets probeerde halverwege de tweede periode twee wissels. Ad den dadendrang nog nadrukkelijker en in de 20e minuut was het succes daar. Kees Louwerse bouwde een aanval op vanuit het eigen strafschopgebied en bediende vervolgens Eric Elen- baas. De jeugdige speler bediende met een pass op maat Ko Louwerse, die even later de Kamperlandse doel man het nakijken gaf: 1-0. Bevelan ders nam de treffer het initiatief enigszins over, maar ZSC slaagde er toch in om de 1-0 stand mee te nemen naar de kleedkamer voor het nutti gen van de thee. In de tweede helft waren de eerste tie minuten nog voor Bevelanders, maar ZSC nam het initiatief meer en meer over. Toch kwam Bevelanders eerst nog naastzij, toen de ploeg na een onschuldige overtreding een strafschop mocht nemen. Jan Leen dertse liet zich deze kans niet ontne men. Hierna ging ZSC op de counter spelen, waarbij vooral de snelheid van René Flohil werd uitgebuit. Hij kwam er enkele keren goed door, maar treffers kwamen er niet uit. Tien minuten voor tijd had de thuis ploeg toch succes, toen een loepzuive re pass van Eric Elenbaas spits Harry Linders bereikte. Loeihard rondde deze af naar 2-1. Bevelanders ging nog over op een man-tegen-man- spelletje, maar ZSC wenste de zwaar bevochten winst niet meer uit handen te geven. Boer en Hans Kesteloo kwamen bin nen de lijnen voor Joost Rotte en Henk Fondse. Voor Ad den Boer bete kende het de comeback na geruime tijd geblesseerd te zijn geweest. Met Kesteloo stond hij aan de basis van de openingstreffer, die tien minuten voor tijd tot stand kwam. Kesteloo speelde op Ad den Boer, die op zijn beurt de bal in de voeten van Cor Ber revoets prikte: 1-0. Door de voor sprong van WIK was Waarde gedwon gen meer aanvallende impulsen te gaan ontwikkelen, maar hierdoor kreeg de thuisploeg meer ruimte, het geen vijf minuten voor tijd in de tweede treffer uitmondde. Uit een corner knalde Richard Verhage in een keer raak: 2-0. ISBERGUES - Adri van der Poel heet zondag in de Noordfranse semi- klassieker Grote Prijs van Isbergues zijn twaalfde overwinning van het seizoen behaald. De Brabander had na 199 kilometer een kleine minuut voorsprong op de Fransman Gilbert Duclos-Lasalle. Wereldkampioen Joop Zoetemelk eindigde als zevende. Opvallend was opnieuw het optreden van de Limburger Jean Habets. Na zijn zege in de Grote Prijs Fourmies werd Habets zondag in Isbergues zes de. BURGH-HAAMSTEDE - DFS heeft ook de tweede thuiswedstrijd afgerond met een puntendeling. Te gen Wolphaartsdijk kwam de ploeg van trainer Kees Rijnberg uit op een 2-2 eindstand, nadat de bezoekers vlak na rust via een strafschop zelfs op voorsprong kwamen. Johnny Quaak zorgde ervoor, dat er alsnog een gelijke eindstand kwam. DFS moest overigens andermaal een flinke veer laten. Doelman Rob bie van Dijke moest met een ernstige knieblessure voortijdig het veld ver laten, waardoor Jack van Rees van veldspeler doelman werd. Jan Baartssen werd zijn vervanger. In de slotfase verving Edwin Kriens de uit gebluste Leo Hart. DFS speelde tegen Wolphaartsdijk voornamelijk aan vallend, maar met name in de eerste helft werden de mooiste kansen om zeep geholpen. Toch kwam de ploeg op voorsprong. Een hoekschop ver dween via de schouder van Jack van Rees in het Wolphaartsdijkse doel: 1-0. Gelijkmaker DFS leek de voorsprong probleem loos te kunnen vasthouden, maar met nog tie minuten te gaan bewees Kees van de Kreeke zijn waarde door de enige tegenstoot van zijn ploeg doel treffend af te ronden: 1-1. Nog leek er niets aan de hand, maar dat werd anders toen direct na rust Peter Fooy een strafschop ver oorzaakte door Dick Reinhoudt te vloeren. Kees van de Kreeke zorgde andermaal voor de afwerking. DFS ging daarna nog feller in de aanval, maar slaagde er ook nu niet in de aanwezige kansen om te zetten in treffers. Een twaalftal minuten voor tijd toch nog de verdiende gelijkma ker. Wim Boogerd gooide de bal in de doelmond waar Johnny Quaak klaarstond om af te werken: 2-2. Vlak voor het einde kreeg Marcel van Grunsven nog een fraaie mogelijk heid, toen hij alleen voor de keeper kwam. Hij dreef evenwel te ver naar buiten, waardoor de kans teloor ging om alsnog beide punten in huis te houden. „Het was onze beste wed strijd tot nu toe. Het geeft de burger weer moed", meende Kees Rijnberg. STAD AAN 'T HARINGVLIET - De Zierikzccse vierde klasser Mevo heeft het eerste competiticpunt bin nen. Bij SNS bleef het scorebord maagdelijk, waarmee beide ploegen voor hun inzet een punt mochten in casseren. SNS cn Mevo moesten het voorna melijk hebben van de inzet. De Zie- rik/.eesc ploeg creëerde zich wel de nodige kansen, maar zoals zo vaak was de afwerking weer niet om over naar huis te schrijven. Wel was de ploeg van Peter Goedcgebuurc twee keer dicht bij de winnende treffer, maar de deklat en een te laconieke af werking zorgden ervoor, dat de score op 0-0 gehandhaafd bleef. DEN BOSCH - Het honderd kilo meter lange Maasoevergcbicd tussen Woudrichcm en Cuijk moet de ko mende vijf tot tien jaar uitgroeien tot een waterrecreatiegebied dat zich kan meten met watersportgebieden in Noord-Holland, Zuid-Holland en Zeeland. Uitvoering van deze plan nen zal een investering van in totaal 94 miljoen gulden vergen, waarvan de overheid er 35 miljoen voor zijn re kening moet nemen. DEN HAAG - De inkomensgevol gen van de herziening van het stelsel van sociale zekerheid dat het kabinet op 1 mei volgend jaar wil invoeren, lopen sterk uiteen. Uit een naar de sociale verzekeringsraad en de Eerste en Tweede Kamer gezonden notitie van staatssecretaris De Graaf van So ciale Zaken blijkt dat de achteruit gang in vergelijking met de huidige situatie kan oplopen tot 2080 gulden in de maand MAASTRICHT - De politiekorpsen van de Westduitse deelstraat Noordrijnland-Westfallen zullen geen medewerking meer verlenen aan de afhandeling van processen-verbaal die Duitsers voor kleine overtredin gen in Nederland hebben opgelopen. VEERE - Na twee gelijke spelen is Bruse Boys er zater dag in geslaagd de eerste seizoenzege binnen te halen. Bij het altijd lastige Veere boekte de ploeg van trainer Jan Kostense een 1-2 zege. Overigens kwam Bruse Boys op een enigszins fortuinlijke manier aan de twee tref fers. Veere scoorde in blessuretijd tegen. „De ploeg speelde in grote lijnen beter dan de voorgaande wedstrij den, maar in het laatste kwartier sloop er toch weer de nodige onrust in de ploeg", stelde Jan Kostense vast. KERKWERVE - Twee treffers van jeugdige nieuwkomers in de hoofdmacht van WIK uit Kerkwerve leverden de ploeg van trainer Kees Berrevoets zater dagmiddag een verdiende en verrassende 2-0 zege op Waarde. „Ik ben erg blij met deze winst, want een start met twee nederlagen komt nooit zo lekker aan", meende Berrevoets. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 6