Zeeuwse titels voor amazone Gabriëlle Butler en pony-achttal De Schouwse Ruiters Dreischor Toerclub besloot seizoen zonnig t NIEUWSBODE Vernieuwd Country Club heeft geen kind aan De Steeg en wint met 12-0 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 27 augustus 1985 Nr. 23784 5 AXEL - Schouwen-Duivelandse vertegenwoordigers hebben zich tijdens de Zeeuwse ponykampioenschappen in Axel danig doen gelden. Een pony-achttal van de LR en PC De Schouwse Ruiters uit Dreischor onder leiding van instructrice Nicoline Vos eiste de provinciale titel voor zich op in het verenigingskampioenschap in de L- klasse, waarmee de club het een jaar eerder veroverde kampioenschap prolongeerde. In de individuele L- dressuur pakte de jeugdige Westenschouwse amazone Gabriëlle Butler de titel met haar Ramano- afstammeling Raja. Ook tijdens de bijnummers waren eilandelijke ruiters en amazones terdege aanwezig met diverse ereplaatsen. De deelnemers aan de afsluitende toertocht van het seizoen lieten zich in Dreischor voor het voormalige gemeentehuis fotograferen. DREISCHOR - Toerclub Schouwen-Duiveland zette af gelopen zondag een punt achter het seizoen met een af sluitende tocht over negentig kilometer. De deelnemers aan de tocht zetten 's morgens om negen uur aan bij café De Drie Schapen in Dreischor en zij keerden daar onge veer vier uur later weer terug. De toerclub belegde het afgelopen seizoen weer tal van tochten, waarvoor van tijd tot tijd aardig wat belangstelling was. Tijdens de slotrit viel de deel name wat tegen, maar daar was het allesbehalve opwekkende weer bij de start mogelijk debet aan. Nadat de groep was vertrokken klaarde het weer op en kon er alsnog van een prettig uitstapje genoten worden. Een van de voornaamste voordelen van een toertocht is zeker, dat iedereen, die eens een gezellig uitstapje per fiets wil maken, mee kan doen. De snelheid, waarmee wordt gereden, ligt op een niveau, dat probleemloos door iedereen kan worden gevolgd. Hierdoor mag het toerfietsen zich nog steeds in een aar dige populariteit verheugen, al zou het bestuur van de Schouwen-Duivelandse toerclub toch graag zien, dat de groep groter zou worden. Ook het vrouwelijk aspect ontbrak tijdens de slottocht niet, hetgeen de gezelligheid alleen maar ten goede kwam. Alles bijeen kan de club terugzien op een seizoen, dat tot te vredenheid stemt. De laatste tocht van het seizoen zit er op. De deelnemers richten zich op. u>an- neer de laatste stop in zicht komt op de Ring van Dreischor. ZIERIKZEE - Country Club heeft er tijdens de openingsrondc van de zaal voetbalcompetitie geen twijfel over laten bestaan voor het komende seizoen grootse plannen te hebben. De ploeg van coach Cees in 't Veld is danig ver sterkt en wil graag weer terug komen aan de top van het eilandelijke zaal- voetbalgebeuren, nadat de formatie het afgelopen seizoen voor het eerst sinds jaren zowel naast het kampioenschap als de beker pakte. De Steeg, dat het vorig jaar in de openingsronde bijna voor een verrassing zorgde, door slechts nipt te verliezen van Country Club, kreeg nu een ongenadig pak op de sportieve broek, getuige de 12-0 uitslag. Evenals een week eerder bij de paardenkampioenschappen in Wis- senkerke trof ook de organiserende vereniging Axel het het niet best met het weer. Bijna de hele dag viel de re gen gestaag uit de hemel, hetgeen de overigens schitterende accommoda tie bepaald geen goed deed. De dressuur- en springringen werden naar gelang de dag vorderde voortdu rend slechter begaanbaar voor de combinaties. Centraal in het gehele gebeuren stond uiteraard weer het clubkampioenschap in de klassen L en Z. In de Z-klasse pakten De Klep- pertjes uit Axel onder leiding van de jarige instructrice Nel Scheele voor de achttiende keer in het twintigjari ge bestaan de provinciale titel, overi gens met slechts een geringe voor sprong op ponyclub Noord-Beveland. De Axelse club scoorde 840 punten en bleef daarmee negen punten voor op de formatie uit Kortgene, waarvan ondermeer deel werd uitgemaakt door de zussen Gabriëlle en Erica Butler. Noord-Beveland bracht de kampioensploeg met name bij het springen nogal in de problemen door zestien punten meer te scoren. Zeeuws kampioen Het pony-achttal van De Schouwse Ruiters prolongeerde het vorig jaar veroverde kampioenschap in de L- klasse. Het betekende overigens een bijzonder zware opgave voor de equipe uit Dreischor, omdat het. acht tal ten opzichte van het vorig jaar op vier plaatsen was gewijzigd en ook met een andere instructeur moest worden aangetreden. Jan Bevelander werd opgevolgd door Nicoline Vos. Vooraf stond vast, dat de grootste concurrentie zou komen van De Zwinruiters uit Nieuwvliet en De Kïeppertjes uit Axel. In de afdelings- dressuur kwam het inmiddels be faamde achttal extra gemotiveerd in de ring. Hier werd al duidelijk, dat de drie verenigingen elkaar bijzon der weinig zouden ontlopen. De Schouwse Ruiters en De Zwinruiters kwamen beide uit op 430 punten, ter wijl De Kïeppertjes 420 punten bij elkaar reden. De strijd was nog vol komen open. Het Schouwen- Duivelandse achttal bestond uit Len ny den Boer met Sandor, Rianne Bo- lier met Rocco, Jacco Fierens met Springtime, Arianne Hanse met Li za, de zussen Manita en Christine Si- monse met respectievelijk Layla en Evalien, Eline Struyk met Pascal en de kersverse Z-combinatie Hanny van de Zande met Lucky Boy. De volgende proef was de groeps- dressuur. Uiteraard kwam hier het zware geschut in de ring met Hanny van de Zande, Arianne Hanse en Ma nita Simonse. Het trio behaalde, be oordeeld door een drietal juryleden, respectievelijk 124, 122 en 106 punten, hetgeen een totaal betekende van 352 punten. Met dit totaal was met name Manita Simonse niet blij, vanwege de 106 punten die zij kreeg toebedeeld voor een zeker niet onaardig ogende proef. De Zwinruiters moesten op dit onderdeel negentien punten toege ven, terwijl De Kïeppertjes na de tien punten verlies in de afdelingsdres- suur nu dertien punten verspeelden, waardoor het gaatje ten faveure van De Schouwse Ruiters was geslagen. Van doorslaggevende betekenis werd als laatste onderdeel het springen. Arianne Hanse zou dit met Liza ge makkelijk aim moeten kunnen, ge zien de klasse van de combinatie. On langs scoorden Arianne Hanse en Liza het tiende winstpunt in de M- klasse, waardoor het duo in principe startgerechtigd is in de Z-klasse. Dit niveau maakte de combinatie in Axel waar door het parcours foutloos te ronden, maar ook Petra Remcnis en Patrick bleven zonder fouten. Benjamin Eline Struyk kreeg met haar pony Pascal de zware last op de schouders om maximaal twee spring- fouten te maken, tenminsté wanneer de drie combinaties van De Zwinrui ters foutloos bleven. De kleine Sir- janslandse slaagde met glans. Welis waar sprong Pascal een balk af, maar de titel was binnen. Het Zwinruiters- trio kwam eveneens tot een totaal van een springfout, waardoor de marge van negentien punten gehand haafd bleef, een uitstekende presta tie van Nicoline Vos en haar pupil len. Na een moeizame seizoenstart kregen zij alsnog de beloning voor de vele trainingsarbeid. Tijdens de pa rade werd pas - na zeer lang wachten - het kampioenschap bekendge maakt. In die parade kwam het Schouwse Ruiters-team ook nog als best paraderende octet uit de bus, waardoor de ploeg beladen met be kers en kampioensrozetten het feest konden vieren. Nicoline Vos ging, huilend van vreugde, traditioneel kopje onder in de nabij gelegen vij ver, maar dat bad kon de feestvreug de voor haar niet bederven. In de Z-klasse individuele dressuur bleek Annelies Breure met Maby van de Willemstadse Oranjeruiters an dermaal een klasse apart. Na in de selectiewedstrijden al niet te kloppen te zijn geweest, bewees de combinatie ook nu de uitzonderlijke klasse. Met 136 V2 punten bleef zij maar liefst ne gentien punten voor op de naaste be laagster Marleen de Jonge met Mr Monday van Oostburg. Wilma Beun eindigde met Ajax als derde, waar mee de Oranjezon-combinatie de Westenschouwse Erica Butler met Roeff naar de vierde plaats verwees. De voor de LR en PC Noord-Beveland uitkomende amazone startte overi gens gehandicapt. Een dag voor de wedstrijd kreeg zij een pink uit de kom, waarna deze werd gespalkt en aan twee vingers vastgezet. Hierdoor kon zij slechts gebrekkige hulpen uit voeren, hetgeen nadelig inwerkte op haar dressuurprestatie. Desondanks was het verschil met 114 punten slechts gering ten opzichte van de nummers twee en drie. Overige klassen In de M-klasse pakte Corien van Sprang met Noran van de Oranjerui ters de eerste plaats met Wendy Hen- drikse met Romano van De Kïepper tjes op de tweede plaats, goed voor het reserve-kampioenschap in de midden-klasse. Een Schouwen-Dui- velands succes was er in de L-klasse waar Gabriëlle Butler met Raja het kampioenschap pakte. Gabriëlle Butler scoorde in haar L- proef een gedeelde eerste plaats met 124 punten. Voor het kampioenschap van Zeeland in de L-dressuur moes ten de beste twee combinatie per Li en L2-ring overkampen. In totaal kwamen maar liefst negentig combi naties uit in de L-klassen. Uit de tien geselecteerde combinaties kwamen Gabriëlle Butler en Raja als besten uit de bus met een waardering van 128 punten. Hiermee bezorgde de vijfjarige Ramano-afstammeling de jeugdige Westenschouwse verdiend de Zeeuwse titel in de L-klasse. Luc- tor et Emergo-amazone Hannie van Hoeve werd met Goldine reserve- kampioene. In de B-klasse werd de Hulster amazone Christien Oelebrand met Farah kampioene voor Geert van Rooyen met Rocket van De Zwinrui ters. In de normale dressuurproeven kwam Annelies Breure in de Z-klasse tot 138 punten met Maby, terwijl in de M-klasse de hoogste score was wegge legd voor Corien van Sprang met No ran met 131 punten. In de vijf L- ringen scoorde Ellen Krijger met Alexandra van De Gouwe Reyers met 130 punten het hoogst met 129 punten voor Marjoke van Strien met Taufan. In de drie B-ringen kwam Christien Oelebrandt met Farah het hoogst met 135 punten. Springen Natuurlijk werden er ook spring- kampioenschappen afgewerkt. In de Z-klassé categorie C en D werd Marco Quaak met Goldscar van De Haring- ruiters kampioen met Annemieke Boone met Romeo van De Gouwe Reyers op de tweede'plaats. In de ca tegorie A en B ging de titel naar Ca- rolien de Feyter met Holyday van Luctor et Emergo met Sandy Breel met Boy van Oranjezon als reserve kampioene. Niet voor provinciale titels werd in de overige klassen gereden, maar de prestaties waren er door de bijzonder zware ondergrond niet minder om. In de B-klasse categorie B en C ging de zege naar Nancy Fremouw met Fly ing B van Oostburg en in de categorie D was de eerste plaats voor Fleur van Mieghem met Winka van Graeve Jan. In de klasse L categorie B was er weer een Schouwen-Duivelandse ze ge. Nicolette Stahlie uit Kerkwerve pakte met haar Dartmoor-pony Evi- ta de overwinning. In de categorie C ging Jolanda Rijndorp met Sascia van Oranjeruiters met de eer strij ken en in de D-categorie was een bar rage nodig om Nicolette Stahlie van haar tweede zege te houden, dit keer met Wowser. De Noord-Beveland- combinatie verbruikte 0,28 seconde meer dan winnaar Victor van de Bijl met Natascha van Oranjezon. Ook in de M-klasse was een barrage nodig, die werd gewonnen door Miranda de Jonge met Harold van De Zwinrui ters. In de diverse dressuurklassen kwam ook een antal Schouwen- Duivelandse combinaties in actie. Bru-amazone Marjan Jumelet scoor de in de Z-klasse met Romeo 113 pun ten, zeven meer dan de debuterende Hanny van de Zande met Lucky Boy van De Schouwse Ruiters. In de M- dressuur scoorde Arianne Hanse met Liza 122 punten. Manita Simonse kwam met Layla uit op 111 punten en Petra Remeeus scoorde met Patrick 110 punten. In de L2-klasse bleef Jac co Fierens met Springtime steken op 119 punten en in de Ll-dressuur was er een vijfde prijs voor Rianne Bolier met Rocco met 126 punten. Corrie Krabbe met Romanova pakten 118 punten, Eline Struyk met Pascal en Janet van der Wekken met Beauty noteerden ieder 113 punten en Petra van de Hoek kwam met Alice een punt lager uit. Sandra Fierens en Re- sod scoorden 110 punten. In de B- klasse noteerden Mart ine Hart met Lisa en Lenny den Boer met Sandor beide 122 punten. Christine Simonse was met Evalien goed voor 118 pun ten. Bestgaand Bij het M-springen noteerden Ari anne Hanse en Liza acht fouten. In het L-springen waren er twee winst punten voor Manita Simonse met Layla en Petra Remeeus met Patrick, dankzij een foutloze rit en een stijl waardering 'voldoende'. Een winst punt scoorde Eline Struyk met Pa scal. In de B-klassc tenslotte reden San dra Fierens met Rcsod en Rianne Bo lier met Rocco beiden een foutloze rit met de daarbijhorende winstpunten. De titel bestgaande pony was voor Mr Mondec van Marleen de Jonge. De schimmel Romeo van Marjan Jume let eindigde als eervolle vierde en Gabriëlle Butler kwam met Raja net bij de laatste twaalf. Voltigckampi- oen werd de groep van ponyclub Mid delburg, gevolgd door het team van Oranjezon uit Vrouwenpolder. Tijdens de eerste avond werden nog drie wedstrijden gespeeld in de eer ste klas, waarbij titelhouder Bruse Boys alle moeite van de wereld had om zich Stella Boys van het lijf te houden. Nadat de kampioen en be kerwinnaar van het vorige seizoen eerder al uit het bekertoernooi werd gewipt door Country Club, won de Bruse formatie nu slechts met 2-1 van een zich knap verwerend Stella Boys. Ook Mevo had het verrassend moei lijk om zich staande te houden. Tegen debutant 't Visslop wonnen de oran jemannen uiteindelijk met veel moei te met 3-2. De tweede debutant. FC Kerkwerve. trok de succesreeks van de voorbije weken nog wat door. Na dat de Kerkwervenaren in het beker- gebeuren met 5-1 wonnen van Renes- se en afgelopen zondag een sterkbezet toernooi in sportcentrum Krayestein naar zich toetrokken, werd nu in de eerste competitie wedstrijd met 5-1 aan het langste eind getrokken tegen Toren Boys. de laatste jaren toch een van de betere ploegen in de eilandelijke zaalvoet balwereld In de tweede klas werden ook twee wedstrijden gespeeld ZZ '72 zorgde voor een verrassinkje door zich de meerdere te tonen over Dreischor, al tijd een moeilijk te bekampen oppo nent. Zeelandia won ook. Het tweede team van Country Club, dat in de eer ste bekerronde met maar liefst 12-0 werd geklopt, moest zijn meerdere erkennen in de Zeelandianen: 5-2. Morgenavond - woensdag 28 au gustus - worden andermaal vier eer ste klaswedstrijden afgewerkt, dit keer gevolgd door de eerste twee ont moetingen in de derde klas. Om ze ven uur bijten De Steeg en Sporthuis Zierikzee het spits af, hetgeen voor De Steeg-ploeg andermaal een bij zonder zware dobber wordt. Veertig minuten later ontmoeten Country Club en Mevo elkaar, waarbij Coun try Club zeker op zijn tellen zal pas sen. De Mevo-equipe ontfutselde de ploeg het vorig jaar nogal wal pun ten. Om tien voor half negen treden 't Visslop en Tbren Boys. twee verlie zers uit de eerste ronde, tegen elkaar aan. Het is voor beide noodzaak om te winnen om niet al meteen op een grote achterstand te komen. Om ne gen uur spelen FC Kerkwerve en kampioen Bruse Boys tegen elkaar, waarbij Bruse Boys op moet letten niet de boot in te gaan. De avond wordt besloten met de derde klas- wedstrijden Renesse-Mevo II en PZEM-Ouwerkerk

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 5