Nieuwe een ton Uitdiepen gaat bijna Haven kosten i ®Ds (s&suww 01110-3163 Zierikzee Kreeftstraat 36 Koperklanken afsluiting zomeravondconeerten in Hervormde kerk Renesse DE ZIERIKZEESCHE COURANT Auto uit de bocht gevlogen AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer Wijjfcverhuizen Uw mcuh v lUMi De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! "Zierikzeesche Nieuwsbode" >s v C. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Gasleverancier Kever-club Duiken Meer bewegen De vuilstortplaats Midden-Zeeland wordt André van Gilst uit Bruinisse wil graag meer Noordhoek Diving Company heeft zich terdege In september starten weer duizenden ouderen gasleverancier voor de conventionele centrale Schouwen-Duivelandse leden voor de Kever- voorbereid op de toekomst. Het bedrijf is al ja- in Zeeland met activiteiten in het kader van in Borssele. In 1987 levert de belt 15 miljoen m3 club Zuid-Nederland. Hij vertelt waarom. (Pag. ren bij de Oosterscheldewerken betrokken, 'Meer Bewegen voor Ouderen', gas. (Pag. 2). 3). maar dan(Pag. 4). (Pag. 6). VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1985 142ste jaargang Nr. 23782 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Raadgeven is als kussen: het kost niets en is prettig. H. W. Shaw iNationalé en AMSTERDAM - Het bezoek aan Zuid-Afrika door burgemeester Van Thijn van Amsterdam en vijf jonge ren van de Franse jongerenorganisa tie ,,SOS Racisme" gaat niet door. RENESSE - Vlakbij Renesse heeft zich vanochtend om omstreeks zes uur een eenzijdig ongeluk voorge daan. Automobilist S. van M. uit Eindhoven vloog op de Stoofweg uit de bocht. In verband met alcoholgebruik is de automobilist een bloedproef afge nomen. Proces-verbaal wordt opge maakt. M. werd met lichte verwon dingen naar het Zweedse Rodekruis ziekenhuis vervoerd, waar hij nog steeds verblijft. De auto liep behoor lijke schade op. Advertentie uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 £^71 b.g.g. 1585 of 1385 1*J internationale verhuizingen Emigratieverpakkingen Opslag'boed.elg Overzeese verhuizingen Verwachting tot zaterdagavond: Enige tijd regen Veel bewolking en enige tijd regen, mogelijk ook onweer. Later op de dag van het westen uit enkele opklarin gen. Minimumtemperatuur om streeks 14 graden, maximumtempe ratuur ongeveer 19 graden. Wind uit zuidwest, boven land matig of vrij krachtig, langs de kust en op het IJs- selmeer krachtig of hard. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 27 aug.: Zondag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: zuidwest 5 Maandag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: west 3 Dinsdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 24 aug. Zon op 6.39, onder 20.45 Maan op 17.13, onder 25 aug. Zon op 06.41, onder 20.43 Maan op 18.33 onder 0.19 26 aug. Zon op 06.42. onder 20.41 Maan op 19.16, onder 01.14 Volle Maan: 30 aug. (10.27) HOOG- EN LAAG WATER In het gedeelte van de Nieuwe Haven tussen de nieuwe passantensteiger en 't Luitje moet tweeduizend kubieke meter vaste grond worden verwijderd om vaargeul en zate op de vereiste diepte te krijgen. Maandag in raadsvergadering ZIERIKZEE - De Nieuwe Haven zal tussen de nieuwe passantensteiger en 't Luitje en op diverse andere plaat sen moeten worden uitgediept. Peilingen hebben uitge wezen dat alleen al uit eerstgenoemd gedeelte ongeveer tweeduizend kubieke meter vaste grond moet worden verwijderd om zate en vaargeul op vereiste diepte te krijgen. Zierikzee 24 aug. 25 aug. 26 aug. Hoogwater Laag water 9.36 22.08 3.12 15.43 10.58 23.41 4.27 17.06 12.33 5.55 18.40 Voor dit werk zal ongeveer 90.000 gulden nodig zijn. De gemeente Zie rikzee reserveerde voor deze werk zaamheden een bedrag van 75.000 gulden. Maandagavond 26 augustus is er raadsvergadering en wordt de raad gevraagd dit bedrag beschik baar te stellen. De overige 15.000 gul den komen ten laste van de kosten- plaats „Handels- en Jachthaven". De commissie publieke werken heeft tijdens een besloten vergade ring in juli reeds met dit voorstel in gestemd. De gemeenteraad wordt maandag avond tevens gevraagd 45.000 gulden beschikbaar te stellen voor herstel van het dak van de Concertzaal. Voor verbetering van het rioolstel sel in Kinderstraat, Zevengetij- destraat en Hofferstraat (fase V van het dit herstelplan in de binnenstad) is 40.500 gulden nodig. Voor uitbrei ding van het parkeerterrein aan de Baden Powellweg, onderdeel van het reconstructie- en saneringsplan bin nenstad, wordt de raad gevraagd 40.000 gulden uit te trekken om het schoolgebouw van de Nutskleuter- school te kunnen aankopen. Een aanvullend krediet van ruim 33.000 gulden is nodig voor verbouw van de Theo Thijssenschool om de af deling practisehe vorming van de Beatrixschool te kunnen onderbren gen. Amateurtoneel B. en W. willen de vereniging Ama teur Comedie Zierikzee een startsub sidie geven van 500 gulden en vraagt de raad daarmee in te stemmen. De aankoop van een in 1977 uit het stadhuis ontvreemd paneel van Lau rens Jacobsz. de Witte, zal - zoals wij al eerder meldden - 3500 gulden kos ten. Met de aanschaf van apparatuur voor invoering van informatica- onderwijs op de zes basisscholen is een kleine 50.000 gulden gemoeid. De commissie onderwijs adviseerde po sitief over deze uitgave. Bejaardengeschikte woningen Om dertien huurwoningen ge schikt te maken voor bewoning door bejaarden wil het college per woning 2000 gulden beschikbaar stellen aan de woningbouwvereniging Beter Wo nen. Hoewel de gemeente daartoe niet verplicht is, adviseert het college de raad dit wel te doen omdat de aan- vangshuur van deze woningen dan la ger uitvalt. Het gaat om elf bejaar denwoningen aan de Schouwenbank en twee aan de Lange Sint Janstraat. Standplaatsen- ventverordening Na een uitspraak van de Raad van State is komen vast te staan dat de Vent- en standplaatsenverordening Zierikzee in strijd is met de wet. Het college wil deze verordening intrek ken en vraagt de raad daarmee over eenkomstig het advies van de com missie middenstand akkoord te gaan. Een beleidsnotitie over een nieuwe verordening is reeds gemaakt. Een andere voorstel betreft de vast stelling van een voorbereidings- besluit, waardoor een verenigingsge bouw aan de Gasthuiskerk kan worden gebouwd, door de Stichting Hervormd Verenigingsgebouw. Laatste agendapunt betreft de vast stelling planningslijsten nieuwbouw, verbouw en verbetering van wonin gen voor de periode 1986 tot en met 1990. Springtij: 1 september Temperatuur zeewater voor Schouwse kust: 17.0°C. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Dit weekeinde zit er nog geen weersverbetering in. Er vallen talrijke regen- en onweersbuien en de temperatuur ligt op een niveau dat te laag is voor de tijd van het jaar. Dit onbestendig weer hangt samen met een Oceaandepressie die over Schotland naar Noorwegen trekt Een bijbehorende wolkenzone trekt zaterdag met regen en onweer over het land naar het oosten. De wind trekt aan tot matig of vrij krachtig, aan de kust en op het IJsseïmeer zelfs tot krachtig of hard. Later op de dag kunnen er van het westen uit enkele opklaringen het land binnendrijven, maar zondag zal blijken dat deze worden afgewisseld door regen- en onweersbuien. De maximumtempe ratuur ligt dan rond 18 graden, dat is nog weer een graadje lager dan zater dagmiddag. Maandag duurt het vrij koele en wisselvallige weer nog voort, maar daarna gaat een hogedrukgebied bo ven de Atlantische Oceaan zijn in vloed in onze richting uitbreiden. Advertentie Per „Van Oeveren" touringcar 6 dg. Denemarken, vertrek 2 sept, reissom f 860,- p.p. 10 dg. Wenen/Wienerwald, vertr. 7 okt. reissom f 1.095.- p.p. Vraagt programma! Informatie opgave: REISBURO APPELMARKT 21 ZIERIKZEE-TEL 01110-5036 vort oeveren reizen Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna f 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. C- j Ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik betaal dus geen f 147,80 doch slechts f 123,16 Naam Adres Plaats postcode Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Advertentie RENESSE - De reeks zomeravondconcerten, welke de ze zomer in de Hervormde kerk te Renesse werd gehou den, is woensdagavond afgesloten met Koperklanken. Dit programma werd verzorgd door brassband Brass '79 uit Rotterdam. De negen man sterke band stond onder leiding van Fokke Palstra. De musici brachten een pro gramma met muziek uit de zestiende eeuw tot en met he den. Het programma werd ingeleid en toegelicht door J. H. Blom. De be langstelling was matig. Mooi Brass '79 opende het gevarieerde programma met de Sonate Pian e for te van Giovanni Gabrieli. Gelijk al bij dit eerste nummer werd duidelijk hoe mooi de klanken van koper in de Renesser kerk klinken. Via o.a. varia ties op een thema van Mozart en een Tarentella van Mendelssohn kwam de band terecht bij de moderne muziek. Opvallend waren de hoornsolo van Harry Boer in „If" van David Coates en de bugelsolo van Gerrit van der Meer in „The shadows of your smile" van Paul Webster. Het programma werd afgesloten met de mars „Faith- full follower" van Stanley Ditmer. Na een enthousiast applaus volgde nog een toegift. Dirigent Fokke Palstra werd beloond met een boeket bloemen. Bij een terugblik op de reeks van zes zomeravondconcerten moet, tot teleurstelling van de organisatoren, worden geconcludeerd dat alleen de eerste avond Renesse Ouverture echt goed werd bezocht. De belangstelling voor alle andere vijf avonden viel te gen. Brass '79 verzorgde een afwisselend concert in de Hervormde kerk te Renes se. 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1