Varen naar de vlaggetjes NOORDWELLE DRUKKERIJ GS Zeeland willen reductie 30% op alle meerrittenkaarten van Zeelandbrug Eilandelijke jeugdkoren beginnen het seizoen met muzikale avond in de Zierikzeese Concertzaal Handelsgeest op Brouwse Markt Aanrijding met licht gewonden Diefstal catamaran ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Redakteurs- wisseling Zierikzeesche Nieuwsbode Fietsen vernield en gestolen Jubileum gemeente secretaris Westerschouwen ZIERIKZEBSCHE NIEUWSBODE Maandag 19 augustus 1985 Nr. '23779 3 Advertentie voor zakelijk en privé drukwerk smidsweg noordwelle tel.:01116-2459 ZIERIKZEE - GS hebben Provinciale Staten voorge steld de toltarieven van de Zeelandbrug met ingang van 1 juli 1986 te verlagen wat de meerrittenkaarten betreft. De enkele ritten zullen fors in prijs worden verhoogd. Dit voorstel komt aan de orde tijdens de vergadering van 20 september. De reductie op de meerrittenkaar ten bedraagt 30%. Voor een personen wagen betekent dat een tariefsverla ging van 2.50 naar 1.75, voor een lichte vrachtauto van 3.75 naar 2.60 en voor een zware vrachtauto van 5.00 naar 3.50. Voor de enkele ritten gaan de prij zen fors omhoog: een kaartje voor een OUWERKERK - Op de rijksweg 18 heeft zich zondagochtend om 06.30 uur een eenzijdig ongeluk voorge daan. Tussen de afslag Ouwerkerk en de afslag Kapelle raakte een personen auto ten gevolge van oververmoeid heid van de bestuurder, E. K. uit Vlis- singen in de berm. Bij een stuurcorrectie kon K. de auto niet on der controle houden, sloeg over de kop en belandde in de sloot aan de linkerkant van de weg. De bestuur der kon de wagen verlaten, maar de andere twee inzittenden, M. v.d. P. uit Middelburg en K. A. uit Vlissingen. moesten worden bevrijd door de brandweer Duiveland en takelbedrijf Ista uit Oosterland. Dokter V.d. Berg uit Nieuwerkerk verleende eerste hulp. Na een onderzoek in het Zweeds Rode Kruisziekenhuis konden zij huiswaarts keren. De wagen raakte total-loss. personenauto gaat 5.50 kosten, voor een lichte vrachtauto gaat de prijs naar 7.50 en voor een zware vracht auto wordt het bedrag verhoogd naar tien gulden. Over de periode 1 juli 1986 t/m 1989 zal de nieuwe tariefstructuur leiden tot een ongeveer gelijke opbrengst. Als gevolg van afrondingen in de ta rieven zal er over deze 3Vi jaar een ho gere opbrengst van ongeveer 94.000,— zijn. Tbt een wijziging van de tarieven zal moeten worden beslo ten door de algemene vergadering van aandeelhouders van de n.v. PZEM. Het desbetreffende besluit heeft ook de goedkeuring van de mi nister van Binnenlandse Zaken no dig. Motie Het voorstel van GS komt voort uit een door de staten aanvaarde motie, eind mei van dit jaar. De staten wil den een reductie van 40% op de ba sistarieven voor de inwoners van Schouwen-Duiveland, ingaande 1 ja nuari 1986 en een reductie van 40% op de basistarieven voor alle frequente gebruikers, ingaande 1 januari 1987. GS zijn van mening dat invoering van een reductieregeling alleen voor in woners van Schouwen-Duiveland in strijd is met het principe dat de re ductieregeling algemeen moet zijn. GS achten 40% reductie niet redelijk in verband met de dan nodige verho ging van de tarieven voor incidentele gebruikers. De voorgestelde verho ging zal toch al naar de mening van GS ten nadele van de toeristische ont wikkeling werken. ..Wij merken hier bij op dit voorstel, gelet op het toe ristisch onvriendelijk karakter, slechts te doen gelet op het in uw sta ten nadrukkelijk uitgesproken ver langen", aldus GS aan de staten. SCHARENDIJKE - Tussen 24 jul en 12 augustus is van het havenpla teau bij de jachthaven van Scharen dijke een diefstal gepleegd. Van W. N uit Keulen (W.D1.) werden een trailer een catamaran en toebehoren ont vreemd. De waarde is niet bekend. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaal. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11. Zierikzee: postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719. 01110-4669. 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur); 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) 1 38,70; per jaar f 147.80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag. donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; ..succesjes" (Vm 4 regels) 1 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W. Met optreden Engels jeugdorkest Tournee dat het koor in Zierikzee brengt is speciaal gericht op de ruim 200 jeug dige luisteraartjes. Dat wil zeggen korte muziekstukken met uitleg er bij, terwijl het hele optreden niet lan ger duurt dan drie kwartier. Muziekquiz Volgens een van de organisatoren, de voorzitter van kinderkoor 'Sjor- far' Kees Soeters, wordt het tweede deel van de avond ingevuld met een grote muziek-quiz met 'levende' mu- ziekgeluiden, waaraan van elk koor 2 kinderen meedoen. Tussen het spel door zullen deze tevens met een lied hun koor presente ren, terwijl alle ko ren samen een slotlied zingen. Een (beperkt) aantal kaarten voor het evenement is via de diverse kin derkoren op het eiland te verkrijgen. Hét programma begint om 19.30 uur. Hij kwam op het idee voor deze eer ste bijeenkomst toen hij hoorde dat het Engelse Southampton Jeugdor kest ter gelegenheid van het Europee- se muziekjaar in augustus een tour nee door Nederland zou maken. „Engeland is een vruchtbaar land op muziekgebied", vertelt van der Veer. ,,Op scholen wordt heel veel aan dacht gegeven aan muzikale ontwik keling en kinderen die aanleg heb ben, worden in tegenstelling tot hier, gratis opgeleid en opgenomen in jeugdorkesten". Het 'Southampton Jeugdorkest' wordt gevormd door 95 kinderen tussen 13 en 20 jaar en werd opgericht in 1965. Onder leiding van Het Southampton Youth Orchestraonder leiding van dirigent Keith Smith. Op de eerste van drie kinderrommelmarkten waren zelfs haaietanden te koop. Jorg Bleyenbergh had er in ieder geval bekijks mee. ZIERIKZEE - Met ingang van maandag 2 september verlaat ver slaggeefster/redactrice Stella van Zanten de redaktie van de Zierikzee sche Nieuwsbode. Per 16 september treedt zij in dienst van Dagblad Scheepvaart te Rotterdam. De redaktie van de Nieuwsbode wordt versterkt met verslaggever/re- dakteur Aad van der Wouden, woon achtig te Zierikzee. Van der Wouden is momenteel nog werkzaam bij het Dagblad De Stem. RENESSE - Op de Hoogenboom- laan te Renesse zijn in de nacht van vrijdag 16 op zaterdag 17 augustus twee fietsen volledig vernield. C. van B. uit Kruisland en R. P. uit Boxtel troffen hun vervoermiddel geheel in elkaar getrapt aan. In dezelfde nacht werden de fietsen gestolen van S. van G. uit Gemonde, die op camping Schouwen verbleef en van H. T. uit Prinsenbeek, die op camping Transparent vertoefde. RENESSE - J. W. de Jonge bekleedt op vrijdag 6 september 40 jaar het ambt van gemeentesecretaris. Tbr gelegenheid van dit jubileum wordt op deze dag in het dorpshuis te Renesse een bijzondere raadsverga dering gehouden en aansluitend een informele bijeenkomst. Aanvang 14.00 uur. In de avonduren wordt tus sen 20.00 en 21.30 uur een openbare receptie gehouden in het dorpshuis. ZIERIKZEE - „Zingen. Leren om je stem te gebruiken en daar plezier in te hebben is de basis van een muzikale opvoeding", aldus de Zierikzeese musicus en dirigent van het kinderkoor 'Sjofar' Mar van der Veer. Een me ning die op Schouwen-Duiveland kennelijk wordt onder schreven, want sinds vorig jaar groeide het aantal eilan delijke kinderkoren van zes naar negen. Al deze jeugdige zangertjes komen op vrijdag 30 augustus bijeen 0111 in de Zierikzeese Concertzaal het seizoen te beginnen met een muzikale avond, die zal worden ingevuld met een optre den van het Engelse Southampton Jeugdorkest, een mu zikale quiz en een korte presentatie van elk koor door en kele leden ervan. dagmorgen voor het eerst werd ge houden op de Brouwse Markt. Ruim 35 kinderen stalden er van negen tot twaalf uur hun 'koopwaar' uit, zodat aan de voeten van het on verstoorbare standbeeld van vader Cats al snel een gezellige 'Waterloo- pleinsfeer' ontstond. Er werd gehan deld in de meest uiteenlopende zaken zoals oud speelgoed en huisraad, postzegels, groenten en fruit, zelfge bakken koekjes, pollepels, haaietan den en zelfs een vogelkooi compleet met kanarie. Onderlinge handel Deze koopwaar werd niet alleen verkocht aan de bezoekers van het evenement, maar ook vaak onderling verhandeld. ,,Ik denk dat sommigen met nog meer rotzooi thuiskomen dan waar ze mee van huis gingen", zei organisator Rinus Hanse grinnikend. Hij toonde zich tevreden over het ver loop van de kinderrommelmarkt die ook op de twee volgende zaterdagoch tenden gehouden zal worden in Brou wershaven. De weergoden die het eve nement aanvankelijk goedgunstig gezind bleken, draaiden om half twaalf 'de kraan' weer open, zodat de jeugdige handelaren iets vroeger dan gepland een goed heenkomen moes ten zoeken. Kinderen tot dertien jaar die volgende zaterdag ook mee willen doen, kunnen bij de VVV Brouwers haven gratis een pasje halen. De Gruttepikkers uit Zonnemaire zorgden voor een vrolijke noot. ZIERIKZEE - Op uitnodiging van het Brouwse ge meentebestuur maakten ruim 200 inwoners van 60 jaar en ouder uit deze gemeente zaterdag een vaartocht over de Oosterschelde. De traditionele jaarlijkse vaartocht, waaraan ook burgemeester C. Slabbekoorn, gemeentese cretaris C. Padmos en raadslid M. Hellendoorn deelna men, voerde het gezelschap richting Yerseke waar het za terdag vlaggetjesdag was. Het gezelschap had daar vanaf het rijkelijk plensde, bleef weg. Voor de water een prachtig uitzicht op de tocht werd gebruik gemaakt van de vlootschouw van de met vlaggetjes rondvaartboot 'De Stad Zierikzee' en versierde vissersschepen. Het mu- behalve inwoners uit de kernen Zon- ziekgezelschap 'De Gruttepikkers' nemaire, Brouwershaven, Dreischor uit Zonnemaire onder leiding van en Noordgouwe waren op de boot ook Stoffel Duinhouwer verhoogde de ouderen uit de diverse bejaardencen- sfeer aan boord nog verder en zelfs tra aanwezig die vroeger in de ge- het weer werkte mee, want de regen meente Brouwershaven woonden, die tot vlak voor het vertrek nog zo Het gezelschap had onderweg heel wat te bespreken. Deze avond vormt de aanloop voor het opnieuw organiseren van een ko renfestival met alle eilandelijke kin derkoren, zoals dat vorig jaar op suc cesvolle wijze voor het eerst werd gehouden in de Zierikzeese Concert zaal. Volgens Mar van der Veer zou een dergelijk evenement volgend jaar weer plaats kunnen vinden. dirigent Keith Smith hadden zij veel succes met optredens in hun eigen- en in het buitenland. Het programma BROUWERSHAVEN - „Dat is een race-autoset meneer", antwoordt een «zesjarig jongetje op de vraag van een toerist. „Maar hij doet het niet hele maal goed meer". Deze argeloze toe voeging levert hem een elleboogstoot op van zijn broertje met daarbij een sissend gefluister: „Moet je niet zeg gen hoor!". Een momentopname van de kinderrommelmarkt die zater-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3