streeknieuws Huttendorp Zierikzee geslaagd De huid en Vitamine E ERIC DE NOORMAN MIDDEN MIDDENSTAND Vallende strobaal i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Ma anting 21augustus IJ)85 Nr. 23783 7' REN ESSE - Met een oppervlakte van rond de 1,6 ma en ongeveer twin tig procent van het lichaamsgewicht is de huid veruit het grootste or gaan van ons lichaam. De huid vervult een heleboel absoluut levensbe langrijke functies. Aan de ene kant als elastische beschermingsmantel tegen diverse gevaren van buitenuit en als perfect zelfregelende tempe- ratuursregelaar voor het lichaam en als belangrijk orgaan voor de vochthuishouding. Aan de andere kant als hoogst gevoelig zintuig en een vertrouwde weerspiegeling van de inwendige toestand bij een goe de gezondheid, maar ook bij lichamelijke en geestelijke aandoeningen. Bepaalde ziektes gaan met meer of minder typische huidverande ringen samen. Voor de diagnose is voor medici de huid vaak een sterk criterium. Omgekeerd is een perfect uitziende huid (tint) vaak een van de belangrijkste tekenen van gezondheid en vitaliteit. He laas is een perfect uitziende huid hedentendage eerder een unicum als regelmaat. Dit gaat vaak ge paard met enorme belastingen en dergelijke. De huid is de grens tus sen lichaam en buitenwereld. Chemicaliën, dampen, uitlaat gassen en sigarettenrook, warm te-, ultra-violette en radio-actieve stralingen, zure regens en het on zinnig bakken onder de vakantie- zon of in de bruinstudio's: ALLES TEZAMEN tast de huid aan, ver zwakt het afweermechanisme en werkt het vroegtijdig ouder wor- den.van de huid in de hand. Vaststaand alarmerend feit daarvoor is, dat de huid zich niet meer zoals vroeger uit eigen kracht kan beschermen, dat huid ziekten aan de orde van de dag zijn. Een en ander wordt ook me disch statitisch bevestigd. Allergi sche huidverschijnselen, infecties door bacteriën, schimmels en an dere huidziekten - sinds jaren stijgt het aantal gevallen dras tisch. Ondanks alles kan de huid toch gezond gehouden worden. Nood zaak is dan, dat schadelijke facto ren zoveel mogelijk worden geme den. Zonnebanken mogen niet met overdrijving worden gebruikt en het is van belang, dat de huid da gelijks met goede produkten wordt verzorgd. Verder zijn bewe ging, frisse lucht, een gezonde slaap, gevarieerd voedsel en vol doende balaststoffen factoren om niet alleen de stoelgang, maar ook de ontgiftiging te bevorderen. Wie nog meer voor zijn of haar huid wil doen, neemt dagelijks een koude douche en een droog- massage, om de doorstroming van het bloed te bevorderen. Nu is er ook de mogelijkheid om nog een extra verzorging toe te passen. Een regelmatige verzorging met DE vitamine, die voor de schoon heid en elasticiteit van de huid zorgt, als geen andere: Vitamine E (d-alpha Tocopherol). Vitamine E kan zowel in- als uit wendig worden toegepast. Inwen dig komt Vitamine E via de fijn verdeelde bloedvaten direct in de huid. Het ondersteunt het noodza kelijke regeneratieproces tot en met het afschilferen van de huid toe, versterkt en verbetert de huid en maakt de huid minder gevoelig voor schadelijke inwerkingen. Een bijna wonderbaarlijke wer king heeft Vitamine E bij verbran dingen en beschadigingen van de huid. Het herstelproces voltrekt zich veel sneller en ongecompli ceerder en er blijven geen of min der storende littekens achter. De aanduiding d-alpha Tocopherol staat voor natuurlijke Vitamine E, die over de hoogste biologische activiteit beschikt. De beschreven werking op de huid is slechts een onderdeel van de veelomvattende regeneratie- en beschermende werking, die Vitamine E in het menselijk lichaam ontwikkelt. INDE Vooral bij een leeftijd van onge veer veertig jaar, wanneer licha melijke en geestelijke vermoeid heid zich gaan openbaren en de eerste echte rimpels zich laten zien, dan bewijst de vitaliteitsvi- tamine in bijna alle gevallen zijn nieuwe krachtbron. Vitamine E capsules en huidverzorgingspro- dukten zijn te vinden bij de echte Vitamine E-drogisterij-specialist. Voor verdere inlichtingen kan con tact worden opgenomen met Drogisterij-Parfumerie Belladon na in Renesse. Tijdens de dagen, dat het huttendorp werd opgebouwd waren er ook nog an dere activiteiten, zoals een cursusje Dramatische Expressiedoor Nora van Egdom (links op de foto). De kinderen vormden een aandachtig gehoor. Dinsdag 27 augustus Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.00 uur Levensloop. Afl. 2: Ouderen vertellen over hun wonen in het ver zorgingstehuis ,,De Drie Hoven" in Amsterdam. 15.30 uur De Wereld in oorlog, serie over de Tweede Wereldoorlog. Afl. 12. Rassenmoord 1941-1945 (herh.) 16.15 uur Een dag in Dungu, film over het werk van de MIVA in Afrika. 16.40 uur Het Nestkuiken, jeugdse rie. Afl. 2: Op de boerderij. 17.30 uur Journaal 17.40 uur Alias Smith en Jones, Ame rikaanse tv-serie. Alf. 13: Het vijfde slachtoffer (herh). 19.00 uur Natuur in eigen land, serie documentaires over dieren en land schappen in Nederland. Alf. 5: Kerk uil en ooievaar. 19.25 uur Cijfers en letters, spelpro- gramma gepresenteerd door Bob Bouma. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Waarom hebben ze het Evans niet gevraagd? Engelse detec- tiveserie naar het gelijknamige boek van Agatha Christie. Bobby Jones en Dr. Nicholson vinden tijdens een par tijtje golf, een zwaar gewonde man. De dokter gaat hulp halen. Bobby blijft bij de man, die na dé woorden „Waarom hebben ze het Evans niet ge vraagd"?, overlijdt, (herh.). 21.20 uur Brandpunt, actualiteitenru briek. 21.45 uur De Nieuwe Pacific, documentaire-serie. Afl. 8. De Japan se vooruitgang. Heeft Japan wat de techniek betreft de toekomst of blijft Amerika voor liggen? 22.50 uur Journaal 22.55 uur Studio Sport. Wielrennen: W.K. op de baan te Venetië. Commen taar: Heinze Bakker. 23.20 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.30 uur Handelingen ter plekke. Afl. 10: En deze onderscheiden zich gunstig - Handelingen 17 en 18. (herh.) 16.05 uur Het kleine huis, Ameri kaanse serie. Charles Ingalls is erg geschokt als de politie hem vertelt, dat Albert wegens diefstal is gear- resteerd. Hij is ervan overtuigd, dat Albert slechte vrienden heeft en dat de beste oplossing zou zijn met Al- bert naar Walnut Grove te gaan 16 53 uur Het verhaal van Petrus. Afl. 13: Een afscheid, maar niet voor- goed. 17 45 uur Open Universiteit: Demo cratie en Rechtstaat (cursus: inlei ding staatsrecht.) (herh.) 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.40 uur Sesamstraat 19.00 uur Journaal 19.12 Anders is ook gewoon, serie films over kinderen uit alle delen van de wereld. Afl. 9: Zeg ken jij je mos selman Een film over een Nieuw- zeclandsc familie die een kwekerij in zee begonnen is. 19.37 uur De vlucht van de Condor III, serie Engelse natuurfilms. Afl. 3. 20.32 uur Muzikale groeten uit Scan dinavië, een muzikaal reisverslag van de rei! van het E.O-huisorkest Vaine Nigrini naar Zwe- Datastrofes, programma Psalter en den. 20.52 uur over natuu verschijnselen. 21.22 uur j«od verandert mensen, gesprekspi gramma waarin gewone mensen aa 't woord komen. Presen tatie: Feik ter Velde en Wiesje Hoe kendijk. 22.30 uur Jurnaal 22.45 uur 1:n Haag vandaag 23.00 uur ?en Westen van Hester Street, Ai ?rikaanse speelfilm van Street, Ai ;nkaanse speeitnm van -*-> j j Allen Morjell en Cynthia Salzman- jEV^tCllO lilt lllltO Mondell. I I960 woonden er ander half miljo joden in de V.S., waar van één m oen in New York. Vreem- delingenh t, met name tegen de joodse beriking, werd schering en inslag. Da om moesten er ook ande re vestigii splaatsen, maar dan ver van de oc kust, worden gevonden. serie. AfU raai. Me Morgan, laat zichd' David M te Vervolg van pag. 1 onderdelen, waarbij het hebben van plezier het belangrijkste is. En vooral dat laatste viel volop te constateren. Op de ochtend van de laatste dag inspecteerde „burgemeester" Mar- tijn Priemis met zijn „wethouders" alle hutten en werd door een deskun dige jury bepaald welke hutten het mooist waren en waarvan de bouwers in aanmerking kwamen voor een prijsje. De mooiste hut was die van de „Gekke Bekke Trekkers" van Ingrid en Walter Wanders en Xe, Hué en Hoang Phan. De tweede prijs werd toegekend aan de „Husse Klus Hut" van Pieter v. d. Woel en Anne-Marie Joppe. Zij moesten die prijs evenwel delen met de „Hottentottentent" van Anouk en Jort Pauwe, Mariska, Erna- ni en Evan de Boer, Ferry en Davy Sa- lomons en Andy Buys. De derde prijs was voor de „Snoephut", waarvan de bouwers alleen bij de voornaam be kend zijn: Martijn, Ronald, Arjan, Wilko en Doede. Pannekoeken De vrijdagmiddag werd overigens ingeluid door een geheel ander festijn: Het eten van pannekoeken, die gebakken waren door een aantal moeders. Na deze smulpartij hielden de kinderen zich bezig met allerlei spelletjes, zoals een echte playback- show waawrbij balletdansertjes, turnster en majorettes zich van hun beste kant lieten zien. Zelfs een op treden van „Vader Abraham" stond op het programma. Op verzoek van de leiding van De Lichtboei werd vervolgens het ter rein rond de hutten opgeruimd en werd alle overbodige hout op een gro te brandstapel gegooid, ter verhoging van de feestvreugde tijdens de hut verbranding. Burgemeester Martijn Priemis mocht zich die middag nog verheugen in een bezoek van zijn col lega, burgemeester Th. H. de Meester van Zierikzee, die een bezoek bracht aan alle hutten en een babbeltje maakte met de bewoners van het dorp. Omstreeks vier uur kwam aan. het grote feest een einde, waarna alle kinderen naar huis gingen, om in gro te spanning „de brand" af te wach ten. BRT 1 15.30 uuAVarcgcm Koerse, recht streekse >ortage van de jaarlijkse paardenn ien aan de Gaverbeek te i Deze steeplechase mag :houwd als de belangrijk- sensationele in Vlaande- nrnaal Tak, kleuterprogram- herh) Jin klein kleutertje, afi itobie (herh). 'ady. Candy, Japanse te- ii Afl. 16: Peter en Rob- Waregem worden b ste en me ren. 18.10 uur 18.15 uut ma. Afl. 18.20 uur 16: Peter ri 18.35 uuf 'J kenfilms bie. 18.55 uurFmk Buck, Amerikaanse llDe geheimzinnige gene- ruce Boxleitner, Cindy BURG-HAAMSTEDE - De auto van E. v. W. uit Breda werd in de nacht van zaterdag op zondag openge broken en ontdaan van de radio- cassetterecorder. Het vervoermiddel werd geforceerd op het caravanpark Scalde-oort aan de Westerseweg. OUWERKERK - Al rijdend op de parallelweg richting Zierikzee, ver loor de vrachtwagen bestuurd door M. v. E. uit Zierikzee vrijdagmiddag omstreeks 14.00 uur een baal stro. Op de hoofdrijbaan van Rijksweg 18 reed op dat moment A. S. uit Zierikzee hem tegemoet en de baal stro beland de op zijn voorruit die aan splinters ging. Behalve een hevige schrik liep de bestuurder geen letsel op. ZIERIKZEE Bakkerijmuseum De leden van de afdeling Schouwen van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen bezoeken dinsdag 3 septem ber het bakkerijmuseum van Kon. Zeelandia te Zierikzee. Het bezoek start om 14.00 uur. Op vrijdag 11 ok tober wordt een bezoek gebracht aan de Femina Huishoudbeurs te Rotter dam. Vertrek 9.00 uur vanaf het ZWN- station te Zierikzee. ZONNEMAIRE Oud papier De leden van harmonievereniging Nut en Uitspanning halen dinsdag avond 27 augustus oud papier op. De ophaalactie begint om 18.30 uur. NOORDGOUWE Fietstocht De afdeling Noordgouwe e.o. van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen maakt donderdagmiddag 29 au gustus een fietstocht door de Domei nen te Westenschouwen. Op 10 september wordt een bezoek gebracht aan het landbouwmuseum te Dreischor. De dames worden om 13.30 uur bij het museum aan de Mr. P. Moggestraat verwacht. Wij zijn erg blij met de ge boorte van onze zoon JOHANNIS WILLEM (Johan) KAREL EERLAND ELLA EERLAND-HART 22 augustus 1985 Dolfijnstraat 14 4306 CZ Nieuwerkerk NIEUWS UIT DE REGIO JE LEEST 'T IN DE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Met dankbaarheid en grote blijdschap geven wij u kennis dat de Heere die alles bestuurt, een dochtertje aan onze zorgen heeft willen toe vertrouwen. NERANJALI JANNA PIETERNELLA Wij noemen haar Joanne Zij is geboren op 20 juli 1985 te Ratnapura (Sri Lanka). TEUN en CORRIE BIEMOND 24 augustus 1985 Dr. Schutterstraat 28 4307 BP Oosterland Langs deze weg willen wij iedereen bedanken voor de vele kado's en felicitaties die wij na de geboorte van ons zoontje WESLEY mochten ontvangen. Ook dank aan de gynaecologen dr. v. Meir en dr. Teeuw en verplegend personeel van het Zweedse Rode Kruis Zieken huis voor de goede verzorging en prettige sfeer. CEES en LENA DUINHOUWER 4307 AP Oosterland, augustus 1985 Kerkstraat 10 Met niet al te veel valse noten hebben wij sinds 9 sep tember 1960 onze huwelijkscantate gezongen en wij ho pen, dat het slotaccoord nog lang zal worden uitge steld. Als u ons wilt feliciteren, kan dat in het Dorpshuis van Renesse op 7 september a.s. tussen 19 en 21 uur. LENI en HENK BLOM Renesse, augustus 1985 Kromme Reke 12 Langs deze weg wil ik een ieder heel hartelijk dankzeggen voor de vele kaarten, fruit en bloemen tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis te Zierikzee en bij mijn thuiskomst. Tévens zeg ik H.H. doktoren en het verplegend personeel har telijk dank voor de medische verzorging. De heer C. MEERMAN Oosterland, augustus 1985 ,,Een glimlach is gebleven na een bewogen leven". Heden overleed onze lieve moeder, oma en levensgezellin ASTA VAN DUURSEN op de leeftijd van 50 jaar. ANNELIES en ERIC FLORIS, AMBER HENK en EN DAWN JULIE en EDWIN ROZEMARIJNE en RON NIENKE PIETER MULDER 4301 AX Zierikzee, 24 augustus 1985 Breedstraat 10 Geen bezoek aan huis. De begrafenis zal plaatsvinden dinsdag 27 augustus a.s. om 11.00 uur op de algemene begraafplaats te Zierikzee. Diegene die deze plechtigheid wenst bij te wonen, wordt beleefd verzocht om op voornoemd tijdstip op de begraaf plaats aanwezig te zijn. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het Her vormd Verenigingsgebouw, 't Vrije 2 te Zierikzee. BRUINISSE Bejaardensoos begint weer De bejaardensoos van mevrouw IJ- zelenberg begint het nieuwe seizoen weer op woensdag 28 augustus, aan vang half drie. Ook nieuwe leden zijn hartelijk welkom. Collecte kankerbestrijding Onder het motto „Kankerbestrij ding, misschien zijn we verder dan u denkt" gaan tussen 26 augustus en 8 september ook in Bru de collectanten van het Koningin Wilhelmina Fonds voor de Kankerbestrijding weer door het dorp. In de begeleidende brochure staat onder andere dat tegenwoordig bijna de helft van de kankerpatiën ten weer beter wordt dat mede te dan ken is aan wetenschappelijk kanker onderzoek dat dankzij de ontvangen giften heeft kunnen plaats vinden. Verder besteedt het KWF de bijdra gen aan kankervoorlichting, patiën tenbegeleiding en aan onderwijs en opleiding. ROTTERDAM - De benzineprijzen gaan vandaag met één cent omlaag, diesel en huisbrandolie worden die dag 1,2 cent duurder. TILBURG - Een speciaal fraude team van het openbaar ministerie in Den Bosch is bezig met een strafrech telijk onderzoek naar de financiële gang van zaken bij de voormalige Til- burgsche Hypotheekbank. Het team bestaat uit rechercheurs van de Til- burgse gemeentepolitie, aangevuld met financiële experts. Dat heeft een woordvoerder van de Tilburgse poli tie vrijdag desgevraagd bevestigd. TILBURG - Burgemeester H. Let- schert van Tilburg zal geen maatrege len treffen die leiden tot sluiting van discotheek De Meulen. Daarvoor ont breken volgens hem de wettelijke be palingen. Gereformeerde Gemeente NIEUWERKERK - Woensdag 28 au gustus, 19.30 uur. ds. J. J. Thnis. Oud Gereformeerde Gemeente OOSTERLAND - Woensdag 28 au gustus. 19.30 uur. ds. A. D. Muilwijk, Dordrecht. 'He Kusatsu, c.a. Frank Lr Gloria overhalen om r, een Amerikaanse za- l)r pelsjager kenman, icn tocht door de jungle d. Het wordt echter een begeldd H tocht volyossingen.. 19.40 uur Ito-winaars, mededelin- ge en prognma-overzicht. 19.45 uur F naai 20.10 uur Vbericht 20.15 uur Istzaken 20.25 uur l Cosby Sbow, Ameri kaanse seDver komische situaties in een zWgezin. Afl. 13: Rudy's sick'.' Met'J Cosby. Phylicia Ayers- Allcn. Liamet. c.a. 20.50 uurPe in Kerala, Nederland se documërc van Louk Vreeswijk over socia>estanden in de Indiase deelstaatala waar de bevolking leeft van ftvocr van de cashewno ten en kcjlezels. 21.35 uu#:/.ending door derden: Programman de Socialistische Omroep. 22.15 uulardekoersen en Jour naal. 22.30 uuiK. Wielrennen op de baan te lino, samenvattende re portage. jimontaar: Mark Stas- sijns '23.00 uuri: Adagio uit de senera- dc nr. ll.ivlozart door Concertino Classicur 32. Inderdaad is het Svein Langtand die Ulv daar temidden van een troep pelsjagers aan een kampvuurtje ziet zitten. Na de overval in het moeras enkele maanden geleden, waarbij Axe wist te ontkomen, werd de taaie Sakser meer dood dan levend gevon den door een drietal jagers van het volk in het noorden die hem meenamen naar hun dorp Daar genas hij langzaam van zijn verwondin gen en op dit ogenblik is hij met enkele van zijn red de i"s, die inmiddels zijn vrienden ge worden zijn. op weg naar de burcht van Gun- laug Eensklaps menen de mannen een angstige schreeuw te horen en een der pelsjagers is de eei-ste die de kleine gedaante aan de woudrand ziet. die wanhopig naar hen zwaait „Daar is zogezegd iets aan de hand." grom! Svein En gevolgd door een pelsjager haast hij zich naar de plaats waar de onbekende in de sfteeuw ligt „Verroest." gromt Svein. „dat lijkt wel nee. dat is zogezegd dc heer Ulv „Ulv." stoot de pelsjager uit. „hoe waagt gij het hier te komen „Waarom zou ik niet." zegt op dat moment Ulv met klagelijke stem, terwijl bij zich opricht „En heb ik jullie toch nooit iets gedaan"" Dan staart hij met meesterlijk gespeelde ver bazing naar Svein Langtand. „Gij heer Svein, hier'' En waar zijn uw man nen?" „Weg, dood," gromt Svein „Overvallen, ver moord zogezegd. Ja, dat wil zeggen, dat ge- beurde nadat wc de burcht van Gunlaug verla- len hadden en daarom." vervolgd hij grimmig, „bon ik nu op weg naar jullie, omdat ik het zo gezegd niet helemaal vertrouw. En ik heb op dracht van heer Eric „Wat." krijt Ulv. met een pijnlijke grimas, „vertrouwt ge mij en hoer Gunlaug niet? Ach man. als je wist wat ik weet. praat je wel an ders. Dan worden we nog bondgenoten, geloof i V 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 7