Haventje Flaauwers toneel van fikse brandweeroefening Vuur- en waterfestijn besloot kinderfeest V^0QEL8^>^ DE ZIERIKZEESCHE COURANT De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! j "Zierikzeesche Nieuwsbode" AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Studiebeurs Playback Alle studerenden van achttien tot dertig jaar in De Bruse playbackwedstrijden van de Stich- Los Vast Basketball Tweeduizend enthousiaste bezoekers waren De basketballsport krijgt op Schouwen-Duive- het voortgezet en hoger onderwijs hebben van ting Festiviteiten worden volwassen, zoals het zaterdag getuige van een meer dan uitsteken- land nog steeds niet de erkenning, die ze ver af volgend jaar recht op een studiebeurs. afgelopen weekeinde viel te constateren. (Pag. 2). (Pag. 3). de Los Vast Spektakelshow in Burgh-Haamste- dient. Een gesprek met voorzitter Bob de. (Pag. 4). Noomen. (Pag. 6). MAANDAG 26 AUGUSTUS 1985 142ste jaargang Nr. 23783 i iy 1/ WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wie een meester in zijn vak wil worden, moet zich jong oefenen. Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna f 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. I Ja. ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een I jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik I betaal dus geen f 147,80 doch slechts I 123,16. I I I I Naam I I Adres I I Plaats postcode Er vielen aan boord van de twee schepen gewonden, er moesten dren kelingen uit het water worden gevist en gewonden uit de brandende auto worden verzorgd. De E.H.B.O. had handenvol werk om de realistisch geschminckte en overtuigend spelen de in veiligheid gebrachte slachtof fers te verzorgen. Nadat de toeschouwers de vuur zeeën hadden zien doven, kregen zij zodoende nogal wat griezelig aan doende taferelen te verwerken. Een gecompliceerde oefening dus, die ten gevolge daarvan een forse hoeveelheid brandweermaterieel op de kade van de Flaauwers bracht. De coördinatie werd verzorgd vanuit de regionale verbindingseommandowa- gen. Commandant van het rampter rein was C. Dorreman, ondercom mandant te Scharendijke. Deze werd terzijde gestaan door drie bevelvoer ders met drie verschillende taken: brandmeester B. Louwerse (die met een groep naar de eerstgenoemde boot trok), brandmeester C. P. Hart (de auto's) en P. Berrevoets (de sleep boot). Commandant J. H. van Langeraad, hield - uitgerust met een portofoon - zijn manschappen nauwlettend in de gaten. Hij nam niet daadwerkelijk deel aan de oefening, omdat hij die zelf had opgezet, samen met hoofd brandweerman J. Ludikhuizen uit Vlissingen van de Regionale Brand weer. Het was de bedoeling ook de rijkspolitie bij de oefening te betrek ken, maar door de relatief korte tijd van voorbereiding (drie weken) kon de toch al overbelaste politie op Schouwen-Duiveland daaraan niet voldoen. Van Langeraad kon tevreden zijn over zijn mannen. Regionaal officier Vervolg pagina 2 Advertentie uw Honda-dealer voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 MIDDENSCHOUWEN - Voor het eerst sinds de brand weerkorpsen Kerkwerve en Scharendijke als korps Mid- denschouwen zijn gaan samenwerken onder één com mandant, werd er vrijdagavond een grootscheepse gezamenlijke oefening gehouden. Dat gebeurde in het haventje Flaauwers, waar de paraatheid te land en te wa ter kon worden beproefd. Met medewerking van de E.H.B.O.-afdeling Midden- schouwen, de fa. Snepvangers vaartuigen (reddingboot), Takelbedrijf De Jonge uit Zierikzee, vier sportduikers en achttien man „slachtoffers" kwam in totaal 75 man op de been, gadegeslagen door een groot aantal toeschou wers. Door een ongeluk met een met radio-actief afval beladen auto in de oefening te verwerken, werd - even eens voor de eerste keer - ingespeeld op de nieuwe hulpverleningsorgani satie, waarin de brandweer een cen trale plaats gaat innemen. Deze wordt met ingang van volgend jaar van kracht. De brandweer krijgt dan te maken met gevaarlijke stoffen, omdat de taak van de B.B. wordt overgenomen. De te water geraakte auto met radio-actief afval vormde maar een klein deel van de omvangrijke oefe ning. Deze begon met een ontploffing aan boord van een vaartuig op de Oosterschelde, waarna er brand uit brak op dit schip. Door het snel uitva ren van een sleepboot die te hulp wil de snellen, raakte daarvan de machi nekamer in brand. Een van de duikers neemt een kijkje bij de in het water geraakte auto. Op de kade ging het door die bran den ook fout: de al eerder genoemde auto die te water raakte en een ande re die in brand vloog. Zierikzeese huttendorp weer verleden tijd Een van de slachtoffers wordt behandeld door een brandweerman en een EHBO-ster. De jeugd vond het spelen met de brandweerspuiten nog zeker zo prachtig als het bouwen van het huttendorp. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Verwachting tot dinsdagavond: Minder koel Droog weer en perioden met zon. Later op de dag van het westen uit toenemende bewolking; minimum temperatuur omstreeks 9 graden; middagtemperatuur ongeveer 20 gra den. Matige zuidwestenwind, rond kracht 4. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 30 au gustus: Woensdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 23 graden Windkracht: zuidwest 4 Donderdag: Zonnig Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 26 graden Windkracht: zuidwest 4 Vrijdag: Zonnig Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 16 graden Middagtemp.: 28 graden Windkracht: zuidoost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 27 aug. Zon op 6.43, onder 20.39 Maan op 20.03, onder 2.23 Volle Maan: 30 augustus (10.27) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 27 aug. 1.20 13.55 7.22 20.04 Springtij: 1 september HET WEEKOVERZICHT DE BILT - De dag begint morgen zonnig: een uitloper van een hoge- drukgebied boven Frankrijk pas seert dan ons land. In do loop van de dag dringt de bewolking die hoort bij een depressie die ten noorden van Schotland naar de Noorse kust trekt, van het westen uit het land binnen. Neerslag van betekenis wordt hieruit niet verwacht. De temperatuur komt met circa 20 graden al op een iets ho ger niveau. De zuidwesten wind is over het algemeen matig, kracht 4. Na morgen trekt eerder genoemd hogedrukgebied boven Frankrijk wat naar het noordoosten. Hierdoor draait bij ons de wind geleidelijk naar zuid tot zuidoost en er komt meer zon. De temperatuur stijgt tot bon i. de 25 graden. Kortom wc gaan enkele zomerse dagen tegemoet. ZIERIKZEE - Het zal in de praktijk niet voorkomen dat de vrijwillige brandweer van Zierikzee met veel ple zier optrekjes in brand steekt, onder luide toejuichingen van de bewoners. Onder een overweldigende belangstel ling gebeurde dat vrijdagavond evenwel toch: nadat de Zierikzeese jeugd zich drie volle dagen had vermaakt met het bouwen en bewoonbaar maken van een hutten dorp op het terrein aan de Roggenplaat in de wijk Poort ambacht, juichten de jeugdige bewoners bij elke geslaag de poging om weer een hut in vlammen te laten opgaan. De Rode Haan was één van de be langrijkste medewerkers om de hut- verbranding tot hét hoogtepunt van het drie dagen durende feest te ma ken. Een andere onmisbaar ingre diënt vormde de aanwezigheid van zo'n vijftien leden van het brand weerkorps, die met een aantal stra len aanvankelijk gereed stonden om de brandende hutten te blussen. De jeugd, die massaal de spuiten moest bedienen, kwam evenals ande re jaren snel achter de andere moge lijkheid die een forse waterstraal biedt. En dat is het natspuiten van de andere huttendorpbewoners en de omstanders, die in grote aantallen naar het ,,dorp" waren gekomen. Na een twee uur durend spuit- en blus- festijn waren de hutten echter toch verbrand, veel „bewoners" en toe schouwers drijfnat en kwam een ein de aan de vierde aflevering van dit grootse kinderfeest. De leiding van het Buurt- en Club huiswerk „De Lichtboei" had eerder op de avond gezorgd dat de omvang van het huttendorp werd verkleind door het opeen schuiven van een aan tal hutten. Dat was nodig om te voor komen dat de woningen, die dichtbij het huttendorp stonden, gevaar zou den lopen tijdens de verbranding. Prijswinnaars Nadat woensdag in snel tempo het huttendorp werd opgebouwd, be steedden de bewoners de donderdag ochtend aan schilder- en behang- werk, om zodoende de verschillende hutten bewoonbaar te maken. Na dit karwei, waaruit een groot aantal kin deren bepaald niet vlekkeloos te voorschijn kwam, werden de middag uren besteed aan een paar uurtjes Dramatische Vorming, onder leiding van Nora van Egdom. Hierbij werden steeds groepjes kinderen in de lagere school-leeftijd beziggehouden met to neelspel, zonder daarbij een uit het hoofd geleerd toneelstuk als doel te hebben. Bij het spel vormen muziek, taal, dans en spelen de voornaamste Ver\ uig pag. 7

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1