ANTIEK Kapitein Taklift schuldig aan vernieling Zeelandbrug SI Riolering Bruinisse vernieuwd Vrachtwagen ontspoord Open huis ISTA DE ZIERIKZEESCHE COURANT AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer MITSUBISHI Autobedrijf A.L.G. Zierikzee - 4457 mr PB BIJ.** Dieven in Zonnemaire met perzen aan de haal De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! "Zierikzeesche Nieuwsbode" 1 ^LlC ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Eigen vermogen Verbinding Seizoenstart De markt Het eigen vermogen van de land- en tuinbouw- Er resteren momenteel nog twee verkeersko- De standaardteams van hockeyclub HSD gin- Op de mar kt is uw gulden een daalder waard, bedrijven is de laatste jaren gedaald. Ir. P. J. kers van de pijlerdam. In oktober zal de verbin- gen het seizoen met nederlagen van start. De De Zierikzeesche Nieuwsbode informeerde of Lardinois noemt dit evenwel niet verontrus- ding tussen Schouwen- Duiveland en korfbalhoofdmacht van All Ready deed het be- dat anno 1985 inderdaad nog wel zo waar is. tend. (Pag. 2), Noord-Beveland een feit zijn. (Pag. 3). ter. (Pag. 5). (Pag. 11). VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1985 142ste jaargang Nr. 23794 k WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Ongeluk is alleen dan een schande, als het aan eigen schuld te wijten is, Phadrus BRUINISSE - Een ongeluk bij de veerpont Zijpe, donderdagmid dag omstreeks 15.00 uur, heeft er toe geleid dat de veerdienst Zijpe Anna Jacobapolder enkele uren gestremd is geweest. Een vracht wagencombinatie raakte door nog niet opgehelderde oorzaak tussen wal en schip en blokkeerde de normale diensten van de ZWN. De schade beloopt ongeveer 100.000,—. De vrachtwagen met chauffeur P. C. van M. uit Nijmegen, geladen met 20 ton bouwsteen, was de laat ste die van boord zou gaan. Op het moment dat de trekker op het scharnierende deel van de steiger kwam bemerkte de chauffeur dat hij moest overschakelen in een an dere versnelling. Hij zette de com binatie op de handrem en op dat moment brak de steiger af. Het voorste deel bleef ongeveer een meter lager hangen en het achter ste de%l stond nog op de pont, die overigens niet vast lag. De vraag is echter of het vastliggen ver plicht is. Een onderzoek wordt nog ingesteld. De vrachtwagen, eigendom van de fa. W. Ruysch uit Wageningen, werd met behulp van een kraan wagen en twee grote stalen binten van Padmos, uit z'n benarde posi tie bevrijd, nadat eerst een deel van de lading was gelost. Het ver keer werd in die tussentijd omge leid over de Grevelingendam, ter wijl de RP te water bij wijze van service, wielrijders overzette. Donderdagavond nog kon de veer dienst hersteld worden, al moet de brug voorlopig met de hand be diend worden. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Slepend anker veroorzaakte fl miljoen schade ZIERIKZEE - Kantonrechter mr W. F. van Solinge was donderdagmiddag op de zit ting van het kantongerecht een beetje verbaasd, dat iemand die verantwoordelijk is, of gesteld wordt, voor het veroorzaken van een schadepost van welgeteld één miljoen Hollandse guldens, zonder rechtsbijstand op de zitting verschijnt. Kapitein K. H, S. van de 'Taklift 3' was die man, wie verweten werd dat hij met een slepend anker de Zeelandbrug passeerde en met het anker een duiker met daarin alle stroom- en com municatiekabels van de brug had vernield. Eén oorzaak was, dat de brug gedurende twee uur bleef openstaan. Het gebeurde op 27 april van het vorig jaar. De Taklift moest op de Oosterschelde varende van west naar oost, de Zeelandbrug passeren, moest daartoe wachten op dood tij en koos ligplaats nabij de brug op een overigens verboden ankerplaats. Dat laatste werd de kapitein niet verwe ten, maar speelde zeker een rol in het verdere verloop.' Toen de brug open ging voor het enorme gevaarte, gaf de kapitein eerst opdracht het anker te lichten en toen dat gebeurd was, vervolgens op dracht aan de sleepbootkapitein te gaan trekken aan de Tbklift. Toen het gevaarte halverwege de brug was, stokte het transport. Aan het anker bevond zich toen een stuk pijp met electriciteitsdraad. Dat werd los ge maakt en de Taklift vervolgde zijn weg. Later bleek dat het anker al sle pende de duiker met kabels had ver nield. De kapitein werd verweten en moest zich verantwoorden voor het feit dat hij met een slepend anker had gevaren en dat is in strijd met de wet. Schuld erkend Kennelijk had mr Van Solinge op een juridisch interessant gevecht ge rekend en had zich goed voorbereid (hetgeen de kantonrechter altijd pleegt te doen overigens). Vandaar dat hij het vreemd vond dat gedaagde alleen ter zitting verscheen. De kapi tein wist echter heel goed waar het over ging en erkende ook schuld en daar had hij geen raadsman voor no dig. De lezing van het gebeuren van de kapitein was als volgt. Hij had inder daad opdracht gegeven het anker te lichten, maar kon zich daarvan uiter aard niet persoonlijk op de hoogte stellen. Dat is een zaak van vertrou wen, van goed vakmanschap. Hij had al zijn, aandacht verder nodig om schadevrij door de brug te varen. Toen hij merkte dat er iets aan het an ker zat dat het doorvaren onmogelijk maakte gaf hij de sleepbootkapitein opdracht om rustig aan te doen en zijn bemanning om het 'iets' uit het Advertentie Van particulier diverse antiquiteiten en curiosa Zaterdag van 13.00 tot tot 17.00 uur of op afspraak. Esdoornstraat 1. Nieuwerkerk Tel. 01114-1754 of 1716 Advertentie uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 DEN HAAG - De waarde van de uit voer van goederen is in juli met acht tien procent gestegen ten opzichte van juli 1984 en kwam daarmee op 18,3 miljard gulden. Advertentie op 12, 13, 14 en 16 september bij autobedrijf St Joostdijk 41 Burg v. d. Havestraat 48 4307 AR Oosterland. Dealer van Subaru. Austin Rover Land en Range Rover BRUINISSE - Een ge deelte van het bergings riool van Bruinisse wordt momenteel door Aanne mingsbedrijf vh M. van der Velde zn uit het vissers dorp gerenoveerd. Over een lengte van 300 meter worden nieuwe buizen aan gebracht. Het traject, dat opnieuw behuisd wordt loopt vanaf het tennispark via het Stenen Pad naar het huidige par keerterrein tegenover café Storm, waar dezer dagen de bouw van de veelbesproken supermarkt van J. M. A. van Veldhuizen wordt opgestart. Op het parkeerterrein maakt het riool een kronkel naar een bestaande put aan de Dorpstraat. Vandaar wordt enige meters de Dorpstraat ge volgd tot aan de ingang van de Burg. Hagelaan waar de Dorpstraat wordt overgestoken tot aan een bestaande put. De aan te brengen buizen hebben een doorsnee van een meteren liggen op een diepte van drie meter, zodat er sprake is van een pittige klus. Met name het sfuk door het smalle Stenen Pad zorgt voor een extra problema tiek vanwege de kans op instortende wanden. Overigens volgt het traject niet de weg van de bestaande riole ring. Die loopt diagonaal onder het parkeerterrein door en vervolgens ook onder de scholen De Meerpaal en Op Dreef. Waar mogelijk worden de oude buizen verwijderd. Met de reali satie van het nieuwe traject bergings riool wordt de strijd met eventuele wateroverlast mogelijk in het voor deel beslist. Advertentie Verwachting tot zaterdagavond: Af en toe zon Droog en perioden met 2on; mini mumtemperatuur omstreeks 10 gra den; middagtemperatuur ongeveer 19 graden. Matige zuidwestenwind, kracht 3 a 4. WEERS VO ORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 17 sept.: Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 507o. Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: zuidwest 4 Maandag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: west 4 Dinsdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 14 sept. Zon op 7.13, onder 19.57 Maan op 06.06, onder 20.15 15 sept. Zon op 07.14, onder 19.55 Maan op 07.44 onder 20.29 16 sept. Zon op 07.15, onder 19.53 Maan op 09.13, onder 20.42 Nieuwe Maan: 14 sept. (20.20) HOOG- Zierikzee 14 sept. 15 sept. 16 sept. EN LAAG WATER Hoogwater Laagwater ZONNEMAIRE - Afgelopen nacht is voor de tweede keer ingebroken bij Pauwe Woninginrichting b.v. te Zon nemaire. Onbekenden zijn er van daar gegaan met 20 persen, die een gezamenlijke waarde vertegenwoor digen van 70.000 gulden. De eigenaar is niet voor deze vorm van diefstal verzekerd. De inbrekers verschaften zich toe gang door het forceren van een deur aan de achterzijde van het pand. Na binnenkomt rolden zij de grote kle den op een haalden zij de kleine kle den van de showroom-tafels af. Het is voor de politie nog niet duidelijk in welke richting moet worden gezocht, maar dc technische recherche heeft inmiddels een onderzoek ingesteld. De eigenaar van de onderneming was vandaag niet voor commentaar be reikbaar. 4.06 15.27 9.25 21.47 4.47 16.06 9.56 22.24 5.28 16.50 10.37 23.04 Springtij: 17 september HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een uitloper van het ho- gedrukgebied op de Atlantische Oceaan ligt morgen boven Noord- en Midden-Frankrijk. Met een druk van 1025 millibar in ons land wordt het dan een redelijke dag. Het blijft., droog en er komen perioden met zon voor, hoewel er uit het zeegebied ook wat wolkenvelden over drijven. Na eerst weinig wind neemt de wind gedurende de dag geleidelijk toe tot overwegend matig uit zuid westelijke richting. In de westelijke stroming lopen wat storingen mee in de richting van ons land. Advertentie Personen bus personen wagens, bestel wagens Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk; Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna I 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een poslzegel is niet nodig. I Ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een I jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik I betaal dus geen f 147,80 doch slechts I 123,16. Naam i Adres I Plaats postcode

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1