Nieuwe collectie wenskaarten Unicef iirmniëuws n Kampeerseizoen 1985 in grote delen van het land gelijk aan dat van 1984 Borsele legt nieuwe kerncentrale niets in de weg Attractief filmprogramma tijdens weekeinde in Zierikzeese Concertzaal Sokkenfabriek Hulst failliet DRAADLOZE TELEFOON KRIJGT HET MOEILIJK ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 12 september 1985 Nr. 23793 9 ZIERIKZEE - UNICEF, het kinderfonds van de Verenigde Naties, heeft de nieuwe najaarscollectie wenskaarten en kerstkaarten geïntro duceerd. Het assortiment, dat is samengesteld uit werk, dat kunstschilders en tekenaars uit de hele wereld gratis beschikbaar hebben gesteld, biedt een uitgebreide keuze in ontwerpen en formaten. Door Unicef wenskaarten te kopen steunt men het werk dat deze or ganisatie al zo'n 40 jaar uitvoert ten behoeve van noodlijdende kinde ren. De verkoop van de kaarten wordt uitgevoerd door 24.00 vrijwillige medewerkers. Ook zij stellen hun tijd en inspanning geheel kosteloos ter beschikking, zodat een groot deel van de opbrengst direct ten goede komt aan de strijd tegen de kindersterfte. De verkoopadressen van de Unicef wenskaarten zijn te vinden in de Gouden Gids in de rubriek wenskaarten Ook kan een brochure worden aangevraagd, waarin de gehele collec tie uitgebreid staat afgebeeld, bij Unicef, postbus 85857, 2508 CN Den Haag, telefoon: 070-501600. ZIERIKZEE - Het kampeerseizoen 1985 is, ondanks het tegenvallende zomerweer, in grote delen van ons land ge lijk geweest aan het vorige jaar. Dat constateert de Kam- peerraad, de adviesraad voor de verblijfsrecreatie, in haar terugblik op het afgelopen seizoen. De Veluwe, de Zeeuwse kust en vooral Noord-Brabant en Limburg zijn favoriet geweest bij de vakantie- kampeerder, waardoor hier in het hoogseizoen de meeste kampeerter reinen helemaal of vrijwel helemaal volgeboekt waren. In Noord- en Oost- Nederland en langs de kust van Noord- en Zuid-Holland was de be langstelling voor de kampeerterrei-. nen in het algemeen wat minder dan' in de afgelopen jaren. Door het hele land valt het op, dat de „bedrijven met karakter" de race om de gunst van de kampeerder hebben gewonnen en goed tot zeer goed hebben ge draaid. Dit zijn terreinen die in een aantrekkelijke omgeving liggen, goe- UTRECHT - De commissie toezicht uitvoeringsorganisatie van de zieken fondsraad heeft enkele ziekenfond sen op de vingers getikt omdat zij on der hun vrijwillig verzekerden klanten hebben geworven voor hun „bovenbouwen", de door de zieken fondsen opgerichte verzeke ringsmaatschappijen voor mensen die niet (meer) onder de verplichte ziekenfondsverzekering vallen. AMSTERDAM - Als gevolg van een misverstand heeft een overvaller van een juwelierszaak in Amsterdam kunnen ontsnappen met de hulp van het publiek. De man werd na de over val door drie achtervolgers in het Oosterpark in zijn kraag gepakt. Omstanders dachten eerder dat de overvaller het slachtoffer was van een mishandeling en ontzetten hem. Dankbaar gebruik makend van deze onverwachte hulp, ging de man er vervolgens als een haas vandoor. UTRECHT - Het onder hypnose verhoren van getuigen van een ern stig misdrijf blijkt een nuttige me thode om tot een oplossing van het misdrijf te komen. Bij eenderde van de zaken waar hypnose-verhoor is toegepast, zijn redelijke resulaten ge boekte, terwijl de methode in vijftien procent van de gevallen direct of indi rect tot oplossing van het misdrijf heeft geleid. ROTTERDAM - Een 25-jarige Rot terdamse hoofdagent heeft zichzelf bij een oefening in de sehietbioscoop aan bureau-noord in Rotterdam in het linkerdijbeen geschoten. De ko gel is daarna in het Dijkzigt- ziekenhuis operatief verwijderd. Het ongeluk gebeurde toen de agent zijn pistool uit de schouderholster haal de, waarbij het vuurwapen onver wachts afging, zo heeft de Rotter damse politie dinsdag meegedeeld. HE1NSKENSZAND - De gemeen teraad van Borsele zal de komst van een nieuwe kerncentrale in Borsele niet tegenwerken. De meerderheid van de raad zal tijdens de behande ling van deze zaak op 24 september voor stemmen. Dat bleek dinsdag in het gemeentehuis van Borsele te Heinkenszand tijdens een vergade ring van de commissie ruimtelijke ordening, waarin alle fracties van de raad vertegenwoordigd zijn. De meerheid van het college van b en w had zich al eerder uitsproken voor uitbreiding van het aantal kerncen trales in Borsele. Tijdens de vergadering van dinsdag bleek, dat b en w en de meerderheid van de raad zich ook niet zal verzet ten tegen de bouw van een gebouw voor de opslag van radio-actief afval. Burgemeester drs. G. Van den Heuvel zei veel waarde te hechten aan de nog uit te voeren milieu-effectrapportage. Dan zal namelijk ook blijken of Bor sele voldoet aan de veiligheidsnor men qua bevolkingsdichtheid, die de rijksplanologische dienst in 1984 heeft opgesteld met het oog op de vestiging van nieuwe kerncentrales in een bepaald gebied. De PvdA-wethouder van het college van b en w van Borsele, drs. P. Vol- laard, en de PvdA- en PPR-fractie in de raad, fervente tegenstanders van de vestiging van nieuwe kerncentra les, zijn namelijk van mening dat er door de overheid gesjoemeld wordt met de veiligheidsnormen. De raad van Borsele zal op 24 sep tember haar officiële standpunt be palen. De Staten van Zeeland doen dat vier dagen eerder, namelijk op 20 september. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben zich ook al in meer derheid uitgesproken voor uitbrei ding van de kernenergie in Zeeland. UTRECHT - De enkele maanden oude Nederlandse Vereniging Voor Reageerbuisbevruchting (NVRB) kan de aanvragen voor informatie nauwe lijks aan. De zes contactnummers van de patiëntvereniging zijn constant in gesprek, terwijl de voorlichtingsdag die de NVRB zaterdag in Rotterdam houdt meer dan volgeboekt is. ARNHEM - Gedeputeerde Staten van Gelderland hebben 300.000 gul den uitgetrokken voor het verlenen van financiële steun aan agrariërs in waterwingebieden, die bereid zijn hun mestkar de komende vijf maan den in de schuur te laten staan. Boe ren in acht Gelderse waterwingebie den, die tot en met februari geen dierlijke mest over hun velden uitrij den, komen voor subsidie in aanmer king om de capaciteit van hun mcstopslag te vergroten. ZIERIKZEE - Het aanstaande weekeinde worden er in de Zierikzeese Con certzaal twee attractieve films vertoond. Zowel de laatste James Bond 'A View to A Kill', die vrijdag- en zaterdagavond om acht uur wegens succes ge prolongeerd is, als Frank Coppola's produkt 'The Cotton Club' is een gang naar de Concertzaal meer dan waard. Frank Coppola maakte vooral naam met de grandioze maffia-film 'The Godfather' met Marlon Brando in de hoofdrol. De voornaamste rollen in 'The Cotton Club', die op zowel zondag als maadagavond om acht uur wordt vertoond, zijn voor Richard Gere, Diane Lane en Gregory Hines. De schitterende jazz-muziek in de film is van de uiterst bekwame hand van John Barry. de voorzieningen hebben, een plezie rige sfeer kennen en een aanvaardba re prijs rekenen. Ook in de wat minder druk bezochte delen van het land waren deze terreinen de gunsti ge uitzondering. Een vrij sterke toename was de af gelopen zomer te zien bij het kampe ren bij de boer, terwijl ook de be langstelling voor het eenvoudige natuurkamperen traditioneel groot bleek te zijn. Met de verhuur van zo merhuizen ging het de afgelopen zo mer weer wat de betere kant op, na dat in de voorgaande jaren juist een dalende lijn was gesignaleerd. Het te genovergestelde doet zich bij de trek kershutten. Het aantal hutten is dit jaar bijna verdubbeld, maar het geïn teresseerde publiek is niet in dezelf de mate meegegroeid. Daarom is de bezetting bij de reeds bestaande hut ten gedaald en bij de nieuwe hutten achtergebleven bij de - te hoge - ver wachting. Ook uit de hoek van de kamphuizen en kampeerboerderijen komen inder optimistische geluiden. Met name in de zomermaanden - de schoolgroepen vallen dan weg - werd er nogal wat leegstaand gemeld. Doordat ook de omzetten in kamp winkels en kantines zich in grote lij nen op het niveau van vorig jarig wisten te handhaven, is het voor veel kampeer- en bungalowterreinen geen slecht jaar geworden, hoewel de ver wachtingen na de mooi en drukke weekenden met Hemelvaart en Pinksteren wel wat beters hadden doen vermoeden. MIDDELBURG Dc rechtbank in Middelburg heeft de sokkenfabriek Mi-Lock in Hulst failliet verklaard. De ruim 60 werknemers zullen nog deze week op straat komen te staan. Het bedrijf verkeerde al lange tijd in financiële problemen. De sokkenfa briek is onder meer ten onder gegaan in de strijd tegen bedrijven uit de lagc-lonen-Ianden. Tn 1984 kreeg het bedrijf al uitstel van betaling. Tijdens een reorganisa tie die daarop volgde, werden 30 van de 95 personeelsleden ontslagen. Vol gens bewindvoerder mr. C. Kagcr uit Helmond zal nog geprobeerd worden voor een deel van de activiteiten van Mi-Lock andere gegadigden of finan ciers te vinden. Lukt dat niet. dan zal het bedrijf donderdag definitief zijn poorten sluiten. Een fragment uit ,.The Cotton Club" van Frank Coppola. Op de foto van links van rechts Gregory Hines, Diane Lane en Richard Gere. Het verhaal speelt aan het eind van de jaren '20, met als achtergrond de beroemde Cotton Club in Harlem. Dixie Dwyer (Richard Gere) is een kornetspeler die een karig belegde boterham verdient door her en der in jazzclubs op te treden. Zijn leven ver andert drastisch nadat hij Dutch Schultz redt bij een aanslag op diens leven door een concurrende gangster. Dixie treedt, zij het niet van harte, bij Schultz in dienst. Hij speelt regelma tig op feesten waar alle kopstukken van de New Yorkse maffia aanwezig zijn en heeft als tweede taak de maï- tresse van Schultz, Vera Cicero (Dia ne Lane) mee uit te nemen wanneer Schultz daar zelf geen tijd voorheeft. Dixie en Vera worden verliefd, maar Vera, die gek is op gold, houdt do boot steeds af. Haar relatie met Schultz. die haar een eigen nachtclub heeft be loofd, is financieel aantrekkelijker. Parallel aan dit hoofdverhaal loopt het relaas van Dalbert 'Sandman' Williams (Gregory Hines). een gevier de zwarte tapdanser, die een hopeloze liefde heeft opgevat voor de zangeres Lila rose (Lonette McKee), een kleur linge die voor blank kan doorgaan. Ze houdt ook van hem maar wijst hem keer op keer af omdat ze als blanke vrouw met een blanke min naar meer kans heeft de top te berei ken in de showbusiness. Dutch Schultz begint in Harlom een oorlog om dc door kleurlingen georganiseerde illegale loterijen in handen te krijgen. Dixie is inmiddels naar Hollywood vertrokken en daar een carrière als filmster begonnen. Hij wordt beschermd en gepromoot door Owney Madden, do eigenaar van dc Cotton Club, die op zijn beurt protectie krijgt van een aantal riva len van Dutch Schultz. Aan het eind van dc film brengt Dixie een bezoek aan de Cotton Clb, waar ook Dutch Schultz aanwezig is. Dc laatste heeft lucht gekregen van Dixie's korstondige verhouding met Vera en probeert Dixie te vermoor den. Lucky Luciano. Owney Madden cn enkele andere maffia kopstukken vinden dat Schultz het te bont begint te maken met zijn oorlogen en moor daanslagen. Zijn al te ondoorachte en geweldda dige optreden vormt ook een bedrei ging voor hun eigen praktijken. Ze besluiten hem uit de weg te ruimen en zijn zaken onder hen te verdelen. Voor Vera houdt de dood van Schultz in dat ze weer vrij is en eindelijk met Dixie naar Hollywood kan vertrek ken. Vrijdag 13 september Nederland 1 09.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 9.35 uur Kinderen en echtscheiding. Afl. 1. 11.00 uur Schooltv-wcekjournaal. Afl. 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.30 uur Grote wereldrivieren, docu mentaire serie. Afl. 4: De Nijl. NCRV-Jeugd-Matinee. Met: Een onte vreden muzikantje, De Hoepel en de nieuwe vriendin. 17.00 uur Vrouwtje Theelepel, teken filmserie. 17.30 uur Journaal 17.46 uur De Carsons, Australische serie. Mrs. Brookes heeft een zekere Archie Douglas leren kennen, van wie ze zeer gecharmeerd is geraakt. 19.00 uur Beestenboel, avonturen in en om een dierenpark. De walvis wordt ziek en het is niet eenvoudig om er achter te komen wat hem man keert. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Nederland Kikkerland, spelprogramma. Presentatie: Dick Passchier en Frank Masmeijer. 21.20 uur Hier en Nu, actualiteitenru briek. 21.55 uur Hill Street Blues, Ameri kaanse politieserie. Belker, LaRue en Washington duiken onder in een oor log tussen particuliere vuilophaal diensten. 22.40 uur Cheers, Amerikaanse comedy-serie. Frassier, de nieuwe vriend van Diana, vindt dat het tijd wordt dat zij kennismaakt met zijn moeder. 23.05 uur Postludium. Brassband „De Waldsang" o.l.v. D. Lautenbach. 1. Partita over een thema van J. Chr. Bach. 2. Song of Liberation, Jacob de Haan. 23.20 uur Journaal 23.25 uur Fast Charlie...The Moon- beamrider. Amerikaanse speelfilm uit 1979, Charlie Swattle is een ruige avonturier die na de le Wereldoorlog op zijn motor rondzwerft door Ame rika. Hij wil zijn grote slag slaan door mee te doen aan een motorrace van St. Louis naar San Francisco, waar de winnaar een groot bedrag staat te wachten. Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 uur Paspoort voor Spanjaarden 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal 19.12 uur Dierenmanieren. Vanavond special over safariparken 19.55 uur De dochter van Mistral, Amerikaanse serie naar het boek van Judith Krantz. Afl. 1: Anno 1925 - Maggy Lunel ontmoet de schilder Ju- lien Mistral, die besluit haar te schil deren. 21.35 uur Hemd van je lijf. Een be kende Nederlander wordt door studi- ogasten het hemd van het lijf ge vraagd. Vandaag Hans Wiegel. 22.30 uur Journaal 22.45 uur De zee van geloof. Afl. 4: Vuur op de aarde. De gedachtenwe- rcld van de Deense filosoof Sören Kierkegaard en zijn tijdgenoot Karl Marx. 23.33 uur Bericht van de Wilde Gan zen 23.35 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 17.30 uur Schooltelevisie 17.55 uur Journaal 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. Afl. 30. (herh) 18.05 uur Plons, kleuterserie. Afl. 8: Plons en het kanarievogeltje, (herh). 18.10 uur Prikballon, magazine voor kleuters over het maken van allerlei voorwerpen, over de dingen in onze omgeving, afgewisseld met leuke animatie-films. Presentatie: Francis Verdoodt, (herh). 18.25 uur Bassie en Adriaan, kleuter serie. Afl. 2 (herh) Op de leuke toer, met de caravan d'r achteraan. 18.30 uur Star Trek, Amerikaanse science-fictionserie over de belevenis sen van de USS Enterprise. Afl: Spocks hersens. Met: William Shat- ner, Leonard Nimoy, DeForrest Kel- ley e.a. Dr. Spock is het slachtoffer ge worden van een clandistine, duizen den jaren oude beschaving, waar al leen vrouwen lijken te zijn en die ge leid worden door een zekere Kara. Kapitein Kirk en Dr. McCoy proberen hem te helpen. 19.20 uur Uitzending door derden: Programma van de Socialistische Omroepstichting. 19.40 uur Mededelingen en programma-overzicht 19.45 uur Journaal 20.10 uur Weerbericht 20.15 uur De slag om de Ardennen, vijfdelige serie van Luc River en Yvan Sevenans. Afl. 1: Herfstnevel. 21.05 uur Ballet Jack Delsing. Twee nieuw gecreeërde balletten van Jack Delsing op muziek van Thijs van Leer en David van Tieghem. 21.50 uur Fundamenten. Publieke fi- anciën in internationaal perspectief. Debat over de problematiek van de overheidsschuld. De vraag wordt ge steld naar de internationale kapitaal markt, de rol van de overheden en de consequenties voor de nationale eco nomieën. M.m.v. G. van Lennep, W. van Rijckegem, L. Wauters, J. de Grootte en W. de Clerq. 22.35 uur Journaal en Coda; 'Lied van het leven' van Berg Decorte. BRT 2 19.00 uur 1 Week Sport 19.30 uur Bollie in de ruimte, Ameri kaanse tekenfilm van Joy Batchelor 19.42 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal 19.10 uur Videomatch. Videospelletje met Marleen Gordts. 20.25 uur China syndroom, Ameri kaanse speelfilm uit 1979 van James Bridges. Met: Jane Fonda, Jack Lem- mon, Michael Douglas, e.a. TV- journaliste Kimberly Wells en came raman Richard Adams zijn bezig met het maken van opnames in een kern centrale, als plotseling de centrale be gint te trillen... 23.25 uur Première, filminformatie met Jo Röpcke. DEN HAAG - Vanaf volgende week maandag mogen winkeliers geen draadloze telefoons meer in hun eta lage te koop aanbieden. In feite is dan alle handel in zendapparatuur, die niet is goedgekeurd door de PTT en waarvoor geen machtiging is ge geven, verboden. De radiocontroledienst (RC) is ech ter niet van plan om ter gelegenheid van het in aanmerking treden van de nieuwe bepalingen in de telegraaf- en telefoonwet „de bezem te halen door Nederland", zo zei de hoofddirecteur technische zaken van de PTT, Ir. C. de Jong, in een persconferentie in Den Haag. Hij gaat er van uit dat de win keliers tegen het eind van dit jaar hun voorraden draadloze telefoons kunnen hebben weggewerkt, bij voorbeeld de grens over. Tben het parlement twee jaar gele den deze wetswijzigingen goedkeur de wist nog niemand dat het aanbod van dit soort telefoons zo snel zou groeien, verklaarde De Jong. Alleen het snoerloze toestel dat de PTT in haar assortiment heeft zal nog als le gaal bezit worden aangemerkt. Op het bezit van illegale zendappa ratuur, een misdrijf, staat vanaf 16 september een straf van ten hoogste een half jaar gevangenis op 50.000 gulden boete. De boete is vertienvou digd, vooral om de handel en zendpi raten af te schikken. De radiocontro ledienst verwacht dat het aantal zendpiraten nog niet meteen dras tisch zal verminderen. „Ik denk dat zij nog wel een voorraad zenders op de plank hebben staan", aldus ing. J. Tbr Horst van de RCD. 25 „En mevrouw Van der Plas, weet je wel, dat is toch zo'n typisch mens. Ze heeft wel twee bontmantels geloof ik en een bontcape. En deze winter zei ze tegen moeder, dat ze letterlijk niet had om te dragen." Pit kromde haar tenen in haar schoenen. „De idioot," schold ze in zichzelf. Ze keek met een half oog naar Dot. Die had zich op haar zij ge gooid, met de rug naar Ella toe. Lenie murmelde wat. En Ella ging enthou siast door: „En ze klaagt altijd, dat ze zo hele maal nooit iets gezelligs heeft. Ver beeld je, 's winters maakt ze de win tersport mee in Zwitserland, of zit van haar vermoeienissen uit te rusten in Monte Carlo." „Typisch," vond Mia. „Eigenaardig," zei Lenie. „Ik denk dat ik volgend jaar met haar meega naar het zuiden. Er was dit jaar al sprake van geweest, maar moeder vond me feitelijk nog te jong." „O, dat zou vreselijk leuk voor je zijn," zei Lenie „Ja, nietwaar? Ze is heus innig sympathiek, als je haar maar goed kent. En meneer is een schat. Ze zijn nog geparenteerd aan Pit zag, hoe Dot zich kronkelde. Pit sloeg met dc handen naast zich op de grond. „Nu zal ik je wat zeggen?" Ze zat al overeind. Ze keek Ella aan. „Ik hoop waarachtig dat je meteen daar in Monaco of Monte Carlo of waar door CISSY VAN MARXVELDT ook blijft. Levenslang. Laat daar een bank springen voor mijn part, of dui kel een sympathieke graaf op. Maar houd in 's hemelsnaam op met dat on wijze geleuter. Ik word er zeeziek van. En als ik dat geweten had, dan was ik in Bentveld bij Guus gebleven. Krankzinnig gedoe!" „Niemand heeft je gevraagd om hier te komen." Lenie, blozend, stond voor het eerst tegen Pit op. ,/Ibnte Alice zag zelf graag, dat je „Ja, wat moeder bezield heeft," snauwde Pit, „mag Joost weten. Bespottelijke nonsens." Ze sprong op. „Kom Dot, laten we een eindje omlo pen." Na een uur kwam ze gekalmeerd te rug. En Dots negerinnengezicht was één grinnik. Daar ging toch maar niets boven zo'n ouwerwetse boom partij met Pit. Ella, die zich majestei telijk afkeerde, sprak door met Lenie en Mia. Maar Pit vroeg: „Waar drin ken we thee? Hier in de buurt?" „Nee thuis. We zouden om vier uur thuis zijn." Lenie was haar korte boosheid alweer vergeten. „Nu, dan mogen we wel opstappen, 't Is bij drieën. Leer je me chaufferen op de terugweg, Lenie?" „Ik denk er niet aan." Lenie keek verschrikt. „Ook goed. Kom Dot." Tot haar eigen verbazing vond Ella zich achterin zitten met Dot en Pit. Twee paar ondeugende, lachende ogen, die haar aankeken. Dots grote mond die af en toe trilde, alsof ze aan onvermoede vreugdes dacht. Pits neerbuigende vriendelijkheid, die helemaal niet te verdragen was. Zc werd er onrustig van. Dot draaide zich om. „Lenie, uithalen. Daar komt een auto achter ons aan." „Niet nodig." zei Pit. „Hij blijft op een behoorlijke afstand. Zie je wel. hij komt helemaal niet dichterbij." „Nee, je hebt gelijk. Ik dacht eerst, dat hij met een geweldige vaart op ons kwam aanstuiven." „Merkwaardig," vond Ella. Ze kon toch niet altijd blijven zwijgen. „Dat hij zo dezelfde afstand blijft bewaren, 't Lijkt wel een achtervol ging." Pit, die de ogen had van een jonge valk, gaf opeens een juichkreet. „Zeg, ik geloof, dat het do jonge man in kaki is, die geen gentleman is. volgens Ella. O, wat geestig." „Wat is daar nu voor geestigs aan," vroeg Ella. „En je zult je wel vergis sen." „Nee, ik vergis me niet. Hij is het. Hij achtervolgt ons, jongens. Mis schien heeft de goeie ziel jouw vernie tigend oordeel gehoord, Ella?" „Hij komt wraak nemen." zei Dot somber. „Er zit iets engs in." vond Ella. „Kun je niet wat aanspurten, Lenie?" (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 9