streeknieuws Grondeigenaar vertraagt aanleg fiets-voetpad Hoogenboomlaan ELEKTRO LIEVENSE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 16 augustus 1985 Nr. 23778 Zaterdag: 17 augustus Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.00 uur De Bron, serie over de alle daagse inspiratiebronnen van kunstenaars. Afl. 4: René Boin: Het potlood en de strandbal. 16.00 uur Love Boat, Amerikaanse tv- serie. Afl.: Julie en haar favoriete zanger. Julie kan haar geluk niet op als haar favoriete zanger Engelbert Humperdinck een reis meemaakt. Van dichtbij vindt ze hem nog fan tastischer en ze wordt dan ook hals over kop verliefd.... 16.49 uur Mika, jeugdserie naar het boek van Arne Stivell. Afl. 11: Een at tente agent. Mika heeft dankzij een vriendelijke agent op tijd de prijs op kunnen halen, die hij gewonnen heeft met een duivenwedstrijd. 17.04 uur De Smurfen, tekenfilmse rie. Afl.: Gargamels reus. 17.30 uur Journaal 17.35 uur De Sprookjesbruid, sprook jesserie. Afl. 11: Eén heks en vijf ge neraals. 18.04 uur Niels Holgersson, teken filmserie naar het boek van Selma Lagerlöf. Afl. 41: Philip, de bever. 18.29 uur Coronation Street, Engelse serie. Verbeten zet Hilda Ogden haar strijd met Avril Carter voort met een nieuwe pijl op haar boog: de advo caat. 18.55 uur De Meerkoet Club, Engelse jeugdserie. Afl. 1: Vakantie. Dick en Dot Callum brengen hun vakantie door bij hun tante die op een jacht woont dat in de Nordfolkse Plassen ligt. Het belooft een leuke vakantie te worden.... 19.21 uur Vijf tegen vijf, spelpro- gramma onder leiding van Willem Ruis. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Colditz, Brits-Amerikaanse tv-serie. Afl.: Een heel belangrijk personage. De oorlog loopt op zijn eind. Dan krijgt de commandant het verzoek om de belangrijkste Britse gevangenen beschikbaar te houden voor transport. 21.20 uur Klasgenoten, programma waarin een bekende Nederlander ou de klasgenoten terugziet. Presenta tie: Koos Postema. 22.10 uur Voetbal '80, voetbalnieuws en de wekelijkse wedstrijd. 22.20 uur Achter het nieuws, actuali teitenrubriek. 22.50 uur Nimmer rust gegund, dra maserie naar het werk van Nadine Gordimer. Afl. 3: Minnaars in de stad. Docter Franz von Leinsdorff is een Duitse geoloog die geologisch on derzoek verricht in Zuid-Afrika. Hij ontmoet het zwarte meisje Yvonne, die in haar vrije tijd voor hem komt werken. Er ontstaat een verboden re latie. Een politie-inval laat dan ook niet lang op zich wachten.... 23.50 uur Journaal 23.55 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 17.45 uur Studio Sport. Atletiek: A- finales om de Europese Beker voor mannen en vrouwen vanuit Moskou, samenvatting. 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.40 uur Sesamstraat 19.00 uur Journaal 19.12 uur Montreux Golden Rose Rockfestival 1985 (2). Optredens van o.a. de Pointer Sisters, Chris Rea, Dire Straits, Sting, Brian Ferry en Culture Club. 20.15 uur Het Kurhaus honderd jaar. Nostalgische terugblik met histori sche opname van o.a.. Mariene Die trich, Louis Davids en Paul van Vliet. 20.40 uur AVRO Cursus Bridge, voor lichtingsprogramma over de nieuwe cursus. 20.50 uur Tennis. Samenvatting van de halve finales van de Nederlandse Kampioenschappen Tfennis op de Metsbanen in Scheveningen. 21.20 uur AVRO's Sportpanorama presenteert.... de Triathlon. Samen vatting. /an het eerste officiële Open Europees Kampioenschap Triathlon. 22.30 uur Journaal 22.40 uur Studio Sport 23.10 uur The Dam Busters, Engelse speelfilm uit 1954 van Michael An derson. Een Engels legercommando legt door de vernietiging van de Roer- dammen het Duitse industriegebied lam. De vliegeniers mogen tevreden zijn over de geslaagde operatie. BRT 1 16.00 uur De keilkop (El Cabozota), speelfilm van F. Lara Polop. Met: Al- varo de Luna, Jacqueline Andere, Manoio Alexandre e.a. Pedzo Pinza- les, alias ,,De keikop" en zijn zoon Pedrin wonen in een klein gehuchtje, hoog in de bergen van Asturië. Als zijn zoon graag naar school wil gaan is hij het daar niet mee eens. Hij is er van overtuigd dat Pedrin helemaal niet hoeft te leren. 17.55 uur Journaal 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. Afl. 3. (herh.) 18.05 Een hard meisje (Tough Girl), Amerikaanse jeugdfilm van Robert C. Thompson uit de serie Family Theater". Met: Anne Seymour, Linn McCarthy, Gregory Coppel. De tiener Renie Lake wordt opgepikt door de politie en wordt, voor de zoveelste maal, voor de jeugdrechter gebracht. Ze wordt toevertrouwd aan haar va der, die haar meeneemt naar een klei ne stad. Ze ontmoet een dove jon gen.... 18.50 uur Juke Box 19.00 uur Boeketje Vlaanderen. We kelijks magazine met tips voor toe risme in eigen land. Met o.a.: 1. Toe ristisch portret van de aanwezigheid van Duitse Ridderorden. 2. En of ons landeke leuk is! 3. Agenda. Presenta tie: Gerty Christoffels. 19.35 uur Paardekoersen, lotto uitslagen, medelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal 20.10 uur Kunstzaken 20.20 uur Weekendfilm: Kat en muis (Columbo: Try and catch me), Ameri kaanse speelfilm. Met in de hoofdrol len: Peter Falk, Ruth Gordon, Mariet- te Hartley e.a. De schrijfster Abigail Mitchell denkt dat haar neef, Ed mund Galvin, verantwoordelijk is voor de dood van haar nicht. Colum bo denkt daar echter anders over.... 21.30 uur 'k Voel me goed. Eerste show waarin Johan Verminnen zijn muzikale vrienden ontvangt. Met: Wannes van de Velde, de Kreuners, Jo Lemaire, Thijs van Leer, Kurt van Eeghem, Wim de Crane en Oscar Ben ton. (herh.) 22.20 uur Sport op zaterdag 22.35 uur Paardekoersen, journaal en Coda: Ket's Blues van Yvan de Souter door Trio Etcetera (bass, percussie, sax) samengesteld uit Yvan de Sou ter, Chris Bory en Ronny Verbiest. Zondag 18 augustus Nederland 1 09.30 uur Nieüs voor doven en slecht horenden 11.00 uur Eucharistieviering vanuit Roermond 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.45 uur ATV Sport. Samenvatting van de finales dames- en heren-enkel van de Nederlandse tenniskampioen schappen op de METS'in Schevenin gen. 16.30 uur Buurman Buurman, kin derserie. (herh.) 16.40 uur Buster, Deense serie. All. i. De tienjarige Buster is een genie in het uitvoeren van goocheltrucs, vaak op de meest ongelukkige momen ten 17.00 uur Verhalen uit de hele we reld, Canadese filmserie over ver schillende culturen waarin per keer een verhaal op sprookje gespeeld wordt door acteurs en actrices uit het land van herkomst. Vandaag: Flojeri- ano, de aartsluiaard. 17.30 uur Journaal 19.00 uur Journaal 19.05 uur Wil Kwak-Kwak, kleuterse rie. 19.10 uur Boulevard of Broken Dreams, gevarieerd zomerprogram- ma met reportages, films en muziek. Vandaag met optredens van: Frank en René Groothof, Keetje Baba de Babakazoos, Arjan Ederveen Kees Prins (samen De Duo's) e.a. 20.10 uur VPRO-Cinema presenteert W. C. Fields: The fatal glass of beer, korte film uit 1933 geregisseerd door Clyde Bruckman. 20.30 uur Boulevard of Broken Dreams, vervolg. Met: 'Net zo lief een aap', voorstelling van Theatergroep Carrousel en fragmenten uit de solo voorstelling 'Obscene fabels' van Jan Decleir. 22.00 uur 'Written on the Wind', Ame rikaanse speelfilm uit 1956 van Doug las Sirk. Een wellustige melodrama over de rijke olie-familie Hadley. Met o.a. Rock Hudson en Lauren Bacall., 23.35 uur Boulevard of Broken Dreams, vervolg. Met: 'de avond voor Alleenstaanden'. 00.00 uur Journaal Nederland 2 09.00 enl3.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.25 uur Vredesconcert voor Hiros hima. Het Jeugdorkest van de E.G. met het Weense Jeunesse-koor en het Japanse kinderkoor Nyireghaza m.m.v. solisten. Werken van Beetho ven, Kojiba, Mozart en Bernstein. 17.25 uur De wereld van Keven, jeugdfilm naar een verhaal van Pa trick Dockery. Kevin is een jongen van twaalf die in het historische Ierse stadje Kilkenny woont. Hij is een echte dagdromer en dat bezorgt hem wal wat problemen. 17.55 uur Studio Sport. Atletiek: de A-finales om de Europese Beker voor mannen en vrouwen vanuit Moskou, samenvatting. 18.25 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.45 uur Sesamstraat 19.00 uur Studio Sport 19.55 uur Trekking van de lottogetal len 20.00 uur Journaal 20.10 uur Freud, tv-serie in 6 delen. Afl. 6: De wereld als een droom. Ver dreven uit Wenen door de inval van de Hitler-troepen vestigt Freud zich in Londen, waar hij met hoogachting en luxe wordt omringd. Hij kijkt er te rug op zijn leven. 21.10 uur Vietnam, documentaire se rie. Afl. 3. Het slagveld en de echo. De periode van 1968 tot 1975: De televisie-oorlog leidde tenslotte tot de terugtrekking van de Amerika nen, al hield daarmee het Indo- Chinese drama niet op. 23.20 uur Journaal 23.25 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 10.00 uur Eucharistieviering vanuit Groot-Bijgaarden. 15.15 uur De vliegende windmolen, Oostduitse poppenfilm uit 1981 van Günther Ratz over een krokodil, een paard, een hond, een professor en een meisje die rond de wereld vliegen in een windmolen. 16.40 uur Koken is kunst. Afl. 3: Tong in de oven gebraiseerd met kriek. Presentatie: Agnes Goyvaert. (herh.) 16.55 uur De vorstinnen van Brugge, Dertiende Vlaamse tv-serie van Mau- rits Balfoort naar het werk van Maurtis Sabbe. Afl. 3. Met in de hoofdrollen: Jo de Meyere, Dora van der Groen en Marcel Hendrickx. (herh.) (Ondertiteld via teletekst). Verscheurd door de herinnering aan haar verloren jeugdliefde en de grote verering die zij koestert voor profes sor Neys, bekend Ida toch haar liefde voor kapitein Quatremeire. 17.55 uur Journaal 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. Afl. 4 (herh) 18.05 uur Tom en Tina, kleuterserie. Afl. 68: Brandweer. Afl, 69: Vlinders. 18.15 uur Liegebeest? Afl. 25: Waar is het liegebeest. (herh) 18.30 uur The Tripods, Engelse science-fictionserie van Graham Theakston. Met: John Shackley en Jim Baker. Afl. 12. Daniel voert de jongens in een politiewagen naar de rechtszaal. De jongens slagen erin te ontsnappen. Ze verstoppen zich in een treinstel en merken dat ze door een Tripod beloerd worden.. 18.55 uur Onbekende wereld (Explo re), Amerikaanse serie over primitie ve volkeren, hun rituelen en tradi ties. Afl. 13: Dagboek en wielen in India. 19.40 uur Mededelingen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal 20.05 uur Sportweekend 20.35 uur Carny, Amerikaanse speel film uit 1980. Met Gary Busey, Jody Foster, Robbie Robertson e.a. Regie: Robert Taylor. (Originele versie met tweetalige ondertiteling). Dona voelt zich aangetrokken tot Frankie die in het circus werkt. Dit tot ongenoegen van Patch, met wie hij samen een woonwagen deelt. De winsten van het circus zijn ook een doorn in het oog van dé plaatselijke autoriteiten.. 22.20 uur Hollwood - Californië, re portage van William Klein over de droomfabriek „Hollywood". (Be kroond op ,,12th Hollywood World Television Festival" in 1980). (herh) 23.20 uur Journaal en Coda: Bloemen van Leo Vroman. Maandag 19 augustus Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.30 uur Brainwave, Neder lands/Frans/Belgisch/Zwitserse tv- serie. Afl. 5: Dubbelleven tegen wil en dank. Een vriendin van Hélène koestert argwaan tegen een privé- kliniek waar haar vader is overleden. De politie kan niets ondernemen, want er zijn geen bewijzen dat er on regelmatigheden voorkomen. Pierre Vermeer gaat op onderzoek uit. (herh). 16.25 uur Minibios, tekenfilms voor de jeugd. 16.40 uur Wie waagt die wint, pro gramma waarin de gemotoriseerde uitdaging centraal staat. Presentatie: Marianne van der Zeijs en Cees Ver- hart. 17.30 uur Journaal 17.40 uur Het Toppop Hitarchief, een selectie van een viertal nummers uit het Toppop Hitarchief. 18.00 uur AVRO's Sportpanorama, wekelijks sportrubriek. Presentatie: Ruud ter Weijden. 18.30 uur Algemeen voorlich tingsprogramma najaar 1985. 19.00 uur Minibios, tekenfilms voor de jeugd. 19.10 uur Nederland uit de bol, Bloembollen-actie ten behoeve van het Nationaal Revaalidatiefonds, vooruitblik op het programma van 30 septembe'r. 19.20 uur AVRO's Jazz-Podium, op namen van het North Sea Jazz Festi val in de jaren 1979/85. Vandaag: Ger ry Mulligan and his Orchestra. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Sterrenslag, AVRO- televisie presenteert de Nationale Zo- merloterij Telelot ten bate van diver se instellingen. Afl. 6. (slot). Presen tatie: Sandra Reemer. Commentaar: Jos Kuyer en André van Duin. 22.00 uur AVRO's Praatpark, talk show gepresenteerd door Nelleke van der Krogt. 22.45 uur Televizier Magazine Speci al: Veertig jaar na dato - Nederlands - Indië, deel 2. Tweedelige documen- tarie over de afloop van de Tweede Wereldoorlog in het voormalige Nederlands-Indië. 23.40 uur Journaal 23.45 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.35 uur Staatsloterij. 2e trekking. 18.40 uur Sesamstraat 19.00 uur Journaal 19.12 uur Kwartslag - Vreemd hier, vreemd daar. Turkse en Marokkaan se jongëren van de 'tweede generatie' praten met elkaar over wonen in Ne derland en in het land van hun ou ders. 19.27 uur Dierenmanieren. Vanavond met een special over dieren in de film. Midas Dekkers doet hierover opmerkelijke uitspraken. 20.05 uur Terugkeer naar Eden, Australische serie. Afl. 2. Stephanie Harper overleeft de moordpoging in Noord-Australië. Door plastische chi rurgie is ze veranderd in een'beeld schone vrouw die nu als succesvol fo tomodel met de naam Tara Welles door het leven gaat. Zij wil wraak ne men op haar man en zijn helper die haar in het water duwden. 21.35 uur Hemd van je lijf. Vandaag: vragen aan Mr. Joseph Luns. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 17.55 uur Journaal 19.00 uur Tik, Tak, kleuterprogram ma. Afl. 5 (herh) 18.05 uur Tom en Tina, tekenfilm. Afl. 70. De raket. 18.10 uur De Edison tweeling, jeugd serie met Adrew Sabistion en Marnie McPhil. Afl. 21: Every one a Ren- brandt. 18.35 uur Juke Box 18.45 uur Tïjdrover. Lieve plantjes: De clerodendron. Presentatie: André Onghene (herh.) 19.00 uur Toerisme '85. Tongeren 2000. Naar aanleiding van zijn twee duizendste verjaardag kreeg Tonge ren een kopie van de „Itineraium" oof richtingswijzer die er gevonden werd. Wij hebben deze wegwijzer ge bruikt als uitgangspunt voor een Ro meinse vakantie in Limburgs Haspengouw. (teletekst ondertite ling) 19.40 uur Paardekoersen, mededelin gen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal 20.10 uur Vaarwel Mr. Chips, Engelse serie van Garëth Davis over de lange carrière van een beminnelijke Engel se onderwijzer. Deel 2. Met in de hoofdrollen: Roy Marsden, Ann Kri- sen en George Baker. Katherine en de huishoudster Mrs. Wickett komen he laas mag die geluk niet lang duren.. 21.00 uur Fresh Fields, comedyserie. Afl. 11: Contactlenzen. (Business con tacts.) Met: Julia Mckenzie, Anton Rodgers, Ann Beach. William heeft het moeilijk met zijn nieuwe contact- lezen. De problemen worden nog gro ter met de komst van een nieuwe se cretaresse.. 21.25 Programma van het Vrije Woord, uitzending door derden. 22.05 uur Paardekoersen, Journaal en Coda: „Rouw", van Jos de Haes. Financiën van doorslaggevend belang DAR ES SALAAM - De regerende revolutionaire partij van Tanzania heeft vice-president Ali Hassan Mwi- nyi gekozen tot opvolger van presi dent Julius Nyerere, die in oktober aanstaande aftreedt. Het bericht over de opvolging is be kendgemaakt door de Tanzaniaanse radio-omroep. Michael Jackson verwerft rechten op Beatlessongs LOS ANGELES - De Ameri- kaanse popzanger Michael Jackson heeft voor meer dan 40 miljoen dollar de rechten verworven op de reproduktie van de songs van de Beatles van tussen 1964 en 1970, be richtte woensdag het show- businessblad Variety in Los Angeles. De reproduktierechten op de 260 songs die in de genoemde periode door John Lennon en Paul McCartney zijn gemaakt, zijn vorig weekeinde in Lon den aangekocht door zaak waarnemers van Jackson. Er waren zes maanden van onder handelingen met ,,ATV Music" aan voorafgegaan. Vier Lennon-McCartney- songs uit 1964-1970 zijn van de transactie uitgesloten: ,,Love me do", P.s. I love You, Please please me" en ,,Ask me Why". ZIERIKZEE Huttendorp Traditiegetrouw wordt in de laat ste week van de grote vakantie weer een huttendorpfeest op touw gezet door buurt- en clubhuis „De Licht boei". Het evenement vindt plaats op het terrein aan de Schouwenbank op woensdag 21, donderdag 22 en vrij dag 23 augustus. Alle enthousiaste kinderen zijn vanaf woensdagoch tend 10.00 uur welkom om van het huttendorp wederom een groot succes te maken. BRUINISSE PTT-winkel De rijdende telefoonwinkel van de PTT staat op dinsdag 20 augustus weer op het Kerkplein in Bruinissa Van negen tot elf uur kunnen allerlei vragen, bestellingen en aankopen op telefoongebied in de bus gepleegd worden. MIDDELBURG Commissie ruimtelijke ordening In de provinciale griffie wordt don derdag 22 augustus een vergadering gehouden van de Provinciale Raad voor het milieu. De aanvang is 14.00 uur. Op vrijdag 23 augustus wordt in het provinciehuis een vergadering van de commissie ruimtelijke orde ning gehouden. Advertentie BRUSSEL - Het drama bij de Euro pa Cup-finale in het Heizelstation te Brussel heeft een 39e dode geëist. De Italiaanse voetbalfan Luigi Pidone stierf donderdag na 77 dagen in coma te hebben geleden. Door de dood van de 31-jarige Siciliaan steeg het aantal doden met de Italiaanse nationaliteit tot 32. Aanleg Elektr.- en waterinstallaties Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radio-apparatuur Televisie - Video - enz. 01114-1368 01119-1634 SEROOSKERKE - Volgende week zal blijken of daadwerkelijk met de aan leg van het fiets-voetpad Hoogenboomlaan kan worden begonnen. Wethouder A. J. Padmos maakte de commissie openbare werken van Westerschouwen donderdagavond duidelijk dat één eigenaar dwarsligt, in casu de familie Moolenburgh. Deze grondeigenaar wil eerst weten hoeveel schadevergoeding hij krijgt in verband met de opheffing van het parkeerterrein Watergat, dat ook eigendom is van de familie. Indien dit bedrag onvoldoende is dan ver leent Moolenburgh geen medewerking aan de realisering van het fiets- voetpad. De plannen voor de aanleg van het fiets-voetpad zijn er volgens Padmos al vijftien jaar. Het bestek, de teke ning en de begroting is klaar. Wil de gemeente voor subsidie in aanmer king komen dan moet nog dit jaar met .het project worden gestart. De overige grondeigenaren zijn in princi pe bereid hun medewerking te verle nen, hoewel nog met allen onderhan deld dient te worden over de definitieve toezegging. Volgende week wordt bekend of er schadevergoeding is voor de familie Moolenburgh en zo ja, hoeveel. In dien het college hiermee akkoord gaat wordt het overleg met de familie voortgezet. Gaat de eigenaar niet ak koord dan kan de gemeente niet met de aanleg starten, omdat het eind punt van de route ontbreekt. Indien de gemeente pas na 1 januari 1986 met de aanleg zou kunnen beginnen dan zou bekeken moeten worden in hoeverre de gemeente de kosten voor eigen rekening wil nemen. „Daarom is het verschrikkelijk belangrijk dat overeenstemming wordt bereikt." al dus gemeentesecretaris J. W. de Jon ge. Het fietspad Schelphoek is voor de bouwvakvakantie gereed gekomen. Sanering Tijdens de commissievergadering werd opnieuw gesproken over de sa nering van woningen in Burgh- Haamstcde tegen het verkeerslawaai. Westerschouwen heeft dit jaar vier ton beschikbaar gekregen van de pro vincie voor dit project. Tijdens een eerdere vergadering had L. Tieleman (CDA) al laten weten graag te zien dat regionale of plaatselijke aannemers hierbij zouden worden ingeschakeld. Donderdagavond meldde hij dat voor het maken van de kozijnen timmerfa briek Bom wordt ingeschakeld. Ook voor het schilderwerk zal worden be keken of een plaatselijke aannemer het werk kan uitvoeren. Dat is geble ken uit gevoerd overleg met Isoplan, een adviesgroep, samengesteld uit een aantal aannemers. Tieleman: „Wat Isoplan kan kan Thermecon- Zierikzee ook, met inschakeling van een plaatselijk bedrijf." Voorzitter Padmos: „Dat is voor de begelei dingscommissie nog de vraag. Ze wil len graag dat Isoplan in deze fase het berekenen, het adviseren en het isole ren doet." Directeur gemeentewerken W. van Meerten voegde eraan toe dat Isoplan ervaring heeft, ook op het ge bied van voorlichting naar het pu bliek toe. „We moeten wel voorkomen dat Isoplan heel de provincie gaat doen." Voorzitter Padmos was het met Tieleman eens dat er in de toe komst zeker getracht moet worden plaatselijke/regionale aannemers bij de isolatie in te schakelen. „Met u zullen wc de gang van zaken kritisch volgen." De gemeente start maandag 19 au gustus op grote schaal met de oprui ming van zieke iepen. Deze week tel de de gemeente 963 zieke iepen binnen haar grenzen, waarvan er 667 bij particulieren staan. Ondanks het besluit van de overheid Westerschou wen niet langer subsidie te verlenen vor de iepeziektebestrijding en op te nemen in het bestrijdingsplan gaat de gemeente wel door met de verwij dering van de zieke bomen. Er is trouwens nog steeds een lichtpuntje. De topman van Staatsbosbeheer, de heer Prillevitz heeft 24 juli een be zoek gebracht aan Westerschouwen. Hij vertelde dat de overheid verleden jaar zes miljoen beschikbaar heeft gesteld. Desondanks blijkt de ziekte niet uit te roeien. Deze werkwijze voortzetten zou hetzelfde resultaat hebben. De overheid heeft geconsta teerd dat 90% van het aantal zieke ie pen veldiepen is en wil daarom deze bomen vervangen door een ander soort. Dus naast de normale campag ne ook werken aan omvorming, wat meer geld zou kosten. In plaats van dat er meer geld beschikbaar komt heeft de overheid bezuinigd, dit jaar 4Vj miljoen gulden, en daarom kan Staatsbosbeheer niet meer in het hele land de ziekte bestrijden. Hij wees op het hebben van een landschappen- lijst, waarover Westerschouwen reeds beschikt. Padmos: „Als we gaan om vormen gebeurt er aan bestrijding niets en dat kan niet. De omvorming moet trouwens fasegewijs gebeuren. Alle argumenten van de gemeenten hebben ertoe geleid dat het gebied van Westerschouwen opnieuw onder de te bestrijden gebieden kan vallen, ook ten aanzien van de finan- iön.Eind volgende week volgt het definitieve standpunt van Staatsbos beheer." BAYONNE - In het gerechtsgebouw van Bayonnc in het zuidwesten van Frankrijk is vrijdag een bom ont ploft. 10 „Wie is in de badkamer?" „Alleen maar Pit. Die zingt een beetje." Dot voelde zich een school kind, betrapt op een onvergeeflijke zonde door een strenge lerares. „Erica!" riep meneer Marees en bonsde op de deur. „U mag helemaal niet aan die deur komen," gilde Pit. „Dot. waar zit je? Het slot is kapoet." „Hoe komt dat kapot?" baste de stem. „Nu moet u niet zo onvriendelijk zijn in de vroege morgen. Dat heb ik per ongeluk kapoet gedraaid, oom pje." ..Maar allemachtig, hoe kan dat?" „Ja, dat weet ik ook niet. Mijn ster ke handen, denk ik. Maar ik geloof wel, dat het gemakkelijk te maken is." „Ja. daar zul jij wel verstand van hebben. En ik wou. dat je niet zo schreeuwde. Erica." „Schreeuwen? Ik zong!" zei Pit. „So from London to Alaska „Erica, tante Mary slaapt nog. Zou je daar rekening mee kunnen hou den?" „O natuurlijk. Ik zal stil zijn. On middellijk. Oom Jules! Luister eens!" „Ja, wat is er nog?" „Ik heb de helft van uw badzout ge bruikt. Erg?" „Nee, helemaal niet. Als je je mond maar houdt, 't Wordt een mooie dag vandaag," zei meneer Marees tegen Dot. Die bloosde en keek door het grote gekleurde venster naar buiten. door CISSY VAN MARXVELDT „Heerlijk zei ze. Meneer Marees draaide zich om, beende weg. Stilte. „Dot, wat doe je?" „Ik sta in de tuin te kijken." „En ik droog me af How do you Vreselijk. Daar zou ik alweer beginnen. Bij Guus en Edith kon je brullen in de badkamer tot je blauw zag. Daar ben ik verwend natuur lijk." „Daarom heb je mij maar aan mijn lot overgelaten," zei Dot. „Och kwibus, ik zal voor jou straks ook zingen, hoor. Ik ben nu in een wip klaar. Mijn ene bedslofje drijft, zeg. Brr, lam gevoel." Gehuld in de meest grillige van alle Japanse Kimono's kwam Pit te voor schijn. Rozig en fris. In de slaapkamer klom Dot weer in de vensterbank en Pit kleede zich aan, zong. klapte haar hand voor haar mond, neuriede zacht. Ze was als een vogel, die de hele dag zingen kon van louter vreugde. „Leuke jurk," zei Dot. „Ja, hm, gaat nogal," zei Pit. „Wat gaan we doen vandaag?" „Vanmorgen de hei over. Wij tweeën. En vanmiddag ja. ik heb iets horen mompelen gisteravond over een grote autotocht, met Lenie aan het stuur. Ik hoop, dat we het overleven." Dot trok een gezicht. „Wie alle maal?" „Nu. wij vier gratiën natuurlijk en Ella'" „Hoe vind je Ella9" Dots vraag was een snauw. „O, een hobbelpaard," zei Pit on verschillig. „Ik zal oom Jules vragen of hij me wil leren chaufferen deze vakantie. Grijns eens, Dot?" „Ik vind het fijn dat jij er nu einde lijk bent," zei Dot. „Nu, zo zie je er anders helemaal niet uit. So from to London to Alas ka Zou tante Mary wakker zijn, denk je?" „Weet ik het?" Dot schokte met haar schouders. Ze rekte zich eens. Benijdenswaardig humeur heeft die Pit, dacht ze. „Kom kind, we gaan afdalen naar lagere regionen. Misschien is er al thee." Maar er was nog geen thee. En ze liepen de tuin in. die fris was van dauw. Pit sperde haar mond wagen wijd open. „Hoe vind je het weer? Is het niet bovenaards? Het was zo ver rukkelijk bij Guus en Edith. Die heb ben een buitensporig leuk huis." „Het is een wonder, dat je gekomen bent," vond Dot. Pit keek haar eens aan, de wenk brauwen opgetrokken. „O, zijn we weer zo ver," zei ze. Dan prikte ze een vinger in Dots zij. „Brommerig exemplaar. Als je niet gauw een an der gezicht zet, ijl ik weer naar Guus en Edith terug." (wordt vervolgd) 4 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 5