De nieuwe loten liggen Woidthet misschien ein delijk'n echte auto. Twee keer dronken achter het stuur Burgemeester W. den Boer voltrekt huwelijk van dochter Cora met Marcel Mulder Ex-wethouder Schot houdt gemoederen nog bezig Radio gestolen Postkantoor Zierikzee tijdelijk elders gevestigd Aanrijding Kraanplein Twee gewonden bij aanrijding Diefstal buitenboordmotor SRV-wagen opengebroken Méér kans in de Staatsloterij. Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE m« uiulag '2 september 1985 «Nr. 23787 3 Marcel Mulder doet zijn twintigjarige bruid Cora den Boer haar trouwring om, terwijl schoonvaderburgemeester W. den Boer, die het huwelijk voltrok de ring glimlachend bekijkt, die zijn dochter even later haar 22-jarige bruide gom om doet. Vervolg van pag. 1 zien had. Ik heb Ten Rouwelaar afge raden om stappen te ondernemen". Na deze woorden was het voor bui tenstaanders nog niet duidelijk waar de schoen precies wrong, maar dat kwam in het vervolg: de verklaring van het voltallig college, voorgelezen door de raadsvoorzitter. Waarheid ,,Het is jammer dat u het zo stelt", aldus Hekman, „want daarmee T. C. Hekman Individualistische instelling en solistisch optreden wordt de waarheid geweld aange daan. Het college had de zaak als af gedaan beschouwd, mede omdat door toevallige omstandigheden de schade is beperkt tot de kosten van de advo caat. Deze zaak heeft de afgelopen twee jaar, met nog enkele andere za ken zeer veel energie gevergd en ten nadele van vele belangrijker za ken gewerkt. Deze zaken hebben de sfeer en onderlinge verhoudingen zowel binnen het college als de raad verstoord en kunnen niet bepaald in het belang van de gemeente worden geacht. De raad werd geregeld op de hoogte gehouden en daarom was het college aanvankelijk van mening dat het oprakelen van deze onverkwikke lijke affaire niet het gemeentebelang zou dienen". „Dit neemt niet weg dat de raad van Bruinisse het volste recht heeft deze zaak vanavond publiekelijk aan de orde te stellen. Dit was niet moge lijk zolang de zaak onder de rechter was. Nu de heer Schot alsnog inhou delijk hierop in is gegaan is het colle ge gedwongen om de ware feiten openbaar te maken, waar u als raad ook récht op heeft", aldus een gespannen raadsvoorzitter, die ver volgens uitvoerig rapport uit bracht van hetgeen zich de laatste jaren heeft afgespeeld in de zaak Ten Rou- welaar/gemeente Bru. Publiekrechtelijk Privaatrechtelijk Op 14 juni '82 is aan mevrouw Ten Rouwelaar een publiekrechtelijke vergunning afgegeven door de ge meente Bruinisse voor strandexploi- tatie aan de Grevelingen. Echter steeds zonder dat de eigenaar, Domei nen, bereid was deze vergunning ook privaatrechtelijk te bekrachtigen. Omdat over deze begrippen verwar ring is: het publieksrecht regelt be trekkingen tussen burgers onderling en het privaatrecht regelt betrekkin gen tussen burgers en staat. Kortom, de gemeente was bereid verkoop op het Grevelingenstrand toe te staan, maar de eigenaar van het strand niet. „Zonder enig vooroverleg poneer de wethouder Schot op 21 december '83 tijdens een bespreking met o.m. Domeinen, om de privaatrechtelijke vergunning over te dragen aan de ge meente, hetgeen Domeinen maar al te graag wilde. In b en w kwam Schot vervolgens aandragen met het gege ven om de standexploitatie (privaat- en publiekrechtelijk nu in handen van de gemeente, red.) over te dragen aan H. G. van der Ark van het AC- restaurant", volgens de verklaring van het college. Dit bestuurlijk 'uitstapje' werd ernstig ontraden in verband met administratief-juridische perikelen, zich manifesterend in Arobberoepen, maar Schot zette de zaak door, ook nadat de burgemeester diverse malen het ontraden had. Benadeelde (Ten Rouwelaar, die de vergunning aan haar neus voorbij zag gaan) zat niet stil en trachtte alsnog de Domein rechten te verkrijgen i.p.v. Van der Ark, onder meer op een bijeenkomst op het gemeentehuis met haar juridi sche adviseurs, welke bijeenkonïst Werd voorgezeten....door wethouder Schot. Getuigen Hekman:,,Wat daar toen is beloofd is ons niet bekend, wel, dat Ten Rou welaar op 3 mei '84 Schot kwam her inneren aan zijn toen gedane belofte, maar op dat tijdstip had de gemeen teraad reeds besloten te verhuren aan Van der Ark. Volgens getuigenverho ren had Schot haar de vergunning be loofd die Van der Ark heeft gekre gen". Wisselgeld „Door een stomme toevalligheid dat er een standplaats vrij kwam op de Grevelingendam (faillissement van Tuitelaar, red.) kon de gemeente met medewerking van Domeinen be schikken over voor mevrouw Ten Rouwelaar acceptabel 'wisselgeld'. Daardoor kon de zaak geseponeerd worden en bleven de kosten beperkt tot de rekening van de advocaat", zo besloot Hekman zijn relaas alvorens tot de al genoemde conclusies te ko- Tot slot van zijn betoog zei Hek man:,,Het college spreekt de hoop uit, dat de heer Schot hieruit zal wil len leren en eindelijk eens zal stop pen met anderen te belasteren en de hand in eigen boezem steken". Even bleef het stil in de Bruse raad zaal, maar Schot vroeg en kreeg het woord. Hij begon om de zojuist voor gelezen verklaring als absurde aan tijgingen te bestempelen. De zaak zou naar zijn opinie al spelen voor hij wethouder was en het was volgens hem het college dat zich in alle boch ten heeft gewrongen om de vergun ning te verlenen aan Ten Rouwelaar. „Maar ik begrijp nu, dat u mijn straf (ontslag wethouder, red.) wil goed praten en mijn verdwijnen uit het college wil verantwoorden. Maar me neer de voorzitter, niet Schot maar u meneer Hekman heeft toezeggingen gedaan aan Ten Rouwelaar. Ik heb ge tracht ze alsnog op het strand te plaatsen, maar mevrouw Tbn Rouwe laar had teveel eisen. Toen Tuitelaar instortte (standplaats Grevelingen dam, red.) wist ik dat zij daar een plaats kon krijgen en heb ze aangera den geen stappen te ondernemen. En dat had ook gekund, volgens mijn schema". Geen notie Hekman:,,Het blijkt maar eens en temeer dat u geen notie heeft van ju ridische zaken: u rukt zaken uit hun verband", waarna voorzitter Hekman Schot het woord ontnam dat hij trachtte te krijgen. „We hebben nu twee-en-een-half jaar gebakkeleid en daar wil ik nu wel eens mee ophou den. Ik heb al eens gezegd: ik hoop het gedurende mijn ambtspezdode nog eens te beleven dat Schot zijn on gelijk zal bekennen". Schot:„Ik vind het minderwaardig dat u als voorzitter een dergelijke verklaring voorleest. Ik wens niet met dergelijke onbeschofte opmer kingen aangesproken te worden door u! Aan deze hele zaak wil ik nog wel een openbaar debat wijden". A.J. Bal (Lijst v.d.VeIde):,,Ik heb in een van de vorige raadsvergaderin gen Vonk weieens horen spreken over de Schot-story, die nog vele vervolg verhalen zou krijgen. Ik begrijp me neer de voorzitter, dat dit zo'n ver volgverhaal is", waarmee Bal het bij het rechte eind had, want ook de voorzitter sprak in de collegeverkla ring over zaken (meervoud). Vonk tot. slot:,,Ik zou de overige raadsleden maar één advies willen geven: léés de dossiers over deze zaak eens". Raads voorzitter Hekman liet zich niet ver leiden tot een nieuw debat en sloot de zaak met aanvullend het laatste woord van Schot: belachelijk. RENESSE - de Westduitser P. B. uit Recklinghausen maakte melding van een inbraak met diefstal uit zijn auto, die geparkeerd stond op de parkeer plaats aan de Rampweg. Zijn radio- cassettecombinatie ter waarde van 1900 verdween uit de auto. BRUINISSE - Twee keer moest de poltie in Bruinisse een automobilist aan een blaastest en bloedproef onderwerpen wegens het veroorzaken van een éénzijdig ongeval. In beide zaken moest de betreffende auto worden weg gesleept. Omstreeks 22.45 uur dook A. v. K. uit Maastricht met zijn auto de sloot in, nadat hij op de Groeneweg eerst schrikhekken had geramd inplaats van de bocht te nemen. Hij zou heb ben moeten uitwijken voor een tegen ligger, volgens zijn verklaring. Beide proeven vielen positief uit. De auto was dusdanig zwaar beschadigd, dat Ista in actie moest komen om het wrak weg te slepen. De bestuurder kwam er zonder verwonding af. De juiste toedracht van een zelfde ongeluk werd nog niet achterhaald: om 22.10 uur veroorzaakte de uit Nieuwerkerk afkomstige P. v. P. een éénzijdige aanrijding na te veel alco holgebruik. Het gebeurde op de krui sing Molenweg Rijksweg, was ze in plaats van de bocht te nemen, recht MIDDELBURG - De 22-jarige leer ling-onderofficier. J. Piket uit Hulst is afgelopen week in een ziekenhuis aan de gevolgen van nekkramp over leden. De man was gedetacheerd om de Majoor Berhuiskazerne in Middel burg. ZIERIKZEE - Het postkan toor aan de Poststraat in Zie rikzee wordt ingrijpend ver bouwd. De werkzaamheden zullen ongeveer een half jaar in beslag nemen. In verband hiermee is het noodzakelijk het gebouw tijdelijk te verla ten. Hiertoe wordt op de Balie in Zierikzee een noodbehui zing geplaatst. Voor alle post- en geldzaken kan de cliënt van de PTT bij de ze tijdelijke behuizing terecht. Dc telefoonnummers en de openstellingstijden blijven na de verhuizing dezelfde. Direc teur C. Karremans van het postkantoor Zierikzee liet we ten, dat de PTT alles in het werk zal stellen om de cliënt, ondanks de tijdelijke huis vesting, dezelfde service te blijven verlenen. H Schot ..Had postzegel kunncn besparen 19 „Zeg, ben je helemaal?" Paul droeg met Robbert dc theetafel onder de kastanjeboom. „Die kastanje had ik eigenlijk voor mij gereserveerd," weerstreefde Gcr- rit Jan. „Groter egoïst als jij moet er nog geboren worden," tierde Reep. „Gaan we nog bridgen, lui?" „We kunnen toch zeker eerst wel kalm eon sigaretje roken?" veron derstelde Robert. „Fanatiekeling, die je bent." „Jullie kunt om mij gerust be gon tpnte Melie. Maar Robbert wreef speels over haar arm. „Nee. tante Melie. Wc gaan eerst gezellig theedrinken. Dat stuk fanaat moet maar geduld oefenen." De avond was zo plechtig en stil. Thnte Melie breide aan een van de ve le truitjes, die bestemd waren voor arme babies. Robbert kwam de stoep af met rookgerei onder de arm. Hij bleef even staan voor hij zich bij de anderen voegde. Tante Melies handen bewogen langzaam en gelijkmatig. Om het theelichtje stond een beschil derd schermpje, waartegen af en toe oen vlieg aandanste. Robbert strekte zijn schouders naar achteren, floot even tussen zijn tanden. Dan liep hij op de groep onder de kastanjeboom toe en redde het rooktafeltje, dat Reep onhandig op de punt van zijn schoen balanceerde. „Roken lui," zei hij. „Is er al thee, tante Melie''" „Zo direct. Robbert." Gerrit Jan zei: „Ik heb slaap. Die buitenlucht is als medicijn." En hij dacht er aan, hoe heerlijk hij thuis in het hooi gelegen had, dagen achter een. Zo maar soezend en lummelend zonder denken. Hij was toch blij. dat hij eerst nog twee weken bij de ouwe lui was geweest op het kleine boerde rijtje in de Achterhoek. Ze zagen hem toch al zo weinig. De anderen gromden wat. Tante Melie zei: „Ga jij maar slapen, hoor jongen." Paul dacht er aan - hij had ook zijn ogen gesloten en zijn rechter hand streek in een gewoontegebaar over zijn hoofd - hoe nu zijn hele rozi ge familie al in Scheveningen zou zit ten. Blij toe, dat hij ontsnapt was. Reep. die een sigaar onbevallig in zijn linkermondhoek geklemd had, peinsde vaag over zijn ouders, die nu met Meta en Gerda, de beide zusjes, in Zwitserland waren. Hij zat liever hier. Brr, altijd de galante jonge spe len vooi*al de vriendinnen, die in ho tels gemaakt werden. Ze konden hem gestolen worden die giechelwichten met hun jongenshoofden en idioot malle rokken. Reep fronste dreigend. En Robbert, met halfdichte ogen de rookwolkjes nakijkend, die omhoog vervluchtigden, prees zichze'f voor de zoveelste keer gelukkig, dat hij op het lumineuze idee gekomen was. 'Sonnewende' voor twee maanden in te pikken. Hij zag nog de bete snuit van de jonge Huygens voor zich, toen door reed. Ook hier twee proeven po sitief, terwijl Jan de Jonge het wrak van de weg sleepte. ZIERIKZEE - Op het Kraanplein te Zierikzee deed zich vrijdagavond een aanrijding voor. J. Z. uit Zierikzee had zijn auto voor de gelijknamige slijterij geparkeerd, toen F. R. uit Zierikzee, die moest uitwijken voor een tegenligger, na deze manoeuvre zijn auto tegen die van R. stuurde. Schampschade was het gevolg. ZIERIKZEE - Twee gewonden was het trieste resultaat van een aanrij ding, vrijdagavond 22.45 uur op de Straalweg te Zierikzee. C. v. S. uit Zierikzee nam inplaats van een bocht een andere rijrichting en vond een boom op zijn weg waartegen het voer tuig tot stilstand kwam. De bestuur der werd hierbij gewond evenals W. M. die bij hem in de auto zat. Beiden werden naar het Zweedse Rode Kruisziekenhuis overgebracht. De auto raakte total-loss. ZIERIKZEE - J. V. uit het Belgische Hasselt deed bij de politie namens de eigenaar G. L. uit dezelfde plaats, aangifte van een diefstal van een bui tenboordmotor (Evenrude) en twee werphengels met molens. De diefstal werd gepleegd op de Baden Powell- weg en geschiedde uit een aldaar ge parkeerde auto. De auto werd open gebroken. ZIERIKZEE - De SRV-wagen van M. v. d. S. uit Zierikzee werd in de nacht van zaterdag op zondag openge broken. De wagen stond in de Kre- pelstraat. Uit de wagen verdwenen: tien sloffen sigaretten plus pakjes shag, een aantal flessen bier en 40,— kleingeld. Aan de wagen zelf was weinig schade toegebracht. door CISSY VAN MARXVELDT hij na een tirade over 'Sonnewende', gezegd had: „Kerel, ik geloof, dat ik deze zomer wel idee heb in dat huis van je ouwe heer." „Ben je helemaal betoeterd," had Huygens nog weerstreefd. „Ga liever naar Parijs, of maak een vakantie- tocht met dc 'Nederland'." Nee, bien merci, niets voor hem dit jaar. Hij knikte naar tante Melie, die thee schonk in de wijde koppen. Ze knikte terug. „Thee jongens," zei ze. Paul, Reep en Gerrit Jan schokten overeind. „Hè, ik droomde net, dat een schat tig meisje in een hangjnat tussen de kastanjes hing." zuchtte hij. Hij gaf Reep. die naast hem zat, oen duw te gen de schouder. „Wat is het ontwa ken dan bitter." Hij bekeek zijn ma gere, knokelige vingers, liet ze even knappen. „Hè, ik ben er kapot van." „Je hebt nog bost kans." bromde Reep. „dat je hier in dc buurt zo'n schone slaapster bungelen ziet. Kijk maar goed uit je doppen." ,,Zc zal toch niet voor mij zijn. Ze ontvlamt natuurlijk voor Robbert of Paultjc en ik en ik „Kerel, wat heb jij een miserabele, pessimistische afterdinner-stem- ming." zei Robbert. „Kom, drink je thee eens uit. En lach eens tegen tante Melie." (wordt vervolgd) ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: 0.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee: postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon 01110-6551 Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur). 01110-6719. 01110-4669. 01110-5396 Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 38.70; per jaar I 147.80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 50/0 BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentietarieven: 49 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04 Kontrakttarïeven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% BTW SCHARENDIJKE - Bur gemeester W. den Boer van Middenschouwen voltrok vrijdagmiddag in de raads zaal van het gemeentehuis in Scharendijke een spor tief huwelijk, waarvan zijn twintigjarige dochter Cora als vrouwelijke helft fun geerde. Zij gaf het ja-woord aan de twee jaar oudere Amsterdammer Marcel Mulder, met wie zij on langs de opleiding tot sportleider en -leidster aan het CIOS in Overveen vol tooide. Burgemeester Den Boer loste naar eigen zeggen hel 'startschot' voor het paar. waarvan het leven in het teken van de sport stond en zeker ook in de toekomst zal staan. „De sport heeft jullie op eikaars weg gebracht", stel de de burgervader. „In dc toekomst zullen jullie veel zaken individueel moeten doen. Als dat echter volgons de spelregels gebeurt en jullie begrip hebben voor eikaars zwakke kanten, dan zal een scheidsrechter beslist niet nodig zijn". Zowel Cora den Boer - sinds vrijdag Cora Mulder-den Boer - en haar echt genoot Marcel Mulder hebben inmid dels beiden een werkkring gevonden in Amsterdam. Cora den Boer was ja renlang een zeer bruikbare kracht binnen atletiekvereniging Delta Sport in Zierikzee. Vooral in tal van clubcompetit iet earns zorgde zij voor een belangrijke inbreng, zonder dat zij zich kon opwerken tot een uit blinkster. Qua sfeer en vooral ook als lid van het begeleidende kader was zij van onmisbare waarde. -In haal verdere leven, waarin dc sport een hoofdrol zal blijven vervullen, zal zij dankbaar gebruik blijven maken van haar tijdens de jeugd opgedane erva ring bij de Zierikzcese vereniging, die overigens meer en meer als een ei- landelijke vereniging betiteld wil worden. Advertentie Ze zijn er weer, de nieuwe staatsloten. Twee miljoen in totaal. En er zitten één miljoen prijzen in de pot. Van een tientje tot het half miljoen. Die kans mag u niet missen. Adressen van loten- verkopers vindt u in de Gouden Gids. Speelt u liever per bank of giro mee? Dat kan ook. Bel voor inlichtingen de Staatsloterij, 070-477294/477484.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3