ANTIEK fS Reinigingsdienst heeft eerste vuilniswagen 'nieuwe soort' Nieuwe hal L O in gebruik Zierikzees ziekenhuis zondag in teken van Nationale Ziekendag DE ZIERIKZEESCHE COURANT AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer Bejaarde vrouw aan de wandel MITSUBISHI Autobedrijf A.L.G. Zierikzee - 4457 Diefstal dieselolie Stuntverkoop grote partijverkoop van pruimen appels WA> m> vomi ©eveiremi ireizeim Auto opengebroken De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! "Zierikzeesche Nieuwsbode" r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrije tijd/werk Uit een groot onderzoek van een aantal lande lijke jeugdbladen blijkt, dat het merendeel van de jeugd werk belangrijker vindt dan vrije tijd. (Pag. 2). Dorpshuis Na veertig jaar Jubileum vcciuy jacn uuuMuuiii dorpshuis ondergaat een verbou- Opa L, A. Bakker uit Renesse vond in zijn tuin Machinefabriek Padmos, met vestigingen in eertigduizend gulden kost. Het Ko- na veertig jaar zijn verloren trouwring terug. Hij Bruinisse en Stellendam, viert morgen het Het Bruse uviipanuis unutsiyaai een verüou- wpa l. m. tiaKKer uil Henesse vona in zijn tuin wing, die veertigduizend gulden kost. Het Ko- na veertig jaar zijn verloren trouwring terug. Hij ningin Juliana Fonds draagt zestienduizend zoekt nu nog naar de ring van zijn vrouw, gulden bij. (Pag. 3). (Pag. 4). Bruinisse en Stellendam, viert morgen 55-jarig jubileum. Een impressie over het be drijf. (Pag. 5). VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1985 142ste jaargang: Nr. 23790 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Een zieke is gevleid en haast getroost, als men hem over tuigt, dat zijn ziekte een buitengewoon geval is. E. Marbeau Advertentie uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 KERKWERVE - De voorzitter van de Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland, W. den Boer, heeft donderdag de sleuteltjes van de nieuwe vol-automatische vuilophaal- wagen in handen gekregen. Hij kreeg ze van G. Koore- man, die namens de bouwer van het voertuig Saval- Kronenburg bv te Hedel, acte de presence gaf bij de over handiging. Alleen het chassis van de wagen is gemaakt door autobedrijf Gilijamse uit Renesse. ZIERIKZEE - De nieuwe hal van drukkerij Lakenman Ochtman werd heden - vrijdag 6 september - min of meer officieel in gebruik genomen. De diverse drukpersen van het bedrijf zijn na hun verhuizing van de voorgaande dagen weer optimaal in bedrijf. De drukkers, die de persen bedienen, werken sinds de verhui zing in een fraai geoutilleerde hal, die ongetwijfeld voor een belangrijk deel bijdraagt aan een sfeervolle werkkring. Vanwege het feit, dat met de overstap een eind werd gemaakt aan een periode, waarin het echt behelpen was, mochten alle personeelsleden van drukkerij Lakenman Ochtman van de directie van het bedrijf een aardige geste in ontvangst nemen onder het motto Einde aan de trammelant'. Overigens maakt de directie in een begeleidend briefje melding van het feit, dat „we er nog lang niet zijn. Er staat nog heel wat te gebeuren, maar de eerste etappe is achter de rug. Een feit om gevierd te worden". Inmiddels verstreek de datum, waarop L O tachtig jaar bestond. Wanneer de totale reorganisatie achter de rug is, zal dit jubi leum via een 'Open Huis' voor alle belangstellenden worden gevierd. BURGHSLUIS - In de loop van de donderdag is een bejaarde en demen te vrouw (84 jaar) vier uur zoek ge weest op Neeltje Jans. Een gezel schap van bejaarden uit een tehuis te Rotterdam bracht per bus een bezoek aan het werkeiland. Op de thuisreis merkte de chauffeur pas dat er één passagier ontbrak en informeerde de politie hierover. De politie in samen werking met de verkeersgroep toog op onderzoek en trof de vrouw vier uur na het beëindigen van het bezoek aan te Burghsluis. Ze werd liefderijk meegenomen naar het olitiebureau en later op de dag opgehaald. Ze moet te voet de hulpbrug hebben bewan deld. Advertentie ZIERIKZEE - Het Zierikzeese Rode Kruis ziekenhuis staat zon dag in het teken van de Nationale Ziekendag. Voor de elfde keer or ganiseert De Zonnebloem deze thema-dag, waarbij de nadruk voornamelijk komt te liggen op het ziek-zijn en alle daarbij ko mende problemen en aandachts punten. Naast vele regionale acti viteiten in den lande besteedt ook de omroepvereniging KRO via ra dio en televisie aandacht aan deze dag. Dit jaar staat het onderwerp 'thuis in het tehuis' centraal. Steeds vaker steken geluiden de kop op, die duidelijk afwijzend reageren op verzorging van zieken in een tehuis. Maar voor velen is er geen andere mogelijkheid en is opname in een zieken- of verzor gingshuis de enige oplossing. Juist deze ingrijpende gebeurte nis in het menselijk leven krijgt zondag de volle aandacht. Vragen als 'hoe gaat dat?' en 'wat moet ik doen?' worden dan ongetwijfeld beantwoord. Volgens medewerkers van De Zonnebloem komen tehuizen meestal in het nieuws wanneer er iets aan hapert. Maar er gebeuren volgens hen zoveel goede zaken, die de krant of het televisiepro gramma niet halen. Alleen al het feit. dat Nederland zo veel tehui zen telt zien zij al als een goede zaak. Kortom, voldoende gesprek stof voor deze elfde Nationale Zie kendag. Twee elkaar omhelzende mensen het embleem van de Nationale Ziekendag. Advertentie Van particulier diverse antiguiteiten en curiosa Zaterdag van taoo tot tot 17.00 uur of op afspraak Esdoornstraat 1 Nieuwerkerk Tel. 01114-1754 ol 1716 Het betreft een 2300 turbo Daf, die speciaal ont worpen is om op snelle en efficiënte wijze de nieuwe rolemmers met vuil te verwerken. Dit gebeurt vol-automatisch. De vuilophaler plaatst de emmer voor de achterzijde van de wagen. Door een drukmecha- nisme pakt een hydraulische arm de emmer op en kiept het in de rijdende container leeg. Het voertuig beschikt over twee grijparmen, om zodoende extra snel te kunnen werken. Voorzitter Den Boer toonde zich zeer verheugd met de aanwinst, die een nieuw tijdperk inluidt voor de reinigingsdienst. Sinds de hoorzit ting in Poortambacht te Zierikzee heb ik het volste vertrouwen in het systeem, als de gebruikers ervan goed weten hoe een en ander in el kaar steekt", aldus Den Boer. In Zie rikzee zijn deze week 1077 rolemmers afgeleverd en slechts 1 persoon heeft te kennen gegeven onder geen voor waarde met het apparaat te willen verder gaan. Als enkeling heeft hij geen keus. Ook J. Landman was als direcfeur van de reinigingsdienst erg blij met de nieuwe wagen. Hij wist te mel den, dat binnen afzienbare tijd nog een nieuw voertuig voor de rolem mers wordt aangeschaft. Twee tradi tionele vuilniswagens worden spe ciaal voor het nieuwe systeem omgebouwd. Indien alles naar wens verloopt, hopen we in april van het volgende jaar in heel Schouwen- Duiveland de rolemmers met bijbe horende voertuigen ingeburgerd te hebben". Reinigingsdienst-voorzitter Den Boer krijgt de sleutels van de nieuwe vuil niswagen. ZIERIKZEE - Tweeduizend liter dieselolie werd in de nacht van don derdag op vrijdag overgeheveld uit een tankwagen. Een schadepost van 2.500,— voor de eigenaar. C. R. uit Dordt deed hiervan aangifte. De tankwagen stond geparkeerd op het parkeerterrein bij sportpark Ban- nink. Onbekenden hebben een trac tor met aanhanger 'geleend', koppel den de aanhanger af en koppelden de tankwagen aan en verhuisden met deze combinatie naar een stiller deel van het sportpark. Aldaar werd op nog onbekende wijze de brandstof overgeheveld. Aan de tankwagen zelf werd geen schade toegebracht. Advertentie Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Zaterdag 7 september van 9.00 uur tot 12.00 uur op het parkeerterrein van Discount Duiveland te Ooster- land (Reine Victoria) en o.a. (James Grieves) PÊ Bitr Advertentie 't Wordt weer winter bij Reisburo Van Oeverenü Nu reeds vele wintergidsen ontvangen. Kom even langs bij [(Wil REISBURO: APPELMARKT 21 ZIERIKZEE -TEL 01110-5036 BRIELLE - De rijkspolitie in het Zuid-Hollandse Brielle heeft donder dagavond drie aanhoudingen ver richt tijdens de voorlichtingsbijeen komst van de regering over de ves tiging van nieuwe kerncentrales in Nederland. Die bijeenkomst vond plaats in Brielle en had betrekking op de potentiële lokatie Maasvlakte voor de vestiging van een nieuwe kerncentrale. De aanhoudingen wer den verricht tijdens een incident, waarbij de topambtenaar van Econo mische zaken, drs. Verberg, van een actievoerder een glas water in het ge zicht gegooid kreeg. Verwachting tot zaterdagavond: enkele buien Wisselend bewolkt en enkele buien; minimumtemperatuur rond 9 graden middagtemperatuur omstreeks 16 graden. Vrij krachtige, aan de Wad- denkust en op het I Jsselmeer nog eni ge tijd noordwestelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 10 scpt.: Zondag: Maandag: Dinsdag: ZIERIKZEE - De auto van M. R. uit Zierikzee werd vannacht (donderdag op vrijdag) opengebroken en van ge luidsapparatuur ontdaan. Een por tierraampje werd ingeslagen. Ter waarde van 500,— verdween: de ra dio, casetterecorder en boxen. Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk; Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna I 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. I Ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een I jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik betaal dus geen f 147,80 doch slechts f 123,16. Naam Adres Plaats postcode Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 50 Min.tcmp.: 9 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: noordwest 5 Af en toe zon Kans op neerslag: 30% Min.tcmp.: 10 graden Middagtemp.. 18 graden Windkracht: noordwest 4 Af en toe zon Kans op neerslag: 30% Min. temp.: 11 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: west 3 ZON- EN MAANSTANDEN 7 sept. 9 sept. Zon op 7.01, onder 20.14 Maan op 23.10, onder 16.00 8 sept. Zon op 07.02, onder 20.11 Maan op 23.51 onder 17.06 Zon op 07,04, onder 20.08 Maan op onder 18.02 Laatste Kwartier: 7 sept. (13.16) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 7 sept. 8.41 21.02 2.28 14.45 8 sept. 9.32 22.00 3.23 15.40 9 sept. 10.40 23.10 4.29 16.50 Doodtij: 9 september HET WEEROVERZICHT DE BILT - In het weekend blijft het nog koel, terwijl de kans op buien maar langzaam kleiner wordt. Een depressie van de Oceaan kan boven Zuid-Scandinavië namelijk nog vrij lang actief blijven. De depressie nam gistermiddag bo ven de Noordzee vrij plotseling in be tekenis toe. Aan de Waddenkust kwam daardoor vannacht korte tijd een windkracht 9 tc staan. Aan dc Deense kust kwam het zelfs tot een zware noord westerstorm. Zo als het er nu naar uitziet blijft de noordwestelijke stroming het hele weekend boven de Noordzee aanwe zig. Daarna draait de wind naar west of zuidwest en kan de temperatuur eindelijk weer wat oplopen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1