Bruse play-backwedstrijd is volwassen geworden Vaststelling lijst nieuwbouw, verbouw en woningverbetering n Wijkgebouw Poortambacht Regeling goedkeuring vervoermiddelen vee gewijzigd Gemeenteraad Duiveiand Kindermarkt viel bijna in het water Zeer geslaagd jeugdevenement in Dorpshuis ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 26 augustus 1985 Nr. 23783 3 DUIVELAND - De gemeenteraad van Duiveiand wordt voorgesteld te komen tot vaststelling van de plan- ninglijsten nieuwbouw, verbouw en woningverbetering van 1986 tot en met 1990. Het voorstel komt aan de orde tijdens de gemeenteraadsvergadering op donderdag avond 29 augustus in de raadzaal van het gemeentehuis te Nieuwerkerk, aanvang 20.00 uur. Met ingang van 1985 is de planning procedure, die in de afgelopen jaren is gevolgd, gewijzigd. De provinciale besturen gaan een belangrijke rol in de procedure spelen, terwijl de Ad viescommissie Verdeling Rijkssteun Woningbouw (ANRW) zijn opgehe ven. Gedeputeerde Staten worden verzocht een tweeledig advies aan de Staatssecretaris uit te brengen; een verdelingsadvies (toedeling contin genten aan gemeenten) en een programma-advies (nieuwe provin ciale programma). Meerjarentoezeggingen Met ingang van 1983 is het meerja rig karakter van het landelijk pro gramma hersteld. Dit heeft mogelijk gemaakt om voor de periodes 1984 tot en met 1987 en 1985 tot en met 1988 aan een groot aantal gemeenten meerjarentoezeggingen te doen. BROUWERSHAVEN -De tweede in een serie van drie kindermarkten, die wekelijks op zaterdagmorgen op de Brouwse Markt worden gehouden, is afgelopen zaterdag bijna 'in het water gevallen'. De regenbui die een half uur voor aanvang van het evene ment begon en enkele uren aanhield, noopte organisator Rinus Hanse er toe het evenement te verplaatsen naar de botenloods van de gebroeders van Ast aan de Noorddijk bij de jachthaven. Via het omroepen met een toeter en het plaatsen van een bordje, werd de verplaatsing aan het publiek bekend gemaakt, zodat de veertig jeugdige handelaars die kwa men opdagen toch nog wat verkoch ten. Volgende week zaterdag is de laatste van de drie kindermarkten (wind en weder dienende) weer van 9.00 tot 12.00 uur op de Brouwse Markt. De meerjarige toezeggingen be staan uit een definitief contingent voor 1986 en potentiële contingenten voor de drie daaropvolgende jaren, uitgedrukt in aantallen woningen per subsidiëringscategorie. De po tentiële contingenten worden te zij ner tijd in een definitief contingent omgezet, waarbij correcties kunnen worden aangebracht. Voor het twee de, derde en vierde jaar worden geen definitieve toezeggingen gedaan. Bij de opstelling der lijsten is uit gegaan van de kwantitatieve woning behoefte, de kwalitatieve woningbe hoefte, de bouwgrondcapaciteit, de inventarisatie van de nieuw- en ver bouwplannen, de behoefte aan verbe tering en de inventarisatie van de ver beteringsplannen. Invalidenparkeerplaats Naar aanleiding van een verzoek van een bewoner van de Es doornstraat te Nieuwerkerk stellen b. en w. de raad voor één der parkeer vakken aan de Plataanstraat aan te wijzen als invalidenparkeerplaats. In enkele eerdere gevallen is de raad ook overgegaan tot het aanwijzen van parkeervakken als invaliden parkeerplaats ten behoeve van een in dividuele bewoner. Het college verzoekt de raad ver der de bevoegdheid tot wijziging van de huurovereenkomst van het semi permanent lokaal aan de Weststraat te Nieuwerkerk aan b. en w. te dele geren. De raadsagenda voor donderdag avond 29 augustus vermeldt verder voorstellen tot; vaststelling van een voorbereidingsbesluit ten behoeve van wijziging van het bestem mingsplan Ouwerkerk; aanvraag en aanvaarding rijkslening ten behoeve van bouw woningwetwoningen te Ouwerkerk en Sirjansland; vaststel ling wijzigingen rechtspositierege lingen en herbeschikking van het aandelenbezit N.V. PZEM. Ingezonden stuk Een bewoner van de wijk Poortambacht tekende zijn impressie van het wijkgebouw. Op dit moment ligt bij Provinciale Staten het verzoek van de ge meente Zierikzee om het aangelegde grasveld tussen de Schouwenbank en de Steenbank in Poortambacht VII te mogen verkopen aan de Wo ningbouwvereniging ..Beter Wonen" voor de bouw van 22 woningwet woningen en 1 rolstoelwoning. De benedenwoningen zijn bedoeld voor ouderen en de bovenwoningen zijn bedoeld voor jongeren. Hiertegen is door de omwonenden massaal bezwaar aangetekend om diverse rede nen. Maar afgezien van de noodzaak voor de toekomstige oudere bewo ners van deze woningen om in een uitstekende conditie te verkeren om de ruim 1 kilometer naar de stad te kunnen afleggen om boodschappen te halen en afgezien van de prettige samenwoning van jongeren die ook wel eens een plaatje willen draaien en ouderen die van hun rust willen genieten, rijst bij een aantal bewoners van Poortambacht de vraag of het zo langzamerhand geen tijd wordt dat de gemeente zich eens om de 3500 huidige bewoners van Poortambacht gaat bekommeren! Moeders met kleine kinderen moeten nog steeds paar het Jannewek- ken voor het zuigelingen- en kleuterbureau. Vergaderruimte binnen de wijk bestaat niet. Een ontmoetingscentrum voor de wijkbewoners evenmin. Voor wat betreft wijkactiviteiten zijn er geen mogelijkheden behalve één of twee trapveldjes. In Poortambacht ontbreekt voor dit alles de accommodatie geheel. Nu wordt er op de enige plaats die voor bijzondere bebouwing was gereserveerd in de wijk de bouw gepland van woningen, terwijl voor woningbouw bedoelde kavels om onverklaarbare redenen leeg en dus braakliggend blijven. Ons inziens een schandaal! Wanneer we nagaan dat aan sportaccommodatie en aan watersport accommodatie in de laatste jaren voor f 5.000.000.— door de gemeente is besteed, wat neerkomt op f 515,46 per inwoner, blijkt de gemeente wél oog te hebben voor de belangen van minderheidsgroepen van de bevolking, want het aantal Zierikzeese gebruikers van bovengenoem de accommodaties zal toch schril afsteken bij de 3500 inwoners van Poortambacht. Wanneer lOVo van die 5 miljoen zou worden besteed aan het bouwen van een wijkgebouw annex dienstencentrum voor de wijk Poortambacht op de plaats waar nu de 23 woningen zijn gepland, zou er een gebouw van f 500.000,— kunnen verrijzen. Dat zou een stap zijn in de goede richting van het leefbaarder maken van deze wijk en een heel wat zinvoller besteding van de beschikbare grond. Een wijk volproppen met huizen is geen kunstdoseren en oog hou den voor een leefbare wijk is heel wat moeilijker, getuige de huidige plannen van ons gemeentebestuur. Het is ons ernst met de plannen voor een wijkgebouw in Poortam bacht! Graag willen we reacties en/of andere ideeën over bovenstaande. Leeft de gedachte in de wijk? Graag schriftelijke reacties aan de schrij vers van dit artikel, respectievelijk Steenbank 11 en 7. J. L. Brokke W. Gudde Zierikzee Sonja Remmers uit Haamstede kreeg Bruinisse stil met haar play-back van het bekende nummer Don't cry for me Argentina". Uit Oude Tonge kwam Marleen de Koning. Ze stal de (play-back)show met haar interpretatie van het schone lied van Tineke Schouten ..Swietswietho- neubee". BRUINISSE - De jaarlijkse Play-back wedstrijden in het Dorpshuis van Bru beginnen een volwassen karakter te krijgen. Niet zozeer natuurlijk de leeftijd, want het is en blijft een jeugdevenement, maar wel de kwaliteit van de deelnemers in hun optredens lag op een goed peil. Ook de entourage in het Dorpshuis vrijdagavond leende zich er prima voor, niet in het minst door de enthousiaste discjockey's Jan en Henk van de Disco-groep Free- Recordshop uit Rotterdam, terwijl de deskundige jury, bestaande uit Han Viergever, Luc Ottens en Gré Bruynes zich op een voortreffelijke wijze van zijn taak kweet. Het juryrapport kwam tot stand via een puntenlijst waarbij gelet werd op de synchronisatie, de uitvoe ring, kleding en een algemene in druk. Er werd door de jury (en met de prijzen) onderscheid gemaakt tussen individuele optredens en groepjes. Bij het solo-optreden was het een spannende aangelegenheid tussen Sonja Remmers uit Haamstede en Mirella van de Berge uit Oosterland. Mirella wist uiteindelijk te winnen met slechts een miniem verschil. Drie turven hoog De show van de avond stal echter de 7 jaai oude Marleen de Koning uit Oude Tonge. Met een walk-man op het hoofd, net drie turven hoog, stond ze op het podium en imiteerde Tineke Schouten's ,,Swietswiethoneybee". Bij de passage ,,Ik mag nog steeds niet van m'n moeder aan de pil", lag de zaal plat. Het artiestenbloed kruipt waar het niet gaan kan en al klopte de play-back niet helemaal, het vele jeugdige publiek kon het best waarderen. Ze werd uiteindelijk derde. Vierde bij de solo's werd Cora de Ronde met een vertolking van Donna Summer. Leuk gekleed en met wat danspasjes wist ze het publiek te boeien. De bekende Henny Huisman-ril lingen kwamen pas echt toen de 13-jarige Sonja Remmers uit Haam stede het oekende nummer Don't cry for me Argentina" van July Co vington bracht. Prachtig gekleed in een satijn-witte jurk kwam ze vanuit het donker op en de lichteffecten ac centueerden het vol overgave gezon gen nummer. Jammer alleen dat het geluid van het bandje van mindere kwaliteit was, wat haar misschien wel de eerste plaats kostte. Die eerste plaats ging nu naar Mi rella v. d. Berge uit Oosterland met een prachtige vertolking van .Good bye my love" van Anita Meyer, ook weer een van die hoogtepunten van de avond. Niet alleen leek ze op de zangeres, ook het haar en de bekende wijd-open mond (met inkijk) de han delsmerken van de bekende Neder landse zangeres, waren in haar optre den terug te vinden, terwijl de synchronisatie erg goed was. Hard-rock Gedeelde tweede bij de groepen werden Nico de Herder, Robert de Vries en Edwin Hillebrand uit Scha- rendijke. Ze vertolkten het nummer ,,Out in the Feels" van Gary Moore and Phil Lijnott. Met hun stuk in strumentale hard-rock brachten ze met alternatieve muziekinstrumen ten de zaal in extase. Emmers als trommels, gitaren met vliegertouw, het was een vindingrijk trio. Ook de Bruse meisjes Linda Jon ker en Petra van der Berg eindigden op die gedeelde tweede plaats. Ze vertolkten het gevoelige lied ,,I know him so well" van Barbara Dickson en Aileen Page. Sfeervol ge zeten op een kruk en de spot op hen gericht. Óp een derde plaats in die serie ein digden Janneke Otte, Ellen Roth en Mireille v. d. Zon uit Bru die een super-disco nummer van The Herreys ..Diggie Lee, Diddie Loo" op de plan ken bracht. De synchronisatie kwam niet helemaal uit de verf maar de jongensband" zag er met hun goud kleurige schoenen leuk uit. „Bruse" Dolly Dots Onbetwist eerste bij de groepen werden de Bruse" Dolly Dots, Jani- ta de Ronde, Marianne Ottens, Christine Schot, Iranda Wiebrens, Lydia Schraver en Mirna Geense. Met een medley van DoIIs-nummers had den ze het zich bepaald niet gemakke lijk gemaakt. Het omschakelen van het ene op het andere liedje bracht qua play-back en dans echter geen en kele moeilijkheid voor het goed in gespeelde groepje. Zelfs toen de disc- jockeys enkele andere dan de ingestu deerde liedjes begonnen te draaien improviseerden ze er lustig en goed op los. Knap gebracht en terechte winnaars. De voorzitter van de Stichting Festiviteiten Bruinisse, A. Bal maak te de winnaars bekend en reikte de prijzen uit. Een zeer geslaagd evenement dat volgend jaar nog vervolmaakt zou kunnen worden door ook de motive ring van de jury bij de bekendma king van de prijswinnaars openbaar te maken. ZIERIKZEE - Vervoermiddelen voor het transport van paarden, po ny's, runderen, varkens, schapen, en geiten moeten met ingang van 1 ja nuari 1986 goedgekeurd zijn door de directeur van de Veterinaire Dienst van het ministerie van Landbouw en Visserij. De verantwoordelijkheid voor de veterinaire keuring van veewagens en aanhangwagens is in 1980 overge nomen door de Veterinaire Dienst. Vervoermiddelen voor dit gebruik moesten voldoen aan de inrichtings eisen volgens de Beschikking %Wcg- vervoer Vee en Pluimvee 1980. Voor bezitters van voertuigen die vóór 1980 gekeurd waren gold een over gangstermijn zodat goedkeuringsbe- wijzen geldig bleven. Deze over gangstermijn loopt op 1 januari 1986 af. Eigenaars van een veewagen, aan hangwagen, oplegger of éénassige aanhangwagen (trailer), waarvoor de Rijksdienst voor het Wegverkeer een goedkeuringsbewijs veevervoer had afgegeven, dienen dit vervoermiddel nu voor het einde van dit jaar te laten keuren door keuringsambtenaren van de Rijksdienst voor de Keuring van Vee en Vlees van het ministerie van Landbouw en Visserij. 15 Een heer met twee grote koffers in een voorhistorisch Fordjc reed voor bij en wuifde naar de aristocratische blauwe wagen. Pit wuifde terug. ..Pit!" zei Ella. ..Die man doet natuurlijk in be zems". zei Pit. ..Hij vindt het fijn, dat ik zo'n luidruchtige reclame voor hem maak. Dag meneer! De bezem, de bezem, wat doet men er mee. wat doet men er mee ,.Zog Pit!!'" gilde Ella bijna. Dot hing al slap achterover in de kussens. ..Men veegt er mee. men veegt er mee de vloer, de vloer." krijste Pit. ..Leuk opgewonden lied! De bezem, de bézem ..Pit, als je je mond niet houdt, stap ik uit." dreigde Ella. Haar ogen fon kelden. ..Als je de kip maar hier laat. Nu. weet je wat. ik zal wel binnensmonds wat afdraaien. Ik móét me uitleven. Andere knap ik." Zocht zong Pit - haar stem was van een ongewone lief lijkheid opeens; zodat zelfs Lcnie achterover ging leunen, om niets te missen wat Pit zong: ..Must you really soil away my honey boy Must you go. don't you know When your ship sails down the bay my honey boy I'll be true my honey boy to you Het blecf even stil. nadat Pit gezon gen had. Geruisloos liep de grote wa- door CISSY VAN MARXVELDT gen verder voort. Pit was uitgeraasd nu. Stil zat ze met haar armen om haar knieën. Ze dacht aan haar vader en moeder, die een reis naar de Noor se fjorden maakten. Ze dacht aan Johnnie met zijn blonde kuif en zijn ogen als blauwe meren. Ze dacht aan de grote liefde, die haar van alle kan ten omkoesterde. Ze wist. dat ze dankbaar was en gelukkig. Gelukkig om de zon en de zomer en de blijde lucht en de vogels en om haar heerlij ke. stralende jeugd Op een eenzame weg liet Lcnie de wagen stil staan. ..Hier. bij dat bosje is het ideaal picknicken. Wc zijn er vaak met va der en moeder geweest, weet je wel. Mia?" Ze brachten de lunchmanden achter het bosje. ..Ik zal de tafel wel dekken," zei El- la. ..Heb je daar het tafellaken Lc nie?" ..Zul je de messenleggers vooral op de juiste hoogte plaatsen''" vroeg Pit ..Het hindert me zo .zie je. als ik een fout ontdek." Ella zweeg. Ella is verstandig, dacht Mia. ..Ik heb een honger als een paard." ontdekte Pit. toen de kip, omstuwd door vele heerlijkheden op het glan zende servet prijkte. ..Snij jij dat beest voor. Ella0 Of zal ik het doen?" ..Nee, dat zal ik doen." zei Ella. Dot zei; ..Stel je voor. dat we in een mierennest zitten." ,,Ncc," zei Lcnie. ..mieren zijn hier niet. Dat vonden wij altijd zo prettig, weet je wel Mia, dat hier geen mieren zijn?" ..Ik heb wel eens ee mier opgege ten." zei Pit. .bij een picknick." ..Eng kind." zei Ella. ..Nu ja, niet met opzet natuurlijk. Hij was tussen mijn sandwich gekro pen. Hot is trouwens al drie jaar gele den." zei ze verontschuldigend. Het geluid van een naderbij komen de auto deed Lcnie omzien. Typisch, hier komt anders nooit iemand voorbij." zei /c. De auto hield stil, vlak voor het bosje. Ze keken nu allo vier door de bladeren naar de weg. Een jongeman in een kaki motorpak stapte uit en kroop onder de wagen ..Een defect zeker." zei Mia ..Ja. natuurlijk Drink je koffie eens uit Ella." ..Ook gezellig." vond Dot. ..om op die stoffige weg rond te kruipen ..Hebben jullie al wat van 'Sonnc- wendc' gemerkt0" vroeg Ella. ..Nee. jij0" Lenie vulde Ella's kopje bedachtzaam. ..Och. je hoort de meest fantasti sche verhalen." zei Ella ..Ik heb al gehoord, dat er zes studenten zijn en acht en vier." ..En ik heb gehoord, dat er een oude dame voor de huishouding is en een dove dienstbode." vuurde Pit af (wordt vervolgd) ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaal. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11. Zierikzee; postbus 1. 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551 Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719. 01110-4669. 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 38.70; per jaar f 147.80; losse nummers f 0.75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6.04 Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% BTW

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3