Dinsdag 1 oktober: speciale dag voor gehandicapten met voorlichting Pijlerdam Blaffende honden bijten HOLTYMODË Programma Nivon voor het nieuwe seizoen gereed Vergadering Westerschouwse commissie Financiën Met auto over de kop ||E MANTELLIEFDE OP HET EERSTE GEZICHT Insluipingen Zierikzee ZJERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 16 september 1985 Nr. 23795 3 ZIERIKZEE - Automobielbedrijf V. d. Wekken hield zaterdagavond in Mondragon een intern feestje: chef-monteur Rinus v. d. Have werd een diner aangeboden voor het feit dat hij 25 jaar' in dienst is van het bedrijf. Met Rinus was al het overig personeel uitgenodigd voor het diner, plus de vrouwen van de monteurs. Hoewel het feestje dus infor-, meel was, werd er toch een officieel tintje aan gegeven: de heer J. v. d. Wekken speldde Rinus de zilveren Bovag-speld op de rever, en Oosterlands Fanfare (waarvan Rinus lid is) kwam naar Mondragon voor een serenade. Verder kreeg Rinus de gebruikelijke enveloppe met inhoud en van zijn collega's een wel zeer luie tuinstoel. Op de foto: de heer V. d. Wekken met echtgenote (r.) en Rinus van der Have, eveneens met echtgenote. bijeenkomst, die om 19.30 uur begint, is bedoeld om lotgenoten met elkaar te laten praten over onder meer het onderwerp alleen verder. BURGHSLUIS - In de loop van het vorige jaar organi seerde Rijkswaterstaat in het informatiecentrum Storm vloedkering op het werkeiland Neeltje Jans twee aange paste voorlichtingsdagen voor mensen met een of andere handicap. De belangstelling voor deze dagen was erg groot en de reacties waren zeer positief van aard. Daar om zal op dinsdag 1 oktober zo'n dag herhaald worden. Op deze dag zal extra aandacht worden besteed aan be zoekers met een handicap. Het voorlichtingscentrum is dan voor het andere publiek gesloten. Rijkswaterstaat heeft bij de storm vloedkering, die in de monding van de Oostersehelde als onderdeel van de Deltawerken in aanbouw is, een voorlichtingscentrum om belangstel lenden in .de gelegenheid te stellen kennis te nemen van de werkzaamhe den. Sinds de opening van dit cen trum in 1979 hebben meer dan 1 mil joen bezoekers al een bezoek gebracht. Met name de afgelopen ja ren is de toeloop van bezoekers zó groot, dat vele mensen met een handi cap genoodzaakt zullen zijn om prak tische redenen van een bezoek af te zien. ZIERIKZEE Vrouwengroep De Zierikzeese Hervormde Vrou wengroep Wees een Zegen komt don derdag 19 september bijeen in het Hervormd Verenigingsgebouw aan 't Vrije. Het samenzijn begint om 20.00 uur. Speurtocht De vereniging voor Openbaar On derwijs heeft voor de bovenbouw van de plaatselijke basisschool te Zierik- zee een historische speurtocht op het programma staan. De activiteit op zaterdag 5 oktober duurt van 10.00- 12.00 uur en voert de deelnemers door de straten van Zierikzee. Oirersteken De vereniging voor Openbaar On derwijs heeft er bij de gemeente Zie rikzee op aangedrongen, om de moge lijkheden voor een goede oversteek-voorziening bij 't Mieren nest en 't Kofschip te onderzoeken. Zij doet dit naar aanleiding van het verzoek van het ministerie van Ver keer en Waterstaat aan de Nederland se gemeenten, om mee te werken aan een experiment voor aanleg en onder zoek naar dergelijk oversteekplaat sen. Het departement heeft 4 miljoen gulden vrijgemaakt voor het project. Bijeenkomst NCVB De afdeling Zierikzee van de Ne derlandse Christen-vrouwenbond houdt op woensdag 18 september de eerste bijeenkomst van het seizoen in het Nederlands Hervormd Vereni gingsgebouw aan 't Vrije. Mevrouw Cornet uit Goes behandelt het bond- sonderwerp 'Arbeid'. Aanvang 20.00 uur. Leden en belangstellenden zijn hartelijk welkom. PIT-collecte De jaarlijkse collecte voor het Pro testants Interkerkelijk Thuisfront heeft in Zierikzee 2.144,50 opge bracht, hetgeen een fractie meer is dan het vorig jaar. Alle gevers en geefsters hartelijk dank. BURGH-HAAMSTEDE Grote opbrengst collecte De organisatoren van de ook in Burgh-Haamstede gehouden collecte voor de kankerbestrijding, werden verrast door de grote opbrengst dit jaar: 5.039,30. Dit is 560,— meer dan vorig jaar. Uiteraard is men uiterst dankbaar voor dit resultaat, een dankd ie wordt overgebracht aan milde gevers zowel als aan de collec tanten. BROUWERSHAVEN PIT collecte De collecte voor het Protestants In terkerkelijk Thuisfront waarvan de opbrengst is bestemd voor de geeste lijke opvang een recreatie van mili tairen heeft in de kern Brouwerhsa- ven 127,75 opgebracht. Allen die aan de totstandkoming van dit be drag meewerken wordt hartelijk dank gezegd. ZONNEMAIRE Opbrengst collecte De collecte voor de bestrijding van kanker heeft mooie bedrag bracht. BRUtNISSE enigingsgebouw is geopend tussen 13.30-16.30 uur. De bezoekers treffen op de bazar onder meer een rommel markt, een oliebollenkraam, een en- veloppenloterij, enkele kinderattrac ties en vanzelfsprekend de kledingbeurs. Zoals altijd heeft de stichting ook nu weer grote behoefte aan oude kleding en rommel, dat voor 22 september bij de peuterspeel zaal kan worden afgegeven. Bij de verkoop van de artikelen wordt de opbrengst gedeeld en krijgen zowel de oorspronkelijke eigenaar als de peuterspeelzaal een deel. Niet ver kochte spullen kunnen alleen tussen 17.00-18.00 uur worden afgehaald. De stichting wil ook tijdens de beurs stekjes van planten verkopen. Ook deze stekjes zijn van harte welkom. Open-avond De stichting tot hulpverlening bij zwangerschap en alleenstaand ouder schap, FIOM-Zeeland, houdt donder dag 26 september een open-avond voor weduwen en weduwnaars. De SEROOSKERKE - De Wester- schouse commissie Financiën verga dert morgen, dinsdag 17 september, in het dorpshuis te Serooskerke. De bijeenkomst, die om 19.30 uur be gint, omvat onder meer een bespre king van de geldelijke bijdragen aan de bouw van bejaardenwoningen in Serooskerke, Noordwelle en Haam stede. Voorts komt het subsidieverzoek van het Zeeuws Platform Tegen haar wil ter sprake en de aanpassing van de regeling financiering huisvesting gemeentepersoneel; microverfilming,- persoonskaartenbestand fen de con trol e van het rapport gerheentereke- nening 1983. De commissieleden bui gen zich ook over de subsidie-aanvraag van de Zeeuwse Beroepen Manifestatie 1986. Lijndienst bus Woensdag 1 oktober worden gehan dicapten met een speciale lijndienst bus van de ZWN vervoerd van de damaanzet Westerschouwen naar het informatiecentrum. Er zal ook een touringcar met een liftinstallatie t.b.v. onder andere rolstoelgebruikers rijden. Bovendien 2al er voor speciale voorzieningen, zoals een doventolk, worden gezorgd, maar ook voor de inzet van extra personeel van het in formatiecentrum voor de rondleidin gen. In het centrum kan men een film zien (in de filmzalen ligt een ringlei ding) en men kan de expositie over de Oosterscheldewerken bezichtigen. BRUINISSE - Door nog niet opge helderde oorzaak gebeurde zaterdag middag te 14.55 uur een eenzijdig on geluk op Rijksweg 18 onder Bruinisse. Rijdend vanaf de Bruse brug verloor mevrouw E. A. E. ,- Z. uit Hengelo de macht over het stuur, raakte in de middenberm met haar auto en sloeg vervolgens twee keer over de kop. De auto werd geheel ver nield en weggesleept door takelbe- drijf Ista, de bestuurster werd niet gewond. Nachtwaker bestraft op kantongerecht ZIERIKZEE - Dat blaffende honden ook kunnen bijten bleek donderdagmiddag op de zitting van het kantonge recht, waar niet de hond maar zijn baas zich voor dit feit moest verantwoorden. De baas werd de gebeten hond, omdat hij werd veroordeeld tot een boete van 75,voor de beet van zijn hond. De eigenaar van de hond was L. S. uit Rotterdam, die als beveiligings beambte de orde trachtte te handha ven op camping Ginsterveld in de Westhoek. Omstreeks 03.00 uur op 8 augustus '84 trof S. een groep zeer luidruchtige jongelui aan, die hij sommeerde van de camping te ver dwijnen. Aan dit verzoek werd niet direct gevolg gegeven waarna S. met zijn hond in de richting van de groep liep. Een van de jongelui struikelde bij het hard weglopen en maakte vol gens verdachte een trap-beweging naar de hond, die onmiddellijk toe hapte. S. werd verweten zijn hond te heb ben opgehitst en het dier niet kort aangelijnd te hebben gehad. Volgens verdachte had hij de beet niet kunnen voorkomen, maar kantonrechter mr W. F. van Solinge dacht daar anders over: ,,Het is net als met de NMB, u moet met de hond méédenken". Waarschuwing Officier van justitie, mr D. v. d. Bel, vond dat S. een ernstige waarschu wing moest krijgen. Hij achtte het wettig en overtuigend bewijs gele verd, en de hondebeet had zeker niet mogen plaatsvinden, gezien de ruime ervaring van de bewaker. Zijn eis was: 150,— of drie dagen vervangen de hechtenis, waarvan 75,— voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar. S. had een advocaat meegebracht. Advertentie te Zonnemaire het van 971,60 opge- Bazar De stichting peuterspeelzaal De Krukels uit Bruinisse gaat woensdag 25 september een kledingbeurs met bazar houden. De markt in het Ve**- ff VAN ZO'N MANTEL HEB IK ALTIJD GEDROOMD. NU DRAAG IK'M. WAT EEN VONDST. EN ZO MOOI. EVEN GEPAST. OP AAN RADEN, MEN WIST KENNELIJK WAAR IK AAN DACHT ff Dam 15-19. Zierikzee Telefoon 01110 - 2816 Op de expositie is een reliëfkaart met een toelichting in braille aanwezig. Er is een invalidentoilet. Met handi caps van verschillende aard zal reke ning worden gehouden. Het bezoek aan het informatiecentrum wordt ge volgd door een rondrit over het werk eiland Neeltje Jans langs de beziens waardige bouwonderdelen. Het vervoer naar de damaanzet Wester schouwen dient men zelf te regelen. Formulier Teneinde de juiste maatregelen te kunnen treffen is het van belang een antwoordformulier uiterlijk op 23 september 1985 te retourneren. Het formulier kan worden verkregen, evenals telefonische informatie bij: H. Noordhoek, telefoonnummer: 01110-8000, toestel 119 (op werkdagen tussen 13.00 uur en 16.00 uur). De vertrektijden vanaf de damaan zet Westerschouwen zijn vastgesteld op 10.30 uur en 13.00 uur. Het gehele programma duurt onge veer 3 uren. Het informatiecentrum en het vertrekpunt bereikt u door de borden Burgh-Haamstede/Ooster- scheldewerken te volgen, zodra u op Schouwen-Duiveland bent. Deze dag wordt weer georganiseerd in overleg met de Zeeuwse Stichting voor Reva lidatie. ZIERIKZEE - Op het politiebureau te Zierikzee werden vanochtend vier gevallen van insluipingen gedepo neerd, alle vier gepleegd in de nacht van zondag op maandag, in woningen aan de Mulockstraat/Caustraat. De woningen Werden doorzocht en geld plus cheques werden gestolen. Om welke bedragen het gaat kon de poli tie hedenochtend nog niet vaststel len: de zaak is in onderzoek. Ver wacht wordt, dat in de loop van de dag een aantal aanhoudingen zal worden verricht. ZIERIKZEE - Beleven van de natuur moet je leren. Daarom organiseert het Nivon - Nederlands Instituut voor Volksontwikkeling en Natuurvrienden- werk - veel activiteiten, zowel binnen als buiten. Activiteiten die er hopenlijk toe bijdragen, dat iedereen zich verantwoordelijk voelt voor de natuur en het milieu. Mogelijk wordt daarmee bereikt, dat we ons mede inzetten voor het behoud daarvan. De afdeling Goes, waarbij ook Schouwen-Duiveland behoort, telt ongeveer 200 leden en is aangesloten bij de landelijke organisatie in Am sterdam. Het Nivon is een vrijwilli gersorganisatie. Alle werkzaamhe den worden steeds belangeloos verricht. Ook dit jaar organiseert het Nivon afdeling Goes weer diverse cursussen als: tekenen, bloemschikken, spe ciaal met materialen uit de vrije na tuur. geologie, geschiedenis en toe komst van de arbeidersbeweging en de school voor vrijwilligers, een cur sus bestemd voor iedereen die als vrijwilliger nauw betrokken is bij verenigingsactiviteiten, buurtwerk, kerkewerk en dergelijke. Alle cursus sen starten in oktober, met uitzonde ring van de cursus bloemschikken, die reeds in september van start gaat. Naast deze cursussen wordt ook een aantal eenmalige bijeenkomsten georganiseerd. Voorts organiseert het Nivon recreative activiteiten. Zo staat er iedere maand iets op het pro gramma, bijvoorbeeld een wandel tocht., een fietstocht, een fotopuzzel- tocht of een excursie. Verder worden afdelingsweekeinden en gewestelijke weekeinden georganiseerd. Door het vrijwilligerswerk zijn de kosten van alle activiteiten mini maal, zodat zowel de huizen, de cur sussen alsook de andere activiteiten practisch voor iedereen tot de moge lijkheden behoren. Verdere inlichtin gen kunnen worden ingewonnen bij do eontactvrouw voor Schouwen- Duiveland, telefoon 01110-2502 of bij het Nivon afdeling Goes, telefoon 01100-14084. die de officier trachtte te betrappen op een onvolkomenheid in de dag- vaardiging, die naar zijn mening be tekend (aangetekend) had moeten zijn. De officier wees de advocaat er fijntjes op, dat dit al twee jaar niet meer verplicht is. Zijn verder plei dooi eindigde in het vragen van vrijspraak. Van Solinge moest een antwoord geven op twee vragen: is er opgehitst en was de hond kort aangelijnd. Het eerste feit achtte hij niet te bewijzen, maar het tweede wel. Simpel bekijken Van Solinge: ,,Je moet zoiets niet ingewikkelder maken dan nodig is. Als je het simpel bekijkt is die hond uw wapen. Een op scherp staand wa pen zelfs, waarmee u uiterst voor zichtig moet zijn. Juist u! Zo'n wapen dient alleen gebruikt te worden in een levensbedreigende situatie en zo zou ik een stel jengelende jongelui niet willen omschrijven. Ik zie dit ei genlijk een beetje als een bedrijfson geval. Ik veroordeel u tot een boete van 75,— of twee dagen. Niets voor waardelijk, omdat ik denk dat u vol doende gewaarschuwd bent nu". Parkeerbon ,,Ik heb geen bord gezien en de Duitse auto's die voor en achter me stonden hadden geen bon gekregen. Luister eens, ik heb in Renesse ge werkt en genoeg gezien! Wat daar al lemaal niet gebeurt, en de politie doet niets. Daarom ben ik het niet eens met deze bekeuring, trouwens: ik had een ziek kind bij me en was maar een kwartiertje weg" Dit was het verweer van J. Y. G. uit Zierikzee, die het niet eens was met een par keerbon, opgelopen op 21 september '84 in de St. Domusstraat. De kanton rechter hield haar echter voor, dat er stapels brieven binnen komen van Duitsers, die juist het omgekeerde beweren: alleen Duitsers worden be keurd. Geen steekhoudend argument derhalve. ,,U staat voor wat u gedaan heeft. Dat heeft niets met anderen te maken", vond mr Van Solinge. De of ficier was het daarmee eens en eiste 50,— boete of een dag vervangende hechtenis. ,,Mag ik m'n zoontje mee nemen, want ik ga natuurlijk zitten", was haar vraag. Nou, dat kan dus niet, want Justitie heeft wel andere manieren om aan het geld te kómen, beslag leggen bijvoorbeeld, maar Van Solinge, die conform vonniste, zei dat verdachte maar moest gaan sparen. A. d. B. uit Zonnemaire moest zich ook verantwoorden voor een parkec- rovertreding, begaan te Zierikzee op het Havenplein op 2 augustus van het vorig jaar. Hij had niet geparkeerd was zijn stelling, slechts iets opge haald dat tevoren besteld was. Was dus maar twee minuten weg geweest waarna het papiertje tussen de rui tenwissers zat. Officier D. v. d. Bel zei hierop, dat zelfs het uitschrijven van een mini-pv minstens twee minu ten duurt en het parkeren dus wel langer duurde dan verdachte beweer de. 60,— boete was zijn eis, waar mee verdachte als arbeidsongeschik te, niet mee akkoord ging. Van Solinge: ,,De officier gelooft u niet". Verdachte: ,,Dat moet 'n zelf maar weten". Van Solinge kwam er niet achter hoelang verdachte cr gestaan had. maar was wegens de zere knie (arbeidsongeschikt) uiterst coulant en sprak het schuldig zonder strafo'p- lcgging uit. Zeilwagen De laatste zaak tijdens de langduri ge zitting was die tegen de Duitser H J. N. die overigens niet ter zitting ver scheen. Wel drie getuigen plus een tolk, de laatste hoefde niet in actie te komen. Op 9 mei '84 was de Duitser met een zeilwagen aan het rijden op de Brouwersdam en maakte daar een verkeerde manoeuvre en kwam mot de mast tegen een geparkeerde auto aan die een deuk opliep. De Duitser reed met het vehikel weer weg en de eigenaar van de auto riep de politie er bij wegens de deuk. De Duitser hield toen staande dat de deuk er al in zat voor de aanrij ding, maar getuige J. V. beweerde an ders. N. was ,,als een gek bezig met dat rot ding, sloeg om en kwam met de mast tegen de motorkap. Die deuk zat er beslist niet al eerder in", hield hij staande. De andere twee getui gen, twee wachtmeesters van de Rijkspolitie, bleven (uiteraard) bij hetgeen in het proces-verbaal was vastgelegd. Voldoende bewijs voor de officier die tot zijn eis kwam: 150,— of drie dagen. Ook Van Solin ge vond voldoende bewijs aanwezig en nam de eis over. Van Solinge sprak overigens niet van een aanrijding, maar van een aan-waaiing ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11. Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon 01110-6551 Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (tussen 1800-19.00 uur): 01119-1941 Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719. 01110-4669. 01110-5396 Fotograat (na 17.30 uur): 01110-3568 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 38.70; per jaar 1 147.80: losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% BTW Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven. 49 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6.04 Kontrakttarieven op aanvraag De advertentieprijzen zijn exclusief 5% 8.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3