Hoofdmacht Zierikzee krijgt vaste vorm met het oog op het beker- en competitiegebeuren FC Kerkwerve toont zich weer echte toernooiploeg door 3-1 finalewinst op De Ridder NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE M.mnd^ 26 augustus 1985 Nr. 23783 Tijdens trainingsweekeinde in Eerssel EERSSEL - De hoofdmacht van voetbalvereniging Zie rikzee bracht het afgelopen weekeinde voor het derde jaar op rij een trainingsweekeinde door in het Brabantse Eerssel. Tijdens dit weekeinde werd aan de hand van twee oefenwedstrijden vaste vorm gegeven aan het team, zoals dat in eerste instantie de eerste bekerronde en het begin van de competitie, het komende weekeinde, in gaat. Voornaamste conclusies daarbij zijn, dat Leen Koster, Theo Wittenberg, Rini Stoutjesdijk en Wim Overweel voorlopig om uiteenlopende redenen een stap je terugdoen, terwijl Han van de Sande, René Dekker, Jaap Stoutjesdijk en Aart van de Linde hun entree of rentree maken in de roodzwarte brigade van hoofdtrai ner Jack Schipper. w iiï Tijdens het trainingsweekeinde in Eerssel kreeg Jack Schipper zijn definitie ve team rond. Hiermee moet het kunnenmeende hij. ,,Het werd ook nu weer een bijzon der geslaagd en leerzaam weekein de", vertelde Jack Schipper. „Tijdens de twee wedstrijden, die we speelden zijn me een aantal twijfelgevallen re delijk duidelijk geworden. Na de eer ste wedstrijd van vrijdagavond tegen EFC heb ik de basisopstelling voor twee dagen later bekendgemaakt. Te gen eerste klasser Bergeyk wilde ik 'mijn' keus neerzetten. Natuurlijk waren een paar jongens teleur gesteld, maar dat hou je altijd, als je voor elf plaatsen zestien gegadigden hebt. Het wordt voor hen een kwestie van terugknokken, maar zij zullen moeten bewijzen beter te zijn, dan de spelers, die het spits gaan afbijten". Vanwege de plannen om op zondag met de 'nieuwe ploeg' te gaan spelen, kwamen tegen EFC uit Eerssel alle andere spelers aan bod. „We hadden duidelijk wat goed te maken na de af gang tegen Den Bommel. Ik zocht naar oorzaken, maar kon ze niet echt vinden. Ik heb het er toen maar op ge houden, dat de training van de vorige avond, die vrij pittig was, nog in de benen zat, maar dat zou eigenlijk toch ook niet mogen tegen een vierde klasser". Pechvogel Ronald van Oeveren werd door een ongelukkig moment in de wedstrijd tegen EFC de pechvogel van het weekeinde. Kort nadat hij Zierikzee op 1-0 had gezet kwam hij ongelukkig op de knie te vallen, die naar aanlei ding van een incident in de wedstrijd tegen eredivisieploeg Excelsior ge hecht was geweest. Door de val spron gen de hechtingen weer open, waar door drie nieuwe hechtingen moesten worden aangebracht, waardoor de aanvallend ingestelde middenvelder voorlopig weer even uit de roulatie is. Van Oeveren werd vervangen door Bart Helbers en bij het begin van de tweede helft kwam Kees Verkaart in de ploeg voor de uitgebluste Theo Wittenberg. De Kerkwervenaar had de hele wedstrijd willen spelen, maar kwam duidelijk nog conditie te kort. In het centrum van de aanval nam Aart van de Linde in de tweede helft de plaats van Jan-Leen Boot in. Rini Stoutjesdijk speelde wel een hele wedstrijd. De ook weer aan een te rugkeer werkende vleugelspeler deed individueel goed werk, maar hij faalde een aantal malen hopeloos in de afwerking. „Dat zijn dingen, die we nog niet kunnen hebben, vandaar dat zowel Theo Wittenberg als Rini Stoutjes dijk wedstrijdritme en scherpte gaan opdoen in het tweede team", legde Schipper uit. Ook voor Leen Koster is er nog niet meteen plaats in de hoofd macht. „Hij kan het nog net niet aan. Waarschijnlijk is hij over een tijdje beter in staat om mee te draaien, maar hij moet dan eerst eens aan het seniorenvoetbal proeven. Ronduit uitstekend draaide het centrale duo Wim van der Maas en Patrick de Broekert, waarbij vooral de laatste de voorbije periode een enorme sprong vooruit deed. Op het midden veld begon het trio René Dekker, Wim Overweel en Ronald van Oeve ren, terwijl op de tweede vleugelver- dedigerspositie eerst Jaap Stoutjes dijk en later de licht geblesseerde Marco van Oeveren aantrad. In de tweede helft scoorde Kees Verkaart nog 2-0 voor het domineren de Zierikzee, maar meer zat er niet in. „Er werd over het algemeen goed gevoetbald, maar de afwerking was nog niet om over naar huis te schrij ven. Daar zullen we nog meer de na druk op moeten leggen", onderkende Schipper. De tweede dag van het Bra bantse weekeinde werd voornamelijk doorgebracht met trainingen en een bezoek aan de eredivisiewedstrijd PSV-Fortuna SC, een wedstrijd die voor weinig opwinding zorgde. Eerste klasser Op zondagmiddag trad Zierikzee in Bergeyk aan tegen de gelijknamige eerste klasser. In de naderende com petitie zijn de Brabanders de tweede tegenstanders voor Vlissingen, dat het afgelopen weekeinde tegen Veere overigens niet verder kwam dan 0-0. De Bergeyk-ploeg kon tegen Zierik zee geen moment een vuist maken en verloor kansloos met 4-0. Zierikzee speelde in de eerste helft met de ploeg, zoals die er aanstaande dinsdag ook zal staan, wanneer de eerste bekerronde wordt afgewerkt in en tegen Wolphaartsdijk. Peter Noordijke fungeert als doelman en het achterste kwartet wordt dan ge vormd door Han van de Sande, Wim van der Maas, Patrick de Broekert en Marco van Oeveren. Ook op het mid denveld verschijnt een kwartet met René Dekker, Bart Helbers en Jaap Stoutjesdijk en daar schuin voor Kees Verkaart. Aart van de Linde en Jan-Leen Boot vormen de aanval. „De ploeg speelde tegen Bergeyk fel, omdat iedereen wist, dat er in feite een examen gaande was. Met name achterin werd geen kans weggegeven aan de tegenstander, terwijl voorin gretig werd geacteerd", legt Jack Schipper uit. Een en ander resulteer de in drie gave treffers in de eerste 45 minuten. Bart Helbers scoorde met een van zijn befaamde droge knallen 1-0, Kees Verkaart rondde een solo af naar 2-0 en Jan-Leen Boot scoorde 3-0 uit een fraaie dieptepass van Wim van der Maas. De Bergeykse doelman voorkwam meerdere Zierikzee-treffers in het eerste bedrijf. Na rust verving Wim Overweel Patrick de Broekert. Over weel werd middenvelder en Bart Hel bers nam de voorstopperpositie van De Broekert in. Na vijf minuten in de tweede helft kwam Rini Stoutjesdijk binnen de lijnen voor René Dekker, maar een en ander had tot gevolg, dat er te veel aanvallers kwamen, terwijl het middenveld werd ontkracht. Toch kwam er nog een vierde Zierikzees doelpunt van de voet van Wim Over weel op aangeven van Jaap Stoutjes dijk. De laatste 25 minuten waren voornamelijk slaapverwekkend en zeker niet meer maatgevend voor het geheel. „Als alles goed is, zijn we klaar voor de start, maar gelukkig weet ik, dat, mocht ik onverhoopt met deze of gene keus verkeerd ge gokt hebben, er een of meerdere ge lijkwaardige vervangers zijn. Dat is eigenlijk het meest positieve van dit geslaagde weekeinde", besloot de Souburgse oefenmeester van de Zie- rikzeese tweede klasser. ZIERIKZEE De topclubs hadden het moeilijk in de derde ronde van de eredivisie. Ajax en PSV wonnen desondanks. Feyenoord verloor net als het vorig jaar in Kerkrade bij Roda JC: 2-0. Verder gebeurde er wei nig opzienbarends, of het zou moeten zijn, dat van de vier toegekende strafschoppen er slechts een werd benut: Janssen van NEC schoot raak, Thoresen (PSV), Gorter (Roda JC) en Beukers (Excelsior) misten. Zowel de toeschouwers als de scheidsrechters gunden de spelers het voordeel van de twijfel. De negen wedstrijden trokken 77.500 belangstellenden, met als uitschieter PSV-Fortuna SC (17.000). Door de arbiters werd slechts elf keer een gele kaart getrokken. Gewaarschuwd zijn, wel de vier elftallen, die de staart van de ranglijst vormen. Excelsior, Haar lem, AZ '67 en nieuwkomer FC VW hebben een punt. VVV en Haarlem vergaarden dat door te gen elkaar gelijk te spelen (1-1). Masefield bracht de Haarlemmers uit een vrije trap op 0-1, waarna Verbeek VVV op gelijke hoogte zette. AZ '67 toonde aan, dat Ajax onder technisch directeur Johan Cruyff nog vol grilligheden zit. De Alkmaarders namen door Lens een voorsprong en gaven het niet op, toen de titelkandidaat door Rijkaard en Vanenburg op 1-2 was gekomen. De individuele klasse van de Ajacieden hield AZ '67 van de gelijkmaker af. Het aanvallend ingestelde Excelsior werd inge pakt door stadgenoot Sparta: 1-3. Doelpuntenmakers waren Van Goozen voor Excelsior en Van der Weel (2) en Lengkeek voor Sparta. Keerpunt in de wedstrijd was de bij 1-1 door Michel Beukers ge miste strafschop. PSV, de multinational van de eredivisie, beschikt ook over spe lers, die stuk voor stuk behoorlijk met de bal overweg kunnen. Geza menlijk tobden de Eindhovenaren echter heel wat af. Daar kon de sturende hand van technisch ma nager Kraay tot nog toe weinig aan veranderen. PSV miste tegen Fortuna elk zelfvertrouwen en kon met pijn en moeite met 2-1 winnen door treffers van Gullit en Thoresen. Tussendoor scoorde Holverda met een krachtige kopstoot voor de bezoekers. Zon der de geblesseerde Ling en Sö- rensen leverde Feyenoord een flin ke portie creativiteit in. De Rotterdammers, die redelijk wa ren gestart, lieten zich foppen door de behoudende speelwijze van Roda JC. Van de Ven en de Belg Daerden profiteerden van de gaten in de verdediging van Feye noord, dat zich nog gelukkig mocht prijzen met de redding van Hiele. De doelman stopte een strafschop van Edwin Gorter. De uitslagen in de eredivisie: Roda JC-Feyenoord 2-0; FC VVV-Haarlem 1-1; MVV-FC Twen te 0-0; Go Ahead Eagles-NEC 3-1; PSV-Fortuna SC 2-1; AZ '67-Ajax 1-2; Excelsior-Sparta 1-3; FC Groningen-FC Den Bosch 1-0; Heracles-FC Utrecht 2-3. Stand in de eredivisie: Groningen 3 2 1 0 4-0 5 Utrecht 3 2 1 0 5-2 5 Ajax 2 2 0 0 5-3 4 Roda JC 3 2 0 1 9-4 4 Den Bosch 3 2 0 1 6-2 4 Feyenoord 3 2 0 1 6-3 4 GA Eagles 3 2 0 1 6-3 4 PSV 3 2 0 1 3-3 4 Sparta 2 1 0 1 3-2 2 Twente 2 0 2 0 1-1 2 MVV 2 0 2 0 1-1 2 Fortuna 3 0 2 1 3-4 2 Heracles 3 1 0 2 4-8 2 NEC 3 1 0 2 3-9 2 Excelsior 3 0 1 2 4-7 1 VVV 3 0 1 2 1-4 1 AZ '67 3 0 1 2 3-7 1 Haarlem 3 0 1 2 1-5 1 Uitslagen eerste divisie: NAC-Volendam 3-2; SVV-Veen- dam 1-0; Heerenveen-Helmond Sport 1-3; Telstar-Cambuur 1-1; De Graafschap-Eindhoven 3-1; RKC-Willem II 2-0; Vitesse-PEC Zwolle 2-1; RBC-Emmen 1-1. Stand eerste divisie: Telstar Den Haag PEC Zwolle RKC Graafschap Helmond Sp Cambuur SVV Volendam Veendam NAC Wageningen Willem II Eindhoven Vitesse Emmen DS '79 RBC Heerenveen 3 2 10 2 2 0 0 2 0 1 2 0 1 1 2 0 2 0 1 1 2 0 2 0 1 1 1 1 1 1 1 1 0 1 1 0 1 1 0 2 3 10 2 3 10 2 2 0 11 2 0 11 3 0 12 3 0 0 3 5-2 5 3-0 4 11-4 4 6-2 4 6-4 4 5-3 4 4-3 4 6-5 4 7-5 3 4-4 3 3-4 2 3-4 2 5-5 2 5-7 2 4-8 2 1-2 1 2-6 1 2-8 I 2-8 0 't Visslop-doelman Frank de Vos wordt gepasseerd, maar bij die ene treffer zou net blijven. Krayestein werd met 2-1 geklopt. Boer getorpedeerd door de Ridder- kerkse doelman, die twee minuten mocht uitrusten. Vanaf de aftrap trok De Ridder de zaak evenwel weer recht, maar dat was ook het aller laatste wapenfeit, dat zij mochten bejubelen. Naar gelang het duel vor derde maakte een gevoel van irrita tie zich meester van de Ridderker kers, hetgeen terecht resulteerde in nog twee veldverwijzingen, waarvan FC Kerkwerve steeds prompt profi teerde. Op aangeven van Kees den Boer scoorde Han van IJsscldijk 2-1 en Rien den Boer legde de eindstand vast op 3-1, waarmee de toernooiwin- naar hekend was. Uitslagen zaal voetbaltoernooi Burgn-Haamstcde: Poule A: Orilla-De Steeg 1-1; Transparent-Zaalhuis 2-1; Knippie- De Ridder 1-1; Zaalhuis-Orilla 5-0; De Stccg-Knippie 2-2; De Ridder- Transparent 3-1; Knippie-Zaalhuis 1- 1; Transparent-Orilla 4-0; De Ridder- De Steeg 4-4; Knippie-Transparent 0- 0; Zaalhuis-De Steeg 3-3; Orilla-Dc Ridder 1-6; De Steeg-Transparent 0-1; Orilla-Knippie 0-3; De Ridder- Zaalhuis 4-1 Eindstand. De Ridder Transparent Knippie Zaalhuis De Steeg Orilla 1; Krayestein-t Visslop 1-2; 't Westland-De Combinatie 1-1; 't Visslop-FC Kerkwerve 0-1; Cargonet- 't Westland 2-4; De Combinatie- Krayestein 2-0; 't Westland-t Visslop 4-1; Krayestein-FC Kerkwerve 0-7; De Combinatie-Cargonet 4-2; 't Westland-Krayestein 2-1; 't Visslop- Cargonet 0-5; FC Kerkwerve-De Com binatie 0-2; Cargonet-Krayestein 2-4 FC Kerkwerve-'t Westland 2-1; De Combinatie-t Visslop 1-2. Eindstand: FC Kerkwerve De Combinatie* 't Westland* 't Visslop Cargonct Krayestein Poule B: FC Kcrkwervc-Cargonct 2- De Combinatie eindigt als tweede door het beter nemen van de straf schoppen dan 't Westland. Finalewedstrijden: Om de elfde plaats: Orilla- Krayestcin 10-4. Om de negende plaats: De Steeg- Cargonet 5-4. Om de zevende plaats: Zaalhuis-'t Visslop 1-6. Om de vijfde plaats: Knippie-t Westland 5-1. Om de derde plaats: Transparent- De Combinatie 4-0. Om de toernooizege: FC Kerkwerve-De Ridder 3-1. In de finalewedstrijden vielen de doelpunten aanvankelijk als rijpe ap pelen van de boom, voornamelijk omdat veel spelers last begonnen te krijgen van vermoeidheid. Inclusief de slotronde stond iedere ploeg zes keer twintig minuten binnen de lij nen, hetgeen mogelijk iets te veel van het goede was. Iedereen nam deze hindernis evenwel zonder morren, omdat het voortreffelijk georgani seerde toernooi zoveel positieve kan ten kende, dat die ene kleine negatie ve noot totaal in het niet verzonk. In de wedstrijd om de elfde plaats ont moetten twee bekende rivalen elkaar. Orilla, dat in de poulewedstrijden niet het zoet van een overwinning had mogen smaken, schoot nu met scherp tegen Krayestein. In een mum van tijd prijkte er een ruime voor sprong op het scorebord, die naar ge lang de wedstrijd vorderde pro bleemloos werd vastgehouden. De Renesser equipe won uiteindelijk met de hoogste score van de dag (10-4) en verwees Krayestein naar de twaalfde en laatste stek. Het duel om de negende plaats tussen De Steeg en Cargonet leek aanvankelijk pro bleemloos door De Steeg gewonnen te worden, maar in de slotfase bleek Cargonet toch nog een eindsprintje in petto te hebben, waardoor het bij een kleine 5-4 overwinning bleef voor De Steeg, 't Visslop had weinig proble men met Zaalhuis voor de zevende stek en Knippie zorgde ervoor als enige ploeg in het hele toernooi zon der nederlaag te blijven door de wed strijd om de vijfde plaats tegen 't Westland met 5-1 te winnen. Finale De kleine finale, het duel om de derde plaats, leverde een vrij gemak kelijke overwinning op voor Transpa rent. Het Dordtse De Combinatie bleek duidelijk zijn kruit te hebben verschoten en moest met 4-0 diep bui gen. De Transparent-treffers werden gescoord door Kees de Feijter, Cle ment Rijnberg, Daan Blom en Peter Roos. terwijl Simon Blom zijn doel schoon hield. De finale tussen FC Kerkwerve en De Ridder werd er een van twee ge heel verschillende spelstijlen, maar eens te meer werd duidelijk, dat er met een fikse portie inzet bijzonder veel te bereiken is. De Ridderkerkse ploeg toonde aan vooral technisch de meerdere te zijn over de blauwgele Kcrkwervcnaren, maar de ploeg van sponsor Pim Kotoun legde zoals zo vaak een tomeloze strijdlust aan de dag. waarvan de Ridderkerkse ploeg schrok. De formatie had er helemaal op gerekend de toernooizege mee te nemen, maar keek na vijf minuten plotselinge achterstand aan, toen Bram Bevelander een strafschop ver zilverde. Daarvoor was Kees den van De Combinatie, waardoor de Kerkwervenaren de zaak niet meer in eigen hand hadden. De Combinatie kwam in haar openingswedstrijd te gen 't Westland uit Maassluis een 1-1 gelijkspel overeen, waarna beide Zuidhollandse ploegen geen fout meer maakten. In de laatste ronde ontmoette 't Westland de ploeg van FC Kerkwerve, terwijl De Combina tie kreeg af te rekenen met 't Visslop. Een en ander draaide uit op een uiterst verrassende ontknoping. FC Kerkwerve klopte 't Westland met 2-1 en 't Visslop stak de Kerkwervenaren een helpend handje toe door De Com binatie op een 2-1 nederlaag te tracte- ren. Naar leiding Door dit tweetal verrassende uit slagen kroop de FC Kerkwerve plot seling weer naar de eerste plaats met acht punten uit de vijf wedstrijden, die werden afgewerkt. Cargonet, 't Visslop en Krayestein werden eerder geklopt. Cargonet moest in de ope ningsronde met 1-2 het onderspit del ven. nadat de Brouwenaren aanvan kelijk de leiding hadden en ook 't Visslop verloor minimaal: 0-1. An dei's verging het Krayestein. dat met 7-0 het onderspit moest delven. In de andere poule bleven twee ploegen zonder nederlaag, maar dit opmerkelijke resultaat zou het Burgh-Haamstecdse Knippie niet meer opleveren dan een derde plaats in de poule, omdat de ploeg naast een overwinning vier keer met een ge lijkspel van het veld stapte. Het Rid derkerkse De Ridder scoorde twee punten meer, doordat het weliswaar ook twee keer gelijkspeelde, maar te vens drie keer won. De Ridder begon met een 1-1 gelijkspel tegen Knippie, waarna Transparent met 3-1 werd ge klopt. Vervolgens moest De Ridder nog een 4-4 gelijkspel toestaan aan De Steeg, maar dat kon niet meer de ren. Orilla moest met 6-1 zijn meer dere erkennen in De Ridder en Zaal huis, een op het laatste moment uit DFS-spelers samengestelde invaller, kreeg met 4-1 klop. In de poule eindstand eindigde Transparent op een punt van De Ridder als tweede, maar de ploeg van toernooi-organi- sator Simon Blom bleef het ongesla gen Knippie toch nog een punt voor. BURGH-HAAMSTEDE - De zaalvoetbalformatie FC Kerkwerve, sinds dit seizoen weer uitkomend in de eer ste klas van de Schouwen-Duivelandse zaalvoetbalcom petitie, is zondag-avond winnaar geworden van een groots toernooi in sportcentrum Krayestein in Burgh- Haamstede. Het toernooi, waaraan twaalf ploegen deel namen, werd gedurende bijna zeven uur afgewerkt in de twee hallen van het sportcentrum. FC Kerkwerve boekte in de finale een verrassende 3-1 zege op het sterk favorie te De Ridder uit Ridderkerk. De ontmoeting voor de der de plaats leverde een 4-0 zege op voor Transparent. De winnende ploeg is het voormalige De Westhoek, dat win naar werd van de recreatieve zaalvoetbalcompetitie, die eerder in het jaar in Burgh-Haamstede werd afgewerkt. Transparent klopte nu De Combinatie uit Dordrecht. FC Kerkwerve werd poulewinnaar, dankzij de assistentie van 't Visslop uit Zierikzee, dat in de laatste wed strijd met 1-2 won van De Combina tie, waardoor de Dordtenaren alsnog een punt minder totaliseerden dan FC Kerkwerve. De blauwgele equipe verloor in een eerder stadium met 0-2 Een FC Kerkwerve-aanval op het doel van Cargonet. De tirouwse ploeg kwam aan de leiding, maar de Kerkwervenaren trokken de zaken weer recht en wonnen met 2-1. hetgeen de aanzet betekende op weg naar de toernooizege.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 5