Diamanten paar Van der Slikke Raad wil bebouwing terrein Schouwenbank opnieuw bezien Showband Rust Roest een van de klappers op 'Taptoe Rockanje' Zierikzee tegen opheffing Aangezet door pressie bewoners Alarmnummer 01184-14444 Diefstal uit tent Inbraak met vernielingen Zomeravond concerten in Haamstede afgesloten Afsluiting vakantie- speldagen in Noordwelle Inbraak in jacht Portefeuille gestolen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 27 augustus 1985 Nr. 23784 3 ZIERIKZEE - De plannen van woningbouwvereniging 'Beter Wonen' tot het realiseren van 23 woningen in twee woonlagen op het terrein aan de Schouwenbank liggen vele omwonenden in Poortambacht zwaar op de maag. Dat bleek reeds in eerdere instantie uit een bezwaar schrift aan het Zierikzeese gemeentebestuur en dat bleek maandagavond tijdens de gemeenteraadsvergade ring wederom naar aanleiding van de reacties van alle vier de raadsfracties op een schrijven, dat zij namens die betrokken omwonenden hadden ontvangen. k Het diamanten echtpaar Van der Slikke-Moelker. ZIERIKZEE - Het echtpaar Van der Slikke-Moelker herdacht maandag het feit, dat het zestig jaar geleden in Noordwelle in het hu welijk trad. Ter gelegenheid hiervan kreeg het paar, dat de gedenk waardige dag in huiselijke kring vierde, bezoek van burgemeester Th. H. de Meester en kwam er een brief in de bus van Calandweg 3 van Hare Majesteit Koningin Beatrix, waarin zij het paar feliciteer de. Het paar leerde elkaar op de kermis van Renesse kennen. De trotse bruidegom J. van der Slikke heeft de gezegende leeftijd van 91 jaar, terwijl zijn bruidje P. M. W. van der Slikke-Moelker zes jaar jonger is. Van der Slikke oefende tot zijn 66e jaar een boerenbedrijf uit. Dat verliep overigens niet altijd even vlotjes. In de tweede wereldoorlog braken de Duitsers de boerderij af en toen deze na enkele jaren weer was opgebouwd zorgde de Watersnoodramp van 1953 weer voor de nodige perikelen. De boerderij kwam helemaal onder water te staan en.een belangrijk deel variftet.vep verdronk. Nadat Van der Slikke het boerenbestaan de rug toekeerde, begon hij met de verhuur van zo merhuisjes en ëhtripïngplaatsen. Nog later wérd de boerderij verruilt voor een echte camping. Het diamanten paar woont sinds zeven jaar in Zierikzee. De zaak kwam aan de orde bij dc beha*, deling van het formele voor stel tot het doorvoeren van een be grotingswijziging in verband met de beschikbaarstelling van een bijdrage aan 'Beter Wonen' voor de bouw van een aantal huurwoningen voor be jaarden. Elf van die bejaardenwonin gen zijn onderdeel van het bouwplan voor de Schouwenbank. Het voorstel betrof derhalve een fi nanciële procedure als' logisch gevolg op de eerder door de raad genomen beslissingen ten aanzjen van het voorbereidingsbesluit en de zoge naamde artikel 19 procedure ten aan zien van Bestemmingsplan Poortam bacht VII. Voorbereidingsbesluit en artikel 19 dienden ter wijziging van de bestemming 'bijzonder bebou wing' om de bouw van de huurwonin gen mogelijk te maken. CDA- wethouder P. de Rijke kantte zich in een eerder stadium tegen deze bouw plannen op het betreffende terrein en ging dan ook thans niet mee met het voorstel van de meerderheid van het college tot beschikbaarstelling van een financiële bijdrage. Neem het terug 'Neem het voorstel terug' klonk van alle kanten de kreet van de vier raadsfracties, nadat zij blijkbaar de 'brandbrief' van de Poortambacht- bewoners alle ter harte hadden geno men. „Onze fractie kan de bezwaren van de betrokkenen gegrond verkla ren", liet CDA-woordvoerster me vrouw M. A. Bij de Vaate-Rozendaal weten. WD-fractievoorzitter J. J. Ge- leijnse sloot zich aan bij het verzoek het voorstel terug te nemen voor na der overleg binnen de commissie ruimtelijke ordening. Geleijnse erkende, dat b. en w. in derdaad het mandaat hebben be zwaarschriften naar aanleiding van betreffende bouwplannen intern te behandelen, maar gezien de vele be langen, die er thans mee gemoeid wa ren, had hij het beter gevonden als de kwestie als apart agendapunt binnen de commissie ruimtelijke ordening behandeld was geworden. Thans pleitte hij daar alsnog voor en de he ren D. van der Wekken (PvdA) en W. F. Sprengelmeijer (RU) sloten zich daarbij aan. Het alarmnummer bij brand blijkt niet bij iedereen volledig paraat te zijn. Het gebeurt re gelmatig, dat in een panieksi tuatie niet beschikt wordt over het alarmnummer en dat eerst gezocht moet worden. Als oplossing wordt dan gekozen voor het privé-nummer van de plaatselijke brandweer-com mandant. Dit leidt evenwel tot vertraging in de hulpverlening, omdat de commandant op zijn beurt melding moet doen aan de centrale post van de regio nale brandweerkring in Vlis- singen (tel. 01184-14444). Deze extra schakel is niet nodig, als de melder rechtstreeks het juiste telefoonnummer kiest, dat dag en nacht bereikbaar is. Een snelle uitruk van een brandweerkorps kan ten slotte een zaak van levensbelang zijn. De centrale post verzorgt de alarmering van het brandweer korps via de zgn. piepers en be reikt op deze wijze normaliter elk lid van het korps. De tijd, welke bij een juiste en directe melding gemoeid is met de uit ruk van het korps bedraagt in Duiveland slechts luttele mi nuten. Een goede melding is daarbij uiteraard essentieel. Het zou een goede zaak zijn in ieders belang dat iedere burger het alarmnummer paraat heeft: 01184-14444. ZIERIKZEE - De op camping Zie rikzee verblijvende Engelsman M. M. deed maandag aangifte van diefstal uit zijn tent. Een helm verdween, be nevens gereedschap, een radio, kle ding en een geldbedrag van 500,—. De totale schade bedraagt 1200.—. HAAMSTEDE - C. H. G. K. uit Apeldoorn deed maandag aangifte van een inbraak met vernielingen, gepleegd in het weekeinde in huize G. aan de J. J. Boeycsweg te Haamstede. Enkele tafelmessen werden ont vreemd, maar daarbuiten werd voor een nog onbekend bedrag aan vernie lingen aangericht. Zo werden enkele aanduidingsborden vernield, een ket ting met hangslot, dakpannen in gru- zels gegooid en een binnendeur ver nield. De politie denkt aan 'baldadige' jeugd. Eén en ander schoot raadsvoorzit ter burgemeester Th. H. de Meester, die zei zich niet boos te zullen maken, toch danig in het verkeerde keelgat. Hij had grote moeite met de poging van de raad om via een financiële procedure de zaken ten aanzien van de ruimtelijke ordening opnieuw te gaan behandelen. Een gepasseerd station zo vond hij, gezien de door de raad reeds genomen beslissingen ten f aanzien van voorbereidingsbesluit en 'artikel 19 procedure. „Ik zal mij er echt niet boos om maken, als u dat terrein dan onbebouwd wilt laten lig gen, maar dat heeft wel financiële consequenties. U moet wel goed we ten, waar u mee bezig bent", aldus De Meester. Schorsing „Politiek doet het het natuurlijk heel goed tegenover het publiek in de zaal, maar dit is een volslagen onei genlijk gebruik van een financiële procedure", vervolgde de voorzitter, die vervolgens besloot tot een schor sing van een kwartier, die echter uit liep tot een klein half uur. Na die schorsing gaf hij nogmaals duidelijk aan dat in het kader van de beslissingen op het gebied van de ruimtelijke ordening ten aanzien van deze zaak sprake is van een gepas seerd station. Nu echter zo'n duide lijk signaal uit de raad was gekomen met de wens de plannen opnieuw te behandelen, ging het college ak koord met hernieuwd overleg binnen de commissie ruimtelijke ordening. Meteen daarop volgde echter de waarschuwing aan raadsleden en de talrijke betrokkenen op de publieke tribune niet te vergaande conclusies hieruit te trekken. Tbegeven aan het verzoek van de raad de zaak nader te bespreken hield, volgens de voorzit ter, niet in dat nu ook het standpunt van de meerderheid van het college plotseling was veranderd. Minder bereid CDA-fractievoorzitter C. Bij de Vaate poogde daarop tevergeefs een toezegging te ontfutselen, dat de plannen ten aanzien van het terrein aan de Schouwenbank nog wel gewij ROCKANJE - De Zierik zeese showband Rust Roest was het afgelopen week einde een van de vijf deel nemende formaties aan Taptoe Rockanje. Verder werd deelgenomen door Ons Genoegen uit Rockan je, De Rijnmondband uit Schiedam, DVS uit Kat wijk aan Zee en Jubal uit Dordrecht, die gezamen lijk een uitstekende Taptoe afleverden. Taptoe Rockanje werd geopend met zigd kunnen worden. Hij verwachtte dat de raad in de toekomst dan wel eens minder bereid zal kunnen zijn om bezwaarschriften ter afdoening in handen van b. en w. te stellen. „Dat houdt bij ons niet in, dat we er dan niks meer van horen", aldus Bij de Vaate. De raadsvoorzitter liet ten aanzien van het standpunt van de meerder heid van het college echter geen twij fel bestaan: „Verwacht toch niet, dat we nu het hele plan overboord gooi en. We zijn geen ping-pong club. Zo werkt een raad niet, we hebben met strakke procedures te maken". De betrokken Poortambacht-bewo ners hadden in hun desbetreffend schrijven de raadsfracties het verwijt gemaakt niet op te komen voor de be langen van de mensen rond Schou wenbank en omgeving. De brief schrijvers hadden moeite met de wijze waarop hun bezwaarschrift (met 113 ondertekenaars) was afge handeld en met het feit, dat de raad daarin geen aanleiding had gezien de kwestie nader aan te kaarten. Als één der belangrijkste bezwaren tegen de bouwplannen van 'Beter Wo nen' geldt de waardevermindering der particuliere woningen aan de Schouwenbank. De bewoners van de panden Schouwenbank 1 tot en met 15 hebben inmiddels gerechtelijke stappen ondernomen, die moeten lei den tot schadeloosstelling door de ge meente Zierikzee in verband met die waardevermindering, die volgens de door hen ingewonnen inlichtingen, niet gering zal zijn. Combinatie In de brief aan de raadsfracties worden verder ook bezwaren geuit te gen de door Beter Wonen ontwikkel de wooncombinatie van bejaarden woningen op de begane grond en bewoning door jeugdigen op de bo venverdieping. Een woonvorm waar, volgens de huidige bewoners, veel minder, behoefte aan bestaat dan wo ningbouwvereniging en gemeente bestuur doen voorkomen. Ten slotte dragen de briefschrij vers een item aan, dat al jarenlang in Zierikzee politiek gezien zeer gevoe lig blijkt te liggen, te weten: een wijkaccommodatie in Poortam bacht. Als alternatief wordt dan ook voor gesteld het betreffende terrein aan de Schouwenbank te gebruiken voor de bouw van een dienstencentrum an nex wijkaccommodatie. De brief schrijvers, zijn ervan overtuigd, dat een heel groot deel 'van de bevolking van Zierikzee, zowel op persoonlijke titel als vanuit allerlei maatschappe lijke en geestelijke groeperingen, een dergelijk plan zullen toejuichen. een optreden van De .Rijnmondband uit Schiedam. Onder de klanken van deze uitstekende formatie presen teerden de korpsen zich aan het tal rijke publiek, waarna het plaatselij ke Ons Genoegen met lichte marsmuziek en een flink peloton mini-majorettes het spits afbeet van de serie individuele optredens. DVS uit Katwijk aan Zee bracht een inter nationale show met songs uit Enge land, Nederland, Griekenland en Ita lië. Voor die gelegenheid was de kleding speciaal aangepast. Het korps stond onder leiding van twee muzikanten uit de Marinierskapel, hetgeen te zien was aan de discipline en de show van de Katwijkse fanfare. Na de fanfares kwam het eerste op treden van een showband. Rust Roest uit Zierikzee bracht een frisse show met een uitstekend uitgebalanceerd repertoire. De Zierikzeese showband is duidelijk in de groei. Momenteel wordt naarstig getracht de vaste kern in de blaassectie te versterken met muzikanten boven de twintig jaar. Hierdoor kan er gestreefd worden naar een completere bezetting. Ook bij de colorguards kunnen er best meisjes worden geplaatst, waarbij voornamelijk gedacht wordt aan de leeftijd vanaf veertien jaar. Verdere informaties kunnen worden ingewon nen bij de muzikaal leider Rini de Loo ze. De vierde band, De Rijnmondband uit Schiedam, zorgde voor een bijna professionele show, waarna DVS voor de tweede keer aanirad. Het absolute klapstuk van de avond was de show van Jubal uit Dordrecht. Vooral de swingende drumline liet zijn grote klasse zien. Binnenkort hoopt de band Nederlands kampioen te wor den, hetgeen de grote klasse van Ju bal onderschrijft. De grootse finale besloot een perfecte Taptoe. BURGH-HAAMSTEDE - De reeks zomeravondconcerten, welke deze zo mer in de Hervormde kerk te Haam stede werd gehouden ten bate van het orgelfonds van de Hervormde ge meente, is afgesloten met een concert van het mannenkoor „Ons Koor" uit Sommelsdijk o.l.v. Willem Meijboom, met als pianiste Marjan Timmer. Nadat de heer W. J. v. d. Maas het mannenkoor „Ons Koor" en het vrij talrijke publiek had verwelkomd werd het gevarieerde programma op voortreffelijke wijze uitgevoerd met als hoogtepunten het „Ecce Quomodo Moritur" van Jacob Handl en de „Nachtgesang im Walde" van F. Schu bert. Een dankbaar en enthousiast ap plaus was hun beloning voor het ten gehore gebrachte concert, dat een toe gift voor de belangstellenden ople verde. V. d. Maas sprak nog een dank woord en bood dc dirigent bloemen aan. Dc collecte aan dc uitgang die bestemd was voor het orgelfonds van dc Hervormde gemeente bracht het bedrag op van 400,—. NOORDWELLE - Met een werve lende show besloten de beide jeugd theatergroepen uit Noordwelle vrij dagavond de jaarlijkse vakantie-spcldagen, die de afgelo pen week voor dc zevende maal op Noordwelle werden georganiseerd. Een twintigtal kinderen, leiding en redelijk weer zorgden in een een drachtige samenwerking voor een se rie genoeglijke uren vol knutsel-, speel- en kokkerelplezier. Nadat don derdag de officiële stranddag had plaatsgevonden werd vrijdagmiddag nog wat geoefend voor de toneeluit voering die avond en genoot het jonge gezelschap van ijs en film. Daarna werd het avondeten bereid. De jeug dige koks hadden het druk met hun culinaire hoogstandjes. Na het eten werd nog even gewerkt aan de voor bereidingen voor het optreden: pak ken aan, snorren op en dan het po dium op. ZIERIKZEE - In de nacht van zon dag op maandag werd er ingebroken in het motorjacht van J. P. V. uit Zie rikzee, liggend aan de Nieuwe Haven. Een toegangsdeur werd geforceerd, waarna onbekende(n) een werphen gel met molen wisten te bemachti gen. RENESSE - In de nacht van zater dag op zondag werd de portefeuille gestolen van J. S. J. M. v. B. uit Kaats heuvel, die met vakantie in de West hoek is en verblijft op camping Westerschouwen. De portefeuille werd weggenomen uit zijn vouwwa gen. De inhoud: rijbewijs, paspoort, cheques en 200,— papiergeld. Vervolg van pag. 1 Mevrouw De Jong vroeg zich af wat de financiële consequenties voor Zie rikzee zullen zijn, als zij als enige ge- meente geen gebruik zal maken van de afname van het jeugdgezondheids- pakket op contractbasis. „Hoe denkt Zierikzee de schoolartsendienst te gaan financieren als er straks een nul-begroting komt?", aldus de PvdA- woordvoerster. Ommezwaai De fractie van de R.U., destijds voorstander van toetreding tot de DGD, kon zich aanvankelijk achter het meerderheidsvoorstel stellen. De aangevoerde argumenten ten aanzien van de jeugdgezondheidszorg in de toekomst, de financiële gevolgen en het feit, dat Zierikzee als enige tegen opheffing van de huidige schoolart sendienst stémt, brachten bij de R.U. een ommezwaai teweeg. Woordvoer der de heer W. F. Sprengelmeijer liet weten alsnog voor opheffing en voor afname op contractbasis bij de DGD te zullen stemmen. „Wij willen gewoon de schoolart sendienst houden zoals die is, die functioneert goed", liet mevrouw M. A. Bij de Vaate-Rozendaal (CDA) we ten en betuigde daarmee namens haar fractie steun aan hét meerder heidsvoorstel. De raadsvoorzitter, destijds zelf ook voorstander van aansluiting bij de DGD, memoreerde nogeens, dat hij dit soort praktische problemen reeds had voorspeld toen de meerder heid van de raad destijds besloot 'nee' te zeggen tegen de DGD. Tbn aanzien van de schoolartsendienst was er'volgens hem echter nog geen sprake van vechten tegen de windmo lens en hij zag nog wel mogelijkhe den om de huidige schoolartsen dienst in stand te houden. Post beschikbaar? Wethouder J. Groen gaf er blijk van heel veel moeite te hebben met de raadsbeslissing, die er dreigde aan te komen. Zelf was hij destijds voor stander van toetreding tot de DGD en thans koos hij ook voor afname op contractbasis. Als enig bestuurslid bij de Schoolartsendienst moest nou juist hij gaan verdedigen, dat Zierik zee niet voelt voor opheffing van de dienst. Groen overwoog dan ook zijn zetel binnen dit bestuur beschikbaar te stellen, maar kwam daar in later stadium toch weer op terug. 'Met hangende pootjes' Groen voorspelde, dat Zierikzee straks 'met hangende pootjes' terug zal moeten naar de DGD en dat wilde hij nog graag voorkomen zien, maar zijn pleidooi vond geen response bij de overige raadsleden. De tweede dis- cussieronde bracht geen nieuwe as-' pecten aan de orde en tenslotte werd; met zeven tegen zes stemmen boslo-' ten de huidige schoolartsendienst te handhaven en derhalve geen gebruik te maken van afname op contractba sis van de DGD. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktle: D. L. van 't Leven. Chef-redaktle: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719, 01110-4669. 01110-5396 Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3588. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) 1 38,70; per jaar 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn Indu- sief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) I 6.04, Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% BTW De Zierikzeese showband Rust Roest ions in Rockanje een van de deelnemende formaties aan de jaarlijkse Taptoe. Op bovenstaande archieffoto is de blazerssectie op de voorgrond te zien. Geheel rechts Joan Rotte, die binnenkort als instructrice vertrekt bij Rust Roest en wordt opgevolgd door Lianne Priemus.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3