«^v de lezers krant yog QtlZC ^sasss^sssss"^ jubileum cheque KAMMiEROTWH® m .jjiMimcbequ®. Grote rock roll-avond in Pleintheater Aquadelta Beroepssportvissers willen eind maken aan gesjoemel met veiligheidsvoorschriften KAMPEER WEEKEIND DAGJE ROTTERDAM 6 Op het Zeeuwse eiland Noord- Beveland ligt bij het dorp Kam perland één van de modernste Het is eigenlijk te veel om op te noemen wat u allemaal kunt doen op De Roompot. Ga het daarom zelf eens bekijken! Dit arrangement is geldig van 16 augustus tot en met 29 septem ber (vrijdag tot en met zondag). Voor reserveringen eerst bellen naar de camping, telefoon Camping DeRoomgekend Ca°anPvoor sSsVb gutóen recreatiegebieden van ons land: Camping De Roompot. U kunt met maximaal vijf perso nen een weekeinde gaan kampe ren op De Roompot. De prijs die u voor zo'n onbezorgd wee keinde betaalt, is onwaarschijn lijk laag: 145 gulden. Wat krijgt u allemaal voor dat geld? Heel veel: diner op zater dag, warme lunch op zondag, vrij entree zwembadparadijs, een uur gratis bowlen en een maal minigolf. De camping is di rect gelegen aan de Oostcr- schelde. U kunt dus met volle teugen genieten van enkele heer lijke dagen aan hel strand. En mocht het weer wat tegenvallen, dan kunt u uw vertier zoeken in het zwemparadijs, met: golfslag- bad, zonnebanken, whirlpools, jetsircam, turks stoombad en massage waterval. Verder kunt u naar de sauna, hel solarium, de speelhal en de tennisbaan. Zater dag is er vanaf 21.00 uur levende muziek in het restaurant. U kunt dus ook nog een dansje maken. 01107-1555. U krijgt dan het re serveringsformulier toegezon den. Stuur dat formulier met cheque 9 retour aan De Room pot. Beleef het mee, dat dagje Rotter dam met als hoofdattrakties een rondvaart door de grootste ha ven van de wereld en een bezoek aan de Fenomena. Ook kunnen belangstellenden een kijkje ne men op de manifestatie „Hart voor de Stad". En dat allemaal voor 17,50 gulden per persoon. Kinderen 4-14 jaar 8,75 gulden. Dagelijks vertrekt er om de drie kwartier tussen 9.30-15.30 uur een Spido rondvaartboot voor een 1/ uur durende tocht. Zie de werven, de dokken, de grote overslagbedrijven... Kortom al les op en rond het water waar Rotterdam zo beroemd om is. De tocht begint en eindigt aan het Willemsplein. Programmapunt twee is een be zoek aan de Fenomena: de ten toonstelling voor jong en oud, die laat zien welke rol de wetten van de natuur in ons dagelijks leven spelen. Ervaar wat gewichtloosheid is, voel de zwaartekracht op de maan, fluister tegen iemand over een bezoek brengen aan de expo sitie „Hart voor de Stad", die een beeld geeft van wonen, leven en werken in de havenstad. Dit arrangement is geldig tot en met 20 oktober 1985. „Hart voor de Stad" duurt tot 15 sep tember. Tegen inlevering van cheque 10 aan de kassa van de Spido (en alleen daar) ontvangt u de toe gangsbewijzen voor de drie ge noemde attrakties en het VVV- info-pakket. -r««on inlevenn9»M.i\omsole OftGJt rieze cheque aan X^^S^tóSn^ rondvaart maken gulden. ro"-Jln Kinderen. 8.7& kke rondvaart maken en de r«guWen zoeken vVV-'nto-pa*ke ve^^rlootó'85. zoeken een afstand van liefst 130 meter cn zie hoe kristallen gevormd worden. De liefhebbers kunnen ook nog Voorschriften door beunhazen met voeten getreden The Shakin' Arrows. Chuck Memph De Andromeda van schipper Henk Slot bij het passeren van de Roompotsluis. BRUINISSE - De lief hebbers van nostalgie op muzikaal gebied kunnen zondagavond 18 au gustus volledig aan hun trekken komen in het Pleintheater van recrea tiepark Aquadelta in Bruinisse. Voor hen is het zaak zichzelf van een vetkuif of een pettycoat te voorzien, want het is vanaf acht uur 'rock and roll-time'. De rock and roll-avond, die van acht tot twaalf uur duurt, staat onder het motto 'Back To The Fif ty's'. Tijdens de avond treden twee groepen en een solist continu live op. 'The Chevy Cats' uit Tienho ven spelen rock and roll uit de vroege jaren vijftig. De Utrechtse formatie doet enigszins denken aan 'The Stray Cats', de overzeese formatie, die in het begin van de jaren tachtig miljoenenverkopen bereikte met hun rock and roll- repertoire uit de vijftiger jaren. 'The Chevy Cats' bestaan uit drummer/vocalist Hans, contra- bassist Paul en gitarist/vocalist The Chevy Cats. Ook 'The Shakin' Arrows' uit Waalwijk zijn in Bruinisse aanwe zig. Deze vijfmansformatie heeft reeds zes elpees op haar naam staan en maakte vooral in België en Duitsland furore, maar is ook een graag geziene gast tijdens tal van rock and roll-sessies in Bra bant en Lipburg. De nieuwste el pee 'Shaking Strings' bevat een twaalftal instrumentale juweel tjes. 'The Shakin' Arrows' bestaan uit sologitarist Ton Duquesnoy, de ritmp-oitariqtpn T-Tanc nnnuecnnv Tini van Oers en slagwerker Peter Verhiel. Het vocale gedeelte komt eveneens voor rekening van Jan van Helvoirt. Tussen de optredens van de twee bands is, staat een op treden gepland van Chuck Memp his, die zijn naam ontleent aan de geboorteplaats van 'The King' El- vis Presley. Chuck Memphis treedt al vele jaren op als een on vervalste imitator van Presley, waarvan vandaag - vrijdag 16 au gustus - de sterfdag wordt her- Hacht Hii Krachf alc vn/lonin /-«/-«Ir BRUINISSE - Bij de reguliere beroepssportvissers is de boot aan. Het geschipper en gesjoemel met veilig heidsvoorschriften door de beunhazen zijn ze zat, meer dan zat. Ze zien de goede naam van deze bedrijfstak in gevaar door lieden die voor een paar gulden minder ge zelschappen sportvissers mee naar zee nemen met sche pen die daar totaal ongeschikt voor zijn en ook niet over de nodige papieren beschikken. Hoewel de problemen al langer spelen, was de directe aanleiding tot het aanhan gig maken van hun grieven het in nood raken van „The Big Game", vorig weekend. Toen moest de reddingsboot „Prinses Beatrix" uitvaren nadat dit jacht van z'n anker was geslagen en ook de motor het liet afweten. Eén van de sportvissersschepen die Beide schepen, de „Andromeda" wel aan de zware eisen van de en de „Maatje Adriana" voldoen aan Scheepvaart Inspectie voldeed, de de zware eisen die de Scheepvaart In- „Maatje Adriana" van schipper Jo- spectie aan schip, bemanning en uit- hannes Hoogerwerf uit Bruinisse, rusting stelt. „Hoe is het dan moge- snelde ook te hulp na de hulpsignalen lijk dat dergelijke beunhazen zo over die het jacht, waarop zich vijftien zee kunnen zwalken met zoveel men sportvissers bevonden, uitzond. Fa- sen aan boord?", vraagt Henk Slot milies en bekenden die gratis meeva- zich verwondert af. „De bedrijfstak ren", aldus de schippers van de hel- sportvisserij op zee komt zo wel in pende vaartuigen; „Betalenden een kwaad daglicht te staan", be klanten die grote risico's nemen door aamt Johannes Hoogerwerf. voor een paar gulden minder met on volwaardige schepen mee op zee te Vervolgens somt hij een hele gaan", aldus de reguliere schippers. waslijst op met voorschriften waar- De Maatje Adriana van de Bruse schipper Johannes Hoogerwerf. De „Maatje Adriana" zette direct koers naar het onfortuinlijke jacht dat verrast was door de Zuidwester storm, met kracht acht, die plotseling was opgestoken. Maar de opgegeven positie van vlak onder de kust van Domburg bleek foutief zodat de in middels uitgevaren reddingsboot „Prinses Beatrix" het in nood verke rend schip al had gelokaliseerd en ge borgen. „Daarvoor moet je wel een flink stuk omvaren en een tijd dwars op de golven varen", aldus een verbol gen schipper Hoogerwerf. Oneerlijk „Het gaat ons eigenlijk niet zozeer om de oneerlijke concurrentiepositie die we hebben maar veel meer uit het oogpunt van veiligheid", vult de schipper van de „Andromeda", Henk Slot uit Haamstede aan. LONDEN - Een 92 kilo zware Ame rikaan is woensdag wereldkampioen slakkeneten geworden. Hij werkte in twee minuten en 45,95 seconden twee pond slakken - dat zijn ongeveer 220 stuks - naar binnen. „Een koud glas bier graag", kon de 45-jarige Thomas Greene na zijn prestatie nog uitbren gen. De Amerikaan verbeterde het re cord van de 104 kilo zware Brit Peter Dowdeswell, die in een carrière van vijftien jaar - waaraan hij volgens zijn dokter nu maar eens een einde moet maken - neerblikt op 244 eet- en drinkrecords. aan hij en het schip moeten voldoen: Zelf heeft hij het bewijs van bekend heid van de bepalingen ter voorko ming van aanvaring op zee terwijl zoon Johan het diploma Stuurman voor de zeevis vaart, het S-IV-V, het Nautisch diploma Middelbaar Be roepsonderwijs aan de school voor de Zeevisvangst te Den Helder bezit. Aan boord moet verder zijn een offi ciële Zeebrief, een certificaat van deugelijkheid (dat alleen aan sche pen uitgereikt wordt die onder klasse zijn gebouwd), een goed en gesteld kompas, goedgekeurde marifoon, an kers en kettingen die door Scheep vaart Inspectie moeten zijn gekeurd, een certificaat van vakbekwaamheid als radiotelefonist, terwijl zelfs de nautische verlichting van certificaten voorzien moet zijn. Overcapaciteit De brandblusinstallatie aan boord en de reddingsmiddelen zijn een ver haal apart. „Een simpele Halon- brandblusinstallatie in de machine kamer kost zesduizend gulden. Maar hij is verplicht en we hebben hem ook", aldus schipper Hoogerwerf. „We moeten vijftig procent overca paciteit hebben aan reddingsmidde len en ook daar voldoen we graag aan", aldus Henk Slot: „Veiligheid staat bij ons voorop". Dc beide gevestigde bedrijven va ren vanuit Sophiahaven met indivi duele sportvissers en gezelschappen de Noordzee op. met zeewaardige schepen aldus Hoogerwerf: „Onze schepen zijn vissersschepen die met windkracht tien in het kanaal en bij Denemarken hebben gevist. Die heb ben hun zeewaardigheid al vele maanden bewezen". De „beunha zen", die aan al die voorwaarden niet voldoen, varen uit Zierikzee en Co- lijnsplaat de Noordzee op. „Terwijl de Rijkspolitie te Water en de Scheepvaart Inspectie weten wat er gebeurd, want we hebben een jaar ge leden al op deze gevaarlijke situaties gewezen. Maar de Rijkspolitie vecht met blote handen omdat ze niet kun nen bewijzen dat het echt om niet be talende gasten gaat. Ze kunnen hun gram (nog) niet halen".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 6