sa Aardappel BV nam nieuwe opslagloods in gebruik Veel schade bij aanrijding Marktmeester uitgeluid Open huis ISTA DE ZIERIKZEESCHE COURANT WA> mr AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer Fietsenkijkdag bij politie De .NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! "Zierikzeesche Nieuwsbode" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Voorlichter Spelen met poppen De Schouwen-Duivelandse boeren hebben Sara van Roon speelt" in haar atelier Bloem- Allergie Tenniskampioenschappen Tijdens de ,,Open Dag" ter gelegenheid van Bij diverse Schouwen-Duivelandse tennisver- DINSDAG 10 SEPTEMBER 1985 142ste jaargang Nr. 23792 een nieuwe sociaal-economisch voorlichter in fontein in Dreischor met poppen Er komt ook het eenjarig bestaan van het dierenasiel werd enigingen werden de clubkampioenschappen ir. Gerrit Stap. Een kennismakingsbabbel, een cursus in buurt- en clubhuis De Lichtboei. (Pag. 2). (Pag. 4). ondermeer gesproken over allergie bij huisdie- afgewerkt Er vielen weinig opmerkelijke ver ren. (Pag. 5). rassingen (Pag. 7). WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De toekomst en het lot der volkeren hangt af van de wijze, waarop zij zich voeden. Brillat-Savarin Ruimte voor 4.000 ton er hij Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ZIERIKZEE - Via het onthullen van het bedrijfsem- bleem verrichtte loco-burgemeester L. J. van Gastel maandagmiddag de officiële openingshandeling van de nieuwe opslagloods van de Aardappelafzetorganisatie voor Zuidwest Nederland bv aan het Groeneweegje te Zierikzee. Met het in gebruik nemen van de nieuwe loods beschikt de 'aardappel bv' zoals de organisatie kortweg genoemd wordt, over totaal 12.000 ton opslagruimte, waarvan 4.000 ton nieuwbouw. Loco-burgemeester L. J. van Gastel onthult het embleem van de Aardappel bv, waarmee de opening van de nieuwe loods een feit ivas. ZIERIKZEE - Veel schade maar gelukkig geen persoonlijk letsel viel te note ren na een aanrijding, maandagmiddag op het kruispunt Weg naar De Val/Ju- lianastraat. Drie auto's waren erbij betrokken. Uit de Julianastraat kwam W. G. uit Rotterdam en deze zou bij het linksaf slaan, richting Weg naar de Val, geen voorrang verleend hebben. J. K. uit Weert en J. v. d. G. uit Heinkenszand reden op genoemde weg. De man uit Weert trachtte door krachtig te remmen een aanrijding te voorkomen, maar de achter hem rijdende v. d. G. zag dit te laat en knalde in volle vaart op zijn voorganger. G. liep lichte schade op aan zijn voertuig, K.'s auto werd aan de achterzijde geheel vernield en de auto van v. d. G. aan de voorzijde geheel vernield. Van Gastel zei de uitnodiging voor deze opening in dank aanvaard te hebben, omdat Het als college van b en w van Zierikzee heel plezierig is te worden betrokken bij dit gebeu ren. Dat de burgemeester met va kantie is, is voor mij een plezierige bijkomstigheid. Ik stel het bijzonder op prijs dat mij deze eer gegund is". Voorafgaande aan de opening heet te de voorzitter van de CTV 'Schou- wen-Duiveland', W. T. van de Zande, het gezelschap in de nieuwe en koele loods welkom. Voor de eerste keer in de geschiedenis: in het bestaan van deze organisatie is er nooit een offi ciële opening geweest, hoewel daar volop aanleiding toe was. Van Gastel zei later in zijn speech: Echte Zeeuw se bóeren-zuinigheid! Van de Zande somde een aantal wa penfeiten op. Na een aantal jaren werken in de toenmalige veiling werd er gebouwd in 1959: het sorteerbe- drijf. Zes jaaT"later'-gevolgd dooi-'-io eerste uitbreiding, een opslagruimte voor 5.000 ton. In 1967 werd de tussen- bouw gerealiseerd, in 1969 werd in Oosterland een ruimte gebouwd voor nog eens 5.000 ton aardappelen, in 1982 kwam het zogenaamde pand Meijer en als laatste, maandag, de nieuwe loods die in tegenstelling tot de anderen, wèl officieel geopend werd. ,,Zes keer was er een aanlei ding, maar we hebben het nooit ge daan. We bouwden, trokken er in en werkten er mee. Zo ging dat. Niet dat er geen reden zou zijn voor een feest je, want er zat wèl vaart in!" Nog meer cijfers van Van de Zande: dertig jaar geleden begon men met 22 leden en een jaaromzet van 2.500 ton. Nu, in 1985 zijn deze cijfers respektie- velijk 150 leden en 45.000 ton. Van de Zande:,, Niet alleen in toename van technische voorzieningen en ledental, maar ook als organisatie speelde de CTV een rol en stond in 1972 zelfs mo del bij de stichting van een besloten vennootschap die onze CTV en zes collega-CTV's in Zeeland en Noord- Brabant overkoepelt in de Aardappe lafzetorganisatie, de aardappel bv. Dan spreken we over 600 aangesloten telers en een jaaromzet van tegen de 200.000 ton". De samenwerking is nog verder ge gaan: de aardappel bv vormt samen met de Coöperatie Agrico te Emme- loord de wereldbekende organisatie Nog voor de opening overhandigde L. J. van Gastel een fraaie reproductie van een oude kaart van Schouwen-Duiveland aan W. T. van de Zandede voor zitter van de CTV Schouwen-Duiveland ZIERIKZEE - Momenteel wordt in Zierikzee de jaarlijkse kermis afge werkt. Voor marktmeester Jan de Massier betekent de kermis 1985 een 'mijlpaaltje' in zijn actieve leven. Het is immers de laatste, waarbij hij als inartmèester fungeert. Op 1 no vember 'zwaait' hij af als gemeente bode van Zierikzee, een functie waar toe ook het marktmeesterschap behoort. Om hem te bedanken voor de bewe zen diensten in de achttien jaar dat hij het marktmeesterschap vervulde, werd hij maandagavond laat - na af loop van de kermisdag - door de ex ploitanten in de bloemetjes gezet. In aanwezigheid van alle exploitanten overhandigde Frits de Voer de schei dende functionaris een enveloppe met inhoud en mevrouw De Massier een boeket bloemen in de poffert jestent van Johan van der Zande. Na tuurlijk ging een en ander vergezeld van de nodige wensen voor een toe komst in gezondheid, Voordat ieder een na het genot van een natje en een droogje afscheid nam van elkaar be dankte De Massier 'zijn gasten' voor de fijne samenwerking in het verle den en hij wenste hen veel succes, in de komende jaren PÊ eur Agrico-Holland. Hier gaat het samen om enkele duizenden aardappelte lers met meer dan 600.000 ton, de grootste hoeveelheid 'georganiseer de' aardappelen in heel west Europa. ,,Er is veel veranderd en er is niets veranderd. Nog steeds is het dezelfde CTV. nog steeds het verlengstuk van het boerenbedrijf. De statuten zijn in de loop der jaren niet veranderd: de organisatie neemt niet de taak van de boer over. U bent niet van de CTV, de CTV is van u!", aldus de voorzitter. Kwaliteit Met de nieuwe loods is de organisa tie in staat om met deze oogst 20.000 ton aardappelen te ontvangen en ver volgens te bewaren volgens eisen, die kwaliteit waarborgen. Want kwali teit is een sterk punt bij de internati onale concurrentie. Om die te hand haven heeft de aardappel bv zelfs een speciale medewerker aangesteld. Tot slot van zijn welkomst-betoog noem de Van de Zande de loods een aan winst voor zowel de aardappeltelers, Wrvoig pup. h Verwachting tot woensdagavond: Volop zon In de nacht en vroege ochtend enke le mistbanken en een minimumtem peratuur van ongeveer 10 graden. Overdag zonnig; maximumtempera tuur ongeveer 21 graden. Weinig wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 14 sept.: Donderdag: Zonnig Kans op neerslag: 107r Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 22 graden Windkracht: zuidoost 2 Vrijdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 407r Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: zuidwest 3 Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 507r Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON EN MAANSTANDEN 11 sept. Zon op 7.08, onder 20.04 Maan op 02.00, onder 19.18 12 sept. Zon op 7.09, onder 20.02 Maan op 03.01, onder 19.41 Nieuwe Maan: 14 september (20.20) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 11 sept. 0.34 12.17 6.52 18.23 12 sept. 2.00 14.15 7.58 20.27 Springtij: 16 september HET WEEROVERZICHT DE BILT - Woensdag en donderdag is het rustig nazomerweer. In de nacht en vroege ochtend ontstaat plaatselijk mist, maar deze trekt spoedig weer op. Overdag schijnt de zon volop, zodat de lucht aanwarmt tot 21 a 22 graden. Door het nagenoeg ontbreken van wind voelt het aange naam aan en aan zee mag op twee stranddagen gerekend worden. Het rustige zomerweer wordt ver oorzaakt door een hogedrukgebied dat zich vanaf Italië via onze omge ving tot over de Britse Eilanden en de Noordzee uitstrekt. Advertentie uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 ZIERIKZEE - Zaterdag 21 septem ber wordt op het politiebureau te Zie rikzee een ..fietsenkijkdag" gehou den. Tussen negen en één uur kan men daar terecht om te kijken of er wel licht een vermist rijwiel zit tussen de door de rijkspolitie Schouwen- Duiveland aangetroffen partij. Advertentie op 12, 13, 14 en 16 september bij autobedrijf St Joostdijk 41 Burg v. d. Havestraat 48 4307 AR Oosterland. Dealer van Subaru. Austin Rover Land en Range Rover Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna I 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. I Ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een I jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik betaal dus geen f 147,80 doch slechts f 123,16. I Naam I Adres I I Plaats postcode

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1