zonnig besloten Ring Promotion Brand in Renesser hotel Taptoe Bruinisse programma AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer zomermarkt Koperklanken in Renesse De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! "Zierikzeesche Nieuwsbode" Jubileum doordeel cheque elders in deze krant- DE ZIERIKZEESCHE COURANT vod oeveren reizen Toerisme De groei van het toersime zal de komende ja ren pas op de plaats maken. (Pag. 2). Ring Promotion De Ring Promotiondagen in de Westhoek wer den afgesloten met een lampionnenoptocht en een vreugdevuur. (Pag. 3). Gemeentesecretaris J. W. de Jonge is begin september 40 jaar c meentesecretaris. Een portret op pag. 4. Vissers Beroepsvissers willen een einde maken aan het gesjoemel met veiligheidsvoorschriften. (Pag. 6). Verdraag wat het lot zendt: wie volhardt wordt gekroond. Herder BRUINISSE - Op het sport terrein van Bruinisse wordt morgen - zaterdag 17 augustus - de jaarlijkse Taptoe afge werkt. Aan het muzikale ge beuren wordt meegewerkt door een vijftal corpsen. De Taptoe Bruinisse gaat om half acht van start. Het programma in Bruinisse wordt geopend met de gala show door Muziek- en Show band Juliana uit Amersfoort, gevolgd door een optreden van Drum- en Buglecorps Avalance uit Vlaardingen. De Muziekve renigingen Nu met Hope en Oe fening en Uitspanning uit Bruinisse en Nieuwerkerk ver volgen de Thptoe, waarna Showband Jong Holland uit Zwijndrecht in de spotlights treedt. Voordat de grote finale met alle corpsen begint ver zorgt Juliana nog een histori sche show. Voordat de Thptoe begint maken de corpsen een rondgang door Bruinisse en een kort slotwoord van burge meester T. C. Hekman besluit het muzikale evenement. UW voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 Kom snuffelen op de te Kerkwerve, 17 augustus vanaf 10.00 uur, inboebel, goederen, curi osa en antiek. RENESSE - In de Nederlands Her vormde Kerk wordt op woensdag 21 augustus de serie zomerconcerten, die daar tijdens het zomerseizoen werd georganiseerd, afgesloten met een concert genaamd 'koperklanken' dat wordt uitgevoerd door 'Brass 79". Deze groep van tien blazers, die on der leiding staat van Fokke Palstra, vond elkaar in 1979 nadat de brass band Rotterdam werd opgeheven. De dirigent die er een hechte groep van wist te maken, heeft zijn sporen in deze muziek verdiend bij het Leger des Heils. De kopergroep trad al een paar keer eerder met succes op in Re- nesse. Ze brengt een gevarieerd pro gramma dat om 20.00 uur begint. Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel bijna f 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. I Ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een I jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik I betaal dus geen f 147,80 doch slechts f 123.16. I Naam I Adres I I Plaats postcode ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE (1797 - 1889) Advertentie Advertentie VRIJDAG 16 AUGUSTUS 1985 141ste jaargang WAARIN OPGENOMEN RENESSE - De brandweercorpsen van de gemeente Westerschouwen moesten donderdagavond uitrukken om een brand in een van de kamers van het nieuwe Apollo-hotel in Renesse te bedwingen. De brandmelding kwam om 21.32 uur binnen en een klein half uur later kon het sein 'brand meester' worden gegeven. den verbouwd door eigenaar Otto Poll. Het hotel heeft in totaal 35 één- en tweepersoons hotelkamers. Om trent de oorzaak van de brand wordt vooralsnog in het duister getast. De technische recherche stelt een onder zoek in. Ook aangaande de omvang van de schade kon nog geen uit spraak worden gedaan. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Verwachting tot zaterdagavond: Perioden met zon Perioden met zon, maar ook een en kele bui. Minimumtemperatuur om streeks 14 graden, middagtempera- tuur ongeveer 19 graden. Matige zuidwestenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 20 aug.: Zondag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 24 graden Windkracht: zuid 4 Maandag: Perioden met zon Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 16 graden Middagtemp.: 23 graden Windkracht: zuidwest 4 Dinsdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 17 aug. Zon op 6.28, onder 21.00 Maan op 07.17, onder 21.55 18 aug. Zon op 06.29, onder 20.58 Maan op 08.44 onder 22.09 19 aug. Zon op 06.30, onder 20.56 Maan op 10.10, onder 22.23 Eerste Kwartier: 23 aug. (05.36) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 17 aug. 5.05 16.30 10.26 22.55 18 aug. 6.00 17.09 11.07 23.37 19 aug. 6.34 17.54 11.44 Springtij: 18 augustus Temperatuur zeewater voor Schouwse kust: 17.3°C. HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Een depressie boven de Britse Eilanden, die nu al enige tijd wisselvallig weer veroorzaakt, trekt weg naar Zuid-Skandinavië. Zater dag kan deze depressie nog aanlei ding geven tot een enkele bui, maar zondag trekt een uitloper van een ho- gedrukgebied boven het Europese vasteland over Nederland, zodat het vrijwel overal droog blijft. Een volgende Oceaandepressie ar riveert zondag bij de Schotse west kust. Voor de depressie uit stroomt tamelijk warme lucht naar het noor den. Deze lucht bereikt ook ons land. BURGH-HAAMSTEDE - Evenals twee dagen eerder bij de Zierikzeese Toe- ristendagen duidelijk merkbaar was, had ook de laatste Ring Promotion- dag in Burgh-Haamstede af te rekenen met een slechts beperkt aantal be zoekers, doordat veel toe risten reeds naar huis zijn vertrokken. De dag had overigens een bijzonder zonnig en geanimeerd verloop, waar door de aanwezige standhouders toch een prettige afsluiter beleefden. De serie Ring Promotion-dagen werd 's avonds besloten met de zesde en laat ste trimloop, die een goede deelname kende en werd opgeluisterd door Dweilband „Bacchanten uit Etten- Leur. Na afloop van het sportieve ge beuren trok de jeugd, gewapend met lampions naar een vreugdevuur aan de rand van Burgh-Haamstede. De tocht gebeurde onder de muzikale be geleiding van de Koninklijke Mu ziekvereniging „Witte van Haemste- de". Een beeldreportage op pagina 3. De brand in het Apollo-hotel ont stond in kamer 30 op de verdieping van de vleugel achter het hoofdge bouw. De kamer werd bewoond door D. van de B. uit Beverwijk, die op het moment van het ontstaan evenwel niet op de kamer aanwezig was. Na dat bewoners van belendende kamers een brandlucht hadden bemerkt, ont dekte de bewoner van kamer 31 - de broer van Van de B. uit kamer 30 - de brandhaard. Hij waarschuwde daar op de aanwezige gasten van de betref fende vleugel, de directie en de recep tie. Via rookadaptors en een toeter werden de aanwezigen van de brand verwittigd. In allerijl spoedden de gewaarschuwde hotelgasten zich naar buiten, soms reeds in nachtgewaad. Van paniek was geen sprake door de goede opvang van het hotelpersoneel. Tien minuten na de brandmelding was de velugel geheel ontruimd. De hotelkamer brandde, ondanks de snelle aanwezigheid van de corp sen uit Renesse en Burgh-Haamstede (dit corps stond toevallig aangetre den om te assisteren bij ccn vreugde vuur in Burgh-Haamstede ter gele genheid van dc afsluiting van do Ring Promotion), geheel uit. Do hclo verdieping, waarop kamer 30 zich be vond, en de aangrenzende kamers lie pen rook- en waterschade op. Een aantal gasten van do getroffen vleu gel werd naar elders in het hotel geë vacueerd en anderen vertrokken naar elders. Dc corpsen zetten ter bestrijding van de brand vijf hogedrukslangen en acht manschappen met perslucht maskers in. Doordat door de brand de stroomvoorziening uitviel maakte de brandweer gebruik van een noo- daggregaat om zo alsnog met licht het werk te kunnen verrichten. De rijkspolitie zorgde gedurende de nacht voor voortdurende bewaking van de getroffen vleugel van het Apollo-hotel. dat onlangs werd aan gepast aan de meest moderne hotel- eisen. Het vier sterrenhotel werd met een rijkssubsidie van 2,5 miljoen gul- Ook van buiten af werd de brandhaard in kamer 30 onder vuur genomen door de brandweer. Burgemeester mevrouw J. L. Niemantsverdriet-Leenheer van de gemeente Westerschouwen kwam zich met haar man op de hoogte stellen. Advertentie 't Wordt weer winter bij Reisburo Van OeverenÜ Nu reeds vele wintergidsen ontvangen. Kom even langs bij..... ROTTERDAM - Voor de tweede keer deze week gaan de benzineprij zen omlaag. Zaterdag worden super en normale benzine twee cent goed koper. De meest voorkomende prij zen aan de zelftankpomp zijn dan 183,00 cent voor super en 177,00 cent voor normale benzine. De bewoners van de belendende kamers van de brandhaard vertellen hun er varingen aan de politie- en brandweer-beambten. REISBURO: APPELMARKT 21 ZIERIKZEE TEL. 01110-5036

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1