Dorpshuis en riolering te Kerkwerve in raad Middenschouwen Vrijgezel André van Gilst is verliefd op 'Kevers' I Tie Hof in De Eenhoorn SAMAN BV Vrouw (24) in eigen woning te Zierikzee verkracht ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 23 augustus 1985 Nr. 23782 3 Vergadering woensdag 28 augustus Een schets van de situatie, wanneer in Kerkwerve het nieuwe dorpshuis tegen de gymzaal ,,De Wervezou worden aangebouwd. Burgemeester en wethouders van Middenschouwen geven echter de voorkeur aan de bouw op de plaats van het huidige Verenigingsgebouw. B. en W. geven de voorkeur aan bou wen op de plaats van het Verenigings gebouw. Dat gaat - met gebruikma king van het bestek van Ellemeet 620.000 gulden kosten, inclusief in richting, aanpassing bestrating, par keergelegenheid, stoffering, beplan ting, sloop van het oude verenigingsgebouw en BTW. Bouw aan ,,De Werve" kost 805.000 gulden. Enquête Op verzoek van de gemeenteraad onderzocht het college of het moge lijk zou zijn het nieuwe dorpshuis aan de gymzaal te bouwen. Behalve bouwkundig en financieel onderzoek werd over dit vraagstuk een enquête onder gebruikers en omwonenden ge houden. Er werden 48 formulieren verzonden, waarvan er 34 werden te rugontvangen. Een response van ruim zeventig procent. Van de geën quêteerden waren er 19 voor koppe ling aan De Werve, 12 tegen, terwijl er 3 lieten weten geen voorkeur te heb ben. Globaal kan gezegd worden, schrij ven B. en W. in het raadsvoorstel, dat de positieve reakties over koppeling aan de Werve van de gebruikers af komstig zijn. Over het algemeen zijn de omwo nenden minder enthousiast. Bij kop peling zou het dorpshuis ten westen (schuin achter) de gymzaal komen, terwijl langs de zuidelijke buitenge vel dan een verbindigsgang naar de huidige entree zou moeten worden ge bouwd. Alhoewel het college onderkent, dat door deze samenbouw zowel dorpshuis als gymzaal tot op zekere hoogte aan aantrekkelijkheid win nen, meent het dus de voorkeur te moeten geven aan de Iokatie van het huidige verenigingsgebouw. Tot deze conclusie hebben planog- logische, practische en financiële ar gumenten geleid. De raad wordt daarom gevraagd te kiezen voor nieuwbouw op de plaats van het huidige verenigingsgebouw en een voorbereidingskrediet van 15.000 gulden beschikbaar te stellen. Riolering Kerkwerve Wanneer de raad bijna drie ton be schikbaar stelt voor de aanleg van een bergingsriool in de Zandweg- Verseputseweg, zullen de riole ringsproblemen in die omgeving te Kerkwerve voor negentig procent worden opgeheven. Bij hevige regen val is daar nu sprake van een aan zienlijke water- en stankoverlast. Om die problemen voor honderd procent op te heffen zal ook de Kerk- weg van een bergingsriool moeten worden voorzien. Het was bij hem gelijk liefde op het eerste gezicht, toen hij ruim drie jaar geleden z'n eerste auto kocht, een Volkswagen Kever 1500 uit 1966. Het werd ook z'n grote hobby. Alles doet hij zelf aan de auto's, zowel motorisch als op het gebied van plaatwerk. Al leen in de heel moeilijke gevallen wordt er een vakman bij gehaald. Over het waarom van z'n Keverliefde is André duidelijk: „Met een auto kan het net zo gaan als met een vrouw. Je wordt er verliefd op en dan blijf je er aan hangen. Alleen is een vrouw nog duurder dan een kever", grinnikt de vrijgezel. Rolls Royce André van Giist is lid van de Kever club Zuid-Nederland die in Eindho ven is gevestigd. Het liefst zou hij zien dat er wat meer mensen van Schouwen-Duiveland en Goeree Overflakkee lid zouden worden zodat er meer contacten tussen Keverbezit- ters mogelijk wordt. Contacten die dan weer kunnen lei den tot het uitwisselen van techni sche informatie, het ruilen van on derdelen maar ook om gezamenlijk naar Kever-evenementen te reizen. Het pronkstuk van de Kevers van André is de omgebouwde Kevers 1303 uit 1974. Met een in België gekochte ombouw-kit is de voor- en achter kant veranderd in een Rolls-Roys model Silver Shadow met de kop lampen van een Alfa Romeo. „De Kever is een auto die zich goed het Waterschap Schouwen-Duiveland om aan de Versputseweg een nieuwe zuiveringsinstallatie te bouwen. Hierdoor zal de stroomrichting wijzi gen. Door bij de aanleg van het ber gingsriool Zandweg-Verseputseweg daarmee reeds rekening te houden, worden de grootste problemen voor komen. Kredieten Kredieten worden voorts gevraagd voor het aanbrengen van een toplaag op de gemeenschapsruimte De Put- meet te Scharendijke (ƒ18.000) en de gymzaal De Werve te Kerkwerve (ƒ8.000), voor vervanging van trappen in de gemeentelijke kerktoren te Scharendijke (ƒ2500.-), herbestrating in het zomerterrein Scharendijke 46.000.-), aanleg parkeerplaatsen bij André van Gilst met zijn 'verbouwde' de Putmeet (3 29.000.-), aanpassing ta luds Heuvelsweg 10.000. en voor een nieuwe c.v.-ketel plus isolatie aan de ambtswoning van de burgemees ter (ƒ.10.000) en een vaat wasmachine voor de gemeentesecretarie 3000. Het college stelt verder voor de ijs baan bij het sportveldcncomplex te Scharendijke voor honderd gulden per jaar aan de IJsvereniging te ver huren, de subsidie aan de V. V. V. Scharendijke van 6000 naar 7500 gul den te verhogen en de Natuur- en Vo gelwacht Schouwen-Duiveland een eenmalige subsidie van 250 gulden te geven als bijdrage voor de samenstel ling van een avifauna van Schouwen- Duiveland. Dan staat het vaststellen van de planningslijst nieuwbouw en ver bouw voor de periode 1986 tot en met 1991 op de agenda en voorstellen met betrekking tot de stads- en dorpsver nieuwing Middenschouwen. ZIERIKZEE - Een 24-jarige vrouw uit Zierikzee is woensdagavond in haar woning aan de Wielingenstraat verkracht door een nog onbekende man. Omstreeks negen uur 's avonds keerde de vrouw terug naar huis. Tij dens haar wandeling werd zij gevolgd door een man, vermoedelijk dezelfde die zich later op de avond aan haar zou vergrijpen. De vrouw ging haar woning binnen, maar wilde zich daarna overtuigen of de man nog in de buurt was. Zij opende de voordeur enigszins, waarvan de dader gebruik maakte. Hij drukte de deur verder open en drong de woning binnen, waar op dat moment ook de beide kinderen van het slachtoffer verble ven. Nadat de man het huis weer had verlaten schakelde het slachtoffer de politie in en stelde zij zich onder dok tersbehandeling. De politie vermoedt dat de man zich al langere tijd heeft opgehouden in de omgeving van de Wielin genstraat. Het signalement luidt: om streeks 35 jaar, lengte tussqp 1.70 m en 1.75 m, tenger tot normaal postuur, ruig, ongeschoren uiterlijk, donkerbruin sluik haar tot in de nek met een lok schuin opzij, onregelma tig gebit, hij droeg een donkerkleurig overhemd, een spijkerbroek en had aan een hand twee ringen. Iedereen, die inlichtingen kan verschaffen over de dader of tussen negen en twaalf uur 's avonds iets bijzonders is opge vallen in de omgeving van de Wielin genstraat, wordt verzocht contact op te nemen met de Rijkspolitie te Zie rikzee, tel. 01110-4055. Advertentie VERWARMINGSSERVICE Telefoon 01110-2647-3909 leent voor een eventuele omhouw. Het is een simpele auto waar je veel mee kan doen. In ons land zie je zo iets niet veel, maar in Duitsland en Amerika wordt dat veel meer gedaan en zie je leukste creaties, zoals de bumper-spoiler in Porsche Look of een Pick-Up laadbakje. In De Klomp bij Ede is zelfs een twee-mansbe drijfje dat van gewone Kevers een open cabriolet maakt". Kever. ZIERIKZEE Niet van Beter Wonen Bij het verslag over de voorlichting van directeur Ph. van Doorne van de Woningbouwvereniging Beter Wonen aan de raadsleden van Middenschou wen, hadden wij ter illustratie een fo to geplaatst van in aanbouw zijnde bejaardenwoningen op de hoek 's Heer Arendstraat/Hoge Molenstraat te Zierikzee. Deze worden (toevallig) niet ge bouwd in opdracht van Beter Wonen, maar van de Stichting Gereformeer de Bouwcorporatie te Amersfoort. Appèldienst Traditiegetrouw zullen de christe lijke scholen op Schouwen-Duive land het nieuwe schooljaar 1985-1986 weer beginnen met een gezamenlijke appèldienst. Deze appèldienst zal worden gehouden in de Christelijke Gereformeerde kerk te Zierikzee op woensdag 28 augustus a.s. en begint om 19.30 uur. Alle leerlingen, leer krachten en besturen van het basis- en voortgezet onderwijs zijn bij deze dienst welkom. Uiteraard ook de ou ders en alle verdere belangstellen den. De meditatie wordt dit jaar ver zorgd door ds. B. de Graaf, Chistelijk Gereformeerd predikant te Zierikzee. Het orgel wordt bespeeld door de vas te organist bij deze diensten, Kees Groenleer. Vocale en instrumentale medewerking wordt verleend door Jom-Jom, het interkerkelijk kinder koor uit Zierikzee onder leiding van Jacqueline Geertse en Sfojar, het christelijk Gereformeerde kinder koor onder leiding van Mar v.d. Veer, eveneens uit Zierikzee. De heer W. Hack, voorzitter van de Protestants De Rolls Roys-Kever van André van Gilst trekt veel belangstelling. Voor al veel toeristen blijven staan of ne men een foto. Hij heeft behoorlijk veel vrije tijd om aan z'n auto's te werken. Als motordrijver werkt hij bij de firma Chemgas. Een week aan boord van de gastan kers en een week thuis, een week, waarin hij natuurlijk veel kan knut selen en ombouwen. Ferdinand Por sche, de grondlegger van het ontwerp van de Volkswagen Kever (gestimu leerd door Hilter die ook voor de ge wone man een „volks"wagen wilde) zou raar op z'n neus hebben gekeken als hij de Roll Roys Kever in Bru zag staan. Voor eventuele Kever contacten: Het adres van André van Gilst is; Molenstraat 49 Bruinisse. Telefoon heeft hij nog niet in het huisje dat hij druk aan het verbou wen is. Christelijke Rayonschoolraad opent de dienst. Deze appèldienst is één van de acvi- teiten van de Rayonschoolraad. De Rayonschoolraad is een samenwer kingsverband tussen alle betrokke nen bij het protestants christelijk on derwijs in de regio. Vertegenwoordigers uit alle richtin gen binnen het onderwijs maken deel uit van deze raad. Door middel van deze Rayonschool raad heeft het christelijk onderwijs op Schouwen-Duiveland vertegen woordigingen bij meerdere provin ciale en landelijke instellingen. RENESSE Diefstal fiets De rode racefiets van J. K. uit Re- nesse is vannacht om ongeveer twee uur gestolen. K. had de met een ket- tingslot vergrendelde fiets neergezet voor cafetaria De Zoom. Het merk is onbekend. BRUINISSE Concert Speciaal ten behoeve van de oudere inwoners van Bruinisse verzorgen de muziekkorpsen 'Nu met Hope' en 'Oefening en Uitspanning' een con cert op zaterdag 24 augustus. Het con cert wordt gegeven in de tuin van het bejaardentehuis 'In 't Opper'. Aan vang half acht. Helpt Elkander De Hervormde Vrouwengroep 'Helpt Elkander' komt voor het eerst na de vakantie weer bijeen op dins dag 27 augustus. De vergadering wordt gehouden in het Nederlands Hervormd Verenigingsgebouw. SLUIS Mosselfeesten In Sluis worden op 30 en 31 au gustus en 1 september mosselfeesten gehouden door de plaatselijke mid- denstandsbedrijven. In twintig restaurants in Sluis worden ter gele genheid hiervan mosselen tegen gere duceerde prijs aangeboden. Tussen deze 'echte' mosselen worden gouden en zilveren mosselen verstopt. Diver se evenementen, zoals een antiek markt, muziek van straatmuzikanten en een rommelmarkt omlijsten het gebeuren. Verder strijden krachtpat sers om de trofee voor de sterkste mosselheffer en is er een vis wedstrijd van de visclub Jantje van Sluis. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktle: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 38.70; per jaar 1 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W. MIDDENSCHOUWEN - De bouw van een nieuw dorpshuis in Kerkwerve, ter vervanging van het zo goed als afgeschreven houten Verenigingsgebouw, wordt woensdag 28 augustus onderwerp van gesprek in de raadsvergadering. Burgemeester en wethouders opteren voor een zelfde soort gebouw als het nieuwe goed ogende en practische „Durpsuus" te Ellemeet. _j Hierdoor wordt dan een bergings capaciteit bereikt, die ook is vermeld in het door gedeputeerde staten goed gekeurde rioleringsstructuurplan voor Middenschouwen. In de keuze van het college om een zo goed en efficiënt mogelijke oplos sing voor het probleem te vinden, heeft ook meegespeeld het plan van Als locatie voor het nieuwe Dorps huis in Kerkwerve zijn al in een eer der stadium twee mogelijkheden ge noemd. Het zou kunnen worden gebouwd op de plaats van het huidige vereni gingsgebouw en het kan eventueel te gen de in de nabijheid liggende gym zaal De Werve worden aangebouwd. Bruenaar zoekt leden voor Keverclub BRUINISSE - „De Volkswagen Kever wordt niet meer geïmporteerd". Dit krantenartikel van begin deze week bracht wel reacties teweeg onder de vele Keverbezitters- en liefhebbers maar niemand raakte in paniek. Er zijn nog wel voorraden beschikbaar voor 25 jaar volgens ken ners. Eén van die kenners is de 23-jarige André van Gilst uit Bruinisse, maar liefst in het bezit van drie Kevers. 'f i t ZIERIKZEE - In expositieruimte De Eenhoorn aan het Havenpark in Zierikzee is een tentoonstelling van portretten en schilderijen van Tie Hof (foto). De tentoonstelling is tot en met 31 augustus dagelijks - met uitzondering van de zondag - geopend van elf uur 's morgens tot vijf uur 's middags.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3