Magere „oogst" op kantongerecht streeknieuws Feestelijke heropening en viering zilveren jubileum Zes jongelui in de cel voor bedreiging Deurloo Kleding B.V. MIDDEN MIDDENSTAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 30 augustus 1985 Nr. 23780 3 In het nieuwe interieur werd een ruimere opstelling van het assortiment gerealiseerd met duidelijke inde- ling naar merken. ZIERIKZEE - „Je klanten hebben recht om te blijven winkelen in een mo- disch aangepaste zaak en daarom moet je van tijd tot tijd veranderen. De consu ment verandert en als ondernemer heb je de plicht daarop in te spelen of die veranderingen zelfs voor te zijn". Aan het woord de heer M. F. Deurloo aan de vooravond van de feestelijke heropening donderdag van het bedrijf Deurloo Mode B.V. op de Mol. Alle wanden, vloeren en pla fonds werden vernieuwd, terwijl de nieuwe interieurindeling een visuele verruiming te weeg bracht. Ten behoeve van deze in grijpende opknapbeurt was deze winkel voor jongens- en mannen mode gedurende één week voor het publiek gesloten. Donderdag vond, zoals gezegd, de feestelijke heropening plaats en dat beteken de tevens een fraaie omlijsting voor het vijfentwintigjarig be staan van dit bedrijf. Deurloo herenkleding ging in 1960 van start in een pand aan het Havenplein met de beschikking over 40 m2-- verkoopoppervlakte. Vier jaar later volgde een uitbrei ding tot 100 m2. In 1972 werd ver huisd naar het huidige pand aan de Mol, waar men de beschikking kreeg over 500 m2. In 1981 volgde een uitbreiding met het filiaal Zentra-Sport aan de Schuithaven, hetgeen de huidige bedrijfsgroot- te op 700 m2 bracht. Terugblik Er hebben zich vele ontwikke lingen voltrokken in de afgelopen kwart eeuw op het gebied van mo de en bedrijfsvoering. De heer Deurloo, die overigens de aan dacht niet uitsluitend op zichzelf gevestigd wil zien, omdat hij constateert dat een en ander al leen tot stand kon komen met de medewerking van het gehele team, dat bij dit bedrijf betrok ken is, weet zeer exact aan te ge ven welke veranderingen er voor al te signaleren zijn. „Herenkleding is mannenmode geworden", aldus onze woord voerder en geeft daar in het kort mee aan, dat het koopgedrag vrij er is geworden. De verkoper is thans meer adviseur geworden. De verhouding klant/verkoper is volgens zijn ervaring ook soepe ler geworden en Deurloo zelf zegt dat bijzonder prettig te vinden. Volgens hem is kopen een vorm van vrijetijdsbesteding geworden. Mensen willen zich vrij door de winkel kunnen bewegen en zich in alle rust kunnen oriënteren. Daar wil hij als ondernemer graag op inspelen. Altijd al stelde Deurloo zich ten doel een vergelijkbare sfeer, assortiment en service te bieden als in de koopcentra in bij voorbeeld Rotterdam en Goes; Daartoe sloot hij zich in 1963 reeds, aan bij een inkooporganisatie om qua inkoop en prijs gelijke tred te kunnen houden met zijn stadse collega's. Verschillen Natuurlijk erkent ook hij de verschillen tussen de randstad en de regio en als ondernemer stelt hij zich tot taak die verschillen te vertalen. Zo hechten vooral het consumenten veel waarde aan merk en kwaliteiten en verwach ten daar - indien nodig - ook ga ranties voor. Daarop inspelend treft men in het vernieuwde inte rieur van Deurloo Mode B.V. thans indeling per merk, duidelijk aan gegeven ten behoeve van de klant, die bewust kiest voor bepaalde merken. Deurloo acht het van belang te wijzen op het verschil tussen merkkleding en kwaliteitsmerk- kleding. Dit in verband met de vaak gehoorde klacht, dat bepaal de merken in welke branche dan ook 'te duur' zouden zijn. De on dernemer dient in dit verband, volgens hem, in staat te zijn vast te stellen of de verhouding kwali teit/prijs goed is. Een belangrijke verandering vond in de afgelopen vijfentwin tig jaar uiteraard ook plaats in het koopgedrag. Deurloo becijfert, dat de verkoop van zogenaamde klassieke kleding (kostuums en dergelijke) in 1960 ongeveer 75% van de omzet leverde. Thans be treft dit aandeel nog slechts 20%; de overige 80% wordt gevormd door de verkoop van mode-, vrijetijds- en sportkleding. Een belangrijke mijlpaal in een kwarteeuw Deurloo betekende ook de invoering van de compu ter. „Van order tot prijskaartje hebben we nu alles geautomati seerd. Een ingrijpende verande ring voor een klein bedrijf", aldus Deurloo, die verheugd is over het feit, dat ook de mensen in het be drijf bekwaam en bereid waren tot die omschakeling. Ter gelegenheid van de feestelij ke heropening en de viering van het zilveren jubileum lanceerde INDE Deurloo Mode B.V. een opmerke lijke consumentenactie, te weten: gedurende enkele weken elke dag een gratis koopuur. Die vijf gratis koopuren worden eens per week onder notarieel toezicht uitgeloot. De klanten ontvangen een koop bon met tijdsaanduiding, zodat de kassabon als lot geldt en de klant derhalve meteen kan zien of zijn of haar besteding in het uitgelote uur is gevallen. ZIERIKZEE - Slechts totaal 175,was de 'oogst' van kantonrechter mr C. H. Brinkman op de reguliere zitting van het kantongerecht, donderdagmiddag in Zierikzee. Het geld werd bijeen vergaard in twee zaken, voor het overige was het uiterst rustig. Voor het merendeel waren er Duitse gasten opgeroepen voor deze zitting, en die ble ken niet staan te dringen om in Zierikzee hun parkeer boete te komen btetalen. ..Neem het voorstel terug", klonk van alle kanten de kreet van de vier raadsfracties, nadat zij blijkbaar de brandbrief" van de Poortambacht- bewoners alle ter harte hadden geno men". Bovenstaande is een citaat uit een artikel, dat stond gepubliceerd in de ze krant van dinsdag 27 augustus jongstleden. In het artikel werd ver slag gedaaii van een deel van de op maandag 26 augustus gehouden raadsvergadering van de gemeente Zierikzee. Het verslag betreft een agendapunt, waarbij de plannen tot de bouw van 23 woningen aan de Schouwenbank in Zierikzee het on derwerp van gesprek waren. Het zal niet onbekend zijn dat in Poortambacht VII, en in andere de len van deze wijk, op zijn zachtst ge zegd nogal wat tegenstand is gerezen tegen deze voorgenomen woning bouw. Het overgrote deel van de be volking van dit wijkgedeelte ziet niets in de plannen, die de desbetref fende heren achter hun bureau heb ben ontworpen en van daaruit heb ben gelanceeerd met de kennelijke bedoeling om die zo snel als maar enigszins mogelijk is gerealiseerd te zien. De achterliggende gedachte is duidelijk: er is een gedeelte van de wijk, waar nog grond onbebouwd is. En dat is erg jammer want die onbe bouwde grond, levert geen geld op; in tegendeel: men beweert dat die grond geld kost. En dat kan natuur lijk niet. De plannen, die zijn ontwikkeld, worden gelanceerd met een label er aan, dat de image van een nobele en edele inborst moet versterken: socia le woningbouw. Op zich is daar niets tegen in te brengen; integendeel, zo iets is toe te juichen. Wanneer op de mocratische wijze en met de instem ming van de meerderheid van alle betrokkenen wordt besloten om een dergelijk plan uit te voeren, dan is iedereen daarmee gediend. Maar wanneer een dergelijk plan overduidelijk tegen de zin van een overgroot deel van de met dat plan geconfronteerde bevolking moet worden doorgedramd, dan ligt de kaart anders. Akkoord, de "juiste" procedure zal wel bewandeld zijn. De betrokken bewoners van Poortambacht VII heb ben veertien dagen de tijd gehad om de plannen in te zien en daartegen bezwaar aan te tekenen. En dat is dan ook gebeurd, in ruime mate. De oogst van een bliksemactiein va- kantietijd leverde 113 handtekenin gen onder een gezamenlijk bezwaar schrift. Niets bijzonders! Er werd een hoorzitting gehouden, waarop' de talrijke aanwezige be zwaarden mochten aanhoren hoe de burgemeester er over denkt. Niets bijzonders! Er wordt tijdens die hoorzitting verkeerde informatie verstrekt. Niets bijzonders! Het verslag van die hoorzitting be vat op zijn minst enkele volstrekt verkeerd weergegeven woorden van een woordvoerder van de bezwaar den. Niets bijzonders! De gekozen leden van de gemeente raad reageren tijdens een raadsver gadering totaal niet op het als af schrift aan de raad gestuurde be zwaarschrift van hun achterban. Niets bijzonders! Pas na een gepeperde brief aan de fracties reageren de raadsleden, ten overstaan van een volle publieke tri bune, zoals de achterban dat mag verwachten. Gekozen raadsleden zijn er immers om de belangen van de bevolking of een deel daarvan te behartigen! Niets bijzonders! Als gevolg daarvan worden de plannen terugverwezen naar de (be sloten) adviescommissie voor Ruim telijke Ordening waar ze opnieuw, en naar we mogen aannemen zeer nauwgezet, onder de loupe zullen worden genomen. Zeer bijzonder! Het feit dat er door een verkeerde voorlichting tijdens de gehouden hoorzitting, na sluitingstijd een al ternatief wordt aangevoerd om aan de oorspronkelijke bestemming van de grond invulling te geven in de vorm van een wijkaccommodatie an nex dienstencentrum, krijgt geen en kele vorm van aandacht. Uiteinde lijk wonen er in Poortambacht slechts zo'n 3.500 inwoners, oftewel meer dan een derde deel van de tota le bevolking van Zierikzee. Is dat nu zo bijzonder? Als dan de CDA-fractie tijdens de gemeenteraadsvergadering het voor touw voor de bevolking wil opne men, dan draaien de andere fracties snel bij. Volgens de raadsvoorzitter een leuk politiek gebaar ten over staan van een volle publieke tribune. Op zich ook niets bijzonders! Maar we zulen er als inwoners van Poortambacht niet raar van staan te kijken als uiteindelijk blijkt dat de wil en de wens van de bevolking van de wijk om zeep wordt geholpen ter- wille van het voorkomen van poli tiek gezichtsverlies. Want ook dat is niets bijzonders! In dat opzicht zou het pas bijzon der zijn als er, als was het maar één keer, eens iets bijzonders zou gebeu ren: dat het in dit geval niet blijft bij een leuk politiek gebaar naar de pu blieke tribune. MARIEN KAAT ZIERIKZEE. Vergadering Stuurgroep Werkloosheid In het stadhuis van Zierikzee ver gadert maandag 2 september de re gionale Stuurgroep Werkloosheid, aanvang 15.00 uur. De te behandelen zaken zijn: ingekomen stukken en mededelingen, verslag tweede kwar taal en voortgang project, verzoek ondersteuning schrijven van ZSW, het schrijven van de SOZAWE, voort zetting samenwerkingsovereen komst. verder voorkomende zaken, rondvraag en sluiting. Ledenvergadering Beatrixschool Woensdag 4 september wordt om 16.00 uur een openbare bestuursver gadering van de Beatrixschool ge houden. Onder meer wordt gespro ken over het creëren van een kookhoek ten behoeve van de afde ling voor zeer moeilijk lerende kinde ren, waarmee ƒ40.000.- gemoeid is en over het vervangen van betontegels door rubbertegels onder de speel toestellen op de speelplaats aan de Grachtweg 10.000). Vergadering Waterschap In 's Landskamer vergadert op woensdag 11 september het Water schap Schouwen-Duiveland. aanvang 14.00 uur. De agenda vermeldt onder meer: een voorstel tot intrekking van het besluit tot verkoop van een per ceel aan het Baken aan de heer H. Steehouwer te Scharendijke en de verkoop van dit perceel aan de heer J. van Driel te Oud-Beijerland; een voorstel tot wijziging van de hef fingsverordening verontreiniging op pervlaktewateren; voorstel tot bepa ling van een standpunt inzake het toekomstig Zeeuws waterschaps- bestél en de rondvraag. Nadat het zestal in de Zierikzeese politiecellen belandde, bleek tijdens het verhoor dat het hier gaat om een groepje jongelui, allen afkomstig uit Zetten. Ze waren woensdag uit een in ternaat voor moeilijk opvoedbare kinderen weggelopen. In Zetten nog pleegde ze een inbraak in een sport kantine, waar snoep en sigaretten de buit vormden. Vervolgens stalen ze een personenauto, waarmee het zestal richting Zeeland toog. Op de camping in Haamstede meldden ze zich niet en trokken in een caravan na forceren van een ruit. Aldaar zouden ze de nacht doorbrengen, maar wer den op heterdaad betrapt door de ei genaar van de camping. Deze trachtte de zes vast te houden tot de politie was gearriveerd, maar tijdens dit Vergadering Stichting Jeugd De stand van zaken financiën 1985, stand van zaken verhuizing naar de Bakkerschool, overzicht werkzaam heden jeugdwerkleider, videofilm kindervakantieactiviteiten, zijn en kele onderwerpen van gesprek op de vergadering van de Stichting Jeugd, Schouwen-Duiveland, die gehouden wordt op dinsdag 3 september in het Huis van Nassau. De aanvang van de vergadering is gesteld op 19.30 uur. vasthouden werd de man met messen en schroevendraaiers bedreigd. De zes wisten te ontkomen. De inmid dels gearriveerde politie kon donder dagavond nog twee meisjes aanhou den: de veertienjarige P. R. W. en C. E. H. N. (vijftien jaar). Vanochtend trof de politie de rest van het gezel schap in dezelfde caravan aan: de meisjes E. H. en C. S. (beiden vijftien jaar) en de jongens R. v. d. D. en M. W. (beiden zestien jaar oud). Op de cam ping werd de gestolen auto aangetrof fen, die door de politie in veiligheid werd gesteld. Het zestal had ook nog in Haamstede getankt zonder te beta len. Na het afronden van het verhoor zal het gezelschap in de loop van de vrijdag aan de politie van Zetten worden overhandigd. Van degenen die wèl kwamen kreeg de Bruënaar A. V. de hoogste boete: 125,— of drie dagen vervangende hechtenis. Hij kreeg deze straf opge legd, omdat V. op 8 januari van dit jaar op de Heuvelsweg in de gemeen te Middenschouwen, de door hem bestuurde bedrijfswagen met daarin een aantal personeelsleden, niet vol doende in de hand had en een onge luk kreeg. Aan het einde van die 8ste januari, met op de voorgaande dag sneeuwval, was er een deel van de weg opgevroren en spiegelglad ge worden. V., die deze weg al negen jaar rijdt met personenvervoer, kwam plots op een glad wegdek, raakte in een slip en schoof aan de linkerkant van de weg een sloot in. Twee gewon den waren onder meer het gevolg van deze glijpartij. Officier van Justitie mr R. D. E. Daverschot vroeg de ver dachte of hij achteraf gezien zichzelf iets te verwijten had. V. -.„Welnee edelachtbare. Ik kon er echt niets aan doen. Ik riep nog: jongens, daar gaan we, en daarna weet ik niets meer. Een paar uur later werd ik wakker in het ziekenhuis". Slachtoffers Met name omdat er slachtoffers wa ren bij dit ongeluk, kwam de zaak voor het kantongerecht. Daar liet mr. Daverschot zijn mening horen, dat het feit op zich bewezen was, maar het ging de officier om de verwijt baarheid. „Als chauffeur.had u moe ten weten dat er met sneeuw en vries weer gladde weggedeelten zouden kunnen zijn. U had uw snelheid moe ten aanpassen. Dat wordt u verweten, maar het is nu ook weer niet zo'n groot verwijt. Zouden er geen slacht offers bij zijn geweest, dat zou deze zaak niet eens hier dienen. Toch vind ik dat juist vanwege die gewonden u een straf moet worden opgelegd: ƒ125,— of drie dagen", aldus de offi cier. Een mening, waarmee kanton- Aanrijding Op de kruising Caland- weg/Caustraat botsten donderdag middag twee auto's tegen elkaar met geringe plaatschade tot gevolg. Een voorrangsfout lag aan de aaprijding ten grondslag. J. C. S. uit Zierikzee zou geen voorrang verleend hebben aan de van rechts komende L. v. d. B. uit Zierikzee. HAAMSTEDE Meer Bewegen voor Ouderen Maandag 2 september starten weer de bewegingslessen MBVO, voor ou deren vanaf 60 jaar. Ieder die een kijkje wil nemen en/of een les bijwo nen is van harte welkom in Duinoord van 14.00-14.30 uur en/of in de gym zaal van 16.00-16.45 uur. De lessen Meer Bewegen voor Ouderen gaan uit van het Zeeuwse Groene Kruis. RENESSE Dansen met demonstratie In het Renesser Dorpshuis kan er zaterdagavond (31 augustus) volop ge danst worden. Dansschool Kramer organiseert aldaar een "Stuif In", waar ook demonstraties worden ge geven van het (bijna) aloude Rock and Roll-dansen. Iedere dansliefheb ber is van harte welkom, aanvang 20.00 uur. Op deze avond kunnen ook leerlingen zich inschrijven voor nieu we cursussen. SEROOSKERKE Meer Bewegen voor Ouderen Ieder van 60 jaar en ouder is van harte welkom op de MBVO-lessen. El ke maandag van 15.00-15.45 uur. Maandag 2 september start de eerste les. Deze les geeft aan belangstellen de de mogelijkheid eens kennis te maken met Meer Bewegen Voor Ou deren. Plaats: dorpshuis. Cursus reparaties in huis De huishoudkundige consumenten voorlichting organiseert in het dorps huis te Serooskerke een cursus repa raties in huis, waar onder andere elektriciteit, sanitair, timmer-, schilder- en behangwerk behandeld zullen worden (theoretisch, de monstratief en praktisch). Voor de zes middagen kunnen zo wel dames als heren zich opgeven. De eerste les is dinsdag 24 september om 13.30 uur. Op 1, 8. 22, 29 oktober en 5 november worden de volgende lessen gehouden, eveneens om 13.30 uur in het dorpshuis. Opgaven en inlichtin gen bij tel. 01117-1351 en 01119-1367. BRUINISSE De Meerpaal op TV Vanavond (vrijdag 30 augustus) om half negen komen ze in beeld. De leerlingen en leerkrachten van de openbare basisschool De Meerpaal tijdens hun optreden in Nederland Kikkerland. Het zijn beelden van de opnamen die gemaakt zijn op woens dag 12 juni in het sportfondsenbad ..De Wisseling" in Breda. Het Bruse team wist toen in een grandioze wed strijd beslag op de tweede plaats te leggen, een plaats die ze vanavond ongetwijfeld weten te behouden. Ne derland Kikkerland is een program- rechter Brinkman zich geheel kon verenigen en derhalve conform de eis vonniste. Parkeerverbod ,,Ik ga nooit met de auto naar de stad, altijd lopend. Ik kom ook nooit in de St Domusstraat, ik zou niet we ten wat ik daar te zoeken heb", was het zwakke verweer van J. D. uit Zie rikzee. Omdat hij op 30 juni 1984 toch daar zijn auto had geparkeerd en het aldaar verboden was, moest hij zich donderdagmiddag verantwoorden voor het kantongerecht. Hij had voorts ook nooit een briefje onder zijn ruitewisser gezien, en nooit met de verbalisant gesproken. Toch had had de kantonrechter een ambtsedig proces-verbaal voor zich met daarin de opgetekende verklaring van ver dachte Hoe dat kon bleef voor hem een raadsel. Voor officier Daverschot was het een duidelijke zaak: bewijs geleverd dus een strafbaar feit ge pleegd. Ronduit flauw vond mr Da verschot het, dat D. de accept girokaart had terug gestuurd, omdat er geen betalingstermijn op staat. Zijn eis en het vonnis van mr Brink man: 50,— of één dag vervangende hechtenis. De derde zaak van de hele middag werd aangehouden, omdat er verschil van mening bleef bestaan tussen de verklaring van verdachte en het proces-verbaal. C. M. A. A. uit Burgh- Haamstede werd ter verantwoording geroepen voor het feit, dat hij zijn auto op 12 juli van het vorig jaar op de Zeedahliaweg te Renesse fout had geparkeerd: aan de linker zijde van de weg, met de neus niet in de rijrich ting. Dit feit bestreed A. met het ge volg dat officier mr Daverschot het raadzaam achtte om verbalisant te horen. Kantonrechter mr Brinkman was het daarmee eens. ma van de 60-jarige NCRV en wordt gepresenteerd door Dick Passchier en Frank Masmeijer. fuinconcert bij ,,!n 't Opper" Het tuinconcert dat vorige week wegens de weersomstandigheden niet door ging, zal zaterdag 31 au gustus gespeeld worden. Speciaal ten behoeve van de bewoners van ,,In 't Opper" geven de muzikanten van de muziekkorpsen ,,Nu met Hope" en „Oefening en Uitspanning" een con cert „aan huis". Het begint om half acht. Advertentie CITROËN Auto Louis Goedbloed Zierikzee - 4951 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1. 4300 AA Zierikzee; telefoon. 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719, 01110-4669. 01110-5396 Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 38,70; per jaar 1 147,80; losse nummers f 0.75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5o/o B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W. HAAMSTEDE - Zes jongelui in dc leeftijd van veertien tot zestien jaar zijn gisteravond en vanochtend in dc kraag gevat, nadat het sextet zich donder dagavond had misdragen op een camping in Haamstede. Ze hadden de cam pingeigenaar met messen en schroevendraaiers bedreigd. Dc naam van cam ping en eigenaar werd niet vrijgegeven. A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3