Westerschouwse jubilerende brandweerlieden gehuldigd Muziek Play-In matig bezocht Kolenschip vast op Westerschelde Meerderheid GS Zeeland wil ook opslag radio-actief afval Zeeland in voor ondergrondse energieopslag b Iedere dinsdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-16.15 uur. Tevens bureau voor rechtshulp. UVV-gebouw. Seniorensoos voor da mes van 13.30-16.30 uur. Gymzaal Manhuisstraat. Repetities Oratoriumvereniging Zierikzee. 20.00-22.00 uur. Borrendamme. Volksdansen voor ou deren. 10.30-11.30 uur. Burgh-Haamstede Gymnastiekzaal. Recreatieve condi tietraining. 20.00-21.00 uur dames, 21.15-22.15 heren. Haamstede Dorpshuis De Schutse. J^zgym. 9.15 tot 11.15 uur. Duinoord. Volksdansen voor oude ren. 14.00-15.00 uur. Renesse Fiets en wandelpuzzeltochten. Start en inschrijving bij V.V.V. Renesse tus sen 14.00 en 14.30 uur. Elf dorpen fietstocht. Start tussen 13.30 en 14.00 uur bij V.V.V.-kantoor te Renesse. Brouwershaven Gymnastiekzaal. Damesgymnastiek. 19.30 tot 20.30 uur. Zonnemaire Gymnastiekzaal. Damesgym. 21.00- 22.00 uur. Oosterland Verenigingsgebouw Oosterhof. Meer bewegen voor ouderen. 14.00-15.00 uur. Bruinisse Strip-O-Theek. 18.30-19.30 uur. Oude Raadhuis. Teken en schilder club ,,De Tëkenaars". 19.00-21.30 uur. Iedere woensdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Raamstraat.- Klassiek ballet. 13.00- 16 00 uur. UVV-gebouw. Seniorensoos voor da mes en heren van 13.30-16.30 uur. Consistoriekamer Gasthuiskerk. Re petities. Herv. Chr. gemengd koor. 19.30-21.30 uur. Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Nieuwsmagazine. 20.15-21.45 uur. Burgh-Haamstede Rusthuis Duinoor. Bejaardensoos om 14.30 uur. Haamstede Dorpshuis. De Schutse. Jazzgym. 19.30 tot 20.45 uur. Renesse Fiets- en puzzeltochten. Start en in schrijving bij V.V.V.-kantoor te Renes se tussen 14.00 en 14.30 en 19.00 en 19.30 uur. Scharendijke Gymzaal. Gym voor dames van 14.00 tot 15.00 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Majorettes. 18.15 tot 20.00 uur. Verenigingsgebouw. Dameskoor. 19.00 tot 20.30 uur. Noordgouwe Verenigingsgebouwtje. 14.00-16.00 uur, kinderklub. Nieuwerkerk ..Rehoboth". Strip-o-theek. 18.30- 19.30 uur. Ons Dorpshuis. Volksdansen voorou deren. 10.00-11.00 uur. Dorpshuis. Bejaardensoos. 14.30 uur. Bruinisse Bibliotheek. 14.00-15.30 en 19.00-20.15 uur. Iedere maandag en donderdagochtend (behalve in de schoolvakanties) Brouwershaven In de „Blokkendoos" Peuterspeel zaal. Van 9.00 tot 11.30 uur Iedere woensdag en donderdag Zierikzee Visstraat 5. Stichting Vrouweneman cipatie Zeeland, regio Schouwen-Dui- vcland en St. Philipsland Woensdag van 14.00-17.00 uur en van 19.00-20.00 uur en donderdag van 9.00-12.00 uur. Elke maandag en woensdag Zierikzee Onderdak. Zaa 1 voet bal kompet it ie. 19.00 tot 23.00 uur. Elke vierde donderdag van de maand Burgh-Haamstede Christinastraat 21. Bidstond en geza menlijke bespreking steungroep voor de verdrukte christenen en joden. 20.00-22.00 uur. Iedere derde dinsdag van de maand Scharendijke Restaurant „de Koepel". Bijeen komst Modelbouw- en hobbyvereni ging. 19.30 uur. Elke derde vrijdag van de maand Zierikzee Uitzending kerktelefoon van Her vormde Gemeente Zierikzee. 18.30- 20.00 uur. Verzoekjes week van tevo ren doorbellen of even afgeven op vol gende adressen: mevr. T Wesscls, Stormvogelstraat 6. tel 6059; mevr. V Koster, 't Vrije 1. tel. 2291. mevr. H Kelder, Schcepstimmcrdijk 42 tel. 4317. Iedere maandag en donderdag Zierikzee Seniorensoos voor heren in UVV- gebouw van 13.30-16 30 uur Zaterdag, elke veertien dagen Kerkwerve Pniëlkerk. Bijbelschoolactiviteiten vanaf 14 september, 09.30-11.30 uur. Zaterdag 7 september t/m zaterdag 28 september Burgh-Haamstede De Bewaerschole. Expositie tramlijn Burgh-Brouwershaven. Dagelijks met uitzondering van de zondagen van 13.30-16.30 uur. Van 8 september tot en met 13 oktober Zierikzee Oude Haven 48. Expositie Gerrit van der Ven. Van vrijdag tot en met zon dag tussen 11.00-17.00 uur en na tele fonische afspraak. Van vrijdag 20 tot en met zondag 22 september Aardenburg Van Eegherenhuis. Startweekeinde Jongerenbeweging vanaf 19.00 uur. Dinsdag 17 september Zierikzee Wijkgebouw Jannewekken 10. Start bejaardengymnastiek le groep om 15.15 uur, 2e groep om 16.15 uur. Burgh-Haamstede NCVB-vrouwen, bijeenkomst met ds. M. Dijkstra over gebed. Aanvang 19.45 uur. Woensdag 18 september Kerkwerve Verenigingsgebouw. Ledenvergade ring N.C.V.B. 19.45 uur. Scharendijke Gymzaal De Putmeet. „Meer Bewe gen voor Ouderen. 10.30-11.30 uur. Donderdag 19 september Zierikzee Hervormd Verenigingsgebouw. Bij eenkomst Hervormde Vrouwengroep. 20.00 uur. Brouwershaven Het Jeugdgebouw. Plantenruilbeurs. Vanaf 13.45 uur. Zaterdag 21 september Zierikzee Politiebureau. Fietsenkijkdag. 9.00- 13.00 uur. Burgh Ring. Openbare verkoop van peren. 9.30 uur. Maandag 23 september Zierikzee Christelijke Scholengemeenschap. Ledenvergadering van VBCS. 19.30 uur. Dinsdag 24 september Zierikzee Hervormd Verenigingsgebouw. Bij eenkomst van Christelijke Platte landsvrouwen, afdeling Zierikzee. Vanaf 19.30 uur. Burgh-Haamstede De Schutse. Ned. Ver. v. Huisvrou wen. Ikebena. 14.00 uur. Woensdag 25 september Zierikzee Hervormd Verenigingsgebouw. Be jaardenbijeenkomst N.C.V.B. om 14.30 uur. Bruinisse Verenigingsgebouw. Kleding- cn rom melmarkt De Krukcls. 13.30 uur. Donderdag 26 september Burgh-Haamstede 't Zcepe. Ledenvergadering P.v.d.A. Westcrschouwcn. 20.00 uur. Goes De villa aan dc van dc Spicgclstrat. Bijeenkomst FIOM-Zceland. 19.30 uur. Vrijdag 27 september Middelburg Zeeuwse Bibliotheek. Bijeenkomst parapsychologie vanaf 20.00 uur. Zaterdag 28 september Zierikzee In dc Bcuze. Rommelmarkt van die renbescherming. Dreischor Landbouwmuseum. Excursie Drei schor Stad cn Lande. 14.00 uur. Dinsdag 1 oktober Burgh-Haamstede Dc Schutse. Ncd. Ver. v. Huisvrou wen. Start poppen maken. 14.00 uur. Woensdag 2 oktober Burgh-Haamstede Recreatiecentrum Kraycstcin. Senio rendag, 10.00-16.30 uur. Zaterdag 5 oktober Zierikzee Speurtocht bovenbouw openbare ba sisschool door straten Zierikzee. 10.00 uur. Maandag 7 oktober Kerkwerve Verenigingsgebouw. Voorlichtings avond Reinigingsdienst over rolem- mers. 20.00 uur. Dinsdag 8 oktober Burgh-Haamstede De Schutse Ned. Ver. v. Huisvrou wen. Mosselmiddag. 14.00 uur. Donderdag 10 oktober Brouwershaven Verenigingsgebouw. Volksdansen. 20.00 uur. Vervolg van pagina 1 niet uit, dat de Play-In een vervolg krijgt, want zo zegt hij „het nationaal orkest is een goede leerschool voor onze jongeren". Het Nationaal Jeugd Fanfare Or kest is een mengelmoes van Neder landse jonge muzikanten, die mini maal ccn muziekdiploma op zak hebben cn hun partij goed weten mee te blazen. Hoewel dc jongeren alle maal over prima kwaliteiten be schikken, betekent het niet, dat er in het land geen betere te vinden zijn. Orkest-coördinator VV. J. Timmer wijst erop, dat er bands zijn, die juist hun beste lid niet willen afstaan. Maar desalniettemin speelt de groep op hoog niveau en trekt het maande lijks naar elkaar toe, om mu ziekstukken door te nemen. Dat vergt veel doorzettingsvermogen, want de bijeenkomsten zijn steeds weer ergens anders in het land en dat betekent dus veel reizen. Over de daarbij komende kosten hoeven de jeugdigen zich niet erg druk te ma ken, want die worden betaald door het ministerie van Welzijn, Volksge zondheid en Cultuur. Opvallend genoeg kent het orkest geen Zeeuwse leden. Op de vraag of Zeeland, dan geen kwaliteit in huis heeft antwoordt Schout, dat de pro vincie zeker wel goede muzikanten heeft, maar de ongunstige ligging van Zeeland en vroegere verhoudin gen tussen de muziekfederaties ei genlijk als oorzaak moeten worden aangevoerd. Het nationaal orkest be hoorde voorheen bij één muzikale fe deratie, waardoor liefhebbers van an dere overkoepelende organisaties geen plaats konden krijgen in het or kest. Nu hoort de KNF in Zeeland ook bij het gezelschap. „Ik zie niet in, waarom binnen afzienbare tijd geen Zeeuwen plaats nemen in het gezel schap", aldus Schout. Dc Zeeuwse deelnemers zaten za terdagmorgen al vroeg in een lange rij en luisterden aandachtig naar mu ziekleraar cn dirigent Picbe Bakker. Hij bereidde de leerlingen voor op het orkest en gaf hen vele tips over het spelen van verschillende toonlad ders. Toen dit introductielesje achter de rug was, kwamen de muzikanten van het jeugdorkest erbij en gaven een staaltje van hun kunnen. Na een tweetal nummers voegden de Zeeu wen zich tussen hen on blaasden oen partij moe. Unieke gebeurtenis „Het is een unieke gebeurtenis, want veel dirigenten van verenigin gen komen niet toe aan lessen over de toonladders. Nu hebben de jongeren toch eens kunnen ruiken aan deze muzikale basiselementen", vertelt KNF-secretaressc Riet van der Weij- de. De gehele morgen studeerden de muzikanten gezamelijk een stuk in, om dat 's middags ten gehore te bren gen voor de bezoekers. Met de erva ringen in het hoofd gingen de Zeeu wen 's avonds weer naar huis, terugkijkend op een geslaagde dag. „Het is te hopen, dat zij het enthou siasme weten over te brengen op hun verenigingen, zodat wc de volgende keer op meer belangstelling kunnen rekenen", zegt Schout Wanneer die volgende keer is weet hij nog niet tc zeggen, want dat hangt van de initia tieven van hot jeugdorkest af MIDDELBURG - De meerderheid van het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland vindt dat er in het Midden-Zeeuwse sloegebied naast een nieuwe kerncentrale ook opslag kan plaatsvinden van radio actief afval. In een voorstel aan Pro vinciale Staten komt het college hiermee tegemoet aan de wens van de commissie LOFRA (Lokatiekeuze Opslag Faciliteiten Radio-Actief Af val). Wel wil de collegemeerderheid nog dat voordat een definitieve beslissing wordt genomen er eerst nog een uitgebreid onderzoek nodig is. Het provinciaal bestuur zegt af hankelijk van de resultaten hiervan zich het recht voor te behouden haar opstelling dan alsnog te herzien. De Staten van Zeeland zullen op 20 september beslissen of zij akkoord gaan met een eerder meerderheids- voorstel van GS om dc bouw van nieuwe kerncentrales in Zeeland toe te staan. Tijdens deze vergadering zal ook het voorstel waarin wordt in gestemd met opslag van radio-actief afval worden behandeld. De twee PvdA-gedeputeerden in college van GS zijn tegenstanders van de beide voorstellen. jVn lanq oefenen eindelijk tijd tutor een optreden .opperste concentratie. VLISSINGEN - Op dc Westerschel de in de buurt van Borsele is maan dagmorgen dc 69.339 bruto-ton me tende Liberiaanse kolencarricr Brazilian Victoria aan dc grond gelo pen. Het schip, dat ccn tc grote diep gang had om naar Antwerpen tc kun nen opvaren, lag voor anker om ccn doel van zijn lading op lichters over tc laten slaan toen het van zijn anker sloeg cn vastliep. Nederlandse en Belgische sleepbo ten zo'n tien a twaalf stuks hebben iaiwiet schip vastgemaakt en zullen maandagmiddag rond half vier bij hoog water proberen het schip vlot tc trekken Intussen zullen zoveel moge lijk kolen uit het schip gelost wor den MIDDELBU RG - Zeeland voelt wel wat voor ondergrondse opslag van energie. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben de directeur- generaal energievoorziening van het ministerie van Economische zaken er op gewezen dat de Zeeuwse bodem wellicht geschikt is voor ondergrond se opslag van elektriciteit. Op zo'n twee kilometer diepte bevinden zich granietlagen die zich volgens des kundigen bij uitstek zouden lenen voor het maken van ondergrondse bassins. Voor zo ver bekend liggen deze granietlagen alleen onder de provincie Zeeland. De Nederlandse Energie Onder zoek Maatschappij (NEOM) heeft van het ministerie van Economische Za ken de opdracht gekregen onderzoek te doen naar de mogelijkheden ener gie (elektriciteit) in onderaardse opslagplaatsen op te slaan. Het is te vergelijken met het plan-Lievense, maar dan ondergronds. De NEOM heeft al plannen voor een proefbo ring in Zuid-Limburg. Met het oog op de geologische om standigheden van de Zeeuwse bodem zouden Gedeputeerde Staten het op prijs stellen dat de onderzoekers bij het doel van een keuze voor een proe- flokatie ook Zeeland in hun overwe gingen betrekken. Mocht er een proe- flokatie in Zeeland komen, dan wordt er in eerste plaats gedacht een het Sloegebied, aldus een mededeling van Gedeputeerde Staten van Zee land. Volgens de Zeeuwse Gedeputeerde Barbé (Energiezaken) kan de elektri citeit die 's nachts door de elektrici teitscentrales wordt opgewekt tijde lijk worden opgeslagen. Die voorraad wordt dan aangesproken tijdens piekuren. Hierdoor wordt de afgifte van elektriciteit gelijkmati ger dan nu het geval is, aldus de Ge deputeerde. GRONINGEN - In Groninger wijk Beijum zijn in de loop van zaterdag drie honden door vergiftiging om het leven gebracht. De dieren werden al lemaal in de buurt van de Onnema- heerd op straat gevonden en zijn in handen gegeven van de Groninger Dierenambulance. De politie ver moedt dat de dieren zijn gestorven na het eten van met strechnine vergiftig de stukjes vlees. HILVERSUM - De ziekenfondspre mie moet in 1986 met enkele tienden Van een procent omhoog. Die verho ging zal over enkele jaren weer onge daan worden gemaakt. Dit zei staats secretaris Van der Reijden (Volksge zondheid) zondag voor de Avro- microfoon. Hoeveel de premieverho ging precies zal gaan bedragen wilde de staatssecretaris niet zeggen. SCHIPHOL - Aan do nooduitgang- sadeur van de Boeing 737 moeten en kele veranderingen worden aange bracht, zo rrioet worden geconclu deerd uit de uitslag van een onder zoek naar de oorzaak van het vlieg tuigongeluk met een 737 in Man chester. De jubilarisseti van de Westerschouiose brandiveer tussen burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer en comman dant J. van Sluijters. SEROOSKERKE - De specialistische taken van de brandweer breiden zich nog steeds uit. Met de reorgani satie van de rampenbestrijding wordt van de vuur- bestrijders van vandaag steeds meer verwacht. Ook zal moeten worden overwogen, of de brandweer van Wester- schouwen geen speciale post op Neeltje Jans moet krij gen, omdat volgens verwachtingen de toekomstige toe ristische trekpleister zo'n 800.000 bezoekers krijgt te verwerken. Woorden van deze strekking sprak de Westerschouwse burgemeester J.L. Niemantsverdriet- Leenheer vrijdag tijdens een feestelijke bijeenkomst van de vrijwillige brandweer van Westerschouwen in het dorpshuis te Serooskerke En reden tot feest was er wel dege lijk. Maar liefst vijf brandweerlieden kregen een onderscheiding voor hun dienstverband van 25 jaar. De eerste burger speldde de volgende jubilaris sen de bijbehorende medaille op: de brandwachten eerste klas M.A. dé' Vrieze en C.W. van Klooster, de hoofd brandwacht L.C. de Feiter, de brand meester J.A. Blom en de opper- brandmeester W.O. Hoogerhuis. Bij de medaille hoorde ook een oorkonde en een lintje voor op het uniform. Brandwacht tweede klas C.L. Bei je kreeg een onderscheiding voor het twaalfenhalf jarig dienstverband. Zoals ik al zei wordt er veel ver wacht van de huidige brandweer- waèfrtënr móet er in nacht en ontij uit, om haast de rr\e,nsen ook het ha ven en goed veilig te stellen. Ook ik wordt gebeld bij brand, maar kan dan in de meeste gevallen thuisblij ven. U vervult u plicht zoals het hoort", aldus de burgemeester. Zij ging ook nog in op het uitge breide studierooster van de vuur- bestrijders, die zich iedere veertien dagen moeten oefenen in het werken met perslucht, het bestuderen van chemische stoffen en dergelijke. Ook deze cursussen krijgen een steeds gespecialiseerder karakter. Het deed Niemantsverdriet dan ook zichtbaar goed weer enkele diploma's aan 'haar' brandweermannen te kunnen uitreiken. Het diploma Brandwacht tweede klas lag klaar voor B.J. Meddeler, G.A.J, van Soelen, C.P. Boot en L.J. Kruik. D.I., Geldof heeft de cursus Brandwacht eerste klas, deel B (hulp verlening, met succes afgemaakt. De andere 'papieren' behorende bij de status brandwacht eerste klas waren voor P.H. Canters, J. Oosterloo, J.G. Plandsoen en L. Vermeer. De laatste twee kregen nog een speciaal compli mentje van de eerste burger vanwege de twee tienen, die op hun cijfer lijsten prijkten. Na het officiële gedeelte stond de vrijwillige brandweer nog een gezel lige avond té wachten, zoals altijd on der voorwaarde, dat er die avond geen brand zou zijn in de gemeente. Een typerend voorbehoud voor de vrijwilligers. De voorzitter van brandweervereniging Paraat, J. Jan sen, attendeerde de aanwezigen nog op de geplande mosselavond, die voor vrijdag 25 oktober op het pro gramma staat. <S

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 2