Wethouder A. J. Padmos: ,,Ik vind het diep treurig, dat bij diverse raadsleden de politieke moed ontbreekt knopen door te hakken Burgemeester C. Slabbekoorn opent Indianendorpweek voor jeugd van Brouwershaven DE ZIERIKZEESCHE COURANT AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer Bestemmingsplan Dreef niet aangenomen De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! "Zierikzeesche Nieuwsbode" Herbenoeming burgemeester Westerschouwen l 1 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Euthanasie De Staatscommissie Euthanasie stelt in haar Niet rampzalig Gemeentehuis Reünie-wedstrijd eindrapport, dat euthanasie onder bepaalde van ons. land is de situatie in de Schouwen- strikte voorwaarden toelaatbaar is. (Pag- 2). Duivelandse landbouw nog niet rampzalig (Pag. 3). In tegenstelling tot vooral het noordelijke deel De verbouw en renovatie van het gemeente- Op het Zierikzeese sportpark Den Hogen Blok huis in Burgh-Haamstede is in volle gang. We boekte het kampioensteam van Zierikzee van peilden de stand van zaken. (Pag. 4). 1975 een 5-2 overwinning op Dreischor. (Pag. 6). DINSDAG 20 AUGUSTUS 1985 142ste jaargang Nta237II([" l' WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Moed zonder beleid is dwaasheid. Beter is bezonnenheid, die dwaasheden vermijdt. Chanson de Roland UW voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 IdM Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna t 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. I Ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een j I jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik betaal dus qeen f 147,80 doch slechts I 123,16. I I Naam I Adres I I Plaats postcode BURGH-HAAMSTEDE - Burge meester J. L. Nieniantsverdriet- Leenheer van de gemeente Wester schouwen is herbenoemd voor een periode van zes jaar. Verwachting tot woensdagavond: Af en toe zon Vannacht plaatselijk regen; mini mumtemperatuur omstreeks 14 gra den, overdag af en toe zon en moge lijk een bui; middagtemperatuur rond 22 graden. Zuidwestenwind, af nemend tot matig, aan de kust eerst nog krachtig of hard. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 24 aug.: Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: zuidwest 4 Vrijdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: zuidwest 4 Zaterdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN. 21 aug. Zon op 6.34, onder 20.52 Maan op 13.04, onder 22.53 22 aug. Zon op 6.35, onder 20.50 Maan op 14.32, onder 23.14 Eerste Kwartier: 23 augustus (0.536) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 21 aug. 7.40 19.24 13.09 22 aug. 8.14 20.06 1.34 13.56 Doodtij: 25 augustus Temperatuur zeewater voor Schouwse kust: 16,9° C. HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Vannacht valt er plaatse lijk regen, vooral in het noorden van het land. De minimumtemperatuur wordt ongeveer 14 graden. Er staat een vrij krachtige, aan de kust af en toe harde zuidwestenwind. Morgen overdag valt er mogelijk nog een enkele bui, maar er is ook af en toe zon. De middagtemperatuur ligt rond de 22 graden. De wind neemt af tot matig, en blijft uit het zuidwesten waaien. Het wisselvallige weer, dat ook de rest van de week voortduurt, wordt veroorzaakt doordat kleine depres sies, afgewisseld door zwakke hoge- drukgebieden ons land passeren. Aanrijding NOORDGOUWE - Op het kruis punt Kloosterweg/Heereweg te Noordgouwe ontstond vanochtend (dinsdag) kwart voor negen een aan rijding tussen twee personenauto's. De 37-jarige autobestuurster L. v. d. W. uit Noordgouwe, die uit het dorp kwam rijden, kwam in aanrijding met de 45-jarige L. M. uit Domburg, rijdende over de Kloosterweg. Rr ont stond behoorlijke materiële schade. Burgemeester C. Slabbekoorn van Brouwershaven ontvangt van Corrie van Vulpen de gouden hameren een gouden spijker, waarmee hij de bouw van het indianendorp in gang zet. Portier van auto afgereden ZIERIKZEE - Op het moment dat de 68-jarige J. H. A. O. uit Zierikzee op de parkeerplaats van de Aldi- markt uit zijn auto wilde stappen, passeerde de 32-jarige Duitser O. K. B.. De laatste reedmet zijn personen auto het portier van de auto van O. af. Er raakte niemand gewond. treffen. Ik vind de afronding van deze kwestie ronduit een schaamteloze vertoning. Als dit een voorproefje is van wat ons nog te wachten staat bij het Verblijfsrecrea- tief Ontwikkelings Plan (VOP) en de daaruit volgende bestemmingsplanprocedures dan vraag ik me af of er nog sprake is van het voeren van een beleid en tevens of het niet beter is de stekker uit het stopcontact te trek ken," aldus de wethouder. Een uitspraak welke nogal be roering wekte op de bomvolle publieke tribune en waar op voorzitter J. L. Niemantsverdriet-Leenheer zei: „Hier valt niets aan toe te voegen." In de raad van juni kwam het bestemmingsplan Dreef ook al aan de orde. Net als maandagavond staakten ook toen de stemmen op 5-5, veroorzaakt door de afwezige fractie voorzitter van de PvdA, S. Roos. Tijdens de discussie, die maandag avond werd gevoerd werden over en weer beschuldigende vingers op gestoken, zowel naar de zijde van de VVD-fractie, als PvdA-raadslid G. J. W. van der Salm en het college. De laatste,,beschuldigde kreeg met name voor de kiezen dat aan het hele gigan tische project een prijskaartje ont breekt. De RU, de WD en Van der Salm hadden graag gezien dat b en w wat nadere financiële informatie zou den verstrekken en de zaak niet afde den met de opmerking: „Wat betreft de geuite wens dit bestemmingsplan van een prijskaartje te voorzien, mer ken wij op dat wij op het standpunt blijven, zoals door de voorzitter in de vorige raadsvergadering is verwoord (dat was in juni loco-burgemeester J. C. de Feiter, red.), namelijk dat ons college geen miljoenen uitgeeft die niet verantwoord zouden zijn." Daar twijfelde ook niemand aan, maar het ging de betreffende raadsleden er maar om wat meer op de hoogte te zijn van dit miljoenenverslindende project waar het de financiën aan gaat. Alternatief Net zoals in de raadsvergadering waren. Een omstandigheid die zeker niet overbodig zou zijn, want de vrachtwagen die het hout voor de bouw van het indianendorp aanvoer de kwam prompt vast te zitten in de drassige grond van de speelweide. Hout Bijzondere dankwoorden had Slab bekoorn voor de mensen die de speel- week hebben georganiseerd en bege leiden. Bij dit voorbereidende werk bleek het overigens aanzienlijk moei lijker dan in vorige jaren om aan een voldoende hoeveelheid afvalhout te komen. De organisatoren zijn dan ook van plan om vrijdag bij het af sluitende kampvuur niet alles in vlammen op te laten gaan, maar de nog bruikbare overblijfselen van het indianendorp te bewaren voor vol gend jaar. Wethouder A. J. Padmos: Schaam teloze vertoning...''. van juni hield RU-fractievoorzitter J. van den Berge vast aan een alterna tief tracé. Hij uitte de wens dat nog maals zal worden bezien of het tracé Lage Zoom-Kooijmansweg niet tot de reëele mogelijkheden behoort, omdat dit tracé naar zijn mening goedkoper is en ook minder overlast (lees be zwaarschriften) op zal leveren. Van den Berge: „Ik begrijp gewoon niet dat er voor een tracé wordt gekozen, welke in het dorp Renesse uitmondt als we praten over hoe krijgen we zo snel mogelijk het verkeer de kern uit of hoe kunnen we het beste het ver keer uit de kern houden. Daarom ben ik tegen het tracé Stoofweg- Vroonweg." L. Tieleman, fractievoorzitter CDA zei ernstig te gaan twijfelen aan het nut van de adviescommissie ruimte lijke ordening. Het voorstel heeft een goede, intensieve voorbereiding gehad. „Het heeft mij geschokt dat er tijdens de commissievergadering drie fracties (exclusief RU) voor het tracé Stoofweg-Vroonweg adviseer- Vervolg pagina 2 Beschilderen In het speeldorp, waar elke dag be gint met het beschilderen van de ge zichten in de juiste indianenstrepen, worden in de loop van de week totem palen, hoofdtooien, maskers en indi- anensieraden gemaakt. Woensdag staat er een barbecue op het program ma en donderdag een zevenkamp. Vrijdag wordt de week besloten met een Zweeds Ioopspel en een ballon nenwedstrijd. Het traditionele kamp vuur wordt om zeven uur 's avonds gehouden op het parkeerterrein van de tennisvereniging. Kinderen in de leeftijd van zes tot dertien jaar die mee willen doen met deze activitei ten kunnen zich dagelijks om tien uur aanmelden bij het indianendorp. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Burg. Niemants- verdriet- Leenheer Het Koninklijk Besluit is nog on derweg. Dat maakte maandagavond tijdens de raadsvergadering loco burgemeester J. C. de Feiter bekend. Hij feliciteerde haar met dit feit. Maandag 16 september is het pre cies zes jaar geleden dat mevrouw Niemantsverdriet tot burgemeester van Westerschouwen werd benoemd. Daarvoor was zij wethouder van Ro zenburg. De burgemeester reageerde met de opmerking dat het voor haar een genoegen is het werk voort te zet ten in het belang van de gemeente. SEROOSKERKE - Het ziet er naar uit dat het bestem mingsplan Dreef te Renesse voorlopig een paar jaar in de ijskast wordt gezet. Een verhitte discussie tussen de raadsleden onderling en het college van b en w leidde er maandagavond in Serooskerke toe dat het voorstel van b en w het bestemmingsplan vast te stellen niet werd aan genomen. Wethouder A. J. Padmos vond het diep treurig dat bij diverse raadsleden de politieke moed ontbreekt om kno pen door te hakken als ze daartoe worden geroepen. „Ik vraag me af welke voorbereidingen we nog meer moeten De kinderen wachten vol ongeduld op het moment, dat zij kunnen beginnen met de bouw van de hutten. BROUWERSHAVEN - De 'Indianendorpvlag' die maandagmorgen door burgemeester C. Slabbekoorn ten top werd gehesen, zal tot en met vrijdag wapperen op de speelweide bij het Brouwse Slingerbos. Ruim tachtig kinderen meldden zich daar maandagmorgen aan om mee te doen aan de door de Stichting 'Het Knutselhuis' georganiseerde speelweek tijdens welke het voormalige sportveld wordt omgetoverd tot een Indianendorp. Sommige van de toekomstige indi anen konden het eind van de (korte) officiële plechtigheid waarmee de speelweek werd geopend bijna niet afwachten om met de bouw van hun wigwam te beginnen. Maar dat mocht pas toen de burgemeester met een gouden hamer de eerste gouden spij ker had geslagen. Deze attributen werden hem overhandigd door Corrie van Vulpen van de organiserende stichting. Zon Toen de burgemeester ook de vlag had gehesen, gaf hij blijk van zijn op timistische kijk op het leven door de verwachting uit te spreken dat het in de komende (speei)week vast zonni ger zal zijn dan we tot nu toe gewend Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1