Jeugd-Play-In van KNF slechts matig bezocht Noodlanding op Grevelingenmeer kFt c DE ZIERIKZEESCHE COURANT Surfplank gestolen AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer Te land, ter zee en in de lucht DELTA KOERIER Motorrijder in ziekenhuis na aanrijding auto uor pa Bitr Raadslid Westerschouwen S. Roos (58) overleden De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! 1 "Zierikzeesche Nieuwsbode" "Zierikzeescl Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Brandweer Gehandicaptendag Tweede nederlaag Minder kansen Burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leen- Ook dit jaar wordt er weer een speciale voor- Degradant 's-Heer Arendskerke leed de twee- Het gepromoveerde Dreischor had aanzienlijk heer huldigde in het dorpshuis van Seroosker- lichtingsdag voor gehandicapten gehouden op de nederlaag op rij in de eerste klas van het af- minder kansen nodig dan bezoeker Hans- ke een aantal brandweerlieden van haar het werkeiland Neeltje Jans; dinsdag 1 okto- delingsvoetbal SKNWK boekte een 2-1 zege. weertse Boys om met 2-0 winnend uit de strijd brandweercorps. (Pag. 2). ber. (Pag. 3). (pag. 6). te komen. (Pag. 8). MAANDAG 16 SEPTEMBER 1985 142ste jaargang Nr. 23795 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De muziek geeft stemmingen en situaties die boven al het tastbare en zichtbare uitgaan en doet ons wakend dromen. Berth. Auerbach Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Dirigent Piebe Bakker brengt zijn leerlingen de kneepjes van het vak bij. BURGH-HAAMSTEDE - Voor de tweede keer heeft het Nationaal Jeugd Fanfare Orkest een bezoek gebracht aan Zeeland. Speelden de jonge muzikanten vorig jaar in Vlissingen voor de provinciale dirigenten, nu konden de Zeeuwse leerlingen in Burgh-Haamstede kennis maken met het Nederlandse neusje van de zalm op muzikaal ge bied. Met een zogenaamde Play-In in dorpshuis de Schut- se heeft de Zeeuwse bond KNF een poging gedaan, om de Zeeuwse muzikanten in de leeftijd van 14 tot 23 jaar er varingen te laten uitwisselen met mede-hobbyïsten op muzikaal terrein. RENESSE - J. M. V. uit Den Bosch meldde een diefstal vanaf zijn auto, die geparkeerd stond op de Ramp- weg. In de nacht van zaterdag op zon dag werd de daarop geketende surf plank met toebehoren gestolen, ter waarde van f 2200,—. Advertentie uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 (W b.g.g. 1585 of 1385 UJ Het Nationaal Jeugd Fanfare Orkest speelt met de Zeeuwse muzikanten een partij. Het vaartuig van de Rijkspolitie te water met het onfortuinlijk sproeivlicgtuig op sleeptouw. BRUINISSE - In feite beeft de 36- jarige piloot A. R. T. uit Dinteloord zaterdagmiddag 15.00 uur ontzettend veel geluk gehad. Bij een noodlan ding op (of in) het Grevelingenmeer liep hij alleen een nat pak op en kwam verder met de schrik vrij. Het toestel liep evenmin averij op, of het moest zijn dat het zoute water nog voor schade zorgt. De piloot uit Dinteloord was op Flakkee opgestegen en had aldaar een demonstratie verzorgd. Het be treft hier een sproeivluigtuig. Na de demonstratie vloog het toestel rich ting thuishaven in Sint Annaland. maar kreeg boven het Grevelingen meer motorstoring. Een noodlanding op het water liep niet helemaal zoals het zou moeten: het toestel belandde op z'n kop in het water, vink bij het zeiljacht ..Elekenbries", dat direct vast maakte en waarvan de opvaren den de piloot aan boord namen. Een kwartier later was de RP te water ter plaatse. De bemanning van de RP-5 nam het vliegtuig op sleeptouw in de Bocht van Sint Jacob, richting Grcve- lingendam. Eenmaal op het droge voorzag de Rijkspolitie T. van droge kleren. Een onderzoek naar het onge luk wordt door de dienst luchtvaart van de Rijkspolitie ingesteld Het vliegtuig, niet in z'n element Voor uw Mem snellransport Telefoon 01113-1770 komen de jongeren in Zeeland pas voor de eerste keer in aanraking met het orkest. Ook hadden verschillende fanfares en andere muziekgezel schappen zaterdag elders een uitvoe ring, waar moeilijk vanaf te zien was. En daarom sluit de voorzitter zeker Vervolg pagina 2 Een doel, dat voor de aanwezige jeugdigen zeker bereikt is, maar KNF-voorzitter in Zeeland, C. Schout, zei het in zijn openingswoord te betreuren, dat slechts een kleine groep belangstellenden was komen opdagen. In totaal zo'n 35 Zeeuwen hebben gehoor gegeven aan de uitno diging, om tussen de ervaren muzi kanten van het nationaal orkest plaats te nemen en een deuntje mee te blazen of drummen. „We hebben alle verenigingen over de Play-In bericht, maar slechts een klein aantal is ko men opdagen. Het feit. dat van alle deelnemers nogeens bijna de helft uit Nieuw-en Sint-Joostland komt te kent helemaal de matige opkomst", stolt Schout enigzins teleurgesteld vast Maar er is wel een verklaring te vinden voor dc tegengevallen be langstelling. Per slot van rekening ZIERIKZEE - Op de kruising Ha venplein/Havenpark werd zaterdag middag omstreeks 14.30 uur dc mo torrijder J. J. v. d. S. uit Dreischor gewond na een aanrijding met een auto. Met twee gebroken benen en een gebroken arm werd hij overge bracht naar het Zweeds Rode Kruis- ziekenhuis te Zierikzee. De aanrijding ontstond toen M. i. 't. H. uit Nieuwerkerk geen voorrang zou hebben verleend aan dc van rechts komende motorrijder. De mo tor schoof na de aanrijding nog tegen een geparkeerd staande auto. Advertentie WESTERSCHOUWEN - Na een ziekteperiode van enkele maanden is het Westerschouwse gemeente raadslid S. (Stoffel) Roos (58) overleden. De heer Roos was sinds 3 septem ber 1974 raadslid in de ge meente Westerschouwen voor de Partij van de Ar beid. In deze tijd zette hij zich onder meer in voor de Commissie Strafve- z-ordeningen, Grond- en Pachtzaken, Openbare Werken en had .hij zitting in het plaatselijke Georganiseerd Overleg. Namens de gemeente was hij tevens afgevaardigd bestuurslid van de Stichting Dorpshuis Noord- welle en de Regionale Brandweerk ring Noord- en Midden Zeeland. De laatste maanden verhinderde zijn ziekte de heer Roos het bijwonen van de raads- en commissievergaderin gen. In het dagelijks leven werkte de heer Roos als districts-assistent van Staatsbosbeheer. Dc crematieplech tigheid vindt morgen, dinsdag 17 sep tember, plaats te Middelburg. Het ge zelschap vertrekt vanaf de Aula van de begraafplaats Vredehof te Burgh- Haamstede om 13.45 uur. Verwachting tot dinsdagavond: Mogelijk regen Veel bewolking en af en toe regen of motregen, in het zuiden ook af en toe zon; minimumtemperatuur om streeks 14 graden; maximumtempe ratuur ongeveer 19 graden. Wind uit zuidwest, boven land matig, langs de kust en op het IJsselmeer af en toe krachtig. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 20 sep tember: Woensdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: zuidwest 4 Donderdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: zuid 4 Vrijdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 17 sept. Zon op 7.17, onder 19.51 Maan op 10.43, onder 20.58 Eerste Kwartier: 21 september (12.03) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 17 sept. 6.01 17.37 11.25 23.46 Springtij: 17 september HET WEEROVERZICHT DE BILT - De komende dagen be vindt ons land zich dicht bij de schei dingslijn tussen warmere lucht in het zuiden en koelere lucht in het noor den. Daardoor mag niet op veel zon gerekend worden. Over het algemeen is- er veel bewolking waaruit hier en daar in het noorden groter dan in het zuiden, waar de zon zich zelfs af en toe kan laten z.ien. Verder is de rego- kans in de avond groter dan overdag. Do maximumtemperatuur ligt rond 19 graden. De wind waait uit zuid west tot west en is boven land matig, aan zee nu en dan krachtig. Woensdag valt het met de regen wel mee. Een uitloper van een hogedruk- gebiod boven dc Alpen onderdrukt dan dc weorslagaktivitcit. Donderdag een vrijdag passeert er echter een golfvormigc storing die zich in dc loop van dc week aan dc scheidingslijn tussen warmere en de koudere lucht ontwikkelt. De kans op regen neemt dan weer toe. Dc mid- dagtempcratuur handhaaft zich rond normaal. TILBURG - Dc politie van Tilburg heeft het afgelopen weekend drie mannon aangehouden die in dc bin nenstad bezig waren racistische boekjes cn pamfletten uit te delen. Het betreft twee 22-jarigcn uit Den Haag cn Tilburg en een 29-jarige in woner van Jourc. Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna f 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar I ;^l' Antwoordnummer 12 C:*"oi 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. I Ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een I jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik betaal dus geen f 147.80 doch slechts I 123,16. Naam I Adres I Plaats postcode

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1