Robert Schraa door Deltadienst in de bloemetjes gezet voor kwart eeuw dienst bij Overheid agent Jubileum en afscheid van Zeelandia-man P. A. Dekker Man van de centen en de pleisters 2 Ir. Leen J. Drop-pert, hoofd van de meet- en studie-afdeling van de Deltadienst feliciteert jubilaris Robert Schraa en overhandigt hem even later de traditionele enveloppe met inhoud. ZIERIKZEE - Tijdens een drukbezochte receptie in de kantine van de Deltadienst aan de Van Veenlaan in Zie- rikzee werd Robert Schraa uitgebreid in de bloemetjes gezet, vanwege het feit, dat hij een kwart eeuw in Over heidsdienst was. Met zijn echtgenote Jeanette en zijn kinderen Hilde en Henk moest Schraa heel wat handjes schudden, nadat hij tevoren was toegesproken door ir Leen J. Droppert als hoofd van de meet- en studie afdeling van de Deltadienst, door Dirk de Jong als voor zitter van de personeelsvereniging van deze dienst en door zijn zwager Willem Sas. Zij overhandigden de jubi laris ook ieder een cadeau. Met het luiden van de barbel zette Schraa de aansluitende geanimeerde receptie in gang. Ir Droppert verzorgde een korte te rugblik aangaande de 25 jaren, die Robert Schraa in Overheidsdienst werkzaam was. Op 25 augustus 1960 kwam Schraa in Vlaardingen in dienst als aspirant-schrijver bij be lastingen. Hij was toen vijftien jaar oud. ,,Je ontwikkelde je daar tot een volwaardig schrijver", stelde Drop pert vast. Het afdelingshoofd vertel de, dat Schraa er in zes jaar in slaag de om zijn inkomsten t,e verdubbelen. ,,Dat is tegenwoordig totaal ondenk baar. Nu wordt er eigenlijk alleen maar gesproken over inleveren", gek scheerde hij. Schraa beviel ogen schijnlijk de militaire dienst, want toen hij die periode erop had zitten, meldde hij zich aan bij het korps reserve-politie. Na een periode bij de belastingdienst trad Robert Schraa in 1969 in dienst bij Havenmonden in Hoek van Holland. Pionieren ,,Op die tijd zul je ongetwijfeld met plezier terugkijken, want het was een periode van pionieren. Bovendien was het een werk van enorme om vang, waar vanuit de hele wereld met argusogen naar werd gekeken", argu menteerde ir Droppert. Bij Havenmonden voerde Robert Schraa aanvankelijk de werk- en besteks-administratie, waarna hij la ter hoofd werd van de huishoudelij ke dienst. Hij maakte bij Havenmon den niet alleen de bouwperiode, maar ook de afbouwperiode mee. Juist tijdens die afbouwperiode werd een begin gemaakt aan de Oosterscheldewerken, waarnaar Ro bert Schraa in 1977 verhuisde. „Je had bij Havenmonden geleerd om te 'regelen' en te 'ritselen' en dat kwam je bij de Oosterscheldewerken goed van pas, want dat hoort ontegenzeg gelijk bij werken van deze enorme afmetingen". Robert Schraa begon als hoofd van de afdeling waterbouwkundige wer ken, waarin hij de tijd meemaakte, waarin ontwerpen in allerlei varia ties op tafel kwamen. In de loop van de jaren wijzigde de aard van de werkzaamheden zich evenwel. ,,Je nam beetje bij beetje het huisvader schap over de gebouwen aan de Van Veenlaan over. Je kreeg doorlopend vragen op je afgevuurd van alle per soneelsleden, maar je voelde je ook altijd enorm bij de dienst betrokken waar het de organisatie buiten de werktijden aanging", vertelde Drop pert. De meet- en studie-afdeling werd steeds nadrukkelijker de bewo ner van de Van Veenlaan. Schraa kreeg vanaf 1983 ook het archief en de typekamer onder zijn beheer, maar trad ook veelvuldig op de voor grond als organisator van gebeurte nissen in de kantine. Vermaard werd hij met zijn imitaties van 'Boer' Koe koek, terwijl hij erkenning kreeg met zijn gedichten. Inmiddels zal het niemand ont gaan zijn, dat wc ook bij de Ooster scheldewerken aan de afbouwperio de zijn begonnen. Je toekomstige functie en standplaats staan nog niet helemaal vast, maar ik ben ervan overtuigd, dat dat wel goed zit", wa ren de laatste woorden van ir Drop pert, vooraleer hij de jubilaris de tra ditionele enveloppe met inhoud en de schriftelijke gelukwensen van ir En gel, hoofd van de Deltadienst, over handigde. Engel kon wegens werk zaamheden elders niet aanwezig zijn. Ambtenaren Willem Sas sprak Robert Schraa toe als zijn zwager. ,,Ik heb je leren kennen als een ijverig mens", onder kende hij. ,,Ik heb altijd gedacht, dat ambtenaren laks zijn, maar jij be wijst nadrukkelijk het tegendeel". Sas belichtte in enkele woorden de betrokkenheid van Robert Schraa in het kerkelijk leven. ,,Je privéleven en je kerkelijk leven zijn onlosmakend met elkaar verbonden". Daardoor geïnspireerd overhandigde Sas zijn zwager een kunstwerkje bestaande uit twee handen, die naar boven wij zen. Dirk de Jong lichtte als voorzitter van de personeelsvereniging van de Deltadienst een ander opmerkelijk aspect uit Schraa's bedrijvige taken pakket uit de anonimiteit. ,,Je speelt altijd graag voor Zwarte Piet, maar dan wel specifiek op Sinterklaasdag, dat toevallig ook de dag is, waarop je zelf jarig bent. Dat tekent je. Je zet je altijd in voor anderen, zelfs ten koste van je eigen verjaardag", zei De Jong. ,,Je bent eigenlijk een dienst in de dienst. Je loopt wel eens in de weg en je bent graag ongezien weg, maar bovenal ben je graag overal bij. Je wilt altijd actief zijn en je zorgt er al tijd voor, dat je lijfspreuk "t Komt goed' ook altijd uitkomt". Ook De Jong overhandigde Robert Schraa een gesloten enveloppe met inhoud. Het dankwoord van Robert Schraa was opmerkelijk kort, omdat hij nor maliter bepaald niet zo gauw op zijn mondje is gevallen, ,,'t Is niet niks om "25 jaar in Overheidsdienst te zijn", er kende hij. ,,Het is ook niet gemakke lijk om meteen een antwoord klaar te hebben op alles wat hier werd aange dragen. Vandaar dat ik me wil beper ken tot het bedanken van iedereen, die mijn jubileum tot een onvergete lijke dag heeft gemaakt". ZIERIKZEE - „U was de man van de centen en de pleisters", sprak Zeelandia-directielid drs. P. Schotte vrijdagmiddag tijdens een receptie in de foyer van 'Mon- dragon' tot de heer P. A. Dekker. Er was een dubbele aan leiding voor een feestelijke bijeenkomst ter ere van de heer Dekker, medewerker van de financiële afdeling van Zeelandia. Hij vierde zijn zilveren jubileum als werknemer bij het bedrijf in bak kerijgrondstoffen en stond tevens op het punt zijn loopbaan daar te beëin digen door gebruik te maken van de VUT-regeling. Ook in het laten samenvallen van deze twee gedenkwaardige zaken, zag drs. Schotte een rake typering van het karakter van Dekker: een zui nig man, die het niet nodig vond twee feestjes kort achter elkaar aan hem zelf te laten wijden. Loopbaan De directeur schetste in grote lijnen de loopbaan van de jubilaris, die een kwart eeuw geleden bij Zeelandia in dienst was getreden toen de admini stratieve afdeling werd uitgebreid ten gevolge van de overname van het bedrijf Van Esso. Dekker was geen onbekende voor het bedrijf, want reeds in zijn werkkring bij Grossier- derij Van der Valk had hij weieens met Zeelandia te maken gehad. Voor zijn Zcelandia-loopbaan was de jubi laris ook nog werkzaam geweest bij Houthandel De Vreugd. Dekker startte op de debiteuren administratie, waar hij, volgens drs. Schotte op voortreffelijke wijze was ingewerkt door de heer J. van Stein. Een uitbreiding van zijn functie be tekende na verloop van tijd de taak van kassier, die hij ook op zijn schou ders kreeg. Kenmerkend voor Dekker noemde de directeur de snelheid en accurates se, waarmee hij altijd zijn werk had verricht. Naast de financiële zaken, die Dek ker verrichtte, was hij zoals gezegd, ook de man van de pleisters. Dit laat ste sloeg op het feit dat do jubilaris wijd en zijd bekendheid genoot door zijn betrokkenheid met het Rode Kruis. (Dekker was jarenlang pen ningmeester van de afdeling Zierik- zee, red.). Als logisch gevolg van deze hobby, werd Dekker ook de coördina tor van de EHBO-afdeling binnen Zeelandia, van de cursussen en de herhalingslessen en verzorgde hij de verbandkisten en de EHBO-posten. De heer Schotte omschreef hem dan ook als 'de veiligheidsfunctionaris van het bedrijf'. Steun en begrip Ten slotte richtte de directeur zich tot mevrouw C. S. Dekker-Tierie, van wie hij aannam, dat zij altijd steun en begrip heeft betracht, zodat haar echtgenoot zich altijd zo intensief aan zijn werk en tijdrovende hobby had kunnen wijden. Als dank daarvoor ontving zij namens Zeelandia de tra ditionele grote doos bonbons. De heer Schotte speldde vervol gens de jubilaris de gouden speld van verdienste van het bedrijf op en over handigde hem de enveloppe met in houd. Gelukwensen namens alle mede werkers werden verwoord door de heer J. H. Blom. voorzitter van de personeelsvereniging. Hij spitste zijn toespraak toe op de begrippen onop vallend opvallend. In deze volgorde achtte hij die duidelijk van toepas sing voor de heer Dekker Zo schetste de heer Blom. dat de jubilaris zich nooit via ellebogenwerk op de voor grond had gewerkt, maar dat hij an derzijds toch een opvallend figuur was, die met bijna iedereen in het be drijf te maken had uit hoofde van zijn functie. Kenmerken Als kenmerken in Dekkers loop baan noemde Blom schertsend het wekelijks opwinden van de klok in het privékantoor en het feit, dat de jubilaris altijd goed in de vrouwelij ke assistentes had gezeten met wie vaak fluisterende conversaties wer den gehouden. De heer Blom omschreef Dekker als een loyale, vriendelijke en prettig collega. Verder wees hij op diens trouwe lidmaatschap van reis- en ontspanningsvereniging. Beetje ge miste kans voor The Zeelandia Hou- seband in deze bleek het feit, dat Dekker zich bij andere gelegenheden vaak een verdienstelijk zanger had getoond. Blijkbaar was men daar binnen het bedrijf wat te laat achter gekomen. Spreker besloot met de constate ring, dat Dekker thans aan de voor avond stond van een nieuwe levensfa se met veel vrije tijd, die hij onge twijfeld als groot knutselaar goed. zou weten te gebruiken. Inspelend op dit feit, kwam de personeelsvereni ging met een welkom geschenk: een houtschaaf. Dankwoord In zijn dankwoord richtte de jubila ris zich persoonlijk tot beide sprekers en dankte voor de ontvangen ge schenken. Hij liet weten altijd met hart en ziel en met veel plezier voor Zeelandia te hebben gewerkt. Hij was er dan ook zeker van, dat hij het bedrijf niet direct zal kunnen verge ten. Heel persoonlijk richtte hij zich nog tot de heren Hendrikse en Van Stein en tot 'de jongens van de Fontei- ne' voor de fijne samenwerking. Dankwoorden sprak hij verder tot de medewerkers van de boekhoudaf- deling, die hem reeds hadden ver blijd met een bos bloemen en een wa terpas. Dit laatste instrument direct gebruikend ten behoeve van zijn ei gen bureau, had hij moeten constate ren: 'Er zit iets scheef'. Dc heer Dekker besloot zijn toe spraak met zijn collega's het beste toe te wensen en nog vele vruchtbare, werkzame jaren bij Zeelandia. Voorzitter van de personeelsvereniging de heer J. H. Blom overhandigt de heer P. A Dekker een houtschaaf, een geschenk namens alle collega's. Iedere dinsdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-16.15 uur. Twens bureau voor rechtshulp. Gymzaal Manhuisstraat. Repetities Oratoriumvereniging Zierikzee. 20.00-22.00 uur. Borrendamme. Volksdansen voor ou deren. 10.30-11.30 uur. Burgh-Haamstede Gymnastiekzaal. Recreatieve condi tietraining. 20.00-21.00 uur dames, 21.15-22.15 heren. Haamstede Dorpshuis De Schutse. Jazzgym. 9.15 tot 11.15 uur. Duinoord. Volksdansen voor oude ren. 14.00-15.00 uur. Renesse Fiets en wandelpuzzeltochten. Start en inschrijving bij V.V.V. Renesse tus sen 14.00 en 14.30 uur. Elf dorpen fietstocht. Start tussen 13.30 en 14.00 uur bij V.V.V.-kantoor te Renesse. Brouwershaven Gymnastiekzaal. Damesgymnastiek. 19.30 tot 20.30 uur. Zonnemaire Gymnastiekzaal. Damesgym. 21.00- 22.00 uur. Bruinisse Strip-O-Theek. 18.30-19.30 uur. Oude Raadhuis. Teken en schilder club ,,De Tfekenaars". 19.00-21.30 uur. Iedere woensdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Raamstraat. Klassiek ballet. 13.00- 16.00 uur. Consistoriekamer Gasthuiskerk. Re petities. Herv. Chr. gemengd koor. 19.30-21.30 uur. Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Nieuwsmagazine. 20.15-21.45 uur. Haamstede Dorpshuis. De Schutse. Jazzgym. 19.30 tot 20.45 uur. ReneSse Fiets- en puzzeltochten. Start en in schrijving bij V.V.V.-kantoor te Renes se tussen 14.00 en 14.30 en 19.00 en 19.30 uur. Iedere donderdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Pand Visstraat 5. Koffie-ochtend voor vrouwen. 09.30-11.00 uur. Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Herha ling nieuwsmagazine, 10.00-11.30 uur. Verzoekplatenprogramma, 20.15- 21.45 uur. Burgh-Haamstede Christinastraat 21. Bidstond steun groep voor de verdrukte christenen en joden. 20.00-21.15 uur. Haamstede Gymzaal Julianastraat. Klassiek Ballet. 15.30 tot 18.30 uur. Renesse Rondleiding over het landgoed van Slot Moermond. Vertrek om 19.00 uur bij slotlaan aan de Laone te Renesse. Kaarten verkrijgbaar bij V.V.V.- kantoor. Brouwershaven Tbnnenmagazijn. Kinderkoor. 18.30 tot 19.15 uur. Tbnnenmagazijn. Smalstads ge mengd koor. 19.45-21.45 uur. Noordgouwe Hotel café-restaurant v. d. Weijden. Bridgen. 13.30-17.00 uur. Dorpshuis. Kaartavond. 20.00 uur. Oosterland „Oosterhóf". Bejaardensoos. 14.00 tot 17.00 uur. Dorpshuis. Strip-o-thcek. 18.30-19.30 uur. Iedere vrijdag Schouwen-Duiveland Op alle politieburo's op Schouwen- Duiveland: spreekuur, van 14.00 tot 17.00 uur. Zierikzee Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Herha ling verzoekplatenprogramma. 10.00- 11.30 uur. Brouwershaven Gemeenschapsruimte. Nutsbiblio- theck. 19.30-20.30 uur. Iedere zaterdag Zierikzee Beatrixschool. Klassiek ballet. 13.00 tot 17.30 uur. Renesse Rondleiding over het landgoed van Slot Moermond. Start van slotlaan aan de Laone te Renesse om 14.30 uur. Kaarten verkrijgbaar bij V.V.V. Bruinisse Bibliotheek. 16.30-18.00 uur. Eerste dinsdag van de maand Zierikzee Kreeftstraat 60. Spreekuur Gehandi capten Advies Bureau. 16.00-17.00 uur. Iedere tweede donderdag van de maand Zierikzee Stadhuis Zierikzee, Meelstraat. Zit ting huurcommissie van 9.00 tot 11.30 uur. Iedere maandag en donderdagochtend (behalve in de schoolvakanties) Brouwershaven In de ..Blokkendoos". Peuterspeel zaal. Van 9.00 tot 11.30 uur. Iedere woensdag en donderdag Zierikzee Visstraat 5. Stichting Vrouweneman cipatie Zeeland, regio Schouwen-Dui veland en St. Philipsland. Woensdag van 14.00-17.00 uur en van 19.00-20.00 uur en donderdag van 9.00-12.00 uur. Elke maandag en woensdag Zierikzee Onderdak. Zaalvoetbalkompetitie. 19.00 tot 23.00 uur. Elke vierde donderdag van de maand Burgh-Haamstede Christinastraat 21. Bidstond en geza menlijke bespreking steungroep voor de verdrukte christenen en joden. 20.00-22.00 uur. Iedere derde dinsdag van de maand Scharendijke Restaurant ,,de Koepel". Bijeen komst Modelbouw- en hobbyvereni ging. 19.30 uur. Elke derde vrijdag van de maand Zierikzee Uitzending kerktelefoon van Her vormde Gemeente Zierikzee. 18.30- 20.00 uur. Verzoekjes week van tevo ren doorbellen of even afgeven op vol gende adressen: mevr. T. Wessels, Stormvogelstraat 6, tel. 6059; mevr. V. Koster, 't Vrije 1, tel. 2291; mevr. H. Kelder, Scheepstimmerdijk 42, tel. 4317. Iedere dinsdag tot 5 september Renesse V.V.V.-kantoor. Fiets- en wandelpuz zeltochten. Vertrek tussen 14.00 en 14.30 uur. Iedere woensdag tot 5 september Renesse V.V.V.-kantoor. Fiets- en wandelpuz zeltochten. Vertrek tussen 14.00 en 14.30 uur en 19.00 en 19.30 uur. Tot en met 12 september op werkdagen Zierikzee Noordhavenpoort. Fototentoonstel ling Hiroshima en Nagasaki. 14.00- 17.00 uur, donderdagavond 19.00-21.00 Maandag 2 september Zierikzee Stadhuis. Vergadering regionale Stuurgroep Werkloosheid. 15.00 uur. Dinsdag 3 september Zierikzee Huis van Nassau. Vergadering Stich ting Jeugd Schouwen- Duiveland. 19.30 uur. Woensdag 4 september Zierikzee Beatrixschool. Ledenvergadering. 16.00 uur. UVV-gebouw. Vergadering van de Stichting Unie van Vrijwilligers, af deling Zierikzee. Vanaf 19.30 uur. Benedenzaal van kerkgebouw Sint- Domusstraat. Gereformeerd Vrou wen Contactgroep. Vanaf 20.00 uur. Donderdag 5 september Zierikzee Stadhuis. Adviescommissie welzijn. 19.30 uur. Volkerakstraat 49. CDA-vrouwenbe- raad en micro-electronica. Aanvang 20.00 uur. Vrijdag 6 september Renesse Dorpshuis. Bijzondere raadsvergade ring. 14.00 uur. Dorpshuis. Receptie jubileum J. W. de Jonge. 20.00-21.30 uur. Zaterdag 7 september Zierikzee UVV-gebouw. Bijeenkomst werk groep homofilie. 20.00 uur. Huis van Nassau. Kermisbal m.m.v. Trio Mengelmoes. 20.30 uur. Prinses Julianaschool, Jannewekken 19. ZVU Open Dag. 10.00-16.00 uur. Dinsdag 10 september Scharendijke Gemeentehuis. Vergadering advies commissie welzijnsbeleid. 19.30 uur. Woensdag 11 september Zierikzee Garage van Oeveren. Kermisreis AN- BO. 08.30 uur. 's Landskamer. Algemene vergade ring Waterschap Schouwen- Duive land. 14.00 uur. Donderdag 12 september Nieuwerkerk Algemene leesbibliotheek ,,Reho- borth". Uitlenen van boeken. 18.30 tot 19.15 uur. Zaterdag 14 september Zierikzee UVV-gebouw. WHSD-avond. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Dorpshuis De Schutse. Jeugd Play-In. 10.00-16.00 uur. Brouwershaven St. Nicolaaskerk. Slotconcert met Hcllcvoets Dameskoor en Voomes Mannenkoor. 20.00 uur. Dinsdag 24 september Zierikzee Hervormd Verenigingsgebouw. Bij eenkomst van Christelijke Platte landsvrouwen. afdeling Zierikzee. Vanaf 19.30 uur

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 2