TWIJFELS OVER NALEVING PRECARIORECHTEN RENESSE Open huis ISTA Pleidooi voor huisvesting peuterspeelzaal Scharendijke Provincie Zeeland start actie tegen ongelukken in het landbouwverkeer DE ZIERIKZEESCHE COURANT De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! "Zierikzeesche Nieuwsbode" AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE LfiitC- ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Tegen voorstel Bestaansrecht Kampioentjes Nieuwe rubrieken De algemene vergadering van het Waterschap Tijdens een bijeenkomst in het dorpshuis van Wendy van der Velde en Rini Noordijk uit Brui- Op veler verzoek starten we vandaag met een blijft tegen het voorstel van GS tot concentratie Noordwelle pleitte gedeputeerde Barbé voor nisse werden in Kampen Nederlands kam- aantal nieuwe rubrieken over bridge, schaken, tot twee waterschappen. (Pag. 2). het bestaansrecht van de basisschool in een pioen op de triathlon van 'Nederland-Kikker- dammen, hengelen en voor de postzegellief- kleine kern. (Pag. 3). land'. (Pag. 5). hebber. (Pag 13). DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1985 142ste jaargang Nr. 23793 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Zo menigeen denkt nu over het probleem: ,,Hoe maak ik mij wel op de minst in t oog vallende wijze in 't oog vallend Raadslid Hendrikse vraagt om betere controle SEROOSKERKE - Het Westerschouwse raadslid J.C. Hendrikse (PvdA) heeft zich dinsdagavond tijdens de vergadering van de commissie grond-en pachtzaken kri tisch uitgelaten over de naleving van de zogenaamde pre cariorechten. Deze regeling geeft middenstanders tegen betaling de gelegenheid, om koopwaar en terrassen op straat te zetten, om zo meer klandizie te kunnen trek ken. Hendrikse zei sterk de indruk te hebben, dat som mige winkeliers zich aanzienlijk meer vierkante meters toeëigenen, dan waarvoor zei werkelijk betalen. ,,Ik vraag mij af of hierop enige controle wordt uitgeoefend en of bij overtreding ook maatregelen kunnen worden genomen", aldus de socialist. Hij zei ter verduidelijking een voor stander te zijn van de precariorech ten, maar droeg Renesse in het hoog seizoen aan als plaats, waar nogaleens de hand wordt gelicht met de regeling. ,,Op die manier komt het voor, dat sommige mensen de moge lijkheid van buitenstalling wordt ontzegd en andere met een beperkt aantal vierkante meters het terrein naar eigen dunken uitbreiden". Maatregelen Gemeentesecretaris J. W. de Jonge ging op de vraag van Hendrikse in door te vertellen, dat er wel degelijk een ambtenaar is aangesteld om toe te zien op naleving van de regels. ,,Bij een geconstateerde overtreding heeft de gemeente de mogelijkheid om de prêcariöfëchTën ~ïh te trekken. In ie der geval gaat de overtreder een be drag betalen, dat overeenkomt met de door hemzelf ingenomen vierkan te meters bij de controle. Dit bedrag wordt dan over het gehele seizoen be rekend", verduidelijkte De Jonge. Ook het CDA-commissielid J. W. Geleijnse mengde zich in de discussie door erop te wijzen, dat de uitstal ling van koopwaar en het plaatsen van terrasjes ook de sfeer in de toe ristenplaats bevorderen. Volgens hem moet daarom niet te strak naar de naleving worden gekeken. Wel on derschreef hij de constatering van Hendrikse. Maar ondanks de gelui' den vanuit de commissie kon Hen' drikse zich niet helemaal tevreden voelen. Hij kondigde aan op het on derwerp terug te komen met een uit voerige lijst van probleempunten in de Westerschouwse kernen. De commissie boog zich in het dorpshuis van Serooskerke ook over de verkoop van een groenstrook aan de Stichting Rusthuizen 'Westelijk Schouwen' te Haamstede. Het gaat om een strook tussen rusthuis Duin oord en de bejaardenwoningen. De aanwezigen stemden unaniem in met de verkoop zonder het laten uitvoe ren van een gedegen taxatie. Voorzit ter J.C. de Feiter:,,Als we het stuk van de hand doen zijn we ook van het onderhoud af en het gaat om zo'n klein bedrag (2500-3000 gulden), dat taxatie onzinnig lijkt". De commissie heeft ook ingestemd met grondtran- sacties van de gemeente met de wo ningbouwvereniging Beter Wonen. Beide partijen bezitten onbruikbare stukjes grond en een zakelijke uit wisseling ervan - uiteraard na bepa ling van de waarde - maakt het zowel voor Westerschouwen als Beter Wo nen wat gemakkelijker. De commis si e krijgt voor de daadwerkelijke transactie de resultaten van de taxa tie nog wel onder ogen. En dan stonden de jaarlijkse huur verhogingen op de agenda. De resul taten van de bijeenkomst zijn als volgt: geheel volgens de landelijke richtlijnen stijgen de huurprijzen van enkele weilanden (verhuurd aan par ticulieren) met 3 procent, de sportter reinen met de hierop bevindende opstallen, eveneens met 3 procent, de consumptietenten en overige ver kooppunten met 3 procent en het vliegveld Haamstede met 3 procent. Op verzoek van het college van B en W blijven de volkstuintjes, die vooral een sociaal karakter dragen, op de oude huurprijs staan. De Feiter maakte wel het voorbehoud, dat eventuele toekomstige investeringen in de tuintjes wel een verhoging tot gevolg kunnen hebben. Ook het gebruik van de Aula in Haamstede gaat met 5 procent om hoog. De Jonge beargumenteerde dit met de onlangs gedane investeringen van 30.000 gulden en de aangebrachte straatverlichting. ,,Het is niet zo, dat er hiermee een volledige dekking van de kapitaalslasten bereikt wordt, maar we moeten voorkomen, dat mensen door hoge huurprijzen een uitvlucht naar elders gaan zoeken". Raadslid J. van de Berge (RU) stond hier helemaal achter en wees derhal ve op de sociale functie van de ge meenschapsruimte voor onder meer opvang tijdens begrafenissen. De ove rige bestuurders knikten instem mend. Advertentie op 12, 13, 14 eri 16 september bij autobedrijf St. Joostdijk 41 Burg. v. d. Havestraat 48 4307 AR Oosterland, Dealer van Subaru, Austin Rover Land en Range Rover ,,Het is jammer, dat ze nog steeds geen eigen gebouw hebben, ze vech ten er al tien jaar voor", merkte com missielid mevrouw O. Immerzeel-De Munnik op. Zij kreeg daarin bijval van de commissieleden P. Berrevoets-Ringelberg en T. van Burg-Kooman. Commissievoorzitter burgemeester W. den Boer wees op de aanvankelij ke veronderstelling van het college van b. en w., dat het gebouw van de kleuterschool in Scharendijke met ingang van 1 augustus beschikbaar zou komen. Dat bleek echter niet in het geval, daar de ruimte voorshands gebruikt dient te worden als huis- vesting voor de onderbouw van de basisschool in Ellemeet. Er is echter zicht op een andere mo- Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk; Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna t 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. I Ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een l jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik I betaal dus geen I 147,80 doch slechts f 123,16. Naam Adres I I Plaats postcode Philips MSX-Homecompuler VG 8010 Philipsprijs I 849.- Nu bi] Frank: 499,- Speciale prijs Commodore 64 nu voor 699,- Steeds meer bedrijven bieden hun waar met stalletjes op straat aan Welzijnscommissie Middenscholiwen MIDDENSCHOUWEN - De wens van een eigen huis vesting van de peuterspeelzaal te Scharendijke is niet nieuw. Dinsdagavond kwam het onderwerp weer eens aan de orde tijdens een openbare vergadering van de wel- zijnsadviescommissie van de gemeente Middenschou- wen. Aanleiding vormde de bespreking van de ontwerp- lijst sociaal culturele activiteiten voor 1986. gelijkheid voor de peuterspeelzaal in Scharendijke, te weten: het noodlo- kaal op het terrein van de Chr. basis school te Kerkwerve. Daar dient nog wel overleg over plaats te vinden en tevens zal nog een raming van de ver plaatsingskosten gemaakt moeten worden. De voorzitter verwees in dit ver band naar de vorig jaar samenge voegde reserves ten behoeve van de vorming van een 'pot' openbare ge bouwen. Mevrouw Immerzeel benadrukte nogeens, dat de huidige huisvesting van de peuterspeelzaal in het Her vormd Verenigingsgebouw in Scha rendijke echt maar een noodoplos sing is. Ze wees op het veelvuldig gebruik van het gebouw in de avond uren, waarna de peuters de volgende dag weer in de - vaak met veel rook Vervolg pag« 6 Advertentie Zolang de landbouwmachines nog op hun domein zijn, is er niets aan de hand. Naar het land en terug naar huis vormen zij evenwel objecten, die aanleiding zijn tot ongelukken. Aandacht van zowel de landbou wers als van de overige weggebruikers kan zeker preventief werken. MIDDELBURG - De provincie Zeeland is in samenwerking met Vei lig Verkeer Nederland en de Rijkspolitic een grootscheepse actie ge start om het aantal verkeersongelukken met landbouwverkeer in deze provincie drastisch terug te dringen. Er zullen 35.000 folders verspreid worden met de titel 'Letten op landbouwtrekkers'. Daarin worden au tomobilisten aanwijzingen gegeven, waarop speciaal gelet moet wor den met langzaam rijdens landbouwverkeer. De boerenorganisaties, autoverzekeraars, banken en andere instan ties hebben toegezegd mee te helpen aan de verspreiding van de folders. Per jaar komen er in Zeeland zo'n twintig mensen om bij verkeerson gelukken met landbouwverkeer. In totaal doen zich per jaar gemiddeld zo'n 65 gevallen met landbouwtractoren voor. Vijfenzestig procent van deze ongelukken heeft plaats in de oogstperiode van augustus tot okto ber. De meeste ongelukken gebeuren bij duisternis. De actie, die nu ge voerd wordt, is gericht op alle verkeersdeelnemers en heeft tot doel het verkeersbeeld tijdens de oogstmaanden te matigen. De eerste folder werd uitgereikt aan een inwoonster van Middelburg door de Zeeuwse gedeputeerde J. de Voogd. De uitreiking ging in combi natie met de uitgifte van haar rijbewijs. De folders 'Letten op land bouwtrekkers' zullen aan alle mensen worden uitgereikt, die hun rijbe wijs in ontvangst komen nemen. Er gebeuren ook nogal eens een keer ongelukken, wanneer de tractors niet meer in beeld zijn door het achtergebleven slik tijdens natte perio den. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's mr Pt BU.r Verwachting tot vrijdagavond: Plaatselijk een bui Wisselend bewolkt en een enkele bui, mogelijk met onweer; minimum temperatuur ongeveer 13 graden; middagtemperatuur omstreeks 20 graden. Eerst weinig wind, in de mid dag matige noordwestenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 16 sept.: Zaterdag: Zondag: Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: west 3 Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: zuidwest 4 Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: west 4 ZON- EN MAANSTANDEN Zon op 7.11, onder 19.59 Maan op 04.48 onder 20.00 13 sept Nieuwe Maan: 14 september (20.20) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 13 sept. 3.12 8.48 14.54 21.12 Springtij: 17 september HET WEEROVERZICHT DE BILT - Morgen gaat koelere lucht het land binnenstromen en komt er een eind aan de korte periode met vrij warm weer. In de oostelijke provincies kan de temperatuur nog tot 23 graden oplopen, maar in het westen wordt het niet warmer dan 19 graden. De afkoeling hoeft mede tot gevolg dat er een enkele regen- of on weersbui ontstaat. Intussen nadert op de Atlantische Oceaan een nieuw hogedrukgebied. Zaterdag ligt dit gebied boven Frank rijk. Het veroorzaakt bij ons dan re delijk weer met af en toe zon. Zondag trekt een nieuwe bewol- kingszone over. De kans op een bui is dan weer wat groter. Tbt dinsdag blijft dit wisselvallig weer aanhou den. De temperatuur daalt na zondag tot ongeveer 18 graden. Advertentie uw Honda-dealer voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 m

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1