Twee keer zilver voor 40 jaar dienstverband CORNELIASTICHTING VOOR EIND 86 IN NIEUW HUIS Expositie De Bewaerschole 70 jaar tramlijnennet DE ZIERIKZEESCHE COURANT Wanneer bouw zonder oponthoud verloopt: ZWf PÊ eitr S' AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! "Zierikzeesche Nieuwsbode" c u C <fV"V ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Kerncentrale Industrieterrein Transportbedrijf Triathlon Volgens vice-voorzitter J. Bannink van de De gemeenteraad van Bruinisse volgt de ad- Het Zierikzeese transportbedrijf Van der Wek- De eerste Bruse triathlon kreeg minder in- Zeeuwse Milieufederatie is het verzet tegen de viescommissie inzake de ontsluiting van het in- ken nam de dertigste DAF in haar bestaan in schrijvingen dan waarop was gehoopt, maar tweede kerncentrale bij Borssele de laatste dustrieterrein in het vissersdorp. (Pag. 3). gebruik. De eerste kwam reeds in 1950 werd desondanks een redelijk succes. (Pag. 6). stuiptrekking (Pag. 2). (Pag. 5). DINSDAG 3 SEPTEMBER 1985 142ste jaargang Nr. 23788 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De eerste voorwaarde om een onderscheiding werkelijk waardig te zijn, is er niet naar te dingen als men haar heeft verdiend. A. Tournier Unieke gebeurtenis voor Zeelandia Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Zeelandia-medewerker neemt zijn onderscheiding in ontvangst van loco burgemeester L. J. van Gastel. BURGH-HAAMSTEDE - 70 jaar geleden voltooide de N.V. Rotterdamsche Tramweg Maatschappij haar tramlijnennet op de Zuid-Hollandse en Zeeuwse eilanden met de opening voor reizigers en goederen van de tramlijn Brouwershaven-Burgh op 1 april 1915. De watersnoodramp van 1 februari 1953 maakte een einde aan de exploitatie van de tramlijn op Schouwen- Duiveland en St. Philipsland tot Steenbergen. Ter gelegenheid van bovenbe doelde opening zal N.V. Streekvervoer Zuid-West-Nederland een expositie verzorgen in De Bewaerschole te Haamstede. ZIERIKZEE - Voor de eerste keer in haar geschie denis hebben bij Zeelandia te Zierikzee twee perso neelsleden tegelijkertijd een dienstverband van 40 jaar volgemaakt. Ter gele genheid hiervan ontvingen de jubilarissen J. van Urk en O. Vleeshouwer (beiden uit Zierikzee) de ere-me- daille in zilver in de orde van Oranje Nassau. Loco burgemeester L.J. van Gas tel speldde de bijbehoren de versierselen maandag morgen bij hen op tijdens een korte bijeenkomst in de directiekamer van het bedrijf. Van Gastel memoreerde in zijn toe- spi-aak het bijzondere feit, dat twee personeelsleden tegelijk zo'n lange periode in dienst zijn bij hetzelfde be drijf. ,,Dit betekent dat wordt ge werkt met mensen waar vertrouwen in wordt gesteld, maar ook vertrou wen aan wordt gegeven. Dat geeft volgens mij voor zowel de werkgever als de werknemer grote voldoening", Zij geeft een beeld van de tramlijn Brouwershaven-Burgh, verlucht met foto's en dergelijke. Daarnaast wordt een algemeen beeld gegeven van tramwegexploita tie uit die tijd, door het tentoonstel len van materialen, maquettes, attri buten, foto's, grafische voorstellingen van dienstregelingen, conducteurs diensten enz. Een maquette van de voormalige Rijkshaven te Numansdorp, een be langrijke schakel in de transportweg van zowel personen als van land- en tuinbouwprodukten en vee in de rela tie Schouwen-Duiveland - Rotterdam ontbreekt niet. Het beeld van de tentoonstelling houdt echter niet op met de stopzet ting van de tramdienst op 1 februari 1953 maar probeert tevens een beeld te geven van de ontwikkelingen daar na, met o.m. modellen van het huidi ge autobusmaterieel en van het m.s. Zijpe van de veerdienst Zijpe-Anna Jacoba Polder, vele jaren de belang rijkste verbinding tussen Schouwen- Duiveland en de vaste wal. De expositie in De Bewaerschole wordt gehouden van 7 t/m 28 septem ber. Zij is voor het publiek toeganke lijk op werkdagen van 13.30-16.30 uur. Stroper op heterdaad betrapt ZIERIKZEE - Ter zake van stropen met een (verboden) lange hond is gis teravond op heterdaad betrapt, de in Zierikzee wonende J. v. P. De stage- groep van het korps Rijkspolite, de veldpolitie en de 'normale' politie kwamen in actie omdat twee jacht- houders geregeld klagen over stro- per(s) in hun jachtgebied. Maandagavond toog de groep poli tiemannen op onderzoek en trof Van P. aan met zijn hond. Met een 'lange' hond stropen is verboden volgens de jachtwet. Een lange hond (bv een ha zewindhond) pakt het wild en brengt het naar de eigenaar (stroper), zonder dat er een schot valt of er andere ap paratuur aan te pas komt. J. v. P. wist te ontkomen, via het havenkanaal welke hij ontkleed overzwom in ge zelschap van zijn hond. De politie nam zijn kleding in beslag evenals de haas en heeft de man vanochtend op het bureau ontboden voor verhoor. Zendapparatuur in beslag genomen BRUINISSE - In een tweetal wo ningen te Bruinisse heeft de politic maandagavond in samenwerking met de R.C.D. (Radio Controle Dienst) zendapparatuur in beslag ge nomen. De controle werd uitgevoerd na een regen van klachten van omwo nenden, die met goed fatsoen geen orgel konden spelen, noch naar de ra dio luisteren of t.v. kijken wegens verregaande storing. In de woning van J. H. aan de Acca- sialaan en C. IJ. aan de Weststraat werd de veroorzakende apparatuur aangetroffen en meegenomen. Laatst genoemde verzette zich hier tegen en moest voor afkoeling mee naar het bureau. Het ligt in de bedoeling, dat op maandag 14 oktober (met een feestelijk tintje) de eerste paal wordt geslagen voor de nieuwe Corneliastichting, waarvoor aan het Kaaskenswater de grondwerkzaamheden in volle gang zijn. Al K ZIERIKZEE - Wanneer de bouw zo snel als ge pland verloopt wordt het nieuwe gebouw voor de Corneliastichting aan het Kaaskenswater voor kerst mis 1986 opgeleverd. In het nieuwe verpleeghuis kunnen twee keer zo veel bewoners worden gehuisvest als nu (ruim zestig) aan het Havenpark. Heel belangrijk is, dat dan voortaan ook psychogeriatri sche patiënten (demente bejaarden) kunnen worden opgenomen, waar voor op Schouwen-Duiveland nog geen mogelijkheid aanwezig is. Na dc bouwvakvakantie is met de Jubilaris O. Vleeshouwer krijgt de medaille opgespeld, terwijl zijn vrouw toekijkt. vertelde de loco-burgemeester. Van Gastel nam het ambt van burgemees ter Th. de Meester waar, die momen teel op vakantie is. De Zierikzeese politicus ging uit voerig in op de verdiensten van beide Zeelandia-medewerkers. J. van Urk werkte voor zijn Zelandiatijd bij een grossier in zijn geboorteplaats Mep- pel. De oorlogstijd betekende echter al snel een tewerkstelling in Duits land. Na zijn terugkomst solliciteer de Van Urk met succes bij het Zierik zeese bedrijf, dat hem een functie in Groningen opleverde. De jubilaris kreeg de verantwoordelijkheid over de opslag en de verzending van de produkten. Hoewel het bedrijf indertijd nog bescheiden van opzet was, groeide het al snel uit tot een groot concern, waarbij de invoering van een be wuste produktieplanning onontbeer lijk was. Van Urk sprong hier op juiste wijze op in. Van Gastel in zijn lofzang: ,,U speelde voorbeeldig in op de verande ringen". Maar ook op het maatschap pelijk terrein heeft Van Urk zich op vele vlakken verdienstelijk gemaakt. Hij zette zich onder meer in voor de vroegere jeugdvereniging De Vrije Vogels en de Schouwse postzegelver eniging, waarvan hij in 1981 lid van verdienste werd. Ook bij Kunst en Eer, Rust Roest en de Oranjevereni ging zat Van Urk lange tijd op een bestuurszetel. Maar ook de tweede jubilaris, O. Vleeshouwer, kreeg de nodige com plimenten van de loco-burgemeester toebedeeld. Na terugkomst uit Oostenrijk ging hij meteen aan de Vervolg pagina 5 Verwachting tot woensdagavond: Koel en bung- Half tot zwaar bewolkt en enkele buien; minimumtemperatuur onge veer 12 graden; middagtemperatuur rond 17 graden. Noordwestelijke wind, vrij krachtig, aan de kust en op het IJsselmeer van tijd tot tijd hard. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 7 sept.: Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: west 5 Vrijdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: noordwest 5 Zaterdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 4 sept. Zon op 6.57, onder 20.21 Maan op 22.02, onder 12.25 5 sept. Zon op 6.59, onder 20.18 Maan op 22.18, onder 13,37 Laatste Kwartier: 7 september (13.16) HOOG- Zierikzee 4 sept. 5 sept. EN LAAG WATER Hoogwater Laagwater 12.48 7.23 7.45 18.59 19.36 00.40 1.10 13.24 Doodtij: 9 september HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het onbestendige en koe le weer houdt aan. Een van de Oceaan afkomstige depressie is vandaag via Engeland naar de Noordzee getrok ken, en koerst nu verder richting Scandinavië. Het front dat bij dit la gedrukgebied hoort is ons land van daag gepasseerd. In de lucht achter dit front ontwikkelen zich vannacht en morgen enkele buien. De mini mumtemperatuur ligt rond de 12 gra den. Morgenmiddag wordt het onge veer 17 graden. De buiïgheid neemt in de loop van de dag geleidelijk af. Advertentie uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 bouw begonnen, met als hoofdaanne mer fa. Van Oorschot uit Roosendaal. Voor ruim twintig miljoen gulden wordt onder de rook van het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis een door ar chitectenbureau Rothuizen en 't Hoofd ontworpen project gereali seerd, dat - uniek voor een verpleeg huis - uit één bouwlaag zal bestaan. Vervolg pagina 3 De maquette voor de nieuwe Corneliastichting. Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna f 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. i Ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een I jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik betaal dus geen I 147,80 doch slechts f 123,16. j Naam Adres I I Plaats postcode

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1