T. C. Hekman: Schot liet bestuurlijke ellende achter heerlijke openingsmanifestatie van kinderkorenseizoen in Concertzaal Antiek kerkboek gestolen DE ZIERIKZEESCHE COURANT AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer - De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! Nieuwsbode" WA> Wh P£ Bitr ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Jubilarissen Huwelijk Dubbelblank Grachtenwedstrijd Zowel bij de Deltadienst als bij Zeelandia werd In het gemeentehuis van Scharendijke voltrok DFS en Tholense Boys werkten in Burgh- Martin Rijn werd de eerste kampioen van de vrijdag een 25-jarig jubileum gevierd. Robert burgemeester W. den Boer van Middenschou- Haamstede een nietszeggend duel af. De grachtencompetitie Hij gokte in het laatste half Schraa en Piet Dekker stonden centraal. (Pag. wen het huwelijk van zijn dochter Cora met ploeg van Kees Rijnberg hiel een dubbelblan- UUr goed en pakte zo de titel. (Pag 6). 2). Marcel Mulder. (Pag. 3). ke stand vast. (Pag. 4). MAANDAG 2 SEPTEMBER 1985 142s(c jaargang Nr. 23787 ■ïl WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Men kan zich niet voorstellen, hoeveel geest er nodig is om nooit belachelijk te zijn. Chamfort Handelswijze voormalig Bruse wethouder in openbaarheid gebracht uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 I Ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een I jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik I betaal dus geen f 147,80 doch slechts f 123,16. I I I I I Naam I I Adres I I I Plaats postcodeI Het Southampton Youth Orchestra onder leiding van Keith Smith in vol ornaat. Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna f 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. De avond, die georganiseerd werd door de gezamenlijke besturen van de kinderkoren, stond onder leiding van Mar van der Veer, die in het bij zonder de Engelse gasten welkom heette. Voor de pauze werd een klein concert gegeven dor het Southamp ton Youth Orchestra, bestaande uit ongeveer honderd orkestleden tussen de dertien en twintig jaar. Zo waren deze avond, afgezien van de ouderen, ruim driehonderd jongelui bezig met klassieke muziek: een deel met musi ceren en een ander deel, dat eens de kans kreeg om een 'echt orkest' van dichtbij mee te maken. Voor de 'Sou- thamptoners' was dit het slotconcert van vier concerten, die zij in Neder land gaven. Zij verzorgden optredens onder andere in de Grote Kerk in Leeuwarden en de Vrije Universiteit te Amsterdam. Toelichting De inspirerende dirigent van dit Engelse orkest is Keith Smith. Hij is tevens dirigent van het Leicester Symphony Orchestra en gast- dirigent van de 'Royal Philharmonic'. Zijn toelichting op de werken werd vertaald door muziekdocente Elske Lulofs. Zij gaf bovendien op plezieri ge wijze tussen de werken door infor matie over diverse aspecten van het symfonie-orkest. Na een feestelijke Ouverture van de Russische componist Shostako vich werd het pianoconcert in C van Mozart uitgevoerd. Dc jeugdige pia niste Jane Felix oogstte veel bewon dering voor haar vertolking van de pianopartij. Bovendien bleek dit ta lent, dat haar partij uit het hoofd speelde, later weer actief als hoor- niste. Bekende klanken waren te ho ren in dc twee delen van de balletsui te 'Het Zwancnniecr' van Tsjaikovsky. Het eerste deel, waarin de witte zwanen in het schijnsel van de maan over het meer glijden en het tweede deel, waarin Hongaarse edel lieden een echte czardas dansen. Dot klassieke muziek echt niet '/waar' moet zijn, zoals wel eens ge dacht wordt, bleek wel uit een schit terend slotstuk, de 'Vier Schotse dan sen' van Marcolm Arnold. Vooral het tweede deel, waarin op een suggestie ve wijze een dansende dronken zee man wordt nagebootst en het verstil de allegretto. illustrerend een aanbrekende morgen bij een Schots meer. met een opvallende rol voor de harp. waren onvergetelijk. Jammer genoeg werd deze informatie, die wel te vinden was in het luxueuze En gelstalige programma, niet gegeven. Voor het 'Con Brio' was de Concert zaal eigenlijk te klein: voor een der gelijk fortissimo is meer ruimte ver eist. Wel vormde het een bruisend slot van het voorprogramma, terecht gevolgd door een staande ovatie. Jaloers Iedereen kon vaststellen, dat dit or kest tot hoge prestaties in staat was. In Engeland zijn schoolkoren en - Vervolg pag. 7 ZIERIKZEE - In de loop van deze ochtend (maandag) werd uit het Zie- rikzeese stadhuis een antiek kerk boek uit 1851 gestolen. Naar later bleek heeft vanochtend een man, ge kleed in een spijkerbroek, rond lo pen snuffelen langs de vitrine. Ver der signalement ontbreekt. Het boek heeft een lederen band en is versierd met zilverbeslag en zilve ren sloten. De afmeting bedraagt 16 bij 10 cm. Het beslag toont een floraal Advertentie ZIERIKZEE - Voor Colinda Fonteine en Marja van Es sen eindigde de openingsmanifestatie van het kinderko renseizoen in de Zierikzeese Concertzaal op een manier, zoals ze nooit hadden kunnen dromen. Ze mochten bei den even een groot symfonie-orkest uH Engeland dirige ren in een uitbundig stuk muziek. Deze unieke gebeurte nis met een foto als 'bewijs voor later' was de eerste prijs van een grootse muziekquiz, waaraan elk van de negen kinderkoren twee leden had afgevaardigd. Aangezien de winnende koren 'De Sjofar' en 'Jom Jom' op de eerste plaats eindigden, mocht van elk koppel de jongste deel nemer de stap naar het concertpodium wagen. Het was het hoogtepunt van een muziekavond, die in alle rust be gon, maar die na de pauze in een spektakel eindigde. Het riep herinneringen op aan het kinderkorenfestival van twee jaar geleden. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Verwachting tot dinsdagavond: Regen en wind Zwaar bewolkt en geruime tijd re gen, mogelijk ook onweer. In de avond van het westen uit enkele op klaringen; minimumtemperatuur rond 14 graden; middagtemperatuur omstreeks 19 graden. Vrij krachtige, aan de kust en op het IJsselmeer nu en dan harde zuidwestenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 6 sep tember: Woensdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 90% Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: noordwest 6 Donderdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 10 graden Middalgtemp.: 16 graden Windkracht: west 5 Vrijdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: noordwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 3 sept. Zon op 6.55, onder 20.23 Maan op 21.48, onder 11.13 Laatste Kwartier 7 september (13.16) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 3 sept. 6.59 18.26 12.12 Doodtij: 9 september HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een van de Atlantische Oceaan afkomstig lagedrukgebied trekt via de Britse Eilanden naar de Noordzee, waar het in de nacht van dinsdag op woensdag wordt ver wacht. Vannacht neemt de bewolking vanuit het westen toe. De minimum temperatuur wordt ongeveer 14 gra den. Morgen zal het geruime tijd regenen. Er bestaat ook kans op on weer. De middagtemperatuur ligt rond de 19 graden. De wind is zuid westelijk en neemt toe tot vrij krach tig. aan de kust en op het IJsselmeer tot hard. De rest van de week is het weer wis selvallig. Er vallen van tijd tot tijd buien, vooral woensdag is daarbij nog onweer mogelijk. De middagtem peratuur loopt terug tot ongeveer 17 graden. Er is aanhoudend tamelijk veel wind. motief en twee palmachtige motie ven. Op de klampen omgeven door lijstwerk, een opgelegd bladmotief met drie rozen. De keurtekens op de sloten: leeuw-2 en het jaarletter W (1856) en meesterteken K (J. Kooi man). Een ieder die inlichtingen kan verstrekken, of die het boek te koop wordt aangeboden wordt verzocht contact met de politie te leggen. ser kunnen aflopen, want het college voorstel om het gevraagde krediet te voteren, maakte geen melding van de werkelijke feiten noch van de betrok ken toenmalige wethouder. Een zeer algemeen stuk met summiere feiten. Het college had, zoals de raadsvoor zitter later zei, geen enkele behoefte om in het openbaar de niet mis te ver stane kritiek op Schot tc spuien. Zou Schot niets hebben gezegd, zou de he le zaak met de mantel der liefde be dekt zijn, maar Schot kon het niet la ten om wederom een verkeerde voorstelling van zaken te geven en kreeg z.o de volle laag. Postzegel Het was (toevallig) dr W. F. M. Vonk (Algemeen Belang) die aanvankelijk als enige reageerde bij het onderha vig onderwerp door te stellen;,.Hier zien we het effect van eigenmatig op treden. Het is triest dat dit de ge meenschap 5.545,— kost. Verder wil ik daar niets over zeggen". Ook Vonk noemde geen naam. Schot, hoewel dat volstrekt (nu) niet nodig was. voelde kennelijk de behoefte zich te verdedigen en verklaarde:,,Ik ben blij dat Ten Rouwelaar eindelijk lan dingsrechten' heeft gekregen, maar het had helemaal zo niet hoeven te lo pen. Men had alles kunnen vermijden en een postzegel kunnen besparen omdat het zo is gelopen als ik voor- Vervolg pagina 3 BRUINISSE - „Belachelijk", was het laatste woord door oud-wethouder H. Schot (CDA), gesproken na een pittige woordenwisseling in de vergadering van de Bruse raad, vrijdagavond, waar raadsvoorzitter burgemeester T. C. Hekman een boekje open deed over de voormalige wethouder. Een paar conclusies van Hekman die namens het college sprak: Schot handelde willens en wetens tegen deskundige adviezen in; Schot werd ettelijke malen door de burgemeester gewaarschuwd; Schot weigerde het juridische onderscheid te maken tussen privaatrechtelijk en publiekrechtelijk en mat zich bovendien administratief-juridische kennis aan die hij niet bezat; Schot belaster de categorisch ambtenaren; Schot heeft een individualistische instelling en een so listisch optreden dat zich niet verdraagt met collegiaal besturen. Hij liet een bestuur lijke ellende achter". Met het voorlezen van deze vernietigende verklaring kreeg de 'Schot-story' een ellendig hoogtepunt en werden vele zaken uit het verleden duidelijk. Hoe Schot in het verleden als wet houder heeft gefungeerd werd duide lijk na een lange raadsvergadering en aangesneden bij agendapunt 30: beschikbaarstelling krediet 5.545,40) voor rechtsbijstand in een geschil tussen de gemeente Brui- nisse en mevrouw M. G. ten Rouwe laar te Dreischor. Het geschil ont stond na het toezeggen van een ventvergunning op het Grcvclin- genstrand aan Ten Rouwelaar, welke vergunning evenwel werd toegewe zen aan H. G. van der Ark (AC- restaurant). waarna eerstgenoemde een proces aanspande tegen de ge meente Bruinissc. Het had allemaal nog met een sis- De friteskraam op de Grevelingendam. waar vrijdagavond in de Bruse raads vergadering zoveel over te doen was. -

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1