GUDDE, Fa. J. W. Gudde UITGOED VOOR U J. Dubel LET OP ONZE AKTIE: Garage J. de Jonge Zoon Garage J. de Jonge Zoon j Li:i i.., |i T-i T3 I Begin uw avondje uit" in eethuisje Marktzicht WEL GOED, NIET DUUR Geeft nu uzelf èn een introducé een leuke korting van 10% uw parfumeur Krizia Trussardi Lanvin Parfums Lagerfeld Parfums Balmain Cafetaria ,,'t Centrum' Ook op Schouwen-Duiveland: aia-g; DROGISTERIJ-PARFUMERIE Gebruikt u make up uit ons assortiment bij een bezoek aan het theater Dan slaat u vast geen flater DAM 7 ZIERIKZEE Vissoep - Verse mosselen - Tong - Paling - Schol - Vleesgerechten - kleine snacks Gehele week geopend, behalve vrijdag HAVENPLEIN 12 - ZIERIKZEE - TEL. 01110-5195 ST. DOMUSSTRAAT 40 - ZIERIKZEE - TELEFOON 01110-6043 Mol 9 - Zierikzee - Telefoon 01110-2582 Taxi Ziekenfonds- en groepsvervoer Takelbedrijf Verhuur van V.W.-busjes, en bestelauto's, met en zonder chauffeur Vervoer van auto's per auto-transporters in binnen- en buiteland Regenboogstraat 1 - Oosthavendijk 1-2 - Zierikzee Telefoon (01110) 4553 Dag en nacht bereikbaar en keur van Jaantrekkelijke gerechten} -tegen betaalbare prijzen- vindt Havenplein 26 - Zierikzee - Telefoon 01110-2716 27 AUGUSTUS 1985 ^ss^i ZIERIKZEE - 'UitGoed voor U', de pakkende reclameslogan, die in weinig woorden subtiel weet aan te geven, dat een etentje buitenshuis of een bioscoopje, of een avondje naar het theater verkwikkend kan werken als afwisseling in de sleur van alledag. Uitgaandaar hoef je niet echt de regionale grenzen voor te overschrijden. Schouwen-Duiveland telt im mers horeca-etahlissementen in alle soorten en maten met voor elk wat wils. Ook voor regelmatig en zeer gevarieerd schouwburgbezoek kan men het binnen de regionale grenzen zoeken. Minder keus als in 'de grote stad'? Toegegeven, maar één blik op het nieuwe theaterprogramma van de Stichting Uit op Schouwen-Duiveland toont toch ook weer aan, dat er het komend winterseizoen wederom prima toneel- cabaret- en muziek- voorstellingen te verwachten zijn. In deze Uit-krant treft u alle informa tie over dat nieuwe programma aan. De Stichting Uit op Schouwen-Duiveland, onder voorzitterschap van drs. J. C. Er- brink, staat elk jaar weer borg voor de organisatie van een flink aantal evenementen; dit jaar gaat het zelfs om 21 voor stellingen in deze regio. Service bureau Uit in Zeeland voert de onderhandelingen betreffende de Zeeuwse toernees en spelen in op eventuele financieel aan trekkelijke aanbiedingen, reke ning houdend met de wensen vanuit de diverse regio's. Iemand, die bijzonder nauw betrokken is bij de organisatori sche afwikkeling van de profes sionele podiumkunsten op Schouwen-Duiveland is de heer P. Mom, penningmeester van de Stichting Uit op Schouwen- Duiveland. Hij wordt in zijn taak overigens ook trouw ter zij de gestaan door zijn echtgenote. Het echtpaar Mom is dan ook bij vrijwel elke voorstelling aanwe zig. ,,Niet dat mijn persoonlijke voorkeur naar alle evenementen uitgaat, maar het is goed erbij te zijn en de reacties van het pu bliek te vernemen", vindt Mom Terugblik Terugkijkend op het afgelopen theaterseizoen kan hij redelijk tevreden zijn. De opkomst bleek bij de ene voorstelling mee en bij de andere weer wat tegen te val len. ,,Vaak kun je er geen peil op trekken". Hoewel het eindresul taat nog niet geheel bekend is, mag er volgens Mom van worden uitgegaan, dat men binnen de begroting is gebleven. Eén ding is hem in de loop der vele jaren wel duidelijk gewor den: Nieuwe elementen in het Uit-programma slaan op Schouwen-Duiveland altijd zeer matigjes aan. Er zijn voorbeel den te over, dat jonge artiesten in Zierikzee de eerste jaren voor slechts een handjevol mensen moesten optreden. Stug volhou den echter leidde ertoe, dat al lengs de belangstelling groeide en zo wisten in het verleden bij voorbeeld 'Tekstpierement' en Youp van 't Hek het toeschou wersaantal flink op te voeren in de loop der jaren. Thans is het duidelijk, dat het publiek op Schouwen-Duiveland nog steeds wat sceptisch staat te genover voorstellingen van Bel gische gezelschappen. ,,Het moet groeien", is blijkbaar de mening van de mensen van Uit, want een opvoering door een Belgisch to neelgezelschap blijft onderdeel vormen van het theaterprogram ma. Zo ook dit jaar weer als het toneelgezelschap Ivonne Lex een voorstelling van 'Het deksel op de neus' een blijspel van Geor ges Feydeau komt verzorgen. Voorzitter drs. J. C. Erbrink. Bij de samenstelling van het theaterprogramma moet je, vol gens Mom, rekening houden met een gemêleerde bevolking en trachten voor vele verschillende smaken iets in het programma te bieden. Hij waarschuwt echter voor te grote experimenten, om dat daar het areaal aan liefheb bers hier wellicht te klein voor is. Op deze toer discussieerde Mom vorig jaar ook nogal eens met een woordvoerder van een raadgevend adviesbureau gele genheid van de Concertzaal verbouwing. De man in kwestie bleek zeer enthousiast over het blokkendozen-toneel, dat hij in Londen zo verrassend gepresen teerd had gezien. ,,Zo'n experiment kan wel in een grote stad", vindt Mom, maar hier dient men over een theater te beschikken, waar al lerlei theatervormen gepresen teerd kunnen worden. ,,Daar moet een architect dan mis schien weieens concessies voor doen". Tbr gelegenheid van de herope ning van de Concertzaal in okto ber vorig jaar na een ingrijpende verbouwing, pakte ook 'Uit in Zeeland' breed uit met een geva rieerde theaterdag. Mom moet erkennen, dat het niet dat resul taat heeft opgeleverd, dat som migen gehoopt hadden te berei ken, Wederom trof men tijdens de diverse voorstellingen de be kende gezichten aan van trouwe Uit-bezoekers. Uiteraard waren die van harte welkom, maar de organisatoren hadden door mid del van deze presentatie ook zo graag eens wat nieuwe mensen willen ontmoeten. De prijs voor vier gevarieerde voorstellingen op die dag was immers met opzet zo laag mogelijk gehouden om mensen te entameren eens het Zierikzeese theater in te stap pen. Peilen In het verleden werd weieens getracht te peilen wat mensen er van weerhield juist in eigen re gio uit te gaan. Vooral echte mu ziekliefhebbers trekken eerder naar de Doelen, dan dat ze een fraai concert in de eigen Con certzaal bijwonen. De destijds gehouden enquête leverde geen resultaten op, waar verder mee gewerkt kon worden. De ant woorden bleken zeer uiteenlo pend. Te duur? was een soms geuite klacht. ,,Ja, wat is te duur", rea geert de heer Mom en hij wijst erop, dat de prijzen der evene menten de afgelopen jaren niet werden verhoogd. Ook dit jaar kan niet van een verhoging wor den gesproken, eerder van een voordeel voor de abonnement houders. Zo wordt op de toe gangsprijzen voor abonnement houders een korting van 2,50 doorgevoerd (dat was voorheen 1,50) en geldt deze korting thans ook voor houders van een CJP of Pas 65. Klachten over de accommoda tie, de Zierikzeese Concertzaal dus, kwamen Mom de laatste ja ren ook nogal eens ter ore, maar in die situatie is het afgelopen jaar, zoals bekend, aanzienlijke verbetering gekomen. Penningmeester P. Mom. Sommige mensen hebben ook weieens moeite met het feit, dat zij zich door het aanvragen van een theaterabonnement voor meerdere avonden per jaar moe ten vastleggen. Als voordeel geldt echter, dat al het gedoe rond toegangsbewijzen in één keer wordt geregeld en dat men er het hele verdere seizoen geen omkijken meer naar heeft. Doorverkopen Natuurlijk komt het weieens voor, dat mensen plotseling ver hinderd zijn een voorstelling te bezoeken, waar ze reeds kaarten voor in huis hebben. De heer Mom zal bereid zijn te trachten de kaarten door te verkopen in dien het om een drukbezochte voorstelling gaat. Als er echter bijvoorbeeld nog tweehonderd onverkochte kaarten liggen, dan zal ook Mom de teruggegeven kaartjes niet kunnen verhande len. Onze woordvoerder betreurt het, dat op de jeugd blijkbaar weinig greep is te krijgen. Voor anderen dan voor Bram en Freek voorheen èn 'thans voor Youp van 't Hek en Urbanus van Anus zijn ze blijkbaar niet naar de Concertzaal te krijgen. En...dat terwijl bijvoorbeeld de Muziekschool in Zierikzee toch heel veel leerlingen telt. Je zou dan toch mogen ver wachten, dat het bij een optre den van het Nederlandse Bla zersensemble stampvol met jongeren zit, maar niets bleek het afgelopen seizoen minder waar. Tbch doen dê mensen van Uit op Schouwen-Duiveland hun best om propaganda te maken voor diverse voorstellingen. Vooral op de concerten wordt ex tra de aandacht gevestigd door middel van het verspreiden van zogenaamde strooifolders. Nieuw programma Mom toont zich ten slotte te vreden over het theaterprogram ma dat voor het seizoen 1985/1986 tot stand is gekomen. Het biedt in totaal eenentwintig verschillende evenementen en het kan, volgens hem, dan toch niet aan Uit op Schouwen- Duiveland liggen als het publiek hier geen keus uit zou kunnen maken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 9