dit biedt de beeldbuis n gordijnstoffen? 52 ploegstoffen natuurlijk! ELEKTRO LIEVENSE Verkeerslichten Nieuwerkerk Nipkow-schijven toegekend Speelgoed van het jaar uitgekozen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 30 augustus 1985 Nr. 23786' 5 Zaterdag 31 augustus Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.00 uur De Bron, serie over de alle daagse inspiratiebronnen van kunstenaars. Afl. 6: Benjamin Feliks- dal: Dans en voetbal. 15.30 uur Trapito, tekenfilm over een vogelverschrikker die samen met het vogeltje Salapin allerlei avonturen beleeft. 16.40 uur Mika, Zweedse jeugdserie. Afl. 13 14: 'n hele toer. Mika's avon tuur als orgeldraaier duurt niet lang, want een boze vrouw neemt het orgel en het aapje Chieo mee. Mika zet de achtervolging in... 17.09 uur De Kuur, slapstick film met Charlie Chaplin. 17.30 uur Journaal 17.35 uur De Sprookjesbruid, sprook jesserie. Afl. 13: eind goed, al goed. 18.04 uur Niels Holgersson, teken filmserie naar het boek van Selma Lagerlöf. Afl. 44: De betoverde tuin. 18.29 uur Coronation Street, Engelse serie. Deirdre Barlow is de straat zo langzamerhand spuugzat. Tot haar verbazing is Ken onmiddelijk bereid om huizen te gaan kijken. 18.55 uur De Meerkoet Club, Engelse jeugdserie. Afl. 3: Op weg naar Bec- cles. Onder leiding van Tbm en de tweeling leren Dick en Dot goed en snel hoe ze met een boot om moeten gaan. Mevrouw Barrable wil zelfs al zonder haar broer met haar fraaie jacht ,,De Kaardebol", met ze naar Beccles varen. 19.21 uur Vijf tegen vijf, spelpro- gramma gepresenteerd door Willem Huis. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Colditz, Brits-Amerikaanse tv-serie. Afl: Ter dood veroordeeld. Terwijl het Derde Rijk wordt ge teisterd door Geallieerde bommen en granaten is de toestand op Colditz on veranderd. Phil Carrington is ter dood veroordeeld en de Commandant is van plan het vonnis uit te voeren. Daarom smeden de Britten plannen om zelf het heft in handen te nemen... 21.20 uur Klasgenoten, programma waarin een bekende Nederlander vroegere klasgenoten terugziet. Pre sentatie: Koos Postema. 22.10 uur Voetbal '80, sportmagazine met de wekelijkse wedstrijd en ver der nieuws over het Nederlandse voetbal. 22.20 uur Achter het nieuws, actuali teitenrubriek. 23.00 uur Nimmer rust gegund, dra maserie naar het werk van de Zuidaf- rikaanse schrijfster Nadine Gordi- mer. Afl. 4: Praise. De welzijnswerkster Adelaide pikt in de straten van Johannesburg een jonge tje op die aan een stam toebehoort waar zij zich voor interesseert. 00.00 uur Journaal Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 16.15 uur Studio Sport: W.K. wielren nen op de weg vanuit Venetië. 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.40 uur Sesamstraat 19.00 uur Journaal 19.12 uur Knightrider, Amerikaanse tv-serie. Afl. Diamanten. Michael gaat op zoek naar een partij gestolen juwelen en belandt daardoor in vreemde kringen. 20.00 uur Hou jij nou van mij of ik van jou? Blijspel van Enid, bewerkt door Gregor Frenkel Frank met o.a. Luc Lutz en Simone Rooskens. (herh.) Een jong stel, de man een schrijver van slechte detectives, en de vrouw een dagdroomster, komt plotseling in een stroomversnelling terecht wan neer de detectives in een klap succes hebben. 21.30 uur Hemd van je lijf: Jos Brink. 22.05 uur TROS Sport, reportage van het Internationale Hockeytoernooi in Laren. 22.30 uur Journaal 22.40 uur Studio Sport 23.10 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 23.15 uur Simonscoop, filmrubriek' met Simon van Collem. Met o.a. film fragmenten van de film Flesh and Blood. 23.45 uur De grote slag, Amerikaanse western van Andrew V. McLaglen, Joe Balker (Dean Martin), leider van een bende, vat het plan op om een an dere groep bandieten te overvallen. Met in de andere rollen o.a. Brian Keith en Honor Blackmail. BRT 1 16.00 uur Gewetenloos, Amerikaanse speelfilm uit 1948 van Edgar G. Ui man. Met: Zachary Scott, Louis Hay- ward, Diane Lynn e.a. Zachax-y Scott, een ongelukkige jongen, redt het le ven van een meisje. Haar vader wordt zijn weldoener. Hij laat het meisje echter in de steek en gaat met allerlei vrouwen om die hem van nut kunnen zijn. Zijn gevoelens moeten wijken om zijn doel in de financiële wereld te bereiken. 17.55 uur Journaal 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. Afl. 17 (herh) 18.05 uur De rolstoel, jeugdfilm uit de serie Family Theatre". Tijdens een wedstrijd valt Samantha van haar paard, waardoor ze voor altijd verlamd wordt. Ze raakt verbittei-d over het leven in een x-olstoel. Op haar school ontmoet ze echter Johnny, die probeert om de levensomstandighe den voor gehandicapten te verbete ren. 18.50 uur Juke Box. 19.00 uur Boeketje Vlaanderen, we kelijks magazi'n met tips voor toe risme in eigen land. O.m. 1. Toe ristisch portret: Een bijdi*age van RTBF-Luik. 2. En of ons landeke leuk is. 3. Agenda van de toeristische acti viteiten in Vlaanderen. Presentatie: Gerty Christoffels. 19.35 uur Belgische paardekoersen, lotto-trekking, mededelingen en programa-overzicht. 19.45 uur Journaal 20.10 uur Kunstzaken. 20.20 uur Weekendfilm: Moord vol gens het boekje (Columbo; Murder by the book), Amerikaanse tv-film van Steven Spielberg. Met: Peter Falk, Jac Cassidy en Martin Milnei\ Joanne Ferris hoort tijdens een telefoon gesprek met haar man een schot aan de andere kant van de lijn. Ze vex*on- derstelt dat haar man op het ogenblik van de moord in zijn kantoor was en bezorgt daardoor onbewust een alibi voor de moordenaar... 21.30 uur Ik voel me goed, derde show waarin Johan Verminnen zijn muzi kale vrienden ontvangt. Vandaag: Dirk van Esbroeck en Juan Masondo, Kurt van Eeghem, Jean Blaute, Charms, Roland, Fay Losvski en Paul Louka. (herh). 22.15 uur Sport op zaterdag 22.30 uur Paardekoersen, Journaal en Coda: Flütes Rêveuses, van J. Oosterède, door Terzetto (dwarsfluit trio). BRT 2 14.30 uur Sport extra: W.K. Roeien vanuit Hazewinkel. Samenvattende reportage van de finales vrouwen lichtgewicht. Aansl.: W.K. Wielrennen op de weg voor amateurs te Giavera del Montel- lo, samenvattende reportage. 15.30 uur W.K. Wielrennen op de weg voor amateurs te Giavera del Montel- lo, rechtstreekse reportage. 17.30 uur W.K. Roeien uit Hazewin kel, samenvattende reportage van de finales vrouwen. Zondag 1. september 09.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 11.00 uur Eucharistieviering vanuit Amsterdam. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 16.30 uur Buurman en Buurman, kin derserie. 16.38 uur Buster, Deense serie. (herh). 17.00 uur Verhalen uit de hele we reld, Canadese filmserie over ver schillende culturen waarin per keer een verhaal of sprookje gespeeld wordt door acteurs en actrices uit het land van herkomst. Vandaag: Mellala en de woestijn. 17.22 uur Leon de vos, animatiefilm pje. 17.30 uur Journaal 19.00 uur Journaal 19.05 uur Wil Kwak-Kwak, kleuter- sie. 19.10 uur Het wonderkind, animatie filmpje 19.16 uur Claire, Engelse jeugdserie. Afl. 2. Drie weken woont Claire nu bij Pam en Tony Hunter. Grote ver warring ontstaat als zoon Ecbert thuiskomst van kostschool en Pam's vriendin Sophie een weekend komt logeren. 20.05 uur The Young ones. Engelse comdey-serie. Vier verschillende he ien proberen samen te leven in een kraakpand. Niet alles verloopt vlek keloos.. 20.40 uur VPRO Nieuws 21.00 uur Rowan Atkinson Presents: Engelse komedie van Geoffrey Sax. Een verlegen kantoorbediende wil zijn aantrekkelijke collega ten huwe lijk vragen maar pakt het dermate onhandig aan dat het resultaat ramp zalig is. 21.25 uur Perikelen in de ontwikke lingsbranche of: hoe Mali geholpen wordt, documentaii'e-film over de verhulde oorzaken van hongei'snood. 22.10 uur Regards Camera, serie reis- verslagen van de Fx-anse cineast Fran cois Reichenbach. Vandaag: Les Mé- dicines d l'ame, over de Mexicaanse cultuux*. 23.00 uur Journaal 23.05 uur Journaal voor doven en slechthorenden. Nederland 2 11.30 uur Open Universiteit: Dwang middelen. 12.00 uur Het Capitool. 12.45 uur Studio Sport: W.K. Wielren nen op de weg. 14.45 uur Studio Sport: Idem. 17.00 uur Tros Sport: Internationaal Hockey Toernooi te Laren. 18.00 uur Jezelf overwinnen, serie do cumentaire films. Vandaag over twee jonge Canadezen die deelnamen aan een zeilrace met het zeilschip de Eli nor. 18.25 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.45 uur Sesamstraat 19.00 uur Studio Sport 20.10 uur Joodse Gemeente Amster dam 350 jaar, herdenkingsdienst in de Portugese synagoge. 21.45 uur De Joden en hun Mokum, documentaire tv-film van Willy Lind- wer in het kader van 350 jaar Hoogduits-Joodse Gemeente Amster dam. 21.55 uur De Leeuw van Juda, tweede deel van een documentaire van Lutz Becker over de oorlog tussen Italië en Ethiopië van 1935 en 1936. 22.35 uur Journaal 22.40 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 10.00 uur Eucharistieviering vanuit de St. Walburgakerk in Brugge 11.00 uur Confrontatie. Discussiepro gramma. 15.30 uur Het geheimzinnige land huis, Australische jeugdfilm van Pe ter Manwell. Met; Aileen Britton, Henry Szeps, Simone Buchanan e.a. Spider, een avontuurlijk aangelegde jongen van 12, gaat rhet zijn nieuwe vrienden Ben en Kate een kijkje ne men bij het verlaten landhuis Castle House". Spider ontdekt een geheime tunnel en ze besluiten om op onder zoek uit te gaan... 16.45 uur Koken is kunst. Afl. 5: Me- chelse koekoek met asperges op een Ientepalet. Presentatie: Agnes Goy- vaerts. (herh) 17.00 uur De vorstinnen van Brugge, dertiendelige Vlaamse tv-serie van Maurits Balfoort naar het werk van Maurits Sabbe. Afl. 5 Met in de hoofdrollen; Jo de Meyere, Dora van der Groen en Marcel Hcndrickx. (herh). (Ondertiteld via teletekst). Edgar en Elise vinden onderdak bij Jan Diegerick. Dokter Spilliaert ver neemt dat kapiteixx Quatremaine er nog een liefje op nahoudt, in het Bo- terhuis. Hij gaat dit zelf controleren en Ida erkent haar vergissing. 17.55 uur Journaal 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. Afl. 18. (herh) 18.05 uur Liegebeest. Afl. 27: Verliefd (herh) 18.20 uur Kempenland, documentaire van Frans Verhoeven over het be dreigde landschap van de Antwerpse, Limburgse en Nederlandse Kempen. 19.40 uur Mededelingen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal 20.05 uur Regeringsmededeling, door de heer Daniël Coens, Minister van Onderwijs, over ,,Het begin van het schooljaar". 20.10 uur Sportweekend. 20.40 uur Volgend jaar misschien, Franse speelfilm uit 19B1 van Jean- Loup Hubert. Met: Isabelle Adjani, Thierry Lhermite, Maria-Anne Cha- zel e.a. (Originele versie met Neder landse ondertiteling). Maxime is een werkloze striptekenaar die leeft op kosten van zijn vriendin Isabelle. Het gaat niet altijd even goed tussen de zelfzuchtige, morrende Maxime en de levenslustige, verliefde Isabelle. Maar wanneer zij een baby wil, wordt het echt te veel voor Maxime. 22.15 uur Warum wir Manner die Techniek so lieben, documentaire met in de hoofdrollen de Amerikaan se schilder Jack Goldstein, de Franse urbanist Paul Virilio en de Duitse kunstenaar Klaus vom Bruch. 23.15 uur Journaal en Coda: ,,Ik die eens zong...', van Henriette Roland- Holst - van der Schalk. BRT 2 12.45 uur Sport Extra: W.K. Wielren nen op de weg voor profs uit Giavera del Montello, rechtstreekse reporta ge. 14.00 uur W.K. Roeien uit Hazewin kel, samenvattende reportage van de finale mannen lichtgewicht. 14.45 uur W.K. Wielrennen op de weg voor profs uit Giavera del Montello, rechtstreekse reportage. 16.30 uur W.K. Roeien vanuit Haze winkel, samenvattende reportage van de finales mannen. Maandag- 2 september Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.30 uur De Minibios, tekenfilms voor de jeugd. 16.35 uur Sprookjes uit verre landen. Afl. Zaïre. Waarom hebben mensen honger? Waarom hebben sommige mensen een baard? Waarom besnuffe len honden elkaar? In Zaïre heeft Tante de antwoorden op deze vragen •gevonden, (herh). - 16.45 uur Zoethout,,, kinderprogram ma. (herh). 17.00 uur Bekijk 't maar, programma voor meisjes over meisjeszaken, (herh). 17.30 uur Journaal 17.46 uur Het Toppop Hitarchief. Vanmiddag: De BeeGees. 18.00 uur Minibios, tekenfilms voor de jeugd. 19.00 uur AVRO's Sportpanorama, wekelijkse sportrubriek. Presenta tie: Ruud ter Weijden. 19.25 uur Televizier Magazine 20.00 uur Journaal 20.28 uur Sterrenslag/Telelot, be kendmaking van de winnaars van de extra autoprijs en van de 'Charlie' kleurwedstrijd. 20.35 uur Codenaam: „Intrepid", En gelse serie. Afl. 1: (herh). Vlak voor de Tweede Wereldoorlog vraagt Winston Churchill, toen nog Lager- huislid, aan de rijke vaderlandslie vende Sir William Stephenson om een spionage netwerk op te zetten maar wel uit eigen middelen. 22.05 uur AVRO cursus Bridge, voor lichtingsprogramma 22.15 uur AVRO's Praatpark, Karei Prior ontvangt een gast in de studio. 23.00 uur AVRO's Jazzpodium, van avond een herhaling van het optreden van de Jazztet Reunion. 23.35 uur Journaal 23.40 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.40 uur Sesamstraat 19.00 uur Journaal 19.12 uur Kwartslag. De mensenfa- brikanten. Kan de medische weten schap binnen afzienbare tijd door middel van erfelijksheidsmanipula- ties volmaakte mensen maken? 19.27 uur KRO's Countryclub, gepre senteerd door Ruud Hermans. Met o.a. de Tulsa Band. 20.10 uur A little romance, Ameri kaanse speelfilm uit 1979 van George Roy Hill met o.a. Laurence Olivier, Arthur Hill en Sally Kellerman. Een 12-jax-ig Amerikaans meisje wordt in Parijs verliefd op de jongen van haar dromen. 21.55 uur Meesterfotografen. Afl. 4: Alfred Eisenstaedt.- 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.10 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 17.55 uur Journaal 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. Afl. 19. (herh). 18.05 uur Plons, kleuterserie. Afl. 1.: Plons trekt eruit. (herh). 18.10 uur Korte film: Roadrunner. 18.15 uur Jukebox 18.20 uur Dutch Edition, korte film van Tony Vieira. 18.30 uur Handel en wandel. Verleng de leerplicht: Het werk leren. Presen: tatie: Viona Westra. 19.00 uur Uitzending door derden; Programma van het Vrije Woord. 19.40 uur Paardekoersen, mededelin gen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal 20.10 uur Maalstrom, Engelse serie. Afl. 1: Vreemde erfenis. Met Tusse Silberg, David Beames, Susan Gil more e.a. De aantrekkelijke Catheri ne Durrell verliest haar baan bij een Londens reclame-agentschap. Na de ze tegenslag wacht haar een onver wacht geluk. Ze krijgt een aanzienlij ke erfenis van de Noorse industrieel en miljonair Hjalmar Jordahl. Cathe rine vertrekt naar Noorwegen om haar erfenis, een fabriek en twee hui zen, te bekijken... 21.00 uur Monumenten en landschap pen. Landbouw tegenover landschap? 21.35 uur Horizon, maandelijks we tenschappelijk magazine. 22.20 uur Paardekoersen en Jour naal. Aansl. Coda: 'Winter' van Omer Karei de Laey. BRT 2 19.00 uur Geestenbaai, Canadese jeugdserie van 7 verhalen rond een hedendaagse Indianengemeenschap in Noord-Canada. Afl. 5: De blauw- bessenfiets. Eltons nieuwe fiets wordt door een vrachtwagen kapot gereden een paar dagen voor een gro te fietswedstrijd. Samen met Rabbit probeert hij de fiets te repareren. Maar gelukkig komt Tbawash te hulp... 19.30 uur Tijdrover. Lieve plantjes: De Ophiogogon. Presentatie: André Onghena. 19.42 uur Mededelingen en programma-overzicht 19.45 uur Journaal 20.10 uur Videomatch. Videospelletje met Marleen Gordts. 20.20 uur Extra time, wekelijks sportmagazine. Vervolg van pag. 1 saldo van 2,2 miljoen van de Stich ting Oosterscheldeziekenhuizen. Hij memoreerde in dit verband de bijdra gen, die de gemeente in het recente verleden voor het Zweedse Rode Kruisziekenhuis moest opbrengen. De voorzitter wees erop, dat het daar bij ging om een bijdrage in de kosten, die niet door het toenmalige GOZ werden vergoed. Het batig saldo van de Stichting Oosterscheldeziekenhui zen zal, volgens burgemeester Van Bommel, wel in de tarieven worden doorberekend. Woningbouw Bij de vaststelling van de planning- lijsten nieuwbouw, verbouw en ver-, betering, vestigde de heer Hendrikse de aandacht op de noodzaak van wo ningbouw aan de Korte Achterweg te Oosterland, zodat er nu eindelijk eens een einde aan de daar liggende betonvlakte zal komen. De door het gemeentebetuur opgestelde plan- ninglijst voorziet in die prioriteit, maar de beslissingen liggen bij de HID. De heer C. J. Hillebrand infor meerde wanneer met de bouw van de woningen op de Ring en in de Zuid straat in Ouwcrkerk zal worden be gonnen. Daarop liet de voorzitter we ten dat nog overleg dient plaats te vinden over zogenaamde excessieve kosten, die een te hoge huurprijs tot gevolg zouden hebben, als ze daarop doorberekend zouden moeten wor den. De nestor van de gemeenteraad de heer Van Klinken bracht tijdens de behandeling van de ingekomen stuk ken namens alle raadsleden de geluk wensen over aan de voorzitter met 'diens herbenoeming als burgemees ter van de gemeente Duivelend. Spre ker betrok in die woorden ook het ge zin Van Bommel, dat nauw betrok ken is bij het burgemeestersambt en de gevolgen daar ongetwijfeld van ondervindt. Bekwaam De heer Van Klinken stelde vast, dat burgemeester Van Bommel zich in de afgelopen zes jaar een bekwaam bestuurder had getoond, die zich zeer vlug in zijn taak had ingewerkt. Ver der wees hij op de prettige wijze waarop de heer Van Bommel altijd de raadsvergaderingen leidt, daarbij respect hebbend voor ieders beginse len. Van Klinken besloot met de wens, dat de burgemeester zijn ambt nog vele jaren in Duiveland in goede ge zondheid zal mogen uitvoeren. In zijn dankwoord liet Van Bommel weten de afgelopen zes jaar met veel plezier als burgemeester en voorzit ter van de gemeenteraad te hebben kunnen functioneren. Vooral de con tacten met de bevolking zei hij immer als zeer prettig te ervaren. Hij besloot met het. uitspreken van de hoop de komende tijd met hetzelfde plezier en dezelfde inzet zijn werk in de gemeente Duiveland te kunnen blijven doen. TERSCHELLING - Leden van de duikersvereniging Ecador op Ter schelling hebben het wrak van een Duitse onderzeeër uit de eerste wereldoorlog ontdekt. De 55 meter lange duikboot ligt op achttien meter diepte op de Noordzeebodem. BERGEN OP ZOOM - In Bergen op Zoom is men bezig met de oprichting van een particuliere participatie maatschappij (PPM) voor West- Brabant en Zeeland. De maatschap pij gaat onder staatsgarantie risico dragend kapitaal verstrekken HILVERSUM - VARA, NOS, VPRO en het duo Kees van Kooten en Wim de Bie zijn dit jaar in de jaarlijkse prijzen gevallen van de Nipkow-jury van radio- en televisie-critici. Dat heeft voorzitter Tom Smeets van de jury woensdag meegedeeld. De zilveren reismicrofoon voor ra dioprogramma's gaat naar de VARA voor het programma „Door de nacht klinkt een lied", onderdeel in de serie „Wie in het Nederlands wil zingen". Dit onderdeel behandelt het Neder landse lied in de bezettingstijd en is gemaakt door Jacquezs Kloters. De zilveren Nipkow-schijf voor te levisie is toegekend aan de NOS voor de 5-delige documentaireserie „Ons Indië voor de Indonesiërs" van regis seur Jan Bosdriesz. Een eervolle vermelding in de ru briek televisie gaat naar het VPRO- kinderprogramma „Achterwerk in de kast". De jury heeft voor het eerst ook een ere Nipkow-televisieschijf toege kend. Deze prijs is voor het duo Kees van Kooten en Wim de Bie. De uitreiking van de prijzen is vrij dag 20 september in studio Wissel oord in Hilversum. Advertentie Aanleg Elektr.- en waterinstallaties Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radio-apparatuur Televisie - Video - enz. UTRECHT - Voor 1985 heeft de Stichting Goed Speelgoed in de cate gorie het schoolkind haar keuze als „Speelgoed van het jaar" laten val len op een science-fictionbouwpak- ket. Op een bijeenkomst in Utrecht roemde de stichting het pakket don derdag om zijn uitgebreide mogelijk heden. Bij de voltooiing levert het pakket de planeet Zoid op, waar gestrande aardbewoners allerlei soorten voertuigen gebruiken. In de categorie hobby, techniek en creativiteit koos de jury voor begin nende treinfanaten de minitrix-be- ginset, met een bijbehorend bouw pakket voor een station met een perron. Verder bestaat de set uit een locomotief, goederenwagons, een transformator en ra'ls. Volgens de ju ry is de set met weinig geld gemakke lijk aan te vullen. „Kat en muis" kwam bij spellen en puzzels als eerste uit de bus. Het is een eenvoudig spel, bestaande uit acht schijven met een kat en acht schijven met een muis erop, dat niet duur is, aldus het juryrapport. Voor kleuters viel de keus op een sterke truck naar het voorbeeld van de originele Amerikaanse terreinau to. Volgens de jury is de auto bijzon der degelijk van constructie, waar door hij geschikt is voor kleuters. De categorie peuterspeeigoed kreeg als bekroning een speelhuis. Het is kleu rig, goed afgewerkt en het kan tegen een stootje, aldus de jury. Voor de allerkleinsten werd een leerpuzzel uitverkoren. Volgens de jury is die puzzel veilig en solide. De blokken en het plankje hebben een felle kleur. Advertentie 18 „Wat voert die kerel toch uit in de keuken?" Reep trommelde mot zijn vingers op tafel. „Misschien bakt hij de aardappe len op." veronderstelde Robbert. ..Hij is natuurlijk bezig om Jane in te lichten over de compote." zei tante Mclie. „Je kunt die uil gewoonweg niet om een boodschap sturen." vond Rob bert. Toen kwam Gcrrit Jan binnen mot de aardappelen. Hij keek wat onno zel. ..Zog wat heb jij al die tijd ge daan0" tierde Roep. ..Komt ze bij je onder de kastanje zitten vanavond?" Gcrrit Jan zette de aardappelen voor tante Melic lieer. Robbert lichtte het deksel op. ..Ik dacht warempel, dal je 7.o gebakken had," zuchtte hij. Maar de medicus in de dop wrong zijn hoekige figuur weer tussen zijn stoel en dc tafel. Kalm zei hij: „Ik heb met Jane gepraat." ..En heb je daar zoveel tijd voor no- dig?" „Ja, darvoor had ik nu zoveel tijd nodig. Stuur hef vlees nog eens in de ze richting, lui." ..En wat zei ze?" vroeg Paul. „Gaat je niks aan. En ik heb zelf de compote in het water gezet, tante Me- lie." „Zo, dat is braaf, jongen." „Je hebt natuurlijk oen sloot water over de rand geplensd." zei Robbert. ..Een beetje," bekende Gerrit jan. door CISSY VAN MARXVELDT „Ix'kkcre compote zal dat zijn." Robbert schudde zijn hoofd. „Je kunt die kerel ook niets laten doen. Zult u daaraan in het vervolg ook aan den ken, tante Melie?" „Och, wat hindert zo'n beetje wa ter' Jullie moeten niet al te nauw kij ken hier buiten," zei ze. Gerrit Jan legde even een hand met vierkante, heel korte nagels op zijn haft. „U begrijpt me gelukkig. Dat doet je goed, dc sympathie van een lieve vrouw." „Ja. klets maar." bromde Reep, „als je maar weet dat jij die compote moet opeten, als je ze bedorven hebt." „Graag," zei Gerrit Jan. „En ik zal ze wel binnen brengen. Jij stopt er natuurlijk je duim in." Paul streek over zijn blonde haar waaraan hij door fanatiek borstelen cn veel brillantine de zo gesmade golf hoopte tc ontnemen. „Laat je ondulatie met rust. liefste," zei Gerrit Jan zoetsappig. Tante Melie kirde plotseling. En Paul. die vervaarlijk gauw bloosde, smeekte, terwijl dc vlammen hem uitsloegen: „Lacht u toch niet om wat die roestige spijker zegt. Dan wordt hij helemaal onuitstaanbaar." Gerrit Jan maakte even een krab bende beweging met zijn duim onder zijn kin. at dan rustig door. En tante Melie dacht met schrik aan de acht weken, waarin ze do 'jongens' zou kunnen verwennen, maar ze zou ze helemaal vrij laten. Zich niet opdrin gen. Hot moest een pracht-vakantie worden. Ze hadden het verdiend. Ze keek de tafel eens rond. En ze glim lachte om de vier zo geheel verschil lende gezichten. Robbert, stoer en flink en knap met dik bruin haar en bruine ogen, Gcrrit Jan zo mager en hoekig en rossig cn lelijk - ze zou er op letten, dat hij flink at al deze we ken - Frits, klein, pittig en zwart cn Paultje, rose, blank cn blond als een meisje. En ze dacht er even met wee moed aan, dat.ze, zo gauw al - want was een jaar niet voorbij als een dag - zouden wegtrekken om in de maat schappij elk hun eigen plaats in te ne men. Ze zou dan wel eenzaam zijn. „Waar denkt u aan. tante Melie?" vroeg Robbert. Zijn bruine ogen ke ken onderzoekend naar haar. Ze schudde even. „Aan de pudding," zei ze dan. „Ik hoop, dat hij groot genoeg is." „Als hij niet groot genoeg is, sta ik graag mijn portie aan u af," bood Gcrrit Jan gul aan. Reep zuchtte. „Wat een nobele ziel. Kerel, je bent beslist te goed voor de ze wereld." „Ben ik ook." zei Gerrit Jan en hij legde met een zucht van voldoening zijn mes en vork neer. Na tafel, de compóteschaal was leeg naar de keuken gedragen, al was de kritiek vernietigend geweest, zei Reep: „Nu lui, zullen we maar met een gaan bridgen?" (wordt vervolgd) i K i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 5