stukken n Vierde tennistoernooi op recreatiepark 't Lapje werd 'n doorslaand succes NOODCWKLIi: DCUKRtlDIJ TOTO Blijdorp- bewoners dure kostgangers Hans Keuls overleden Het tennistoernooi mag zich inmid dels verheugen in een grote be langstelling. De meeste spelers en speelsters hebben het gebeuren in middels opgenomen in hun vakantie programma. De partijen werden op tijd afgewerkt. Per partij kregen de deelnemers drie kwartier om elkaar te bekampen. Na verlies konden zij alsnog actief blijven, doordat er ook een verliezerstoernooi was. Na twee dagen spannende strijd en slechts een geringe vertraging door toedoen van Pluvius konden de orga nisatoren Rob Oorschot, Hans Borg- houts en de familie Dijkman de win naars huldigen. Voor iedereen was er overigens een herinnering. In het herendubbelspel ging de overwinning naar het koppel Jan ZIERIKZEE - 'Een zwaluw maakt nog geen zomer' is een algemeen gebezigd gezegde. Bij PSV verscheen de zwaluw zelfs in het formaat van een 'Kraay' en nog blijkt het geen garantie te zijn. De Eindhovense miljoenenploeg ging bij het veel minder kapitaalkrachtige FC Den Bosch op een niet mis te verstane manier onderuit (2-0) en is voorlopig niet meer dan een middenmoter in de landelijke voetbal-eredivisie. Door de zege op de Eindhovenaren is FC Den Bosch met Feyenoord met een koploper. In theorie kan ook Ajax nog naastzij komen, maar dan moet de Cruyff-equipe eerst nog winnen van MVV. Feyenoord won in de eigen Kuip in een alleszins acceptabel optreden met 5-1 van debutant Heracles, maar de Rotterdamse ploeg is voorlopig het nieuwe troetel kind La Ling voor enkele weken kwijt vanwege een blessure. VVV en FC Haarlem zijn als enige na twee ronden nog puntloos. Het dure PSV werkte ook de tweede competitieronde zonder een centje zelfvertrouwen af. Tb- gen Haarlem had dat nog geen ge volgen, het duel tegen FC Den Bosch leverde de Eindhovenaren de eerste nederlaag op. De forma tie van trainer Rinus Israël kroon de zich voorlopig tot de verrassing van het nog prille seizoen door met 2-0 te winnen. De Eindhoven- se voetballers handelden al even radeloos als de technische leiding. Reker en Kraay probeerden Gullit maar eens als centrumspits, om dat MacDonald licht geblesseerd zou zijn. Het experiment mislukte hopeloos, want Gullit kwam er te gen voorstopper Adriaanse niet aan te pas. Na een flinke schop van de PSV-er, moest de Bossche verdediger het veld diep in de tweede helft verlaten. Trainer Is raël zag met genoegen hoe zijn mannen de machinerie van het angstige PSV saboteerden. Twee debuterende eredivisie clubs hebben het als nieuw geaffi cheerde Feyenoord niet kunnen stoppen. Tijdens de seizoenouver ture in de Kuip stuurde de kampi oenskandidaat nummer drie Heracles met 5-1 weg, nadat drie dagen eerder WV met 0-1 was ver slagen. Dat betekent overigens niet, dat de facelift van trainer Ab Fafié geslaagd is. De Rotterdamse oefenmeester kondigde voor aan vang van de competitie sierlijk voetbal aan, maar daar kwam me de door het stevige verzet van de Heraclieden zeker voor rust wei nig van terecht. FC Twente is de competitie niet alleen gestart zonder Sanchez Tor res, maar ook zonder creativiteit. Excelsior, sinds jaar en dag lastig voor de Enschedese ploeg, hield aan zijn eerste uitwedstrijd een punt over (1-1) en temperde meteen de grote illusies van de Tukkers. Wie geen lijn in zijn aanvallen kan brengen hoeft niet aan een hoge positie te denken. Trainers heb ben wel eens geluk, dat een wissel perfect uitvalt. Nol de Ruiter was woensdagavond met zijn verande ringen in het team van FC Utrecht meer dan gelukkig. Na een uur uiterst matig voetbal tegen WV, bracht hij met Van der Hooft en Rietveld twee verse aanvallers in. Hun voorgangers, Van der Linden en Van Loen, hadden tot die tijd net als de rest van het team voor namelijk gefaald. Vooral het in brengen van Van der Hooft pakte goed uit. Hij bracht eindelijk wat vaart en agressie in het spel. Twee goede momenten van de nieuwe linksbuiten leverden prompt twee doelpunten op (2-0), waarmee VVV andermaal geklopt was. Go Ahead revancheerde zich voor eigen publiek voor de neder laag bij Heracles. In de Adelaars horst werd 'koploper' Roda JC overtuigend met 3-1 verslagen. De Eagles kregen daarmee de belo ning voor een grote strijdlust. Ro da JC, mentaal gesteund door de 6-1 zege op NEC, nam in Deventer het initiatief, maar moest dat na een kwartier weer uit handen ge ven, toen Go Ahead Eagles het rit me en de combinaties had gevon den. Trainer Sandor Popovic en het elftal van NEC verlieten na de 1-0 overwinning op Sparta met een staande ovatie het speelveld. De circa 5200 aanwezigen in De Gof- fert zagen een leuke en spannende wedstrijd, waarin NEC aantoonde een aanwinst voor de eredivisie te zijn. De dalende lijn, die Fortuna Sit- tard afgelopen zaterdag in de der by tegen MW in de tweede helft inzette, werd in de thuiswedstrijd tegen AZ '67 gewoon doorgetrok ken. Angstig en zonder geloof in eigen kunnen speelde de ploeg een miserabele partij en mocht achter af de handen dichtknijpen, dat de schade beperkt bleef tot het ver lies van een punt (1-1). AZ '67 was in het geheel niet aangeslagen door de zware thuisnederlaag te gen FC Den Bosch en startte erg aanvallend. De ploeg trok zich niets aan van de reputatie, die de Limburgers op eigen veld hebben opgebouwd. Pas nadat de Alk- maarse ploeg naastzij was geko men paste Fortuna-trainer Jacobs twee wissels toe, maar toen be perkte AZ '67 zich louter tot het vasthouden van het ene punt, waardoor er geen bressen meer geslagen konden worden. De uitslagen uit de tweede ronde: Eredivisie: FC Twente-Excelsior 1-1; Fortu na SC-AZ '67 1-1; FC Den Bosch- PSV 2-0; Haarlem-FC Groningen 0-3; FC Utrccht-FC VVV 2-0; Feyenoord-Heracles 5-1; Go Ahead Eagles-Roda JC 3-1; NEC-Sparta 1-0. Eerste divisie: FC Den Haag-RBC 2-0; PEC Zwolle-DS '79 5-1; SC Cambuur- Vitessc 2-1; Willem II-Tblstar 0-2; Helmond Sport-RKC 1-0; Eindhoven-Hcerenveen 3-0; Vcendam-De Graafschap 2-2; Volendam-SVV 4-1; Wageningen- NAC 2-0. FC Twente-Excelsior X Fortuna Sittard-AZ'67 X Den Bosch-PSV X Haarlem-Groningen X FC Utrecht-VVV X Feyenoord-Heracles X GA Eagles-Roda JC X NEC-Sparta X PEC Zwolle-RBC X Helmond Sp.-RKC X Eindhoven-Heerenveen X Wageningen-NAC X De deelnemers aan het tennistoernooi op 't Lapje maakten soms wel heel vreemde capriolen, zoals op bijgaande foto te zien was. Links in de dug-out park-eigenaar Riyii Dijkman. BURGH-HAAMSTEDE - Op de tennisbanen van recreatiepark 't Lapje in Burgh-Haamstede werd voor de vierde keer het jaarlijkse tennistoernooi af gewerkt, waarbij werd gespeeld door herendübbels en mixeddubbels. Dit keer werd er deelgenomen door 54 spelers en speelsters, die een gezellige tweetal dagen beleefden, ondanks de soms neergutsende regen. Hyllema en Joop Brouwer. In het ge- mengddubbelspel werden Marjolein en Joop Brouwer winnaars. In het verliezerstoernooi pakten Gerard Kruithof en Rob Blom de zege in het herendubbelspel, terwijl Madeion Pi laar en Hans Berghouts de winst pak ten in het mixedgebeuren. Na afloop voerde Joop Brouwer nog het woord, waarbij hij de deelnemers en de orga nisatie prees voor hun medewerking en inzet. DEN HAAG - Het volume van de in dustriële produktie is in juni ten op zichte van mei met 3,5 procent geste gen. Dit is het hoogste groeicijfer sinds juli 1983. DEN HAAG - Kijkers en luiste raars in het verzorgingsgebied van de zender Lopik kunnen de komende weken op sommige plaatsen te ma ken krijgen met wat storing op televi sie (Nederland 1) en radio (FM), door dat de PTT de endantennes van het zendstation gaat schilderen. Hier voor is het nodig steeds delen van zendantennes uit te schakelen. De PTT heeft dit donderdag meegedeeld. SCHIPHOL - De gemeente Haar lemmermeer houdt vast aan het draaien met 12 graden in (noords- westelijke richting van de vierde baan van Schiphol. Het besluit van de regering - begin juni - om de Zwa- nenburgbaan te laten zoals die is, wordt afgewezen, aldus donderdag een bekendmaking van b. en w. De luchthaven Schiphol ligt op het grondgebied van Haarlemmermeer. ROTTERDAM - De Rotterdamse diergaarde Blijdorp heeft in het eer ste officiële jaarverslag - over 1984 een indrukwekkende inkooplijst ge publiceerd van de voedselmagazij- nen van de diergaarde. Zo werden voor het dierenbestand het afgelopen jaar 13.000 broden (ach ter elkaar gelegd goed voor de lengte van de dagelijkse files bij de Briene- noordbrug), 200.000 kuikens, 100.000 wilgetakken, 75.000 kroppen sla, 100.000 bananen, 150.000 appels en 400.000 wortelen aangeschaft. Niet minder indrukwekkend zijn de 160.000 kilo hooi, 120.000 kilo vlees, 116.000 kilo brokken en 200 kilo meel- wormen. Voor de voeding van de dieren werd in 1984 door de Rotterdamse dier gaarde circa 840.000 gulden uitgege ven, ongeveer 6 procent van de totale exploitatiekosten. ZANDVOORT - De schrijver Hans Keuls is zondag overleden. Hij was al drie maanden ziek, aldus familie. Hans Keuls is 74 jaar geworden. Hij woonde de laatste jaren in Zand- voort. Mr. Hans Agathus Keuls was advo caat, net als zijn vader de dichter Henricus Keuls. Hij schreef een reeks toneelstukken, zoals het uit 1959 da terende „Het paard van potter", en het in 1969 op het forum romanum be kroonde „Confrontatie". Zijn groot ste bekendheid kreeg Hans Keuls als scenarioschrijver van onder meer de door de TROS-televisie uitgezonden series als Centraal Station, De Fa briek en Herenstraat 10. De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen 3tukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de nhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge- :onden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van Je redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. Plichtsverzuim Het was stil rond de rolemmer, tot dat 'n mevrouw uit Nieuwerkerk 'n proteststuk schreef, waarvan ik de inhoud volledig onderschrijf. Nie mand op Schouwen-Duiveland heeft om 'n rolemmer gevraagd; men is er om practische redenen zelfs vierkant tegen. Desondanks meldt het bestuur van de Reinigingsdienst dat het er niet over denkt om het plan dat ding in te voeren, te laten vallen! De macht van dit mysterieuze ge zelschap schijnt zó groot te zijn, dat zelfs de voorzitter van de Zierikzeese gemeenteraad (de hoogste macht in de gemeente) verzucht dat het verve lend is, maar dat er niets aan te doen is. Dit laatste nu bestrijd ik. De ..vroede" mannen en vrouwen zijn op hun zetel gezet om de belangen van de burgers te behartigen en te verde digen. Mijn vraag is. of zij dit verge ten zijn, of hebben ze nog vakantie? Als gezagsgetrouw burger zou men rebels worden. J. Th. Brouwer. Zierikzee Adiyerteniie voor zakelijk en prii/è drukwerk smidsweg noord wel Ie tel.01116-2459 't Vischslop - Visstraete... „Wat 'r is, was t'r a lank a, in wat 'r wéze za, is t'r a lank a geweest!" zei Prediker. J'ei z'oak a gezie zeker, die twêê ardstêêne paelet- jes, boven an de Visstraete! Vanwege d'ongewoonte, zou j'r tegenop loape. Noe is t'r toch 'n bitje „nieuws onder de zonne". Jaeren geleeje stonge d'r oak paeletjes, zöwè bove-, as onderan; die waere van out, witgeschilderd, as de mêêrpaelen an de kaoie, ma nie zö dikke natuurlijk; belange nae nie. 't Vischslop ad dan oak 'n êêl andere „uutstrae- ling" - zö zégge ze dat tegenwoordig - as de Visstraete van noe. Om 't ma bie 't out te ouwen: onderan, ston ge 'n stik of wat leilinden. Die stonge zö ma mooi te wezen vö 't tabakswienkeltje van juffrouw Potappel. A je goete maotjes was, moch je, bóve uut 't raem kie- ke, in 't nisje, waerin 'n koppeltje duufjes nistelde....! zöma, 'n klein stil wondertje, belicht, deu vlekjes zonnelicht, dat deu de lichtgroene blaeretjes bibber de. Bovenan 't straetje: 'n ouwe muure, die tegen vier boamen anleunde, vier boamen, zöma, 'n groen opon thoud, tussen de grauwe gevels... Op 'n stoepje, 'n klein meisje, dat mït d'r poppe speelde... 'n Vlucht mit duuven, die de stilte verdiepte, op 'n gewone deu de weekse dag.... Je mocht 'r allêên ma loape, dat is t'r, tot op de dag van vandaege, nog geldig. Wat die paeletjes, toentertied, moste tegenouwe, èb 'k nooit goed begrépe. Oóguut 'n koesse, 'n vracht- rieër, de tramwaegen... Noe, dat gieng omae zö gezae- pig, dat g'n méns z'n leven d'r an kon waege. Ma, jah, 't was 'n êêl andere tied. Ma, 't veranderde vrie gauw. D'r kwam stoom achter deu d'n oorlog. De techniek won steeds meer terrein, in kiek, op 'n kêêr waere de oute paeletjes - stae in de wegs - verdwéne. Zö lang- zaemerand was „de bêêr los"! De „uutstraeling" ging mit z'n tied mee. De linden verdwéne, de boamen bo venan, de muure was uutgeleund, in wier rechtove- rènde gezet, de nieuwe tied rausde 't Vischslop bin nen: 't Is 'n Visstraete geworre! Naest de fietsen, rauze brommers d'r deu, in je nie opzie gaet, wordt 'r flienk gebéid, zonder êênig recht, want: je mag 'r, nog steeds, allêên mè loape! Noe wil Arjaon nie aol te prékerig gae doe, wat zö'n braven Endrik is, in was 'n, noe oak wi nie! Ie ei t'r oak deu gefietst, in „gebromd". Ma, dat mot je toege ve, 't is 'n stik drukker geworre, zeker in de zomer, in vö 'n moeder mit 'n kinderwaegen geldt dan wé 't liedje: Vluchte kan nie mêêr....! De mêêste trammelant géve, in „de kleine uurtjes", de auto's. Toen d'r lest êêne bekant 'n uus binnenréé - die ad vast g'n kaernemèllek achter z'n kraege - was de maete vol. Toen verscheene opnieuw, bovenan, de paeletjes, noe van ardstêên. As t'r nog 's 'n stuk of wat, in de late uurtjes, de Visstraete „néme", dan is 't wé: „pööt op de rem" in: „de weg terug"! Dat laoste kost wè's moeite! Je krieg dan, tussen de pluumen, 't idee, of je in de buurte van 'n slipschoole woont.... 'k Za, vö de goeie naem van de bode, de commando's ma nie naevertèlle....! 't Is in de zomer wé 'n êêl andere waereld geworre in de Visstraete. M'n lieke wé 'n uutgeóngerd volk! Likkend, zuugend in knauwend, kommem d'r onder- de an m'n deure verbie, van aollerlei nationalitei ten... De duuven bin verdweene....! Noe duuke de mêêuwen nae benee! 'k Dienke wé 's bie m'n eige: „Oe za 't 'r omae uutzie, as de paeletjes blienkende kopjes èbbe van de kinderklauwtjes, die d'r deu de jaeren ééne, aesjesóver over zulle doen?" Oewèl...! Dat kan wé 's êêl lang duure! De schoole in de Nieuwe Böögerdstraete is weg; 't snoepwienkeltje van 't Vischslop is weg...! Eêr die blienke.... dan is Arjaon a lank „de poorte uutgedró- ge", dienk t'n. M'n binnen van out op ardstêên overge gane! Allêên, wat de paeletjes betreft!? Dae komme m'n pas achter, as m'n d'r tegen an klappe, as je begriept wa'k bedoele ARJAON Vrijdag 23 augustus Nederland 1 09.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 uur Skoalle teleboard: Wetter is libben (5/6), herh. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.30 uur Grote wereldrivieren, En gelse filmreportage over de grote ri vieren in verschillende delen van de wereld. Afl. 1: De Zaïre. 16.30 uur NCRV-Jeugd-Matinee, met: 16.30 De hebberige kangeroe, Bul gaarse animatiefilm; 16.38 Een ge- vaarlike zoekactie, jeugdfilm naar het boek van Lonzo Anderson. In het mooie maar woeste landschap van IJsland gaan Gumi en zijn zusje An nie op. zoek naar drie zoekgeraakte schapen.. 17.05 uur Vrouwtje Theelepel, teken filmserie. 17.30 uur Journaal 17.40 uur De Carsons, Australische serie. Godfrey en Sir Humphrey vin den een Amerikaanse maatschappij bereid om „hun" film mee te produ ceren. 19.00 uur Kerkepad '85. Route 11: Friesland. 19.25 uur Woody Woodpecker, teken film. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Nederland Kikkerland, spelprogramma. Presentatie: Dick Passchier en Frank Masmeijer. 20.28 uur Hier en Nu, actualiteitenru briek. 21.55 uur Dertien persoonlijke ont moetingen, zomermeditatie. 22.05 uur Hill street Blues, Ameri kaanse politieserie. LaRue heeft de vliegtickets naar Las Vegas met een valse cheque betaald en de reisagent blokkeert de terugvlucht. Fabian, de pleegzoon van Lucy, ziet z'n verslaag- de moeder in de rechtzaal. 22.50 uur Cheers, Amerikaanse comedy-serie. Nick de ex-man van Carla, komt met zijn nieuwe echtge note langs in Cheers. Hij wil één van Carla's kinderen onder zijn hoede ne men. Carla weigert eerst, maar gaat vervolgens door de knieën. 23.20 uur Journaal 23.25 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 23.30 uurStudio Sport. Wielrennen: Samenvatting van de Wereldkam pioenschappen op de baan in Venetië. Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.40 uur Sesamstraat 19.00 uur Journaal 19.12 uur Niels Holgersson, teken filmserie. Afl. 42: Finn-Marlin. 19.39 uur California Suite, Ameri kaanse speelfim uit 1978 naar het to neelstuk van Neil Simon. Regie: Her- bert Ross. De actrice Dianna Barry is in het Beverly Hills Hotel in Los An geles omdat ze waarschijnlijk een Oscar krijgt als beste actrice. Zij maakt kennis met enkele andere gas ten in het wereldberoemde hotel. 21.19 uur De onderste steen: Henk van Randwijk. Portret van Hans Ja cobs over het opstandige leven van Henk van Randwijk, als hoofdredac teur van het illegale Vrij Nederland. Eén van de grootse figuren van de on dergrondse pers. 22.09 uur Alles is vol, korte film over glorie en einde van een oud hotel in het hart van de Canadese stad Van couver. 22.30 uur Journaal 22.45 uur De zee van geloof. Afl. 1: Het mechanistische heelal. Dr. Don Cupitt, de „vader van de moderne we tenschap" begint een reis langs de veranderingen die in 400 jaar ons le ven en de wereld een ander aanzien gaven. 23.33 uur Bericht van de Wilde Gan zen. 23.35 uur Licht in het donker, Ameri kaanse speelfilm uit 1962. Het levens verhaal van de schrijfster Helen Kei ler die als baby blind en doof werd. Als ze acht jaar oud is, krijgt ze een lerares die onvermoeibaar probeert Helen de weg naar de buitenwereld te wijzen. BRT 1 17.55 uur Journaal 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. Afl. 9 (herh) 18.05 uur Tom en Tina, kleuterpro gramma. Afl.: Neen. 18.10 uur Klein, klein kleuterje. Afl. 14: Peter en Robbie, (herh). Presenta tie: Francis Verdoodt. 18.25 Juke Box 18.30 uur Star Trek, Amerikaanse science-fictionserie over de belevenis sen van de USS Enteiprise. Afl.: Brood en spelen. Met: William Shat- ner, Leonard Nimoy, e.a. De beman ning van de Enterprise landt op een planeet die geheel in de oude Ro meinse sfeer leeft. 19.20 uur Programma van de Vlaams- Nationale Omroepstichting, uitzen ding door derden. 19.40 uur Mededelingen en Van avond. 19.45 uur Journaal 20.10 uur Weerbericht 20.15 uur De Hellekroeg, Amerikaan se speelfilm uit 1978 van Sylvester Stallone. Met: Sylvester Stallone, Lee Canalito, Armand Assante, e.a. (Ori ginele versie met Nederlandse onder titeling). Een vreemdeling die het stadje Lago passeert, helpt de inwo ners zich te beschermen tegen drie bandieten. Hij houdt er wel geweld dadige methodes op na. 21.50 uur Filmportret: Hulde aan Ge ne Kelly. In maart 1985 kreeg Gene Kelly de „Life Achivement Award" voor zijn hele werk en zijn bijdrage aan de Amerikaanse film. Een ver slag van de uitreiking. Gastvrouw: Shirley MacLaine. M.m.v. o.a. Fred Astaire, Cyd Charisse, Debbie Rey nolds, Mikhael Baryshnikov, Leslie Caron, Kathryn Grayson, Olivia Newton-John, James Stewart, ea. 23.00 uur Journaal 23.15 uur Wereldkampioenschappen wielrennen op de baan te Bassano. Samenvattende reportage. Commen taar: Mark Stassijns. (Eurovisie - Ita liaanse televisie). 24.00 uur Coda: De mol, van Christi ne d'Haen. BRT 2 19.55 uur Atletiek, rechtstreeks re portage van de Internationale Atle tiekontmoeting te Zurich. Commen taar: Ivan Sonck en Alain Coninx. 13 De volgende dag, natuurlijk had het niet geonweerd, ondanks de som bere voorspelling van Janus, maak ten Mia, Lenie en Dot de sandwiches klaar. Ella pakte ze in. En Pit zat er naar te kijken. De sandwiches van Dot waren buitenmodel. De tong puilde aan alle kanten uit. „Zou jij ook niet eens wat doen?" vroeg Ella. „Och waarom, ik kijk wel." „Moeder heeft in mijn lunchmand een halve kip ingepakt," zei Ella. „En een flink stuk taart. En ik heb allerleukste papieren servetjes bij me." Mia en Lenie keken gelijk verrukt naar Ella op. Dot trachtte een ver fomfaaide sandwich nog wat te fat soeneren. Ze had een diepe rimpel tussen de wenkbrauwen. Pit hing half over de tafel op de beide ellebo gen geleund. Ze zong ondeugend: „I went toe see my darling, last saterdaynight Tralalalalalatala. when the sun was shining bright. Tralalalalala „Ik heb eens een picknick meege maakt met de Ewijcks," begon Ella, „weet je wel. Lenie. die op 'Dennen horst' hebben gewoond Die hadden een compleet lunchstel meegenomen. O, beeldig gewoon. En het tweede meisje diende." „En ik heb eens een theefuif meege maakt." begon Pit door CISSY VAN MARXVELDT „Hè nee, Pit," zei Lenie. „Ja toch, met de enfin, de naam is zo keiïg, die durf ik niet eens uit te spreken. Die hadden een gouden trekpot meegenomen, en „Pit!" riep Lenie weer. „En kopjes van het fijnste sèvres. En kelners met fluwelen kuitbroeken en witte handschoenen dienden. Gooi eens een sandwich op. Dot." „Hé flauw," zei Ella. Maar Pit lachte zonnig. „Ik hoop dat je ons niet tot gruis rijdt, Lenie, voordat we deze ideale sandwiches verwerkt hebben. En El- la's halve kip. Zijn jullie nog niet klaar, kinderen?" „Zorg jij nu tenminste voor de ther mosflessen met koffie en melk," vroeg Mia. „toe doe ook eens wat, Pit." Maar Albert kwam al met de fles sen binnen, vóór Pit nog was op gestaan. Hij had een groot bleek ge zicht en geen wenkbrauwen. „Hoe staat de barometer, Albert?" vroeg Pit. „Ik heb er nog niet op gekeken, juf frouw," bekende Albert. „Denk je dat het goed weer blijft?" Albert wierp een schuchtere blik door het venster. „Ik zou het wel zeggen, juffrouw." „Hou je van buiten0" vroeg Pit. „Het is mij alles hetzelfde." zei Al- bert. „Prettig," vond Pit „Ik dacht, dat jij de stad zwaarder beminde." Albert verwerkte dit even. „Het is mij gelijk," zei hij dan. „Wensen de dames nog iets?" „Nee Albert, dank je wel," zei Le nie. „Ik geloof, dat we klaar zijn. Even moeder goeiendag zeggen." Mevrouw Ma rees zat op het terras onder de markies. „Nu. dag schatten. Zul je voorzich tig zijn, poesje?" „Ja moeder, natuurlijk." Lenie draaide behoedzaam de grote blauwe wagen om het grasveld heen. Bij het hek was Janus bezig te schoffelen. „Hallo Janus," riep Pit. „Wat zeg je van het weer?" Janus nam zijn pijp uit de mond. „Regen." zei hij lakoniek. „de lucht deugt niet." Dot schaterde. „En het onweer van gister," riep ze. Janus schudde zijn knoestige wijs vinger. „Overgedreven." De steel van de pijp verdween onder zijn hoed. Hij krabde, ,,'t Is nog geen avond," zei hij. „Zo'n ongeluksprofeet," zei Dot. Mia, haar gezichtje zo kalm en blank, zuchtte: „Een raar type, die Janus. Ik heb hem nog nooit opge wekt gezien." „Hij stelt zich nu al somber voor. hoe we vanavond met een beslikte wagen zullen thuiskomen." fanta seerde Pit. „Dan kan hij die maar weer schoonmaken, 't Is een snoes van een man. Maar je moet hem we ten te vangen." (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 6