Hoog bezoek in Brouwershaven ERIC DE NOORMAN SUCCESJES Jeugdorkest boekt succes Jacht in moeilijkheden De pelsjager Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 2 september 1985 Nr. 23787 Dinsdag 3 september Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 14.00 uur Skoalle*teleboerd: Wat fljocht dêr? 15.00 uur Levensloop, serie over de grote kloof tussen jong en oud. Afl. 3. Welke plaats neemt de alleenstaande anno 1985 in? 15.30 uur De wereld in oorlog, serie over de Tweede Wereldoorlog. Afl. 13: Ondergang - Duitsland febr. - mei 1985. (herh.). 16.15 uur KRO's tekenfilmfestival 16.30 uur Het Nestkuiken, jeugdse rie. Afl. 3: Naar school. 17.30 uur Journaal 17.46 uur Alias Smith en Jones, Ame rikaanse tv-serie. Afl. 14: Vertrouw nooit een eerlijk man. (herh.). 19.00 uur Natuur in eigen land, serie documentaires over dieren en land schappen in Nederland. Afl. 6: Hel- lingbossen. 19.25 uur Cijfers en letters, spelpro- gramma gepresenteerd door Bob Bouma. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Waarom hebben ze het Evans niet gevraagd?, Engelse detec tiveserie naar het gelijknamige boek van Agatha Christie. Deel 2. Frankie en Bobby Jones gaan op zoek naar de moordenaar van Alan Carstairs. (herh.). 21.20 uur Brandpunt, actualiteitenru briek. 21.55 uur Een Verre Opdracht, Aad van den Heuvel en Han van der Meer portretteerden mensen die werkzaam zijn in het grensgebied van materiële hulp en geestelijke begeleiding. 22.45 uur Journaal 22.50 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.30 uur Handelingen ter plekke. Afl. 11: Verblijf in Efeze. (herh.). Ver slag van een reis die 6 jongeren maak ten door de landen waar de Bijbel ontstond. 16.05 Het Kleine Huis (Little House on the Prairie), Amerikaanse serie. Afl.: Weer thuis. Albert Ingalls ver oorzaakt problemen in de familie wanneer dr. Baker bemerkt wat er ei genlijk met hem aan de hand is. 16.53 uur Het verhaal van Petrus. Afl. 14: In vuur en vlam. 17.45 uur Open Universiteit. Energie en voeding, (cursus: Natuurweten schappen). (herh.). 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.40 uur Sesamstraat 19.00 uur Journaal 19.12 uur Anders is ook gewoon, serie films over kinderen van alle delen van de wereld. Afl. 10: Mijn vader heeft een dynamisch beroep. 19.37 uur Alles over het ei (cracking the egg), documentaire over natuur lijke historische aspecten van het ei en hun toepassingen op verschillende actuele gebieden. 20.30 uur Ronduit: Vrijheid! Blij heid? Discussieprogramma over poli tiek met o.a. Ed Nijpels en Anne van de Bijl. 21.45 uur In beeld, filmportret van de schilder Reint de Jonge. 22.15 uur 'n Ogenblikje, overweging. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag Vandaag 23.00 uur Tijdsein, actualiteitenma gazine. 23.30 uur Het ontstaan van Israël. Afl. 7: Salomo en de koningin van Schoba. Documentaire serie. BRT 1 17.55 Journaal 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. Afl. 20 (herh.). 18.05 uur Plons, kleuterserie. Afl. 2: Plons en de ballon (herh.). 18.10 uur Emma en Opa, maandelijk se kleuterserie. Afl. 9: September. 18.20 uur Candy, Candy, Japanse te kenfilmserie over de lotgevallen van een weesmeisje. Afl. 17: in de droge woestijn. 18.40 uur Juke Box 18.55 uur Frank Buck (Bring 'em back alive), Amerikaanse serie. Afl. 14: De blanke slavin (Shadow Woman of Chung Thi). Met: Bruce Boxleitner, Cindy Morgan, Clyde Kusatsu, e.a. Frank heeft een afspraak met stewar dess Stacey Martin. Voor hun etentje heeft ze een restaurant uitgekozen dat haar door de Rajah van Budjuphr aanbevolen was. Tbrwijl Stacey zich in het restaurant even verwijdert, ge niet Frank van een aperitief. Frank wordt door een slaapmiddel uitge schakeld en Stacey wordt ondertus sen ontvoerd om tot de harem van de Rajah toegevoegd te worden. 19.40 uur Lotto-winnaars, medede lingen en programma-overzicht 19.45 uur Journaal 20.10 uur Weerbericht 20.15 uur Kunstzaken 20.25 uur I.Q. Kwis. Kwis met denk en weetvragen gepresenteerd door Herman Van Molle. 21.00 uur Labyrint. Hoogbegaafd? Ja bedankt, nee bedankt. Programma over een groep kinderen die dreigt over het hoofd gezien te worden, na melijk de hoogbegaafde kinderen. Dit programma laat getuigen van de ze Vergeten groep' aan het woord en peilt naar de meest geschikte manie ren om deze kinderen sociaal en ka-, rakterieel, thuis en op school, te be geleiden. 21.55 uur Uitzending door derden: Programma van de Vlaams Nationa le Omroepstichting. 22.20 uur Journaal en Coda. Ballade en Brise-Langue van Marine Golemi- nov, door Galina Stamenova, viool. BRT 2 19.00 uur Geestenbaai, Canadese jeugdserie van 7 verhalen rond een hedendaagse Indianengemeenschap in Noord-Canada. Afl. 6: De ti'ots van Geestenbaai. De oude medicijnman Bernard neemt Tafia mee óp een mee mystieke reis naar de bronnen van haar inspiratie... 19.25 uur Tijdrover. Doe-het-zelf. Pre sentatie: Paul de Bolle. 19.42 uur Mededelingen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal 20.10 uur Weerbericht 20.15 uur Videomatch. Videospelletje gepresenteerd door Marleen Gordts. 20.25 uur De Kleine Waarheid, tv- serie naar de triologie van Jan Mens. Afl. 1: Amsterdam. Met Willeke Al- berti, Emmy Lopes Dias, Jacques Commandeur e.a. (herh). Martje ver telt aan haar man dat ze weer in ver wachting is. Jacobus is niet blijk met dit nieuws. Hij had namelijk het idee om zijn dochter Marleen een goede opvoeding te geven, maar nu er een tweede baby op komst is kan hij zich dit niet veroorloven. 21.25 uur De Octopus, Italiaanse tv- serie van Damiano Damiani met in de hoofdrol Michele Plaeido, over de Maffia. ZIERIKZEE Unie van Vrijwilligers De afdeling Zierikzee van de Stich ting Unie van Vrijwilligers vergadert woensdag, in het UVV-gebouw. De bijeenkomst, die om 19.30 uur begint, heeft ondermeer een bespreking van de seniorendag, de vervolgcursus en een evaluatie van de verkoopdagen op de agenda staan. De stichting zoekt nog medewerkers voor het huis kamerproject Borrendamme. Open huis Modehuis Marita te Zierikzee houdt vandaag, dinsdag en morgen, woensdag Open Huis. Belangstellen den kunnen vrijblijvend een kijkje komen nemen naar de nieuwe na- jaars- en wintercollectie van het mo dehuis. Plattelands Vrouwenbond Een groep van ongeveer 20 leden van de Christelijke Plattelands Vrou wenbond, afdeling Zierikzee, kijkt met tevredenheid terug op de fietstocht, die de organisatie afgelo pen dinsdag heeft gehouden. De tocht leidde de dames over tal van Sehouw- se wegen, waarna zij op de terugweg naar Zierikzee onder het genot van een verfrissing ergens op een terras tot rust kwamen. Die rust is maar voor korte tijd want de leden hebben inmiddels een uitvoerige activitei tenlijst opgesteld voor het komende seizoen. Ds. Brandsma vertelt dinsdag 24 september over zijn ervaringen als zendeling in Indonesië. Op dinsdag 22 oktober staat een gourmet-avond op het programma, terwijl majoor Eek- hart uit Middelburg woensdag 20 no vember komt spreken over jeugdcri minaliteit. De afdeling viert dinsdag 17 december een kerstavond en 14 ja nuari verzorgt Anja van der Bijl een creatieve avond. Gezamelijk met de CBTB en de CPJ wordt 31 januari een familie-avond gehouden in het Brouwse Tbnnenmagazijn. Op 18 fe bruari staan de jaarvergadering en vervolgens een ontspanningsavond op het programma. De heer Burger van de Land- en Tuinbouwschool doet 18 maart zijn zegje over de verzorging BROUWERSHAVEN - Bij de oude jachthaven te Brouwershaven ontvingen loco-burgemeester Ph. J. van Ast en zijn echtgenote vrijdagmiddag de voormalige burgemeester van de Smalstad de heer A. P. Schou- wenaar uit Schoonhoven, die in gezelschap was van zijn echtgenote en de ambassadeur van het Sahel- land Burkina Faso in de Benelux, de heer A. Ouadrago uit Brussel. Het gezelschap maakte, in aansluiting op een bezoek aan de Deltawerken, vanuit Brouwershaven een vaartocht over de Grevelingen. Schouwe- naar vertegenwoordigde bij het bezoek de Vereniging voor Nederlandse Gemeenten, die verschillende ontwikkelingshulpprojecten in de Sahel-landen organiseerde en bekostigde. Het bezoek van de Brusselse ambassadeursfamilie had volgens hem als doel de relatie tussen de Sahel-landen en de Vereniging voor Nederlandse Gemeenten verder te bevorderen en te versterken. Iets wat volgens hem hard nodig is van wege de grote nood in de Sahel-landen. De heep en mevrouw Ouadrago hebben drie kinderen en een pleeg kind. Het gezelschap, voordat aan boord wordt gegaan voor een tripje over de Grevelingen. Links ex-burgemeester Schou- wenaar, het ambassadeursgezins, loco-burgemeester Ph. J. van Ast en de dames Schouwenaar en Van Ast. Dankbaar en blij berichten wij u de geboorte van ons dochtertje en zusje ELISABETH JOHANNA Wij noemen haar Elsbeth PETRA KORSTANJE MARTIN DEN BOER MARIJN NIENKE 31 augustus 1985 Schendersweg 4 4322 TD Scharendijke Te koop: Met de fiets alles ontdekken. Grote sortering en keuze in sport-, trim- en racefietsen. Tweewielercentrum C. Hart, tel. 01110-2248, Kerkwerve. Grote sortering tuingereed schap van Wolf en Hendrik- Jan de Tuinman Hubo-Kar- weishop Renesse, tel. 01116- 1343. Bruine, groene carbolineum, koolteer, bruine bijts milieu vriendelijk, houtveredeling, kwasten, bokkepoten enz. enz. Alles in diverse verpak kingen. Tuincentrum ,,Sluijs", Hogezoom 44, tel. 01115-1437, Haamstede. Diversen: Fa. Garage Kerkwerve. Voor al uw auto-reparaties, uitla ten, accu's, banden, uitbalan ceren en uitlijnen, tegen scherpe prijzen. Tel. 01110- 5210. D. Ooms, erkend installateur water-, gas en elektrische in stallaties. Ook voor reparatie en onderhoud. Informeer vrijblijvend!! Breedstraat 1. Zierikzee, tel. 01110-4739. Tafeltennisvereniging Kerk werve zoekt nieuwe leden. 01110-3514. van planten en bloemen. Voor de le den, die meer over gezondheid willen weten is er 15 april een bijeenkomst belegd. Wat er in de maand mei staat te gebeuren ter afsluiting van het sei zoen is nog een vraagteken. Voor noemde bijeenkomsten worden allen gehouden in het Hervormd Vereni gingsgebouw te Zierikzee. Zij begin nen om 19.30 uur en zij in eveneens voor niet-leden toegankelijk. Gereformeerde Vrouwengroep De afdeling Zierikzee van de Gere formeerde Vrouwen Contactgroep be gint morgen, woensdag, het nieuwe seizoen in de benedenzaal van het kerkgebouw in de plaatstelijke Sint- Domusstraat. De eerste bijeenkomst, die om 20.00 uur begint, behandelen de aanwezigen een gedeelte uit het maandblad De Gereformeerde Vrouw. Geslaagd Aan het instituut voor Theaterwe tenschappen van de Rijks Universi teit te Utrecht is oud-stadgenoot Arjo van Loo geslaagd voor het doctoraal examen Theaterwetenschappen. Als bijvakken had de student Muziekwe tenschappen en Massacommunicatie in zijn pakket. Naast voornoemde studie behaalde Van Loo eveneens de eerste-graads aantekening leraar Ne derlandse taal en Letterkunde. Afscheid De PTT-medewerker van het Zie- rikzeese postkantoor, J. Bil, treedt met ingang van l oktober vervroegd uit dienst. Gedurende vele jaren was dc scheldend-ambtenaar belast met de verzorging en uitreiking van de postcorrespondentle. Tbvcns fungeer de hij als eerste contactpersoon tus sen de PTT en de postbus-cliënten. Tbr gelegenheid van zijn afscheid krijgt Bil vrijdag 13 september een receptie aangeboden in de kantine van het voorsorteercontrum van de PTT aan het Hnringvliegplein. De bijeenkomst begint om 19.00 uur. Vrouwen en Electronlca Het CDA-vrouwenberaad in Zierik zee houdt donderdag 5 september een bijeenkomst over het onderwerp micro-electronica. De informatieve avond in de Zierikzeese Volke rakst raat 49 begint om 20.00 uur. OOSTERLAND Verkoping Bidt en Werkt De Zendingskrans Bidt en Werkt van de Gereformeerde Gemeente te Oosterland organiseert dinsdag 10 september de jaarlijkse verkoping van gemaakte goederen, de op brengst is bestemd voor de zending. De verkoopuren zijn van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur, in gebouw Oosterhof aan de St. Joost- dijk. De heer Hoekman hoopt met een boekenstand aanwezig te zijn. BRUINISSE Benoeming Rabo-bank Per 1 september is op de Rabo-bank Oostduiveland in Bruinisse aan gesteld als balie-medewerkster me vrouw E. Stouten-v. d. Haven. Me vrouw Stouten werkte eerder op de Rabo-bank van Renesse en komt oor spronkelijk uit Oosterland. Welfare-werk De wekelijkse bijeenkomsten van het Welfare-werk van het Rode Kruis zijn weer begonnen. Elke maandag middag van twee tot half vier in de kleine zaal van ,,In 't Opper", op de gezellige bijeenkomsten zijn ook nieuwe gezichten welkom. Voor men sen die thuis in de een of andere vorm een bijdrage aan het Welfare-werk willen leveren is de contactpersoon: Coby v. d. Berge, Kerkstraat 9. Braderie door de kabouters De bekende braderie op het Kerk plein die al jaren door de Bruse ka bouters wordt georganiseerd zal dit jaar gehouden worden op zaterdag 7 september. Vanaf tien uur kunnen de. kopers dan terecht bij de kraampjes en stalletjes van de leden van de Scoutinggroep Prinses Margriet" die hun kleine en grote, vreemde en eenvoudige spulletjes te koop aanbie den voor een klein prijsje. EHBO-cursus De nieuwe EHBO-cursus voor het komende winterseizoen begint op maandag 30 september. Do cursus wordt gegeven in het Rode Kruis ge bouw aan de Molenstraat 44 te Brui nisse. Opgave voor 23 september, tus sen 5 en 6 uur bij I. Willemse, tel. 01113-1398. Kat in de boom De kat uit de boom kijken, een be kend Nederlands gezegde maar als je het letterlijk probeert valt het toch tegen. Dat ondervond mevrouw Rijn berg van de Havenkade toen ze don derdag haar poes vond, hoog in de boom achter de Ger. kerk. Al sinds maandagavond was ze het dier kwijt. Hulp van politie en brandweer leek niet op te komen da gen, totdat commandant Jumelet, die voor een simpel poesje in de boom niet de hele meute optrommelt, zich persoonlijk met een ladder naar de katteboom begaf. Maar het was me vrouw Rijnberg die met de eer van de reddingsoperatie ging strijk.en. Hoogst persoonlijk klom ze, met en kele hapklare brokjes.^de hoge lad der op en kon haar poesje in veilig heid stellen. N.C.V.B. op reis Het jaarlijkse uitgaansreisje van de N.C.V.B., afdeling Bruinisse, stond dit keer bijna geheel in het teken van edelmetalen. De bus vertrok donder dag 29 augustus om acht uur met be stemming de zilversmederij in Schoonhoven. Op een terrasje met een prachtig uitzicht over de rivier de Lek, werd eerst een kopje koffie ge nuttigd, waarna het gezelschap zich naar dc zilversmederij begaf. Ze kre gen een film te zien over het ontstaan van het oude ambacht en ook hoe het er heden ten dage in een zilversmede rij aan toe gaat. In de permanente tentoonstelling ,,'t Silverhuys" kon men allerlei zilveren voorwerpen be wonderen en eventueel kopen. Via enkele prachtige binnenwegen reed de bus over Vlist naar Vleuten waar de lunch werd gebruikt. 's-Middags stond de edel- en siersteenslijperij ,,De Sprang" in Soest op het programma. Aan de hand van een dia-serie werd uitge legd hoe de stenen groeien en ook hoe ze bewerkt worden. Een bijzonder boeiende en leerzame lezing. Ook konden de eindresultaten in de vorm van sieraden en snuisterijen bewon derd worden. Op de terugweg werd in Made het diner gebruikt. Zo kwam een ieder 's avonds lichamelijk en geestelijk voldaan weer in Bruinisse aan. GOES Expositie teken- en schilderwerken Gedurende de maand september exposeert Joyce Steyvers enkele schilderwerken, pen- en houtskoolte keningen, in het psychiatrisch zie kenhuis Zeeland aan de Oostmolen weg 101 te Kloetinge. Voor Joyce Steyvers is het voor de eerste maal dat zij naar buiten treedt. Haar werken bestaan veelal uit landschappen en andere realistische tekeningen uit de natuur. De ope ningstijden. zijn op werkdagen van: 09.00-17.00 uur en in het weekend van: 10.00 - 16.00 uur. Vervolg van pag. 1 normaal verschijn- at in de Zierikzeese ad, bestaat uit de een scala van or- rondom Southnmp- waar wc in Ncder- jalocrs op kunnen orkesten een vrij sol. Hot orkest, d; Concertzaal optr beste leden van kosten van in en ton Een situatie, land alleen maar zijn. Na het luistergedeelte voor de pau ze wilden de koorleden hun energie wel eens kwijt. Bovendien hadden de orkestleden en hun dirigent er zin in om van dit laatste concert in Neder land iets feestelijks te maken. De in grediënten van een vrolijk slot wa ren dus volop aanwezig. Op het programma stond een muziekquiz tussen de kinderkoren. Dit alles met mogelijkheden, die hooguit bij de omroep mogelijk zijn: een groot or kest, dat de fragmenten bij de vragen 'live' uitvoert. Onder leiding van quiz-inaster Kees Soeters met aan zijn zijde - zoals het een quiz-master betaamt - de charmante assistente Coby van Dienst, passeerde een bon te mengeling van vragen de revue: verstopte liedjes, herkenningsmelo dieën, vragen over muziekfragmen ten en zoal. Twee deelnemers van elk koor probeerden zoveel mogelijk 'ap pels' voor hun koor te verdienen. Tussen dc negen rondes door ver richtte Keith Smith steeds een loting, waarin bepaald werd welk koor aan do beurt was om in twee minuten op een originele wijze iets over hun koor naar voren te brengen. Een bijdrage, die onverbiddellijk door een steeds luider roffelende slagwerker werd af geslagen. Zo werd, ondersteund door enthousiaste aanmoedigingen vanuit de zaal in stem- en voetgeluid, een zeer leerzaam spel gespeeld met als verrassend einddoel het optreden van twee winnaars als dirigent. Aan het einde van deze avond bewezen de kin derkoorleden, dat zij ook wisten wat 'fortissimo' betekende. In een luid keels gezongen refrein 'Zing dit lied met ons mee' vormden zij een mas saal koor, terwijl de coupletten voor de verandering eens een keer door de dirigenten werden gezongen. Zo kwam een daverend einde aan de ou verture van een nieuw kinderkoren seizoen en was het tevens een voor proefje van het kinderkorenfestival, waarmee het seizoen zal worden afge sloten. RENESSE - Op de kruising Ramp- weg/Helleweg botsten zaterdag twee auto's tegen elkaar, na een voorrangs- fout. A. K. uit Mannheim zou geen voorrang hebben verleend aan de van rechts komende F. S. uit Scharendij ke. De Duitse auto werd aan de voor zijde geheel vernield, de andere auto werd links zwaar beschadigd, er vie len geen gewonden. BURGH-HAAMSTEDE - Zondag middag rond twee uur kwam het Bel gische zeiljacht Peegaal" uit Nieuwpoort in ernstige moeilijkhe den toen het bij afgaand water en windkracht acht aan de grond liep bij het uitvaren van de Noordland binnenhaven. De reddingsboot Prinses Bea trix", gealarmeerd door personeel van de Roompotsluis, heeft het jacht vlot getrokken en terug naar de sluis gesleept. De „Peegaal" was geschut in de Roompotsluis en kwam buiten de vaargeul met de kiel aan de grond. Het scheef vallende jacht met aan boord drie mannen en een vrouw kwam in een dermate hachelijke si tuatie door de stormachtige wind dat vanaf het jacht rooksignalen werden opgelaten. Die werden waargenomen door de dienstdoende wachter van de Roompotsluis die daarop de red dingsboot waarschuwde Het jacht en de opvarenden werden behouden bin nen gesleept. Alleen de inboedel van het jacht was een chaos. 56. Gebonden aan handen en voeten als wa ren zij gemene misdadigers, kijken Erie en Er- win zwijgend op als het tentdoek terzijde ge schoven wordt en Leif Olavson binnentreedt. „Het ongemak dat ik u beide bezorg, doet mij zeer leed." prevelt hij met een ondoorgron dolijk gelaat, „en zo gij mij uw woorden goyon wil niet te vluchten, zal ik u ogenblikkelijk losmaken..." „Zodra wij los zijn. nemen wij dc benen, schurk." briest Erwin, „wat dacht je wel Leif haalt even de schouders op „Tja. koning ik kan niet anders, deze reis naar het noorden is zeer kostbaar en slechts een voordelige han del met de persjagers kan het goed maken, gc begrijpt toch dat ik mij door niemand, ook niet door u laat dwarsbomen." „Doe wat gc wilt. maar uw straf ontloopt gc niet. Leif". antwoordt Eric bedaard. „Ge wilt me straffen, omdat ik poog mijn za ken die doo. uw eigen mensen in do war ge schopt zijn te redden." zegt Leif spottend, „ter wijl gij niet eens in staat zijt Ulv do man du- van alles de schuld is te grijpen." Hierop kan de Noorman geen gepast ant woord geven en Leif gaat kalm voort „Ik draag u geen kwaads hart toe, Noorman, dat blijkt wel, want hoe gemakkelijk zou het niet zijn u beiden te doden. Ik duld alleen geen verdere inmengingen in mijn zaken, daarom blijft ge hier laat ons zeggen als gijze laars en zolang uw mannen mij met rust la ten zal u ook niets gebeuren." Inmiddels slaan Thorfinn Snclvoet Ketill en enige krijgers vanaf veilige afstand het grote kamp van Leif Olavson gade. „Een snelle overrompelende overval." gromt Ketill, „dat lijkt mij het beste, morgen in alp* vroegte kunnen wij het beste aanvallen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 7