t± M Totaalvisie Deltawateren geen toetsingskader bestemmingsplan Zes Schouwen-Duivelandse musici herdenken Bach in Grote Kerk Brouwershaven IpriiB Kapitale Amerikaan met Belgisch echtpaar in Zierikzeese Oude Haven IS DE ZIERIKZEESCHE COURANT j NU BIJ FRANK DEWEEK 19,95 b vm Si ili is i Burgemeester Van Bommel herbenoemd AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer von oeveren reizen De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! "Zierikzeesche Nieuwsbode'' Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Huttendorp Sociale zorg Afstraffen Vervalsen Het buurt- en clubhuiswerk van het Leger des Uit de begroting van Interregionale Sociale Directeur Ph. van Doorne van Beter Wonen liet Om vervalsingen van merkartikelen op te spo- Heils kan al tevreden zijn. Het jaarlijkse hutten- Dienst Schouwen-Duiveland-Sint Philipsland weten, dat de minister wonen in een te groot ren nam een aantal grote bedrijven een dorp breekt opnieuw alle records. (Pag. 3). blijkt een groeiend kostenbedrag voor sociale huis gaat afstraffen. (Pag. 4). detective-bureau in de hand. Een reportage. zorg. (Pag. 3). (Pag. 5). DONDERDAG 22 AUGUSTUS 1985 142ste jaargang Nr. 23781 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De kleine ongelukken verzuren het karakter, de grote on gelukken verzachten het. BROUWERSHAVEN - Ter gelegenheid van het 'Bach-jaar' 1985 wordt in de Grote Kerk in Brouwershaven een bijzonder Bach-concert gegeven op dinsdag 27 augustus. Het concert, dat om acht uur begint, geeft een aantal musici, dat op Schouwen-Duiveland woonachtig is, de kans in beeld en klank het feno meen 'Bach' de revue te laten passeren. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Het informatieve aspect van dit concert is in het bijzonder gericht op die luisteraars, die zich een beeld wil len vormen van de omstandigheden waarin Bach zijn werk verrichtte, maar ook op welke manier de compo nist aan zijn scheppende werk vorm gaf. Op een diascherm is een groot aantal historische plaatsen, kerken en personen te zien, die een belang rijke rol speelden in het leven van Jo- hann Sebastiaan Bach. Op chronolo gische wijze wordt per periode muziek ten gehore gebracht op orgel en clavecimbel en door middel van zang. Het orgel wordt bespeeld door Adriaan Krijger, organist in Burgh- Advertentie jsmAQMJIA -dtósil J I TOP ELPEE VAN EN NATUURLIJK OOK CD EN MC Haamstede, Wim Boer, organist in Zierikzee en Willie Bil, organiste van de Grote Kerk in Brouwershaven. Claveciniste is Ellengard Jense. Zij speelt enkele solowerken en tevens begeleidt zij zangeres Liesbeth Fran ken in een kerkcantate van Bach. De uitleg bij de dia's en de te spelen mu ziek wordt verzorgd door de musicus Mar van der Veer uit Zierikzee. r- "n 'T' ■ai si BS isb m .Buik,zJuB-a ZIERIKZEE - Een verkeerde schakelmanoeuvre van de 61-jarige Belgische J. L. M.-L. had woensdagmiddag omstreeks drie uur een fikse duik van de ka pitale Amerikaanse Buick tot gevolg. De voor restaurant Mondragon gepar keerde wagen daverde 'vol gas' over de twintig centimeter hoge beveiligings buis in de Oude Haven, die op dat moment vanwege laag water droog stond. Nadat er voor een paar ladders was gezorgd konden de bestuurster en haar man ongedeerd, maar geschrokken op het droge worden geholpen. Bestuurster M.-L. meende de slee in zijn achteruitversnelling te hebben, toen zij vanaf de parkeerhaven wilde wegrijden. Dat bleek evenwel op een fik se vergissing te berusten. De op zijn neus in de blubber stekende auto had in minder dan geen tijd enorm veel bekijks. Ook de brandweer en een takelwa gen van Jan de Jonge waren snel ter plaatse. Dit bedrijf had overigens heel wat problemen om de wagen weer zo ongeschonden mogelijk op het droge te krij gen, maar na verwoede pogingen lukte het toch. De schade aan de slee bleek mee te vallen. Na wat werkzaamheden aan de bedrading kon het echtpaar als nog - een 'aardige' ervaring in Zierikzee rijker - de terugreis naar Antwerpen aanvaarden. Mar van der Veer is in Brouwersha ven niet als actief musicus aanwezig, maa hij verstrekt de nodige infor- maiib aan het aanwezige publiek. Tijdens dit concert krijgen de luisteraars inzicht hoe een partita, een koraalvoorspel, een fuga, suite en cantate zijn opgebouwd en met welk doel deze werken geschreven zijn. Het is aan de ene kant onmogelijk om in één concert een volledig beeld van het werk van Bach te geven, ander zijds is het voor jong en oud een unie ke kans kennis te maken met deze componist, die tot de grootsten aller tijden gerekend moet worden. De haven van Scharendijke beschikt over zevenhonderd ligplaatsen en is daarmee de op een na grootste in de Greve lingen. Aangezien niet wordt verwacht dat de vraag naar vaste ligplaatsen op korte termijn flink zal aantrekken schrijft de Totaalvisie Deltawateren dat de bestaande capaciteit, inclusief de reserveringen voor de middellange ter mijn (tot 1995) voldoende ruimte biedt. Provincie presenteert overkoepelend rapport ZIERIKZEE - Ten aanzien van de watersport is ge constateerd dat voor de op korte en middellange termijn bestaande behoefte aan vaste ligplaatsen de jachthavens Kabbelaarsbank en Den Osse tot ontwikkeling kunnen worden gebracht. Daarnaast is ook de aanleg van jacht havens De Val en Bruinisse mogelijk, maar deze moet af hankelijk worden gesteld van de aanleg van voldoende afmeergelegenheid in de westelijke c.q. oostelijke re creatiezone in de Grevelingen. Dat schrijft de provincie Zeeland in de Totaalvisie voor de Deltawateren. Het provinciaal beleid ten aanzien van de deltawateren is vastgelegd in een aantal verschillende plannen. Een overkoepelende integrale be leidsvisie ontbrak echter, een leemte waarin de totaalvisie voorziet. Inmiddels hebben tal van gemeen ten, waaronder Westerschouwen, Brouwershaven en Zierikzee en in stanties, betrokken bij de Zeeuwse wateren, zoals het waterschap Schouwen-Duiveland, gereageerd op de nota. In totaal zijn 26 reacties ont vangen. Diverse reacties gaan in op de status van de totaalvisie ten op zichte van bestaande en nog te ont wikkelen beleidsplannen voor de af zonderlijke deltawateren, de diverse sectorplannen en ten opzichte van het toekomstige streekplan. Daarbij wordt uitgesproken dat de bestaande beleidsplannen en niet de totaalvisie het toetsingskader moeten zijn voor bestemmingsplannen in de interim periode tot het gereedkomen van het toekomstig streekplan Zeeland. De provincie antwoordt daarop dat de behoefte aan deze nota tweeledig is. Allereerst is het ten behoeve van de opstelling van het nieuwe streek plan Zeeland gewenst te komen tot een meer geïntegreerde visie op de ruimtelijke ontwikkeling van de del tawateren. Het feit dat zich op korte termijn de opstelling, evaluatie of herziening van inrichtings- en be heersplannen voor enkele afzonder lijke deltawateren aandient, maakt het wenselijk niet met het uitwerken en naar buiten brengen van deze visie te wachten op het gereedkomen van het nieuwe streekplan. De nota heeft geen formele rechtskracht en kan dus ook geen toetsingskader zijn voor bij voorbeeld gemeentelijke bestem mingsplannen. Recent vastgestelde streek- en beleidsplannen, bijvoor beeld streekplan Midden-Zeeland, beleidsplan Oosterscheldc. worden in dit opzicht dus geheel in hun waarde gelaten. Begrenzing Enkele instanties maakten opmer kingen met betrekking tot de begren zing van het plangebied. In algemene zin is opgemerkt dat ook gedeelten van de voordelta en het binnendijkse gebied in de totaalvisie moeten wor den betrokken of dat in ieder geval de relaties nadrukkelijk moeten worden aangegeven. Voorts wordt gesteld dat ook Neeltjo Jans in de totaalvisie dient te worden opgenomen. De pro vincie is van mening dat bij het opstellen van een beleidsvisie voor een deelgebied men altijd met het probleem zit dat dit deelgebied een aantal externe relaties heeft die ook WA> BHWP mr pa RfVj Biar in de beschouwing betrokken dienen te worden. Voor het opstellen van de totaalvisie is gekozen voor een prag matische omgrenzing (de hoofdwater kering en de deltadammen) en het meenemen van die externe relaties, die van structurerende invloed zijn op het ruimtegebruik van de deltawa teren zelf. Tbn aanzien van het project Neeltje Jans geldt dat dit in overwe gende mate elementen bevat, die geen directe relatie met het ruimtegebruik van de Oosterschelde hebben. Omdat het naar de mening van de provincie daarom in het kader van de totaalvi sie ongewenst is over deze elementen een uitspraak te doen is het project Neeltje Jans als zodanig buiten de to taalvisie gelaten. Een reactie vraagt zich af of in de totaalvisie niet wordt afgeweken van het Beleidsplan Oosterschelde. Dit zou met name gelden voor het Schelphoekgebied en voor de moge lijkheden voor verblijfsrecreatieve ontwikkeling op het havenplateau van Burghsluis. Het Beleidsplan wordt door de totaalvisie geheel in zijn waarde gelaten. Zoals in een van de reacties is aangegeven is in het ka der van de opstelling van inrich tingsalternatieven voor het Schelp hoekgebied duidelijk uitgesproken dat hier geen plaats is voor bovenlo- cale voorzieningen in de sfeer van plankzeilen, watersport of oeverre creatie. De aangegeven zonering (na tuur/visserij) laat, binnen randvoor waarden die ook uit het Beleidsplan Vervolg pagina 4 Verwachting tot vrijdagavond: Enkele buien Wisselend bewolkt en enkele buien; minimumtemperatuur omstreeks 13 en middagtemperatuur ongeveer 19 graden. Matige zuidwestenwind, kracht 4. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 26 aug.: Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 15 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: zuidwest 4 Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: zuidwest'4 Maandag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 23 aug. Zon op 6.37, onder 20.48 Maan op 16.00 onder 23.41 Eerste Kwartier: 23 augustus (05.36) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 23 aug. 8.45 20.57 2.16 14.43 Doodtij: 25 augustus Temperatuur zeewater voor Schouwse kust: 17,0° C. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het weer blijft onbesten dig. Voor morgen moeten we weer op een paar buien rekenen. Die worden afgewisseld door opklaringen, zodat de zon zich ook nu en dan zal laten zien. De kans op buien is in het noorden van het land wat groter dan in het zuiden. Mogelijk blijft het in het zui den bijna de gehele dag droog. Van nacht daalt de temperatuur tol omstreeks 13 graden. Morgen over dag zal het met ongeveer 19 graden aan de koele kant zijn. Er waait een matige wind uit het zuidwesten. Advertentie uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 Burg. Van Bommel NIEUWERKERK - Na burgemees ter W. den Boer van Middenschou- wen en burgemeester mevrouw J. L. Niemantsverdriet-Leenheer blijkt ook de eerste burger van Duiveland een tweede ambtsperiode van zes jaar in deze Schouwen-Duivelandse gemeente tegemoet te gaan. Burgemeester J. van Bommel trad op 1 september 1979 als zodanig in functie in Duiveland. Bij Koninklijk Besluit is hij nu voor opnieuw zes jaar benoemd. Voordat Van Bommel in Duiveland in functie trad was hij financieel beleids-ambtenaar in de gemeente Dordrecht. Burgemeester Van Bommel is nu 51 jaar oud. Advertentie s, *t Wordt weer winter bij Reisburo Van Oeverenü Nu reeds vele winlergidsen ontvangen. Kom even langs bij (»WII REISBURO APPELMARKT 21 ZIERIKZEE TEL 01110-5036 Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna f 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. I 1 I Ja, ik maak gebruik van uw aanbod Noteer voor mij een I jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik j betaal dus geen f 147,80 doch slechts f 123,16. Naam I Adres 1 I I Plaats postcode

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1